Ukratko o spajanju ventilatora i ostalih trošila

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Ima t rješenja al ne na plinskim dimnjacima jel vjerovatno postoji mogucnost da ti se ugljicni monoksid vrati kroz box pa se svi potrujete,odnosno da vas vise ne bude.
Kod mene u zgradi ne smijemo koristit ventilator u kupaoni zbog mogucnosti povratka dimnih plinova jel stvara podtlak..
da, ovo razumijem zbog ventilatora u kupaoni, srecom bojler je u spajzi (ostavi) a htio sam iskemijat da bude i box...
isprike na doublepostu... oce li biti ok, ako probijem priključak na dimnjak ispod bojlera ... ako sam u prizemlju, dimnjak i tako vuce dim prema gore, (ne pada), kao i ventilacija?

287244
 
Poslednja izmena:

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
O te ideje odustani ,nije vrijedna kockanja. Nisam majstor,naprotiv daleko sam od toga,al to je plin. Kupaonski vent,napa kuhinjska,vjetar...,dimnjak funkcionira i tako da temperatura dimnih plinova je veca od okoline pa dimnjak bolje vuce. Sama ta nova rupa i sve nabrojano mozda sj podtlak,sta ako ti npr vent crkne koji gura u dimnjak itd... Ne znam di si ,stan ili kuca,sta ces kad dimnjacar dodje i vidi novu rupu...
 
Poslednja izmena:

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
oprosti na odgovoru, ali zašto bi to spajao!? grijalica ima termostat i obično se nalazi na podu(grijalica), nije problem narihtati temp, staviš termometar na pod i izmjeriš temp, ako vidiš da je niža od one kpju želiš odvrni regulator dok se ne upali grijalica i tak porihtaš, sve u malim koracima.. ja si tako narihtao da se pali kad padne na 20 i funkcionira
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GoLee

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Trebao si dobit shemu dal ti je taj kontroler od 220v izvadi ga iz vrećice okreni pa slikaj od iza bi trebala bit shema
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.840
258
Kinezi ga iskomplikovali, nezz sta ce im 4 zice. . .
realno mozes samo da cvikas kabel od grejalice na pola, deo gde je utikac spojis braon na crno, plavo na crveno
drugi deo sto ide u grejalicu opet braon na crno i plavo na zuto, izoliras i pustis u rad. Easy :thumb:
Btw nadam se da grejalica nema vise od 1.5kw ili ako ima, onda ima 2x 1kwh i nemoj da palis na dvojku, vec pici samo na keca ;)

YT sema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni