ukupni trošak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.09.2009
6
0
0
36
Ja sam potupuni početnik pa mi oprostite na početničkim pitanjima znam da to vama ide na živce ali jbg :icon_lol: evo ovako, došlo je vrime da i ja posadim biljku pa sam napravia popis što bi mi sve trebalo pa ako sam nešto izostavia napište mi...

sjemenke i alena 65 € ( Sagarmatha blue thunder)
zemlja
termometar
hidrometar
rasvjeta
ventlatori
box

ova biljka koju bi ja tia posaditi naraste od 0.70 do max 1 m pa me zanima kave dimenzije mog boxa trebaju biti. Mislim posaditi samo jednu biljku za početak pa me zanima bi li mi bia dovoljan box ovih dimenzija : 1.5 m 45 cm 50 cm
visina x širina x dužina

to bi mi taman stalo u kutak sobe ali opet iman prostora u kući pa mi nije problem imati i veći ako treba.. žao mi je ako sam ponovia slučnu temu, stano čitam i tražim nešto na ovom forumu ima toliko informacija da nemogu više da razmišljam.. mozak me boli aaaa :rofl:

i sveukupna cijena bi bi ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pitaj google ipak.Ako znaš cijenu za sjemenke nađeš lako i za ostalo,sam češ točnije znati.
Čitaj sve skupa,kad ti sve bude malo jasnije i kad budeš moga nastaviti razmišljati onda češ moči dalje.
Pogledaj dnevnike drugih,prostudiraj kako se ponašati prema biljkama od početka do kraja i kad misliš da si spreman i da znaš onda kreni sa sadnjom.
I kad kreneš opet češ viditi kako malo znaš jer nije sve uvik kako na papiru piše.
Tako je meni još uvik da te utješim.
Samo polako,i previše je pisano o svemu.
:sun2:
 
02.09.2009
6
0
0
36
hehe tnx na odgovoru probati ću ići korak po korak :D
ali ipak nije mi jasno kako da napravim box za samo jednu biljku koja ce narasti 0.7-1m ostalo bi moga sam mozda naci na forumu od opremu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa box napraviš od bilo čega,neko radi i od kartona.Nađi stari ormar,smisli dimenzije i pilaj ili napravi nešto približno kolike su daske.Ima i o tome na forumu(dnevnici)!
Nebi ti preporučija jednu biljku-može uveniti kad krene,može biti muško ili hermič šta je skoro ko muško...sto sranja,još ako je prvi put.
Ugrubo,ako želiš kreniti treba ti 150-200€.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ali ako propadne raspara sam novce...
Da,ali oprema ti ostane,zato radije nađi domače sjemenke iz neke vutre i posadi pod lampu,kad naraste ili nastavi ako budu ženke ili bacaj ako budu muške,a do onda več nešto naučiš.
A ko voli da duva ionako popuši 200€ na godinu,bar sam ja do sada tako samo na vutru,al je srečom gotovo :)
 
20.09.2009
32
0
0
39
i ja sam pocetnik i evo ti moj savjet, uzmi neke sjemencice iz keta i fino napravi sebi box i posdi, ako ti one uspiju onda ce ti i te od 65 e uspjeti :)
a sto se box-a tice... ja sam bas jeftino prosao, evo ti racunica (PC Box)
otisao sam u pc shop i kupio najvece polovno kuciste ( 13 evra ) , kupio 2x pc ventilatora 8x8 cm, oni su po 3 evra komad, i jedan vent mi je bio u napajanju(koje sam dobio u ovom gore kucistu) pa sam ga izvadio. Sto se osvjetljenja tice, uzeo sam stedne sijalice, Osram, 2x 865 i 2x 827 i to me izaslo oko 16-17e, grla kablovi i ostala sranja i sitnice su me izasli oko 10 e. Trebam sad uzeti jos onaj digitalni utikac sto ima nacine rada, on je 8 evrica i termometar on je sitno nesto.
znaci na kraju sve me izadje : 60-70 evra maksimalno.
 
18.08.2009
23
1
0
50
sjemenke i alena 65 € ( Sagarmatha blue thunder)
ja sam uzel greenhouse the church 200kn
zemlja 20 litara 60kn (baumax)
kuglice 30kn
tegla 26x26x21 (mislim da je 14L) 1 kom je 30tak kuna (baumax)
termometar + hidrometar kombo uređaj 150kn
rasvjeta hps 250w komplet 550kn
produžni kabel 5m 50kn
lanci za lampu 1m 10kn (baumax)
ventlatori 4x 12cm komp vent 19db :) 120kn
adapter sam imal od starog rootera 15v
box 200-300kn
timer analogni 30kn (baumax)
mikroskop e-bay 50kn
ph metar priručni za zemlju 100kn (mjeri i vlagu)
bijela boja 50kn za 5m2 (ako ti unutrašnjost nije bijela ili ne misliš stavljati foliju)
kist :) 10kn

tak je mene odprilike koštalo
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
-meni je prijatelj proda 10 sjemenki za 20 kn
-box od starog kompa
- 2 pitara 15 kn
- termometar iman već od prije (ukra iz vlastite kuće) :D
-4 svjetiljke 100 kn
- 2 ventilatora od starog kompa, i 1 san kupio za 30 kn
-zemlja 10 kn
UKUPNO 175 kn ili oko 24 eura :D
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
hehe
teglice moran te nešta pitat:-danas ću rizat vrh biljke
biljka mi je stara 7 dana- i u fazi je vegetacije 18/6- e sad jel ja mogu 15 dan prebacit na cvjetanje
mislin pravo je pitanje- oće mi biljka prebolit stres od rezanja prije cvjetanja
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
to dali ce preboleti???
to niko ne zna zbog rezanja ima vise sanse da postene muzijak ili hemafrodit,ako je rezes radi to to
danu da brze zaraste rana mada ti ja blago preporucujem jedan LST

i kakve veze ovo ima sa ukupnim troskom???
u buduce ovakva pitanja bolje postavi na Shoutbox