"Ulicarka" vs "Pravilno Uzgojena" Vutra

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Pricate gluposti :)
Outdoor traje 6 mjeseci, ako zelis pun kapacitet. Isto to kad bi napravio u indooru, bilo bi jos jače.
Usporedjivati ideealne unutrasnje uslove sa vanjskim, koji budu svakakvi tokom uzgoja, nema smisla.
Skakavci, srne, kisa, suša, vlaga, led, gamad koje kakva razna...
A da ne pricam o opasnostima drugim.
Nemoze se to usporedjivati nikako.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Potpisujem napisano od kolege Vena.Kad bi u indoru drzaki vegetaciju kolko i vani.Stavili brutalnu kolicinu zemlje i naravno imali brutalnu visinu u prostoru.Pitao bi ja vas di bi bilo bolje.Ka tome jos postavit lampe kao i oni profici kad testiraju urod po m2.Sto znaci jedna na vrhu i sa cetri strane lampe na pola biljke.Sunce se moze sakrit ;)
 

Tommy Chong

Aktivan Član
13.07.2012
489
3.195
143
30
Jamaica
Bilje u indooru se voli duplo više:D,doslovno spavaš sa njom i budiš se,povežeš se toliko sa biljanom da ti je žao capnit na kraju:watch:,a bgm fino miriši i soba,ne treba osvježivači hahah,volim i out al ne može parirat mom mini boksiću:D,guraš u otu 4-5 mjeseci boriš se i dođe neka oluja ili grad uništi sav taj trud,što mi je se dešavalo.Samo nek se sadi braćo pa kako ko može:bocni::........peace burazeri:wave:
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
sto je sa onom pricom kako najbolji kanabisi diljem svijeta dolaze upravo iz zemalja koje su non stop suncane..?? to je sve outdoor, livade i polja imaju ljudi, ovisi gdje se nalazis a najbitnije je stvar ukusa osobnog, imas i paradajz uzgojen u plasteniku , stakleniku ali imas i onaj od bake u vrtu i svi kazu da je taj iz vrta najbolji.?
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.292
9.634
256
Pa eto ti gore link sam okačio - od 23 testiranih kanabis kup pobednika, svi do jednog su indoor.
Ne gledaju yield, to je tačno,i tu out može da šije samo tako (prosečnog growera, tj setup), ali ukus, miris, rad... To je sve indoor.
U idealnom okruženju, jačina Sunca vs lampi ne igra toliko ulogu više

Prošle godine najjači strain, ako se dobro sećam - Ghost Train Haze, Denver Colorado.
Ono, jes' sunčano tamo ali ima daleko 'sunčanijih' zemalja :)
Ili npr onaj legendarni strain sa Aljaske - Alaskan Thunder Fuck, tamo definitivno nije sunčano ;)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
imas ulicarki koje su fenomenalno uzgojene. al ako cemo neki prosjek ulicarke i prosjek coffie shopa reko bi nebo i zemlja izgled miris i high
takoder imas dosta stranova koji si predobar high al malo daju ili predugo traje cvjetanjepa je vecinom prodavaci ne uzgajaju

a za indoor da nema bolji ukus od outdoora mislim da niste upravu nego ne koristite milijun preparata. naravno neces nikad dobit miris i okus sa sintetickim gnojivom kao kad koristis compost tea i bio gnojiva
 
Poslednja izmena:

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Kad je u pitanju genetika, mislim da se pojavom interneta i seedshopova ona dosta promijenila ovdje u odnosu na "albanku" od prije petnaestak godina koliko ja pratim situaciju. Indoor sam radio jedan, i to ne bas uspjesan tako da ne mogu o tome, ali sam po holandiji kupovao tako vutru iz shopova koja je uzgojena indoor i naravno da sam bio prezadovoljan. Vani sam uzgajao i brendirano sjeme i domace. Rizici outdoora su kako je vec navedeno, nekontrolisani vremenski uslovi, ali i zivotinje i ljudi (u mom slucaju najgora varijanta - plavi ljudi koje sam ja uhvatio kod biljaka hahaha). Sto se kvaliteta tice, domacice koje sam uzgajao su sve bile bolje od najbolje ulicarke koju sam ikad kupio. Nesto ne mislim da se kod ulicarke gledaju trihomi, kjuranje i tako to, nego je prebaci u rezervoaru od fapa, ne znas na sta smrdi vise. Ja licno volim ovaj outdoor adrenalin, hebote provlacim se ko amerikanska foka, i ove sam godine nekako zivlji u odnosu na prethodne 3 koje sam morao pauzirati. I da, kod domaceg sjemena uopste nemas pojma sta ocekujes, ni miris ni okus ni rad ni vrijeme cvjetanja i tako to, dok s brendiranim imas barem neki okvir sto olaksa koliko toliko. U svakom slucaju, mislim da cemo se svi sloziti da kupovina nije opcija ako se imaju ikakvi uslovi za vlastiti uzgoj.
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.794
233
34
glupa rasprava hahahah ako nemas uvijet uzgojit ces *****... in out
ako se ne vidimo uzivo rasprava nema smisla ahhahahh
nosio sam svoj out od barce, beca, praga ljudi su kleli u indoor lolololol
 
Poslednja izmena: