"Ulicarka" vs "Pravilno Uzgojena" Vutra

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.04.2021
2
2
3
26
Veliki pozdrav bogovi, ovaj forum je fenomenalan,
cadim vec nekoliko godina, nisam dzanki stajl ali dosta je proslo kroz pluca,
problem je sto sam redovan korisnik ulicarke kao i 99% ljudi koje znam,

bas sam zainteresovan da probam sam nesto da uzgojim, ali nisam siguran da li mi vredi cimati se toliko bar trenutno. Zasto ?
Zato sto ne znam sta da ocekujem od "dobre" vutre, nazalost nisam nikada nista bolje probao od ulicnih hibrida i indika...

Mozda sam par puta imao osecaj neke euforije i da sam "high", sve ostalo samo lagani couch lock, magla u glavi, usporenost itd... I da napomenem da 90% puta kada pusim znaci zevam haos, da li je to od umora ili sta ja ne znam, ali predpostavljam da je do vutre jer radim, ali se i naspavam svaki dan, tako da znaci ocajan side effect..zevanje i pospanost...katastrofa

..bukvalno samo za sesti za komp i to je to, taj fazon.

Sad ako mi neko moze docarati kako je preci sa vutre koju ja sada pusim na pravilno uzgojenu sativu recimo, to bi bilo odlicno.
Cuo sam price likova kako su pusili npr. ak-47 i neki critical, i kad vide opet kakva je ulicarka ni ne pusi im se uopste.

Mozda glupo pitanje ali ne znam sta bih vise, malo mi fali da se nateram da odradim grow .. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeOfForgetting

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Pa da ne duljim previse,prva stvar je okus.
Kad je uzgojis sam i das joj truda i dobar curing,okus ce biti brutalan.
Druga stvar da je high kao takav meni osobno "kvalitetniji",ali ne rijetko te ulicarka zna izblesirati 3x jace jer ko zna sto je sve prosla.
Trece i najbitnije je da znas sto pusis i ne moras vise biti u tim krugovima,zivkati i ono najgore cekati lerdija.

Ako imas mogucnost za indoor to je po meni no brainer.Ako pak nemas onda outdoor mozes probati.

Konacno,cimanja i paranoje bi trebalo biti minimalno,cisto ono da se ne opustis previse :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz and Badi

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
poz., pojam ulicarka meni osobno je pomalo bezveze, zato jer i ta nazovimo ulicarka isto je pravilno uzgojena vutra te ucestalo je cak i bolja od necijeg growa iz ormara., istina je da neznas strian koji te zapadne, e sad ako mislis na one iz coffe shopa to je druga prica... pojam ulicarka ti je ustvari neciji domaci outgrow u kojega grower ulaze dosta truda ,siroka tema za nadovezivanje misli..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pušim uličarku već 10 godina i više, prije je na ulici bilo dobre vutre, danas jednom riječju katastrofa...rijetko kad naletiš na pravu prvoklasnu vutru, uglavnom to bude neka čudna albanka za koju te masno opale po džepu i da daleko je to od pravilno uzgojne vutre. Istina efekt je snažan, ali negativan. Dakle, uličarka koja god...čak i ona najbolje uzgojena, ne može se mjeriti sa tvojim savršenim delicijama:D jer vrlo jednostavno...uličarka nije nikad savršena koliko god dobro izgledala. Btw mislim da je na forumu već bilo takvih tema.
 
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
ove jeseni bi moglo biti super tkz. ulicarki jer je vrijeme za outgrow idealno bilo, od 5 do 9 mjeseca samo sunce sa malo ili nikakvih padalina., dolje proslogodisnji primjer outa , tkz ulicarke , koja je bila bolja od mnogih ali mnogih indoora...primjera radi samo ..miris nemozes sakriti u krugu 2-3m od sebe..a kad zapalis cijela ulica mirisi
 

Prilozi

  • domacica zg.jpg
    domacica zg.jpg
    362,5 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
26.04.2021
2
2
3
26
E svaka vam cast na odgovorima nisam ocekivao ovakav razvoj, hvala vam :D
U pravu ste, danasnja ulicarka sigurno nije kao ona pre, normalno vreme ide stvari se menjaju ali bar u mom gradu situacija je ocajna,
na primer nekidan dodje lik u fazonu:
"Ee ima nekog skanka ja bio u NS.." .. hahaha :D ... probao sam i nista specijalno, niti po izgledu niti po sljaci..

Izgleda da se ne treba oslanjati na druge nego samo sebe :D , pasce indoor lagani makar mi to zadnje bilo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Kako growam svoju, nisam se zakašljao, a teglu pod nosom čuvam. Uvijek je bilo kvalitetne uličarke, od lokalnih indoora do albanuše (i dobre i loše), ali kao dugogodišnji pušač sam bi sebi šamar majgerijem opalio kad bi je više ikad kupio.
No ovdje niko ne spominje drugu stranu priče, a to je ljubav prema samom growanju koja se rodi zajedno sa prvom klicom menke. Jednostavno zavuče se pod kožu toliko da u jednom momentu (obično nakon prvog harvesta i nestrpljivog kjuranja) dođe u savršen balans između ljubavi i vremena posvećenog biljci s jedne strane i same nagrade na kraju, s druge.
Ima i treća strana. U današnji vakat je veoma korisno znati i recept za najjači lijek na svijetu, za sve bolesti, nedo bog nikom ne zatrebalo...
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ja se takodjer nebi slozio. Ne moze ni jedna lampa sunce zamjeniti :)
Sunce apsolutno nije jedini faktor.
Sta ako dobijes dva tjedna kise u fazi cvjetanja pa ti se ugnjili biljka ili ako mjesecima grije preko 30, suh zrak a ona u vegetaciji. U indooru mozes regulirati uvjete a vani ne mozes. A i cinjenica da coffee shopovi po svijetu imaju indoor a ne outdoor isto nesto govori.
Neki greenhouse gdje mozes kontrolirati uvjete to je ok.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
Kolega Alien je u pravu, u strogo kontrolisanim uslovima indoor-a ljudi postižu daleko bolje rezultate, druga stvar je što većina nas nikad neće imati takve idealne uslove
U ovom članku se npr vrlo lepo objašnjava, jeste iz 2014. (Ima i novijih članaka na tu temu, koncenzus growera je i dalje isti - indoor je prosto bolji) - od dvadeset i kusur testiranih kanabis kup pobednika, svi do jednog su indoor :)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
Izgleda da jedini ti nisi probao pravi indoor onda.
Gore ti je kolega sva napisao i s danasnjim svjetlima mogu se strasne stvari napraviti u indooru

Hm...pogledaj mu dnevnik i berbu, možda promijeniš mišljenje :D

U jednom indoor nikad nece biti kao outdoor....a to je količina marihuane koju možeš dobiti po biljci. A i meni su nekako dragi oni limuntus tonovi i hrpa listića po budovima.. :)

Ali zato s druge strane, kad primim bud ispod LED-HPS kombinacije u ruku, a on tvrd, krut, nabijen.... (this sound wrong i know)