Ulje i artritis - doziranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
nisam ti ja barby....
nego Did you know there are more than 100 different types of arthritis? Even more interesting, they all share one common characteristic –inflammation. - https://healthyhempoil.com/cannabidiol-arthritis/
nekako mi nije dovoljno tvoje pitanje, opiši mi malo više o čemu se radi....
inače koliko sam vidio savjetuju hemp seed oil, znači od industrijske
ne znam jel planiraš mazati otečene zglobove ili jesti, tj. hraniti uljem oboljelog?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako če bit od pomoči, moja majka ima reumatski artritis več 20+ godina i radi previše lijekova ne podnosi uzimanje ulja oralno. Več neko vrijeme koristi vaporizer za ulje i poboljšanje je očito. Ona sama dozira količinu i podnosi vrlo dobro. Uz to maže zglobove mješavinom 1 dcl maslinovog ulja i 1 ml kanabisovog ulja, te ih nakon toga zamota u plastičnu foliju (onu prozirnu za hranu) na sat dva. To pomaže da se ulje bolje upije. Ta kombinacija njoj pomaže bolje nego svi ljekovi koje je do sad popila. Ima različitih kombinacija, valjda svako mora pronač sebi adekvatnu.
Nadam se da če neka informacija koristit, sretno u daljnjem lječenju.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Imam već 10+ godina na ljevom koljenu reumatoidni artritis -"teške degenerativne promjene....etc...itd..."-nisam ni znao da ga imam jer bolova skoro pa i nemam u tom nesretnom kolljenu, doktor se ćudi, pa kako Vas ne boli?.....idem uskoro na operaciju koljena i biti će OK ali kada mi je htio prepisati tramal i zaldiar za bolove rekoh hvala , ne treba.......toliko o bolovima, kanabisu i farmaceutskoj industriji....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
30.07.2015
3
0
1
49
Pozdrav,nov sam ovdje i imam veliki problem ustvar moj otac,danas je otisao sa Polmologije gdje je lezao na Onkologiju na pregled,ja znam da su metastaze se prosirile ali koliko to neznam jer nisam doktor,sve to nekako ide seprtljavo pa bih valda danas trebali znati gdje je "centar tumora".Molim sve prisutne i one koji nesto znaju da mi pomognu sa savijetima i sa svime.Hvala unapred.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@Zeljko 1 ->misliš na pulmologiju vjerojatno....ako je ležao tamo tvoj otac pa prešao na onkologiju onda je vjerojatno kancer na plućima ali tko će znati.....
Samo sam ti htio reči čitaj po forumu što je dosada več napisano, ima toga pun kufer......
Ako okljevaš ulje od kanabisa ili ne imaj na umu jednu stvar ;
u Hrvatskoj je ministar zdravstva Varga (kreten koji želi privatizirati zdravstvo ali ima informacije) neki dan izjavio da ima informacije da se najmanje 50% onkoloških pacjenata u Hr. liječi uljem od kanabisa, ako on kaže 50% mora da je to prema 75% najmanje.....ima tu puno kompetentnijih ljudi od mene koji ti mogu napisati kako i koje ulje, ja sam ti samo htio reči da ne okljevaš puno ako si na pragu donošenja odluke......

Sretno.......
 
30.07.2015
3
0
1
49
Superfly
da iz HR,jucer popodne sam doznao da mu je zahvaceno lijevo plucno krilo,jetra i 9,12,13 prsljen.Pustili su ga kuci da se malo oporavi,(tako kazu)pa ce ga zvati na zracenje "kad bude bilo mijesta"i onda na kemoterapiju.On nema bolova ali spava jako puno.Slobodno napisite svi molim vas sta i kako ma sve sto znadete a ja cu nastojati sto vise procitati kad uspijem jer neznam "gdje udaram".Hvala unapred.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@Superfly dali si konzumirao ulje?

Da ali rekreativno, par puta, pušio, lupa kao malj u glavu,, zato je bitno da netko tko nije nikada sa THC imao dodira bude praćen prvi puta od nekoga tko ima iskustva sa napušavanjem da smiri osobu ako ju opali na negativu i slično.....
to je samo moje osobno mišljen je da bi tako bilo bolje,
nije to joint nego ulje......razlika između pive i najače rakije je ništa između ulja i jointa nekoga ćiji THC receptori su netaknuti....

Sretno

S.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
sta kazete kolike su sanse

Koliko sam bolesnik vjeruje u jedinu prirodnu medicinu tolika su veče šanse za bolesnika, jer ovo je lijek bez ikakve kemije koja ga je kadra izlječiti tojest pružiti znatno veče šanse preživljavanja raka kada zakaže konvencionalana medicina (savjetovati se i reči doktoru je moje mišljenje -ne znam da li se to smije pa ta odluka ostaje tebi i nebitna je u široj slici) i zato puno ljudi PREKASNO POSEGNE ZA ULJEM velikim djelom zbog enormnog pritska ultrabogatih farmaceutskih kompanija kontra THC+CBD=šanse preživiti raka a kako su tvojem tati nedavno rak našli treba čim prije poćeti.....daj mu da proćita vutra.org kada počne sa uljem i valjalo bi da ga prati netko tko je več duvao, idealno bi bili neki njegov frend koji je bio malo hipi zavisi koja je generacija , ne znam da li si ti duvao to bi dobro bilo.Ako si duvao znaš o ćem prićam ako ne pročitaj u gornjem u postu zašto treba biti osoba nadzirana od nekoga tko je duvao .....usmjeriti čovjeka na pozitivu i iskoristiti i psihološku snagu koju THC može dati za ostvariti kod "pacijenta" pozitivan, doslovce borben pristup prema bolesti , ako se ujedine kemijska svojstva THC-a i CBD-a koja lijeće sa nečim što USA lječnici zovu Positive Mental Attitude a to je pozitivan mentalan stav po zadnjim, puno su veće šanse bolest prevaziči.Eto ne bih želio koristiti ovaj post niti na koji način za donošenje odluke" THC-da ili ne?"-ta je odluka iskljućivo na tvojem ocu i tebi.Ja ti od srcas želim da sve uspije prijatelju.

Ako ne kužiš nešto pitaj i druge ali mislim da si več skontao podosta stvari (na šta te sve život natjera, eh ;)).....

respect-poštovanje

S.

I tu mi da edit, dobro-postoji nova škola mišljenja u USA i stiže u Europu da se do kraja iskoristi enormni psihološki učinak THC-a jer veseo bolesnik je često bolesnik sa većim izgledima, ćim se domognem nekog linka postam ga...
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Respect i tebi @Superfly :), dobri i korisni savjeti.
Dijelim mišljenje da treba reči doktoru za ulje. Tako savjetujem svima ko me pita u vezi toga i mogu reč da su reakcije doktora sve redom pozitivne. E sad, oni ulje nesmiju preporučivati nikome ali ako pacijent kaže da uzima ulje oni podržavaju. Ovo govorim iz iskustva, moga i ljudi oko mene koji su došli u situaciju da im ulje treba. Poznam čak i dvoje doktora koji ga uzimaju.
Znam da nije lako to doktoru priznat ali mislim da je pametno da zna.
@Zeljko 1 , sretno u daljnjem lječenju a tvoj otac je vlasnik svoga zdravlja i na njemu je odluka. Pozdrav!:)
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@Pantagan respect i tebi frende, baš sam jučer razmišljao da te stavim među frendove ili napišem par rijeći u prepisci al rekoh pričekati ću još par dana kad vidiš, radi telepatija među braćom hehe:rasta: napljuganom a opet koji su shvatili puni potencijal kanabisa kao takvog prvenstveno za lječenje, zato mi se ovaj forum dvostruko sviđa :puuuh::, em brijemo zajedno i prićamo zajedno sa istomišljenicima a u isto vrijema na vutra.org cijela jedna zajednica se posvetila i pomaganju u lječenju mnogih pacijentima u ovim za njih teškim a legalno zamršenim vremenima.Zar ljudi moraju doista pred smrt doći da se oslobode okova konvencije i posegnu za kanabisom!?!?! koji prati čovječanstvo više od 5000 godina i čija je uloga stigmatizirana tek u zadnjih 100 godina što zanimljivo koincidira sa rođenjem nekih farmaceutskih "kompanija:udarac::udarac::udarac: "(čitaj , interesnih grupacija čiji je jedini i terminalni cilj zarada, i koji lijek kojem bazne komponente koštaju 5$ max prodaju za 10.000$ i to moraš kupit onako da ne umreš za par mjeseci...onda je došao u USA čovjek iz Arizone sa svojim uljem od superjake vutra koje je zvao Phoenix Tears.
Hvala na komplimentu za korisne savjete iako ima tu večih stručnjaka od mene ali meni je jako važan taj dio trave koji lijeći tijelo jer moje dušu i srce je izlječila (a sa godinama sam skontao i da mi užasno ublažuje bolove u koljenu koje moram operirati (niš strašno tak..) tako da ni voltaren ne pijem više a tramal sam odbio odmah..a sad ni voltaren, fuj kemija (jebote jesan se raspisa od join ta odprije dvi ure, dobra vutra ova Amnesia majke mi)...

Evo da se može slati stari moj internetom odmah bi ti posla 2 joxa od svake trave koje imam na analizu tebi a ti meni pošalješ...valjalo bi to...a misliš da serem ali več su tu 3D printeri za parsto dollara :rasta::respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
25.05.2015
9
6
3
31
@Pantagan hej, ovako uzimala sam ulje nekih mjesec dana al nisam povecavala dozu nego kako sam pocela ujutro pola zrna rize u i uvecer isto tako nalazi mi se nisu poboljsali (ulje je pravo ) e sad da li je potrebno povecavati dozu da se vide rezultati i koliko bi trebala bez prestanka uzimati? P.s. da podsjetim u pitanju je reumatski artritis. Hvalaaa :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljka

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nisam bas nesto istrazivao na tom polju na svu srecu nemam nikog oboljelog o RA ali po ovome sto znam o toj bolesti mislim da nebi bilo lose probati nastaviti sa tim dozama ako nisi u mogucnosti da povecavas (u slucaju da moras raditi ili neke druge obaveze) ali napraviti kremu i probat nanositi na kriticna podrucja mozda bude veceg ucinak...napominjem nije moje podrucje ali mislim da se isplati probati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljka
25.05.2015
9
6
3
31
Nisam bas nesto istrazivao na tom polju na svu srecu nemam nikog oboljelog o RA ali po ovome sto znam o toj bolesti mislim da nebi bilo lose probati nastaviti sa tim dozama ako nisi u mogucnosti da povecavas (u slucaju da moras raditi ili neke druge obaveze) ali napraviti kremu i probat nanositi na kriticna podrucja mozda bude veceg ucinak...napominjem nije moje podrucje ali mislim da se isplati probati

Kako da napravim kremu? Ma povecat cu ja dozu nema veze sto radim.. nece im biti nista ako im falim jedan par na kladionici :D