Ulje i artritis - doziranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
@Barby22 ja govorim iz iskustva moje mame. Za doze neznam, to moraš odredit sama. Štetu koju je bolest napravila ulje ne može popravit ali može olakšat simptome, bolove i upale. Mario ti dobro savjetuje za neku kremu, moja mama koristi maslinovo pomješano sa konopljinim. Koliko dugo uzimat? Dokle god pomaže. Krvnu sliku se popravi kvalitetnom prehranom a dobro dođe i čaj od koprive.
Sretno i podijeli sa nama iskustva, mnogima če dobro doč:)
Nego da pitam jednu stvar, mojoj mami se stanje popravi kad okrene na jugo. Mislim da to ima veze sa tlakom zraka, manji tlak zraka, manje opterečenje na zglobove jer čim zapuše bura stanje joj se dosta pogorša ali uz ulje to sad puno lakše podnosi. Jel primječuješ možda da je na dane bolje bez nekog vidnog razloga? Hvala, pozdrav:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Kremu mozes raditi od 100 stvari ja preferiram raditi s kokosovim uljem pa mozes tako probati a kasnije ima tema o pravljenju krema ali je nemogu sada naci...uglavnom na 100 ml kokosovog kojeg otopis tako sto stavis teglicu u vrucu vodu i ono se rastopi bude kao ulje i u to ubacis 1ml canabisovog ulja i sve dobro izmijesas dok to sve nepostanje jedna cijelina i ubacis u frizider da se to ponovno stisne i kad zelis namazati uzmes na prst kako i svaku drugu kremu u utrljas na oboljlo mijesto( a nemora biti ni u frizideru ostane tecno pa kapnes koju kap i dobro utrljas)...za doziranje terebas vidjeti po osijecaju dali ces mazati jedanput ili vise puta dnevno to moras istraziti sama...
 
25.05.2015
9
6
3
31
@Barby22 ja govorim iz iskustva moje mame. Za doze neznam, to moraš odredit sama. Štetu koju je bolest napravila ulje ne može popravit ali može olakšat simptome, bolove i upale. Mario ti dobro savjetuje za neku kremu, moja mama koristi maslinovo pomješano sa konopljinim. Koliko dugo uzimat? Dokle god pomaže. Krvnu sliku se popravi kvalitetnom prehranom a dobro dođe i čaj od koprive.
Sretno i podijeli sa nama iskustva, mnogima če dobro doč:)
Nego da pitam jednu stvar, mojoj mami se stanje popravi kad okrene na jugo. Mislim da to ima veze sa tlakom zraka, manji tlak zraka, manje opterečenje na zglobove jer čim zapuše bura stanje joj se dosta pogorša ali uz ulje to sad puno lakše podnosi. Jel primječuješ možda da je na dane bolje bez nekog vidnog razloga? Hvala, pozdrav:)
Ovako, na mene lose utjece apsolutno svaka promjena vremena dva dana prije znam da ce se promijeniti vrijeme bilo to bura,jugo,kisa.. a kad se to stabilizira i ja se puno bolje osjecam.. a za prehranu pocinjem od ponedjeljka uzimati pripravke od herbalife-a kaze mi frend da je njegovoj sestri koja isto ima RA puno puno bolje kad je promijenila prehranu.. jer krvna slika me je nazalost katastrofa. Nadam se da ce pomoci
 
25.05.2015
9
6
3
31
Kremu mozes raditi od 100 stvari ja preferiram raditi s kokosovim uljem pa mozes tako probati a kasnije ima tema o pravljenju krema ali je nemogu sada naci...uglavnom na 100 ml kokosovog kojeg otopis tako sto stavis teglicu u vrucu vodu i ono se rastopi bude kao ulje i u to ubacis 1ml canabisovog ulja i sve dobro izmijesas dok to sve nepostanje jedna cijelina i ubacis u frizider da se to ponovno stisne i kad zelis namazati uzmes na prst kako i svaku drugu kremu u utrljas na oboljlo mijesto( a nemora biti ni u frizideru ostane tecno pa kapnes koju kap i dobro utrljas)...za doziranje terebas vidjeti po osijecaju dali ces mazati jedanput ili vise puta dnevno to moras istraziti sama...
Hvala ti sigurno cu napraviti kremu kad budem u malo boljoj financijskoj situaciji.. za sad samo uzimam kao i do sad
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ha, valjda je i to individualno, hvala na odgovoru.:) Znam za lošu krvnu sliku, zato i spominjem kvalitetnu ishranu. Ja miješam sa maslinovim jer imam svoje i siguran sam u kvalitetu. Pokušaj napravit manju količinu kreme, 10-20 ml, pa primjeniti bar na jedan zglob za vidit eventualnu promjenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
05.04.2017
5
1
3
61
Nikada nisam pušila vutra a i ne mogu je pušiti jer imam bronhitis. Zato sam napravila čaj, sve po receptu: pola grama marihuane, tri čaše vode i dvije kašike ulja, kuhala pola sata. Kada se ohladio popila sam jedan filđan. Naravno, nisam odmah osjetila ništa i kako je vrijeme prolazilo , kod mene ništa pa sam pomislila kako ja izgleda jedina imam marihuanu koja nema nikakvog efekta, Ali nakon nekih
sat i pol , u jednoj sekundi osjetila sam udar groma u cijelom tijelu. Počele mi trnuti noge, ruke, srce udara ko ludo, usta suha ko pustinja, nemir, skočila sam sa stolice i zateturala, vratila se na kauč, ali nije mi nešto dalo da mirujem. Izjurila sam na baštu, počela posrtati, padati, ležala sam na mokroj travi jer je kiša padala tog dana, silan strah me uhvatio, nikakvog osječaja opuštenosti, euforije i sl. Samo oduzetost, strah, lupanje srca. Skočim sa zemlje, počnem trčati, uletim u kuću, zgrabim sokove i počnem nekontrolisano piti tekučinu, ruke mi se tresu, glava smušena, ne znam jesam li došla ili pošla. Imala sam osječaj da ću umrijeti, a kako sam pročitala da oralno uzeta marihuana ima duži efekat dejstva, strah me još više uhvatio. I trajalo je bogme to nekih tri sata, a onda je počelo popuštati. Još dugo sam bila uznemirena, a kada sam se pogledala u ogledalo, jedva sam se prepoznala. Oči crvene, natečene, lice izmučeno, Bože sačuvaj. Tada sam shvatila da marihuana nije nikako bezazlena, prava je to droga. Ili sam ja u nećemu pogriješila, ne znam, ili je možda sve to bilo zato što mi je to prvi putda sam uzela marihuanu. Odgovorite mi da li se ikada tako nešto ikome desilo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
To se dogodilo skoro svima koji konzumiraju vutru bar jedan put, nema straha da če to ostavit kakve posljedice, od vutre niko nije umro:)
U največem broju slučajeva je krivac za to pogrešna sorta (sativa) koja nema taj umirujući efekt ko ispravna sorta za tu namjenu (indika). Isto tako prerano ubrana vutra može izazvat takve simptome.
Rješenje je vlastiti uzgoj ili nabava kvalitetne vutre kojoj se zna sorta.
To šta trenutno imaš očito nije ono šta tebi treba:)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
:fuck:
Kakav čaj prvi put. Kod takvog konzumiranja skoro ne može biti drugačije iskustvo.
Zašto, zato jer ne znaš koliko THC si dobila u tijelo.
Za šta ti treba Vutra, kod kojih simptoma?
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Uf,uf,uf... danak neiskustvu. To je ono sto ja uvijek govorim, vozaj vutru, a ne ona tebe. :D
Ti jednostavno nisi znala sta da ocekujes, plus, sto si pola grama stavila u caj, (toliko odprilike ide u dzoint koji pusi bar 3 osobe) plus, prvi ti je put.

Uglavnom, nista to nije strasno, i slazem se sa ovim sto kolege forumasi rekose.
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ljudi ne znam sta vise da radim, otac mi ima Reumatski artritis, oticu mu zglobovi strasno, ne moze mu se gledati u dlanove i prste koliko jezivo napuhano izgledaju kao da ce puknuti, preveliki bolovi, dakle toliki bolovi da covijek ne moze sa poda uzet cjepanicu i ubacit u sporet... citao sam o ljecenju al ja nista nasao nisam, ovdje sam isto trazilicu silovao al opet sve nesto šušavo, nigdje ništa konkretno...

Zanima me dal se netko ljecio ganjom od reumatskog artritisa i ako jeste kako je dozirao koliko uzimao, sta i kako...

Btw covijek ima slabo srce da napomenem...

Help mi pipl <3
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Uzmi desetak grama vutre, dobro je usitniš, ubaciš u neku teglu i naliješ 2-3 dcl maslinovog ili kokosovog ulja. Ostaviš teglicu na toplom mjestu jedno mjesec dana, ja držim u boxu, uz povremeno mješanje da se trihomi rastope. Nakon toga procijediš i neka uzima oralno nekoliko žlica toga ulja dnevno i neka s tim istim uljem maže upaljene zglobove. Dobro je zglobove namazat i zamotat u onu prozirnu foliju za hranu da se ulje bolje upije u kožu. Tako pripremljeno ulje nema nikakav psihoaktivni efekt a najbolje djeluje protuupalno. Mojoj mami su nestale sve upale zglobova, koža na zglobovima više nije crvena i upaljena nego izgleda normalno a ne pije više nikakve tablete protiv RA.
Ako je mjesec dana puno čekanja, može se ulje stavit na malo višu temperaturu od nekih 40-50 stupnjeva uz češće mješanje i mislim da bi 4-5 dana bilo dovoljno.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Uzmi desetak grama vutre, dobro je usitniš, ubaciš u neku teglu i naliješ 2-3 dcl maslinovog ili kokosovog ulja. Ostaviš teglicu na toplom mjestu jedno mjesec dana, ja držim u boxu, uz povremeno mješanje da se trihomi rastope. Nakon toga procijediš i neka uzima oralno nekoliko žlica toga ulja dnevno i neka s tim istim uljem maže upaljene zglobove. Dobro je zglobove namazat i zamotat u onu prozirnu foliju za hranu da se ulje bolje upije u kožu. Tako pripremljeno ulje nema nikakav psihoaktivni efekt a najbolje djeluje protuupalno. Mojoj mami su nestale sve upale zglobova, koža na zglobovima više nije crvena i upaljena nego izgleda normalno a ne pije više nikakve tablete protiv RA.
Ako je mjesec dana puno čekanja, može se ulje stavit na malo višu temperaturu od nekih 40-50 stupnjeva uz češće mješanje i mislim da bi 4-5 dana bilo dovoljno.
HvAla puno Panta, napravit cu ovo I slike ti poslat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan