Ulje i Hemoroidi (Šuljevi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Ima 7 dana kako imam svrab na anusu i pre dva dana primetim na papiru par kapi krvi , u jbt pa ja imam Šuljeve , zvuči smešno ali i poted svih fizičkih aktivnosti i ok ishrane dobio sam :whato:: malo guglao i video neke kreme i razne recepte ....
Odlučio sam probati sa prošlogodišnjim uljem od Ladyburn 1974 juče sam namazao domaćinski anus i čak sam ugurao i unutar kolko sam mogao ... sad će neko da se smeje ali nije smešno ...
ljudi moji danas niti svraba niti krvi sve kako treba ...
nastaviću do Nove 2017 ... naravno uz promenu ishrane i uz pomoć ulja kanabisa ....
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
da kao mali čvorići na obodu anusa mislim opipao sam 2 kom veličine zrna bibera , danas su vrlo mali smanjuju se , ma idem ovako da istražim na sebi makar do Nove Godine ... uglavnom danas mema tih kapi krvi na papiru , niti tog svraba ... hvala Power ...eyessss:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Samo mazi uljem, definitivno pomaze. Imam i ja jedan, znao me je povremeno svrbiti. Mazao sam kojekakvim kremama, al tek je pomoglo kad sam poceo mazati uljem. Sad ga skoro uopce vise ne osjecam

To ti je zapravo perianalni tromb, a ne direktno hemeroid.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
24.02.2016
2
4
3
124
Mešaj kad mažeš manje boli. I zipa loma da ne preteraš jer se i odozdo apsorbuje, pa se može desiti da ne primetiš crveno na semaforu!
Malo šale, ali probaj da uvedeš u ishranu i beli biber. To pomaže!
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Meni je jako suha koža inaće, a i često perem ruke na poslu zbog kontakta sa pacijentima i to mi uzima vodu iz cijelog tijela i onda kada vani okrene bura ruke su mi kao barut, a ni anus nije baš "vlažan" :fuck:.

I onda kad je malo tvrđe govno, a elastičnost anusa niska zna mi puknit malo i krvi zna biti relativno dosta u rijetkim situacijama i zna potrajat par dana, a i više ako malo ne namažem barem običnom kremom. Ali bude to popračeno i stresom nekim koji mi i uspori i otvrdne malo probavu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle
02.07.2015
147
158
43
Ja mogu iz ličnog iskustva da tvrdim da mi je ulje pomoglo ito veoma puno .
Imao sam unutrašnje i spoljne šuljeve trećeg stadiuma i hirurg je već razmišljao da to treba operisati.
Pošto sam već koristio ulje zbog maligne golesti, rešio sam da ga koristim i za šuljeve.
Dva puta dnevno, posle higijene, sam stavio ulje na prst oko tri milimetra i mazao okolo i unutra što dublje. Posle 15-tak dana (toliko sam imao ulja) Imao sam kontrolu i lekar je odustao od operacije jer se smanjilo na drugi stadium. Prestalo krvarenje. Pre neki dan sam ponovo otišao na kontrolu i sad je prvi stadium.
Definitivno sam ubeđen da je to zahvaljujući našoj dragoj i voljenoj biljki.
Potdarv za sve forumaše...
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Baš mi je drago čuti iskustva kolega , po pitanju dotičnog problema :) Ja sam krenuo isto sa tom količinom 3mm iz šprica i 3mm unutar anusa dokle je moguće , naravno posle higijene , mora biti čisto i obrisano sterilnom gazom ... @Mobi Dik hvala što si svoje iskustvo podelio sa nama :thumb:
Treći dan mazanja ulja , na dodir nema boli , nema svraba , niti kapi krvi na papiru ... :)
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Meni je pred tri godine izletio hemić ko palac na čmaru i od tada nit se povećava nit smanjuje,nekad boli ko sam vrag ali većinu vremena ne,a nekad u školjci ostavim više krvi nego :poop:. Doktor prepisuje nučinkovite kreme i sa ničim još nisam uspio riješiti...
Trebam li se zabrinjavati zbog tog velikog vanjskog hemića? :eek::oops:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hvala nebesima nemam problema sa šuljevima,ali stari moj ima pa znam koje su to muke. njemu kad popucaju nekad,to su kalvarije,mora na pod leći bočno dok se ne smiri. negdje sam čitao da hemoroide,između ostalog,uzrokuje naprezanje prilikom obavljanja nužde. moj savjet vam je da si uzmete neku hoklicu (manju stolicu) na koju ćete staviti noge da vam budu u položaju laganog čučnja,kao kad ste na čučavcu. tako smanjujete pritisak na anus i samim time krvne žile u tom području se ne naprežu toliko. izmet puno lakše izađe bez ikakvog naprezanja,samim time se i mogućnost nastanka hemoroida usred naprezanja smanjuje.

Doktor prepisuje nučinkovite kreme i sa ničim još nisam uspio riješiti...

ako nemaš ulje,potraži u biljnim ljekarnama Filinu mast. neće ti izliječiti hemoroide,ali će ti ublažiti simptome i bar malo olakšati tegobe. to mi je par ljudi reklo iz iskustva.
 
17.06.2015
142
137
43
Stavi se prstohvat hipermangana u lavor dopola napunjen tople/mlake vode i točati / namakati dupe nekoliko puta dnevno + koristi se svinjska mast za mazanje između procesa namakanja . stari narodni recept za pakaš.
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Šesti dan tretmana :)
najbolje je ulje zagrejati u toploj vodi da postane onako tečno lakše se nanosi na tu regiju , ja više nemam niti jedan simptom , ni otekline ni svraba ni bola niti mikro kapi krvi na papiru ...
Ulje definitivno pomaže , uh kakvo olakšanje .... :)
 
02.07.2015
147
158
43
Apsolutno se slažem da pomaže.
Ja sam napravio ulje i počinjem ponovo sa lečenjem šuljeva i nadam se da će i ovaj prvi stadium koji sad imam totalno da nestane.
Inače sam ranije imao veoma obilno krvarenje.
Pozdrav za sve forumaše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: perikle

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pusenje umanjuje svrab i bol. Medjutim kod suljeva je caka nesto drugo te bi direktna primjena na mjesto problema bila jedino rijesenje. Da li u cepicima, ili ulju to neznam. Nisam probao, za sada Nevenova mast odradjuje posao :D