Ulje i morfij

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.01.2013
3
0
0
42
Dragi svi!
oprostite ako je ova tema već obrađena ali nisam ju uspio pronaći. Imam par nedoumica i molio bih za pomoć.
Moja majka ima karcinom dojke u zadnjem stadiju sa metastazama na kostima, jetri i plućima (doduše ta na plućima je imala regresiju). Trenutno je na tyrebu i koristi flater morfija od 100mg koji joj je donekle pomagao do nedavno. Trenutni bolovi u kostima su joj ogromni i već polako gubi strpljenje. Pošto ni mi ni majka nemamo uvjeta za uzgoj uspjeli smo nabaviti nešto ulja i počela bi to konzumirati od ponedjeljka. E sada moje pitanje je smije li početi koristi ulje uz morfij ili treba skinuti prije flaster. Boji se skinuti flaster kako bolovi ne bi postali neizdrživi a ovo ulje nam izgleda kao zadnja šansa koja bi joj ublažila postojeće simptome i ne bismo je htjeli propustiti. Bojimo se išta pitati doktoricu zbog reakcije ili eventualnog ukidanja lijekova koje trenutno dobiva. Evo toliko.
Hvala!
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
ne znam o kakvom je ulju riječ, ima onih koji su super za bolove, a ima i onih koji nisu.... Ako je dobra za bolove onda ćeš je skinuti s flastera sigurno, jer znaš možda od koje je vrste ulje?
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
dolomit je napisao(la):
Dragi svi!
oprostite ako je ova tema već obrađena ali nisam ju uspio pronaći. Imam par nedoumica i molio bih za pomoć.
Moja majka ima karcinom dojke u zadnjem stadiju sa metastazama na kostima, jetri i plućima (doduše ta na plućima je imala regresiju). Trenutno je na tyrebu i koristi flater morfija od 100mg koji joj je donekle pomagao do nedavno. Trenutni bolovi u kostima su joj ogromni i već polako gubi strpljenje. Pošto ni mi ni majka nemamo uvjeta za uzgoj uspjeli smo nabaviti nešto ulja i počela bi to konzumirati od ponedjeljka. E sada moje pitanje je smije li početi koristi ulje uz morfij ili treba skinuti prije flaster. Boji se skinuti flaster kako bolovi ne bi postali neizdrživi a ovo ulje nam izgleda kao zadnja šansa koja bi joj ublažila postojeće simptome i ne bismo je htjeli propustiti. Bojimo se išta pitati doktoricu zbog reakcije ili eventualnog ukidanja lijekova koje trenutno dobiva. Evo toliko.
Hvala!
pitaj doktoricu za neke alternativne ljekove, reci da si cito nes na netu za neka ulja koja bi kao pomogla...
ne znam.

sretno sa svime.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
samo da je pravo ulje od kifova a ne od sjemenki ili sta ja znam...
pocni doma gajit za ulje, vidi koje vrste su najbolje za bolove i sretno :)

peace out !
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
jeste nezakvalno ali da sam u tvojoj situaciji, probala bi malu kolicinu ulja na sebi.Izvadi jednu kapljicu cackalicom (zrno rize) i probaj.
Ne znam koliko imas iskustva sa kanabisom , ali ako te fino opusti i ucini pospanim nemoze biti lose.
Koju kolicinu bi davao mami sazncete sami polako,pocni sa zrnom,dva rize kao sto vecinom preporucuju, uz flaster koji u ponedeljak bude imala, posto kazes da je do nedavno delovao.Mama ce ti vec reci kako se oseca ,pa ce te znati kad treba povecati dozu,kad delovanje flastera pocne popustati.Kad nadjete odredjenu meru ,pod uslovom da je ulje ok, flasteri joj sigurno nece trebati.

zelim vam od srca da uspete u ovom poduhvatu i da uspes doci do dovoljne kolicine ulja i svoju mamu ponovo vidis nasmejanu :)
 
04.01.2013
3
0
0
42
Hvala svima na savjetima! Divni ste! Meni se dogodio mali nesporazum i ulje zapravo moram čekati neko vrijeme jer je biljka u procesu rasta pa ćemo dobiti ulje kada se ciklus završi. Zasada mogu dobiti indicu ali već sušene kifove. E sada moje pitanje je može li tompja majka žvakati, pušiti ili raditi kolače? Vjerujem da sam malo smiješan sa pitanjima ali moja iskustva sa kanabisom su minimalna.

Uglavnom zaboravio sam reći da je ulje od indice od jednog poznanika koji ga radi za sebe i svoje tegobe sa MS-om.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Inhalacija je naj brži način. Pušenje samo po sebi nije nešto što bih preporučio u med. svrhe, ali može u situacijama kada je neophodno brzo djelovanje i tako.
Indika bi trebala biti dobra, no dok ne isprobate, nećete znati. Po mojem iskustvu, indika hibridi su mi bili daleko bolji za bolove u leđima od sativa (domaćice su bile sative, ništa brendirano). Sative i inaće nisu preporuka kod liječenja boli.
Kao što su i iskustva med. korisnika potvrdila, kanabis konzumiran oralno djeluje s odgodom, ponekad i do 1.5h (u mojem slućaju 45min do 1h).

:wave:
 
04.01.2013
3
0
0
42
Ima li kakva tema otvorena vezano za inhalaciju?

I moram komentirati kako reakcije vas meni potpunih stranaca kao što sam i ja vama gdje pokazujete brigu i šaljete tako tople poruke podrške vraća vjeru da ovo čovječanstvo nije potpuno zaglibilo u potpunoj sebičnosti. Respect!