Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Dragi forumaši,

nadam se da sam na dobrom mjestu i da temu otvaram sukladno pravilima ovog foruma.
Htjela bih vam opisati svoju situaciju u nadi da ću dobiti savjet jer sam pomalo izgubljena...
Naime, moj novi život započeo je prije pet mjeseci kada sam rodila predivnog dječaka. Porod je bio težak, završio je carskim rezom. Nedugo nakon carskog, dobila sam sepsu, pa sam opet završila na operaciji. Trbušna šupljina je isprana i očišćena, priraslice skinute i tanko crijevo zašiveno (ni dan danas ne znam kako je crijevo puklo, al dobro...).
Iz bolnice sam se vratila kući totalno onemoćala i tjeskobna. Korak po korak, nekako sam se počela oporavljati.
Prije tri mjeseca pojavili su mi se čudni bolovi u trbuhu. Krva slika u redu, urin u redu, stolica u redu. Kažu doktori - najvjerojatnije boli od priraslica.
S vremenom, bolovi su se pojačavali oko menstrualnog ciklusa. Prije tjedan dana otišla sam ginekologu koji me otpilo, nije me ni pogledao nego je samo rekao da to tako mora biti i da mora boliti.
Budući da imam celijakiju i gastritis, poslije operacije prvo su mi na udaru bili želudac i crijeva, baš sam imala strašne grčeve i bolove.
Zbog toga, moj suprug je kontaktirao nekog svog poznanika koji također ima bolesnu osobu u obitelji i za kojega taj lik pravi ulje.
Taj poznanik je rekao da čeka "pravu robu", ali kao dok ne dođe roba, poslao je taj lik nešto malo trave za mene da mi barem malo smanji bolove.
Ja inače ne pijem, ne pušim, dosta zdravo se hranim, ali hajde, probala sam povući par dimova. Ošamutilo me, ali bol je i dalje bila prisutna tako da nisam poslije toga više ni pokušavala s konzumacijom.

Prije nekoliko dana stiglo je ulje. Crno je, gusto, ima nevjerojatno aromatičan i intenzivan miris, mene čak podsjeća pomalo na paprenu metvicu. Uzela sam prvi put možda količinu oko 2, 3 mm i otišla spavati.
Nakon dva sata probudila me mučnina, jedva sam ustala iz kreveta, nisam osjećala vlastito tijelo. Osjećala sam kako me oblijeva hladan znoj, kako mi se diže kosa na glavi, vrat i jezik su mi utrnuli, usta su mi bila suha, nisam mogla spojiti nekoliko slova u jednu riječ, nisam mogla držati čašu u rukama.
Jedva sam uspjela malo povratiti i bilo mi je mrvicu lakše.

I sad ono što me jako šokiralo. Kao da je netko uzeo baklju i palio me po određenim dijelovima tijela. Prvo sam osjetila gotovo nepodnošljivu vrućinu na gležnjevima, koljenima i kukovima i zatim na području maternice i jajnika.
Majko mila, ja sam bila sigurna da mi je nešto puklo u utrobi i da se razlijeva i jaaaaaako peče.

Nekako sam preživjela noć, sutradan je žarenje i dalje bilo prisutno na ginekološkom području.
Dan poslije toga, otišla sam na dogovoreni pregled ultrazvukom zbog tih nejasnih bolova u trbuhu i pokazalo se da na desnom jajniku imam dvije zamućene ciste i moguća dijagnoza endometrioza.
Prije dva mjeseca jajnici su bili čisti, sad su tu odjednom dvije ciste.

Sinoć sam čačkalicu samo umočila u injekciju s uljem, gotovo da ništa na čačkalici nije ni ostalo, to sam polizala i nakon dva sata bila sam totalno oduzeta, ali bez onakvih strašnih simptoma. I jutros sam osjetila žarenje prilikom mokrenja.

Sad kad znam da imam ciste, sada pogotovo želim pokušati to nekako riješiti s uljem, ali ono što me zanima i zbog čega sam se registrirala - da li meni može pomoći takva mala količina ulja budući da ga očito ne podnosim?
Da li je to žarenje normalno?
Da li je itko ovdje tko je koristio ulje osjetio mučninu i žarenje?

Ispričavam se što sam napisala toliko puno teksta, ali nastojala sam sve što bolje opisati u nadi da ću dobiti odgovore koji će mi pomoći
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Pozdrav.

Ja cu probat to ukratko...a neko sa vise informacija ce se nadovezat. Budes se strpila malo dok ne dodju "doktori" :)

2-3mm ulja je jako puno ako nikad nisi ni pusila ni nista. Obicno se krece sa velicinom od oko pola zrna rize ili cak i 1/3 zrna. Dok tijelo ne razvije toleranciju. Nakon toga mozes povecavat dozu na pola zrna pa ako je sve ok dodjes do velicine jednog zrna.

Ta toplina je manje vise normalna. Nisam siguran bas dal je ok da ti zglobovi "gore"....ali vjerovatno to mozes prepisati velikoj kolicini ulja kojeg si uzela.
Inace je sasvim normalno da su ti prsa "topla" ili u nogama da osjecas trnce i toplinu i blago zarenje.

Mucnina, povracanje, malaksavost, slabost, vrtoglavica, kasnjenje slike itd..... je apsolutno normalna pojava kod pocetnika ili kad se pretjera ;)

Kreni sa 1/3 zrna pa vidi kako ces se osjecat. Ako nema ucinka povecaj na pola zrne rize.
Pripremi si hrpu vode i nesto slatko ako ces se osjecat lose.

Evo tolko od mene...nije nesto al dok se neko ne javi :) ....i bez panike kad te tak "odvali" .... neugodan osjecaj, ali proci ce...i sa vremenom neces imat takve neugodnosti.
LP
Stipe
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ja bi samo potvrdio stipin post.
Problem je u toleranciji jer ti tijelo to nije iskusilo do sad. Neke sorte imaju jace efekte neke manje tako da i o tome ovisi u jednu ruku..
Rick simpson tvorac tog ulja na svojim stranicama takoder spominje to i preporučuje sto manje doze u početku dok se organizam ne navikne malo na novu supstancu..
Moje iskustvo prvi put je bilo slično sto se kolicine tice a efekti malo slabiji od tvojih ali isto ne bas ugodni, uzmi u obzir da ja redovito to konzumiram i upoznat sam s tim..
Kako kaze stipe javit ce se doktori mozda s jos kojim savjetom.
Pozdrav
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Opusti se, s tobom je glede ulja sve ok. Odgovorili so ti vec gore u cemu je problem.
Nemoj se bojat, samo previse si uzela nista drugo. Uzmi malo i mozak stavi na laganini
pa ce se sve slozit kako treba.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sve su ti rekli-previshe si uzela..
gle..od ulja nechesh umrjeti..zato nemoj da te to prestrashi i natjera da odustanesh...samo je stvar u doziranju..kao shti ti je stipe rekao..pooolako podizhi dozu od najminimalnije.
ulje drzhi u frizhideru-OBAVEZNO.izmedju ostalog i kako bi bilo shto gusce..polaaako istisni iz shprice 1/3 zrna rizhe..
mozhda bi ..za pochetak..trebala uzimati samo samo navecher tj.nekih sat vremena prije spavanja..uzimaj 1/3 zrna par dana samo navecher.zatim dodaj jednu dozicu (1/3) u nekih 13-14h..nakon toga pochni uzimati jednu dozu ujutro..kada budesh pochela uzimati ujutro..tada vechernju dozu povechaj na pola zrna..
i tako postepeno povechavaj dozu..sa tim da vechernja terapija bude ona na kojoj chesh pochinjati sa podizanjem kolichine.

nakon 10tak dana organizam che se polako pochet privikavati..nakon cca 20dana chesh sama skuzhiti kolike doze podnosish..
+ mozhda nebi bilo loshe ako bi uspjela saznati od tog tipa od koje sorte ili sorti..je ulje napravljeno..

+ mozhda bi mogla pokushati i sa CBD uljem ( ono koje ima cca 4%CBD i 0,2THC-a )...jer taj CBD djeluje opushta,djeluje na bol,suzbija upalne procese..i..shto je dosta vazhno za mladu majku ..koja mora ostati funkcionalna i koja ima obaveze oko klinca...CBD djeluje na THC na nachin da ublazhava njegovo psihoaktivno djelovanje..
paa..eto..mozhda da pokushash dodati tj.kombinirati ulje koje imash sa CBD uljem ( osobno nisam probala tu shemu..ali..logika kazhe da bi moglo pomochi )
 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
iz iskustva, ne svoga nego iz obiteljskog... prvih 10 dana po pola zrna riže prije spavanja ali veličine one nekuhane. (1.5mm)
Nakon toga drugih 10 dana kreni sa punom veličinom zrna riže opet navećer prije spavanja.
Tek nakon 3 tjedna počni uvoditi i jednu dnevnu dozu sa pola zrna riže. Tada češ već izgraditi dobru toleranciju na THC i možeš funkcionirati normalno. Simptomi koje imaš su normalni jer si pretjerala sa količinom. Ne sumnjam da če te ulje ojačati, pomoči da ti se organizam i metabolizam oporave.
Sretno :)
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Hvala vam od sveg srca na odgovorima i savjetima!
Sinoć nisam uzela, ali večeras hoću, tako kako kažete - malu količinu.

Ima nešto u mome karakteru, netko je spomenuo od vas da razmišljam pozitivno i da se opustim. U biti, ja sam malo kao ukočena osoba, teško se opuštam, stalno sam kao u nekom grču. Zapravo, kad malo bolje razmislim, ni ne sjećam se da sam ikada bila u potpunosti opuštena. Drugu večer kad sam uzela skroz malu dozu, bila sam opuštena, nije bilo nikakvih onih negativnih nuspojava, ali je meni blagu paniku stvaralo već to što ne kontroliram svoje tijelo.

Još netko je ovdje spomenuo vrstu koja nema jaki uspavljujući učinak. Zanimalo bi me koja je to vrsta?
Naime, ovo ulje koje sada imam ne mogu uzimati po danu, samo navečer. Beba spava cijelu noć, pa je to ok, ali preko dana nas dvoje smo nerazdvojni i ne mogu dopustiti da mu bilo što nedostaje.

Hvala vam još jednom svima, super ste!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ekipa ti je vec sve pojasnila uspijesno si prebrodila prvo prebacivanje ali i dalje imas volju nastaviti :respect: sto se tice karaktera proci ce te jako brzo sve ono sto si nabrojala gore jer ulje definitivno mijenja covijek jer ako je moju mamu promijenilo iz korijena onda neznam koga drugog nece a pogotovo sto imas malog bebaca koji je u stanju izbrisati svaku crnu misao sa jednim malim smijeskom al isto tako iscrpiti i zadnji atom snage za kojeg nisi ni znala da ga imas zato sad lagano sa uljem na srecu nije ti katastrofalna dijagnoza pa da moras nesto siliti samo opusteno, ovo sto bebac spava cijelu noc je izvrsna prilika da navecer liznes dozu i naspavas se kako beba :) bilo bi lijepo kad bi mogla sama sebi uzgojit koju biljcicu tad bi imala mogucnosti da si nadjes sortu koja ce ti odgovarat za tebe i tvoje obaveze ili barem da si nabavis koji ml ulja sa vecim % cbd-a ono bi ti bio izvrsno za dnevne aktivnosti i opustenu igru sa bebacem....sve u svemu ti si odabrala svoj put znas da nijedan nije lagan ma koji god odabrala al na ovome imas nas da ti budemo podrsaka i pruzimo savjet u svakoj prlici...Dobrodosla u nasu malu :family1:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a chuj..sve sorte-vrste tj.ulja od njih..na pochetku djeluju tako da te uspavaju..ali to prodje kroz nekih -3tjedna..
samo je stvar u postepenom podizanju doze ..tj.organizam polako razvija toleranciju..
CBD sorte su puno blazhe..ali .i one che uspavati nekoga tko je tek pocheo sa uljem..dodushe..one su dosta blazhe..pa privikavanje ide lakshe i brzhe + glava ostane chista.
ne znam kako objasniti djelovanje..recimo da bi ga se moglo usporediti sa apaurinchichem nekakvim slabim..to jest..toliko i tako djeluje na glavu-dakle..samo lagano opushta i smiruje..
evo ja sam si do sada pravila ulja od CBD Crew sorti..one imaju omjer thc:cbd 1:1..(iako po lab.testovima neke njihove sorte pokazuju i 1,5:1 omjer u korist CBD-a )...ali..evo sada sam si uzela od barney's farm CBD Critical Cure sortu...za koju kazhu da su spustili THC na cca5% a CBD je cca 8% ..( shto ne chudi...jer..i ova sorta je izashla iz CBD Crew radionice )
druga laganica sorta je Medical Mass od Royal Queen Seeds
evo shto kazhu za nju :
"....low THC strain with good indoor and outdoor yields. Most strains with low THC contents have less of a psychoactive effect on users, making them better choices for people seeking medical treatment and pain relief without an accompanying high. Even without the strong psychoactive effects that other strains have, it is a pleasurable smoke that medical users can savour..."
ona mozhda neshto manje uspavljuje..obzirom kako je potomak CBD sorti koje su bazirane na high CBD sativama ( reggae seeds- juanita la lagrimosa i respect x dancehall ) ) a sative inache djeluju manje "zabijajuche"

e sada...to su ti sve opcije ukoliko se odluchish sama uzgajati biljke.pa od njih praviti ulje..shto che ti 100% medicinskih korisnika i preporuchiti..najsigurnija je varijanta da si sama uzgajash:
-mozhesh birati tochno sortu i/ili kominaciju sorti prema svojim zheljama/potrebama
-tochno znash kako su uzgajane biljke i shto si koristila u uzgoju (kod kupovnog ulja nikada ne mozhesh biti sigurna ni o kojoj je sorti rijech..a kamoli kakva su gnojiva ili pesticidi korishteni )
-veliki plus je i sama chinjenica da uzgoj kao hobi djeluje opushtajuche..ali i osnazhujuche na pacijenta..jer..daje nam osjechaj da sami chinimo neshto dobro za sebe.nismo na milost&nemilost lijechnika..itd..velim..to fakat djeluje osnazhujuche..+ nekako se i povezhesh sa tim biljkama..ali..da ne ispadnem neka new age hippie baba..mozhesh se ti zadrzhati i na prve dvije stavke..
+ nije zanemariva ni financijska strana ..jer,,za cijenu 10-15ml ulja si mozhesh slozhiti opremu za uzgoj..sa kojom mozhesh uzgojiti dovoljno biljaka da za cca 50ml ulja po uzgoju + tu opremu mozesh koristiti vishe puta.

a kao nekakvo brzo rjeshenje..mozhda da si nabavish to CBD ulje..koje che ublazhiti djelovanje THC-a iz ulja koje sada uzimash..samim time chesh mochi brzhe podizati dozu i stvarati toleranciju.

i napomena..CBD ulje o kojem ovdje govorim..nije ulje napravljeno od ovih CBD sorti koje smo spominjali ( a koje imaju 1:1 omjer thc:cbd )ovo CBD ulje..koje bi mogla uzimati kao dodatak ovom ulju..ima 4% CBD i gotovo nishta THC-a ( mislim da je oko 0,17% thc-a..uglavnom..do 0,20% )
i njega mozhesh naruchiti i preko interneta..osobno nisam uzimala to ulje ( svakako planiram probati )..ali znam nekekoji jesu..i..do njega su dolazili relativno jednostavno.
( proguglaj CBD oil i vidi koje ga stranice nude..odaberi onu za koju mislish da bi poshiljka najkrache putovala-najmanje carina prolazila..itd..)
+ njegova cijena je nekih 35-40€ za 10ml..

edit : shto se tiche te "zabijenosti"/uspavanosti..mozhesh pokushat sa nekakvom laganom fizichkom aktivnoscu-to zna odrzhati budnost..ili..ne znam..meni je znalo pomagati kada bi se skoncentrirala na nekakvu manje zahtjevnu mental.aktivnost npr. nekakva logichka igrica na kompjuteru ( tetris, bejeweled i slichno )..krizhaljke su me takodjer znale zaokupirati dovoljno da misli ne odlete na sve strane..opchenito..te neobavezne ( bez pritiska i moranja ) aktivnosti.
-tushiranje isto zna pomochi.
-neki kazhu i da adrenalin zna ublazhiti djelovanje..ili bar ubrzati da taj "high" feeling prodje
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ta sema sa mixanjem tog CBD ulja sa svojim i meni se vrtila po glavi al neznam zasto ga jos nisam do sada narucio :knockknock: rijesim to uskoro pa slijedi testiranje
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da..i mene bash zanima kako djeluje u kombinaciji...mislim da chu si ga i ja naruchiti..od vishka CBD-a glava ne boli :)
hmm..+ kombiniranje cbd ulja i pushenje..pa idjeti kako bi utjecalo na sami efekt/high od cistog pushenja.hmm..toliko moguchnosti..
+ taman mozhda i posluzhi kao priprema organizma na novu kuru ulja..
hahahha..mislim da chu odmah 2 x 10ml naruchiti..
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
mario339 je napisao(la):
ekipa ti je vec sve pojasnila uspijesno si prebrodila prvo prebacivanje ali i dalje imas volju nastaviti :respect: sto se tice karaktera proci ce te jako brzo sve ono sto si nabrojala gore jer ulje definitivno mijenja covijek jer ako je moju mamu promijenilo iz korijena onda neznam koga drugog nece a pogotovo sto imas malog bebaca koji je u stanju izbrisati svaku crnu misao sa jednim malim smijeskom al isto tako iscrpiti i zadnji atom snage za kojeg nisi ni znala da ga imas zato sad lagano sa uljem na srecu nije ti katastrofalna dijagnoza pa da moras nesto siliti samo opusteno, ovo sto bebac spava cijelu noc je izvrsna prilika da navecer liznes dozu i naspavas se kako beba :) bilo bi lijepo kad bi mogla sama sebi uzgojit koju biljcicu tad bi imala mogucnosti da si nadjes sortu koja ce ti odgovarat za tebe i tvoje obaveze ili barem da si nabavis koji ml ulja sa vecim % cbd-a ono bi ti bio izvrsno za dnevne aktivnosti i opustenu igru sa bebacem....sve u svemu ti si odabrala svoj put znas da nijedan nije lagan ma koji god odabrala al na ovome imas nas da ti budemo podrsaka i pruzimo savjet u svakoj prlici...Dobrodosla u nasu malu :family1:
Dirnule su me tvoje riječi. To je istina što si napisao, ono što majka ima u sebi, to je nešto posebno. Moj suprug i ja još uvijek se znamo prisjetiti onih teških trenutaka... Ne znam odakle mi snaga u onim raspadajućim bolovima. Moj suprug kaže da su mi anđeli pomogli da pazim na naše djetešce.
Tri tjedna sam bila odvojena od svog bebača. U toj agoniji, jedna časna sestra rekla mi je da možda ja prolazim kroz taj put zato da moje dijete bude zdravo. Te rečenice se često sjetim kada mi je teško. Ako je za mog malog bebija, onda ništa nije neizdrživo.

Hvala ti na dobrodošlici, zaista se osjećam jako ugodno i prihvaćeno ovdje. :)
 
23.09.2011
23
64
13
Imas onu krilaticu od Paracelzijusa: "sve je otrovno nista bezazleno nije, samo je doza presudna o tome dali je nesto otrovno ili ne" a kako je ovdje dosta stvari zasnovano na empiriji-slusaj svoje tijelo i smiri um :) i saslusaj sto ti drugo ovdje o tome kazu... alergijska reakcija djeluje tako sto te pocnu boliti zglobovi i upale se, sve je to instant djelovanje, a ovo drugo je paranoja, zato smiri um smanji dozu.....i polako. Javljam ti se jer me interesuje dali si probala sa katarionovim uljem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
@zlavjestiuca

Hvala ti na detaljnom i konkretnom odgovoru!
Znači ovako... Prvo ću saznati od koje sorte je napravljeno moje ulje, čisto da čujem vaše mišljenje o tome.
Drugo, trebam proučiti listu sorti za razne tegobe i zatim naručiti baš točno određenu sortu koju ću sama uzgajati.
Suprug i ja smo pokušali uzgojiti biljke od sjemena od one trave što smo dobili, ali nismo uspjeli.
Razmišljali smo uzgojiti sad od ove od koje je napravljeno ulje, ali zapravo možda je bolje prvo saznati sve informacije pa onda krenuti u akciju.
Svakako bi pokušali sami napraviti ulje.

Jučer sam oko pola 6 uzela jednaku dozu kao preksinoć. Znači, samo sam polizala čačkalicu. Primijetila sam da djelovanje započne nakon 2 sata. Oko 8 skužila sam da je sve ok, nema promjena. Zatim sam opet uzela jednaku količinu + još malo veličine zrna pijeska.
Oko 9 otišla sam spavati i u pola 11 probudila me mučnina.
Opet mi se ponovilo žarenje, ali ne onako jako bolno kao prvi put.
Znači, opet u kostima nogu, zatim na ginekološkom području, želudac, čelo i korijen nosa. To je trajalo oko sat vremena i zatim se smirilo.
Zaboravila sam napisati da sam prvi put osjećala da će mi žarenje u čeljusti iščupati nekoliko gornjih zuba. Sinoć su opet isti zubi žarili i ono što mi je nevjerojatno - hemeroidi - koji me isto pate već nekoliko mjeseci.
Dakle, ja sam sigurna da žare ona mjesta u organizmu kod koji nešto treba zaliječiti i to mi daje vjetar u leđa da nastavim dalje.
Da li ti ulje praviš za sebe ili za druge?
Ako ga koristiš, osjetiš li promjene?

Imas onu krilaticu od Paracelzijusa: "sve je otrovno nista bezazleno nije, samo je doza presudna o tome dali je nesto otrovno ili ne" a kako je ovdje dosta stvari zasnovano na empiriji-slusaj svoje tijelo i smiri um :) i saslusaj sto ti drugo ovdje o tome kazu... alergijska reakcija djeluje tako sto te pocnu boliti zglobovi i upale se, sve je to instant djelovanje, a ovo drugo je paranoja, zato smiri um smanji dozu.....i polako. Javljam ti se jer me interesuje dali si probala sa katarionovim uljem?

Pozdrav!
Ulje kantariona koristila sam prije 2, 3 mjeseca. Od antibiotika sam dobila gljivičnu infekciju, pa sam koristila bijeli luk i ulje kantariona i pomoglo mi je. Imam još nešto malo ulja, misliš da bi bilo dobro za zglobove?



Smijem li napisati koje još preparate koristim za jačanje imuniteta i za jačanje krvi?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
slobodno pisi tema je tvoja kasnije je mozemo ako budes htjela preimenovati pa da ti bude neka vrsta dnevnika di ces dijeliti iskustva trazit savjete itd..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
jesu li davali kakve lijekove za razrjedjivanje krvi-antikoagulansi ?
i ta bol koja se pojavljuje nakon uzimanja-koliko se razlikuje od klasichnih bolova koje osjechas kao posljedicu bolesti/stanja?.ili je to ista bol i isti intenzitet?
evo solidna stranica na kojoj je opisano djelovanje razlichitih sorti-sa naglaskom na medicinu.
http://www.leafly.com/explore

ulje sjemena konoplje je dobro za imunitet ( dosta pacijenata sa karcinomom ga uzima kao pomoch pri oporavku od kemo )..ulje crnog kima takodjer...ulje origana se chesto spominje u zadnje vrijeme takodjer..
za ishranu znash i sama shto se preporucha..jedino shto bih dodala su bazga ,aronija i brusnica.
+ stvarno je bitno da se pokushash chim vishe opushtati i shto vishe kvalitetnog nochnog sna..stres je okidach i on zna srushiti imunoloshki sistem i savrsheno zdravim ljudima..
+ solidan link o imunitetu ( tu prodaju nekakve e-kapi ..o kojima nishta ne znam..ali je opshiran txt na temu imuniteta ) i prirodnih nachina-ljekova za popravljanje imuniteta..
http://eserihija.com/detaljne-instrukcije-za-jacanje-imunog-sistema/