Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2017
5
0
1
53
Pozdrav, nisam ni sanjala da cu ikad misliti ili pricati o upotrebi ulja od kanabisa pa molim savjet za tegobu koja mene muci, prije desetak godina izasao mi je disk L5 5 mm i nedugo nakon toga desna noga mi je
pocela cudno koracati ici u krug itd a ustvari je postepeno slabila kroz godine, prosle godine je oslabilo bedro pa vise nikud nisam mogla. Prosla sam toplice i vjezbe međutim kako sam bila i na hidromasazi koja mi nije nikako odgovarala par mjeseci nakon te masaze sa 4 bara mlazom vode pocelo me na tom mjestu jako boljeti da bi se ta bol nakon nekoliko mjeseci premjestila lijevo, dovelo me do toga da sam u prvom mjesecu morala i puzati kako bi se vratila npr iz kuhinje u sobu.
Otisla sam neurologu dobila sam terapiju kortikosteroidima jer sam kao dijete preboljela meningitis pa su ostala ostecenja ili kako oni to zovu demijelizacija. Mijelin je regenerativan pa me zanima kakvo ulje bi za mene bilo najbolje da mi se vrati snaga u nozi i da ponovo mogu normalno hodati.
Hvala unaprijed, Irena
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ako je mehanička povreda, ulje može ubiti bol, ali za ljećenje diska, ne znam.
Ulje pomaže kod demijelinizacijskih bolesti(multipla ti je primjer da pomaže)
Oporavak kod demijelinizacijskih bolesti ovisi o stupnu oštečenja. Ako ti je to od diska, ne vjerujem da te ulje može satavit na noge.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ako ti noga trne od diska, ulje ti neće riješit problem. Demijelinizacija može biti na mjestu koje ne radi problem(ja ih imamj samjo tri ali su na strateškim mjestima pa mi rade velku štetu, poznanik ih ima 8 i samo dvoslike ako dugo bulji u komp).
Prvo vidi jel disk ili mijelin pa onda se odlući.
 
01.04.2017
5
0
1
53
Ja pricam vec deset godina da je disk a oni istrazuju! Nikad nisam imala probleme zbog demijelizacije niti bilo sto osjecam osim boli u leđima i oslabljenu nogu. Vjezbam ali dok me ne prestane boliti u ledjima ne mogu puno nalraviti.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Onda nažalost operacija, ulje pomaže kod bolova ali ne može popravit disk.
Prijatelju se disk raspao na više komada, jedina opcija je bila operacija i sada je ok, narano nij€ kako je bio prije, ali ne boli ga i može funkcionirat.
Poanta je kod tih stvari, ako ti vježbe ne pomažu operacija je jedini izlaz.
Jesi posjetila kiropraktičara?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja pricam vec deset godina da je disk a oni istrazuju! Nikad nisam imala probleme zbog demijelizacije niti bilo sto osjecam osim boli u leđima i oslabljenu nogu. Vjezbam ali dok me ne prestane boliti u ledjima ne mogu puno nalraviti.
Neki Doktori vole ljude vuci za nos, u smislu, da nece ili se jim neda radit, operirat.
Onda se sakriju u pozadinu strucnih rijeci, da pacient odustane od operacije ili razmisljanju o njoj. U drzavnim bolnicama vecina tih doktora fino odmara i platu prima a radi privat posao 100 na sat.
 
01.04.2017
5
0
1
53
Kad sam prije dvije godine bila kod neurokururga sve je napravio samo da me odgovori od operacije, to je malo samo 5 mm itd. Onda je ustanovio demijelizaciju ali kad sam isla u toplice rekao mi je ako ne bude dobro da se vratim medjutim doci do njega je malo teze.
Kiroprakticare ne jednog vec tri prosla sam vec
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod tebe pomaze jedino operacija. Imala si neurokirurga, koji nije hteo da radi.
Treba ustrajat, to je tvoje pravo a ne, da te on odgovara od operacije.

Kiropraktik tu nema sta radit. Kod tvog stanja.
 
01.04.2017
5
0
1
53
Pa i nisu napeavili neki nista a jedan
Iz Rijeke malo ali nije mogao popraviti kvar do kraja, po svemu i nakon svega sto sam prosla rekla bi da je disk 100% ali kako imam i demijelizaciju mozda je to razlog da se ne mogu skroz oporaviti.
Hvala vam na odgovorima!
 
03.06.2021
1
0
1
35
Pozdrav, imam pitanje, nadam se da mi netko može pomoći.
Imam 40 godina i neku vrstu artritisa pa sam htjela probati CBD ulje da mi smanji te kronične bolove.
Kupila sam ulje od registriranog proizvođača za kojeg sam vidjela da ima dobre recenzije, 10% CBDa i <0.2% THCa.
Jučer sam ga prvi puta koristila, kapnula sam jednu kap ispod jezika. Nakon par minuta mi je utrnulo to mjesto gdje sam kapnula i dio donje usnice. Utrnulost je trajala nekih pola sata.
Zanima me da li je još netko imao takvo iskustvo s CBDom? Je li to normalno, hoće li prestati nakon par uzimanja ili mislite da bih trebala prestati uzimati?
Hvala!
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.063
15.663
358
Nebi trebalo da trne ništa, a posebno ne pola sata.. Ne mogu da tvrdim, ali to još nikada nisam čula, možda neka alergija na neki od sastojaka u bočici.. Probaj danas još, pa vidi da li se dogadja opet isto ili ne..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ima drugih koji imaju vise iskustava sa cbd preparatiam ja bi samo jednu stvar rekao a to je da bi imalo nekog ucinka moras unijeti odredjenu kolicinu dnevno a to je puno vise od jedne kapi vrlo vjerovatno da za neki rezultat bi ti trebalo barem 10 bocica mijesecno a tu dolazimo do financijskog aspekta koji zakoci sve. CBD sigurno ima odlicna zdravstvena svojstva ali nazalost kao u svemu uvijek Izadje van pohlepa za zaradom i tu ne mozemo nista. Ako zelis rijesiti bolove tu na forumu lako mozes naucit uzgojit si biljku (ja sam jedan od primjera) i garantiram ti da ces imati puno bolju kvalitetu zivota nego sad i jedan prekrasan Hobi.

Lp,
Mario339