Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nadam se da ne smaram jer sam se i samoj sebi popela na glavu razmisljajuci. Al naucicu i ja pa cu mozda moci da budem nekome od koristi ako zatreba :)

zbog toga postoji forum da bi dosla do odgovora na pitanja koje te muce;) meni su pomagali kad sam poceo sad ja pomazem tebi sutra ces ti netkom drugom tako to funkcionira i nemoj se zamarati sa tim slobodno pucaj sve sto te muci ipak je lakse kad sa nekim podijelis i kad imas sa kim usporediti misljenja...znam to prosao sam i jos uvijek prolazim
 
29.09.2014
32
10
8
Super, hvala puno. Nadam se da cemo uspeti i biti jaki da se izborimo sa svim ovim problemima uz nasu magicnu biljcicu :)

Pitaj ga.
Ako indica nije dovoljno zrela kada se ubere može doći do
neuspojava. Nije pravilo a moze se desit.
Ne plaši se zbog moga pisanja. Nije ulje zbog toga slabo jedino
malo neugodno.

Paranoja
Ubrzan rad srca
Mučnina
Itd.
Različito.

Mislis da to izaziva i gubitak apetita? Ako je zbog toga onda mi je lakse da ne sumnjam na one najgore stvari.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Oko apetita je moguće. Mozda je sorta indike takva. Opusti se, kako god brinula i sama sebe smarala
to neće pomoć. Život je na žalost takav. Znam da je teško.
 
29.09.2014
32
10
8
Pozdrav ljudi,
ovo sam morala da istresem, danas smo bili kod doktorke koja mamu vodi od početka znači oko 4 godine, i kada sam joj pomenula za ulje izbečila nam se i rekla striktno da prestanemo sa tim jer time moze samo da uništi organizam i da rasplamsa bolest. Naredna kontrola je krajem aprila a do tada bi po njenom trebali da sedimo i čekamo da li će mama ozdraviti tek onako bez ičega. Mislila sam da je legalizacija na dobrom putu ali kako vidim svest lekara je daleko od toga. Uzas.
Mama sad pravi pauzu jer sam dala ulje na analizu da vidimo sta ima sve u njemu, i da vidimo da li će joj se vratiti apetit. Više nisam pametna, da mama reaguje na ulje kako treba ne bi se razmisljala ni malo niti bi mi bilo bitno mišljenje doktorke ali se bojim da ne bude u pravu na kraju.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Puno doktora nema pojma oko liječenja sa uljem. Tu oko toga nema
nedoumica. Takav komentar može dati samo takav doktor, koji živi
u svom svetu, realnost je posve drukčija.

Ima ogromno cannabis hibrida, sorti i različito djeluju. Tu nema nedoumica.
Još nisi javila iz koje sorte prave ulje??

Najbolje je vlastiti uzgoj.

Samo hrabro, puno ljudi je krenulo tim putem.
 
29.09.2014
32
10
8
Ima ogromno cannabis hibrida, sorti i različito djeluju. Tu nema nedoumica.
Još nisi javila iz koje sorte prave ulje??

Najbolje je vlastiti uzgoj.

Samo hrabro, puno ljudi je krenulo tim putem.

Pitala sam brata, ne zna ni on, uzeli smo ga od nekog dečka koji nabavlja za svoju upotrebu i rekao mi je kako na njega deluje u smislu da li ga diže ili spušta i nekako smo došli do zaključka da je to ono koje nam treba jer je mama pre uzimala lekove za spavanje a sad spava odlično i bez lekova.
Iz tog razloga što ne znamo koju sortu smo uzeli dala sam ga na analizu pa čekam da vidim šta će mi kazati. Nadam se da ni jedna sorta ne moze da skodi osim sto moze manje ili vise da pomogne.
Možda smo ishitreno reagovali ali s obzirom da ne znam puno ljudi u tim vodama nisam ni imala drugog izbora.
Što se tiče vlastitog uzgoja i to sam razmatrala za ubuduće ali smatrala sam za početak da se nekako snađem a za uzgoj ipak treba vremena i uslova.
 
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ulje ne može praviti štetu. Jedino, ima tu neuspojavu, da mami najbolje
ne odgovara. Zbog toga je najbolji vlastiti uzgoj jer onda znaš kakav rad
ima ulje.

Diže pa spusta. Po tome mislim, da ulje ima veliki udeo sative. Ona diže.
Nije lose samo nije najbolje za bolest koju mama ima.
To nije igra, u pitanju je život. Time mislim, da se ide na maksimalnu
sigurnost. Jaka indica i jedna cbd sorta.

Ako bi to bila moja mama, sestra, u tjedan dana ja pokrenem grow. Bez razmišljanja.
Tako znaš, da si dao sve od sebe za svog bližnjega.
 
29.09.2014
32
10
8
Nisi me razumeo verovatno, ovo ulje koje smo mi napravili spusta i taj dečko nam je rekao da i na njega tako deluje zato smo uzeli od njega. Naravno da nije igra u pitanju zato smo i pozurili sa tim da ne gubimo vreme jer nije problem pokrenuti grow neko sačekati da mozemo od toga napraviti nešto.
Ja sam inače totalni laik a posebno kada je u pitanju život svog najbližeg, nekako htela ili ne uhvati neka panika pa ni sama nisam znala odakle da krenem i kuda da idem a nije imao ni ko da mi objasni šta i kako, koja vrsta valja, da mi ponudi neke opcije, gde da nabavim seme da bi mogla sama da uzgajam...
Alisa u zemlji čuda :)
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
@Aleksa75 nemoj zamjeriti na ovome što ću napisati, ali ispada da ćeš onda svaki put davati ulje na analizu jer ti zapravo ni sama ne znaš od koje sorte praviš ulje. Isto tako, to kako ulje utječe na tog dečka, ne znači da će tako utjecati na tvoju mamu. Ovo ti govorim iz svog iskustva. Prvi put sam ulje kupila od dečka koji sam za sebe pravi, imamo sličan problem, pa sam bila uvjerena da će i meni odgovarati ako je njemu pomoglo. Ali nije. Na mene je drugačije djelovalo.
Ako možeš, saznaj od koje je sorte pravljeno ono ulje koje joj je najbolje odgovaralo, pa ubuduće traži samo tu sortu za pravljenje ulja ili kreni sama u uzgoj ako imaš uvjete.
Što se tiče doktorice, teško je ostati normalan kad je zdravlje odnosno život u pitanju. Sam nemaš dovoljno znanja ni hrabrosti da bi donio neku odluku za koju nisi siguran da li je ispravna. Naravno da je teško kada ti liječnik kaže tako nešto, ali ponekad jednostavno moramo gristi za sebe i svoje zdravlje.
Da li mama pije kakvu terapiju? Ako sam dobro shvatila, doktorica je rekla da bi čekala da vidi kako će teći oporavak. Ako ne koristi terapiju, ja osobno mislim da malo ulja ne može napraviti štetu, ali odluka je vaša.

Edit:
Evo, Cill ti je rekao, jaka indica i cbd sorta. U tražilicu upišeš kanabis sjeme i već će se izlistati rezultati gdje možeš nabaviti sjeme.
Ono što sam ja na internetu iščitala iz upisa o uljima je da ne bi trebalo koristiti sativu niti onu koja ime "haze" u imenu
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
29.09.2014
32
10
8
Ne zameram nikako, svako mišljenje, savet pa i kritika mi dobro dođu, mene nekad treba i ošamariti da bi se malo sabrala.
Naravno da neću svaki put nositi ulje na analizu jer ne bi ni bila u mogućnosti svaki put to da radim, ovaj put sam to uradila upravo zato sto sam eto napamet kupila pa da proverim. Dosta sam u međuvremenu saznala i naučila posebno od vas ovde tako da ću se sad malo bolje organizovati.
Mama ne pije nikakvu terapiju tako da bez ičega čekamo kontrolu.
Ja nemam nameru da prekinemo sa uljem jer najviše verujem u to a ne želimo ni mama ni ja da sedimo i ne radimo ništa.
Hvala puno na savetima, stvarno puno znači pa čak i obliku kritike!
guramo dalje od sad malo prisebnije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Nije lako ni onome tko je bolestan, ni onome tko je uz bolesnu osobu. Uz sve to, čovjeku se skupi sve to u jednu hrpu emocija koju toliko dugo držiš pod kontrolom jer moraš biti sabran, a onda jednostavno to sve pukne negdje, čovjek jednostavno postane očajan od traženja, neznaja, straha, strepnje... Samo ti to sve izbaci iz sebe, nitko ti neće zamjeriti.
Eto, kad ne pije nikakvu medicinsku terapiju, moj savjet je nastaviti s uljem, možda s laganijom dozom ako joj ulje stvara mučninu. Možda ubaciti u prehranu malo svježeg soka od korijenastog povrća da joj vrati snagu (cikla, mrkva), beta glukan za imunitet. Mario339 ima temu o sokovima s listovima kanabisa, potraži malo, meni to izgleda kao super stvar. I najbitnije, pokušajte naći nešto što će vas razveseliti, nešto što će mami skrenuti misli s bolesti. Želim vam puno sreće i da budete zdravi kao dren! :D
 
29.09.2014
32
10
8
Hvala puno na lepim željama! Sve savete rado prihvatam a od ulja naravno da ne odustajemo.
Srećna sam i zahvalna što sam naišla na ljude koji me razumeju, puno je lakše uz vas, inače bi prolupala sama sa sobom.
Inače moram da kažem da u doktore više nemam poverenje jer smo verujući im prihvatili hemioterapiju posle koje se nakon tri meseca bolest vratila i nakon koje je konzilijum mamu otpustio iz bolnice sa rečima da nemaju više šta da joj daju. Kada vam doktori to kažu znate da je to kraj, međutim kako ja nisam mogla to da prihvatim išla sam kod još mnogih doktora tražeći konsultacije i svi su mi rekli da ipak" postoji terapija ali ona ne ulazi u zdravstveni sistem i morali bi to privatno da radimo naravno i da platimo. Kompletna terapija je koštala 3600 eura. Nakon te terapije bolest je nestala, što nam je dalo vremena da se malo saberemo, iako je mama imala posledice te terapije u vidu neuropatije i tromboze koju sad redovno mora da kontroliše. Kada sam doktorku pitala zasto nam je rekla da ne može ništa da se uradi, rekla je da nije smela da nam odmah predloži to zbog novca jer nije znala sa kim ima posla (da je ne prijavimo) ali na kraju je ipak uzela novac.
Nakon te terapije posle nekih 5 meseci pojavile su se tri male promene na plućima od kojih je najveća 11mm. Kada sam doktorki rekla da je mamu poslala kući da čeka da umre a sada je bolest u minimalnoj progresiji koja može da se kontroliše, kaže mi da nije mogla da zna kako će sve da se odvija.
Znači u stanju su da otpisu čoveka bez toga da iscrpe sve mogućnosti da ga spasu.
I sada na kraju ona meni priča kako ulje nije dobro za nju!!!
Da je sreće da sam tada saznala za ulje pre bilo kakve terapije al valjda je naša sudbina takva, no bolje ikad nego nikad, i to je jako značajno. Idemo dalje!!!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja sam licno dvaput od doktora dobio kronicnu diagnozu za bolest.
i da mi ne mogu pomoč.
Srecom nije bio rak u pitanju. Oba dvaput sam se izljecio alternativnim
ljekovima. tako, da ja kod doktora ulazim sa torbom skepticizma.
Zao mi, tako je to.
 
29.09.2014
32
10
8
Da li bi neko znao da me uputi gde je u Srbiji moguce uraditi analizu ulja?

Mislim da ne možeš nigde da odneseš regularno. Ja sam slučajno naletela na drugara koji ima neku vezu u farmaceutskoj laboratoriji pa im je on odneo uzorak ali još čekam jer oni to rade van radnog vremena da ne bi sebe dovodili u opasnost, pa moram da čekam kad uhvate priliku.
 
16.03.2015
4
0
1
47
Ulje ne može praviti štetu. Jedino, ima tu neuspojavu, da mami najbolje
ne odgovara. Zbog toga je najbolji vlastiti uzgoj jer onda znaš kakav rad
ima ulje.

Diže pa spusta. Po tome mislim, da ulje ima veliki udeo sative. Ona diže.
Nije lose samo nije najbolje za bolest koju mama ima.
To nije igra, u pitanju je život. Time mislim, da se ide na maksimalnu
sigurnost. Jaka indica i jedna cbd sorta.

Ako bi to bila moja mama, sestra, u tjedan dana ja pokrenem grow. Bez razmišljanja.
Tako znaš, da si dao sve od sebe za svog bližnjega.

nova sam ali ti je ovo ruzan post. to bi znacilo da svi mi kojima oci ispadaju na forumima, engleskim, srpskim, hrvatskim, slovenackim i stranim sa sve google translate-om koji smo spremni da nas hapse na granici samo ako uspemo da nadjemo ulje odgovarajuceg kvaliteta za nase najblize a nismo poceli da gajimo marihuanu o kojoj ne znamo nista, nemamo gde da nabavimo odgovarajuce seme a nemamo ni uslova da poraste, ne radimo nista. tj da ne dajemo sve od sebe.

nije ti to u redu. ja bih ruku dala da mogu da nabavim sta treba a da znam da valja ali NE MOGU....
 
16.03.2015
4
0
1
47
da doprinesem i ja necim. mi smo nasli neko ulje ali nismo sigurni sto se tice kvaliteta. otac je isto imao jako ozbiljnu reakciju. uzeo je koliko treba, po uputstvima coveka koji je pravio ali je upao u neko polu psihoticno stanje, tresao se, bilo mu lose. jako se uplasio.

dobili smo infromaciju da ne treba koristiti ulje i lekove protiv bolova. on trenutno pije jedan trodon ujutru i jedan uvece. ima li neko slicna iskustva sto se tice mesanja sa lekovima? da nije mozda jer je uzeo i ulje i taj trodon i da li je tacno da ne treba uzimati lekove + ulje u isto vreme? svaka pomoc bi bila dobrodosla.

iscitala sam temu, znam da moze biti i do kolicine ali sad se moj otac strasno plasi da uzme jos koji put. jos su mu i rekli da moze da upadne u stanje trajne psihoze od toga.

znaci, ima li neko slicna iskustva sa uzimanjem - da je bilo jako jaka reakcija na pocetku a da se vremenom poboljsavalo?

hvala puno svima unapred
 
29.09.2014
32
10
8
Draga, šta znači uzeo je po uputstvu čoveka koji je pravio ulje? Ono što sam ja naučila ovde čitajući iskustva je da svaki organizam reaguje drugačije, neko moze relativno brzo da prelazi na vece doze dok nekome treba duze ili čak ni ne uspeju da se naviknu. Ako je tvoj tata prvi put uneo ulje u organizam što znači da se prvi put susreo sa dejstvom thc možda mu je ta prva doza, koliko god mala izgledala za njega bila prevelika. Ja sam imala sličan problem sa mojom mamom, imala je jaku reakciju a na jako malu dozu leka (pola zrna pirinča) i imala je strah posle toga da nastavi ali smo počeli ponovo sa čak manjom dozom i od tog pola zrna pirinča na par dana i posle je postepeno povećavala. Treba biti strpljiv. Što se tiče lekova moja mama nije uzimala nikakve lekove protiv bolova ni pre tako da ne znam da li se podudaraju sa uljem ali mislim da bi ulje trebalo da mu pomogne baš tako da neće imati potrebu za lekovima protiv bolova. Ono što znam je da se mojoj mami pritisak regulisao i da vise ne koristi te lekove.
A što se tiče stanja trajne psihoze, taj ko vam je to rekao sigurno nema blage veze o kanabisu!!!