Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.03.2015
4
0
1
47
pa to je bila kao doza - pola zrna pirinca pa se trlja u desni. ali ne znamo ni poreklo ni sastav toga sto imamo a problem je ta reakcija koja je stvarno bila uzasna. moj tata je disciplinovan, pokusava sve sto mu dajemo moja mama i ja ali od ovoga se bas uplasio.

ok, ako je do doze, onda ce smanjiti troduplo pa cemo probati opet. ali ga je strah a i nas sve zajedno sa njim. samo mi je bilo bitno da proverim da li su jos neki ljudi imali slicno iskustvo, da bar znam da ga niko ne truje necim da bi uzeo pare.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
znaci, ima li neko slicna iskustva sa uzimanjem - da je bilo jako jaka reakcija na pocetku a da se vremenom poboljsavalo?

i mi koji smo ga sami radili, prevarili smo se, meni je kapalo po rukama, koje sam lizao, još sam i u kruh umakao, svi su prošli OD i kad sam savjetovao oprez, opet se dogodilo, i imao sam strah uzeti opet i kad sam uzeo i imao one skokove, recimo sa 4 na 8 zrna ili one sa 16 na 32 zrna, ti su tek bili pogubni....
OD je za ljude, nema tata brige, svi su to prošli.....
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ulje i trodon, uzeti obadva najedanput nije ni čudno da ga je opralo.
Pročitaj neuspojave trodona.
Neka uzme ujutro ulje i posle 3 sata 1/3 trodona ako ima još bolove.
 
16.03.2015
4
0
1
47
joj, hvala puno na savetu. ok, tako cemo. da li imate iskustva, koliko treba da bi se osetili neki efekti? koliko sam ja razumela, treba da pomogne i sa bolom dosta. npr posle nekih 10ak dana?

znaci, mogu otprilike bar da znam da mu prodali dali sarenu vodicu, cim ima takvu reakciju?

i da li je ova reakcija ocekivana tj da li odgovara vrsti bilje od kojeg ulje i treba da se pravi? inace tata ima adenocarcinom pluca, desno plucno krilo, jedan tumor oko 10 cm.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako je imao takvu reakciju onda je ulje pravo. Jedino neznate od
koje sorte je napravljeno. To je jako bitno.
Ja predlažem vlastiti uzgoj, jer život je samo jedan i ako ne pokušas
sve da si pomognes.
Puno jih je tako počelo, neki so se izlecili, neki so kasno počeli.
Samo hrabro i pozitivno gledajte na sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888
28.05.2015
48
129
33
Pozdrav!
Otkrila sam Vas neki dan!
I od tad...iščitala vas sve! Na ovoj temi;)
E sad, prvo POHVALA.
HVALA ŠTO POSTOJITE!
....dajete se na ovaj plemenit način!
Meni ste puno pomogli.
Ne, oko sadnje, sorte, uzgoja ili proizvodnje, nabavke ulja (s tim problema nemam), već oko iskustava konzumacije u medicinske svrhe.
....sve što me zanimalo, tu sam našla.
Tako da, HVALA VAM PUNO, BOG VAM PLATIO I POZLATIO, trud, zalaganje, stručnost, znanje, nesebičnost....sve.
:)

Liječim se uljem od jeseni....
Hm.
Svašta bi vam tu mogla ispisati....ali kad malo bolje razmislim, moje iskustvo, sabrano je u svim vašim dosadašnjim....
U svakom postu (iskustvenom glede konzumacije porad liječenja), u nečemu, pronalazim se.
....
Tako da se ne bih ponavljala......
Imala sam puno pitanja i dvojbi, baš kao i Moj put:puuuh:: jer sve mi ovo Novo?!
I uz vaše postove i razgovore....na sve mi odgovoriste! Šta je normalno, a šta ne! Kako treba bit, a kako ne! U svim tim nebrojeno-kompleksnim individualnim slučajevima i stanjima!
:objesen::gled::respect:
Moj put:bocni:: BRAVO što si pokrenula ovu, za mene, a i za mnoge druge bolesne početnike korisnu raspravicu, punu vrijednih informacija...!

Što da vam još kažem za početak.
Liječim se od autoimunih bolesti.
Simptoma je puno, a i dijagnoze ne zaostaju po tom pitanju, nekad je bolje, nekad gore.....svašta sam prošla u ovih 8 mjeseci liječenja....
I nisam se samo liječila time, već i dodatnom biljnom terapijom, kod neke fitoterapeutkinje....
Velim, svega je bilo, od pogoršanja, do poboljšanja, i obratno....
Tako da ne bih sad više išla u detalje....i ovo je već zasad predugo što ispisah.....sorry, onima koji vole kratko;)

Evo još jednom, hvala svima i čujemo se, dragi i dobri moji ljudi...
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Pozdrav i tebi!
Moja je tema samo jedna od mnogih... Kao što si rekla, svačije iskustvo je vrijedno, no hvala ti na lijepim riječima, puno mi to znači. :)
Ja sam na skroz maaaaalim dozama ulja, samo za spavanje. Skužila sam da sativa nije za mene jer sam ja prirodno sativasta :D meni treba nešto jače od sna da me uspava 1000 godina, ali da se probudim odmorna. smiley9934
Trenutno koristim čajeve isto od jedne fitoterapeutkinje (možda koristimo proizvode od iste), ujutro natašte žlicu lanenog ulja, to mi je trenutno glavna "terapija".
A koje simptome imaš, što te najviše pati?
 
28.05.2015
48
129
33
:sesir:lijepo je biti dio vas!
Hvala, što ste prepoznali dobro:vutra:

Simptomi.....'iljade ih je!:fuck:....ne ispisuju mi se....prosurfaj malo o lupusu, hašimotu, vaskulitisu, distireoidnoj orbitopatiji, Reynaudovu sindromu.....i mislim da sam sve važne pobrojala............
I uglavnom, imam većinu simptoma svih tih bolesti.....i kad se to sve izmiša u mom krhkom tjelešću..................
Ne pitaj.
:grob:otprilike ovako............uz naravno ogromnu dozu, črnog hjumora..........črnog ki' olje!

Dobro da si ostala na ulju....da si mogla, Bog dao;)
I meni kad je bilo najgore......kad mi je tijelo kolabriralo od simptoma.....morala sam prekinuti ulje.......jer i najmanja moguća doza, kak' ti veliš liz:gled: mi je izazivala prejaku reakciju.........tresla sam se, halucinirala, buncala, paranoja, strahovi?!?!? Onak, ZujAAAAA? ZASTRAŠUJUĆE, ne ponovilo se!
.....i onda sam na par tjedana prekinula.....a onda kad se bura stišala, simptomi jenjali, tijelo pojačalo, i ujedno s njim i psiha.............
Jer to je koma kad si sick.........troše se živci..........uglavnom na bol.
I kad sam se malo oporavila od najgoreg....ponovno sam krenula s uljem, minimalnom dozom....i bilo je oke.:sun2:

Glede lupusa, on je jedini nedokazan, za razliku od drugih....:(
Htjeli su ga liječiti, naši velebajni bijeli haljeci.....ja odbila!
(netko je pisao ovdje o tzv. gađenju na sustav kad ti stil života postane ovisan o....dr- ima medicine.........Potpisujem! ... to je valjda....neminovno, ako si iole bolestan, i iole imaš um, oči i srce.....?!?!:fuck:)
Ja isto mislim da sam prirodno sativasat......?!......mada, vjeruj mi, otkad se razbolih.......nemam pojma više šta sam?! Di sam i s kim.......ajd', to još nekako vatam:puuuh::
....ma, sve znaš....Moj put.....i moj, da;) NAŠ.

Laneno sam nekad pila.....baš kao i ti, natašte......dobro je! Tijelu godi.......a voljela sam ga i popapat, sa malo feta sira i tak'....dobro je.
Fitoterapeutkinja......moja je u Zagrebu, a tvoja?!
.......al' nisam baš nešto zadovoljna......kol'ko mi je pomogla, tol'ko i odmogla......
Kompleksan sam ja slučaj po rođenju!;) I najbolje je kad sam zdrava, kome nije?!?!?;) Ali zdrav cijeli život.......rijetki mogu biti!
A ja Bog'fala, boležljiva oduvijek u tri ćoška..............al' sve se nekako do sad dalo.......a sad:udarac:, ne'mere više.....(ja sam ovaj kojeg ovaj boksač, nikako da nokautira.....:p.....)
Ah. Sve znate......
Tako da mojoj fito ni malo nije bilo lako sa mnom..........ali, hrabro smo krenule u avanturu......iz koje ja uskoro izlazim...............previše svega, za premalo rezultata...........
Velim, ima pomaka, al' su minimalni........a za pare, vrijeme, hrpu fito lijekića, disciplinu u liječenju, i kontrolama..........Očekujem Ipak Više.
Fulala sam prije 8 mjeseci jer samu strahu:eek: od svega što sam preživjela, proživjela, proživljavam......a ni prognoze nisu baš sjajne.....:plac:
Kaj da ti velim......prihvatila sam malte ne, prvu preporuku.......
Dobro, nije bila baš prva, al' druga je!
Užas. Tak' se to ne radi......
Treba više vremena, informacija i iskustava za naći si adekvatnu pomoć.........bez straha i panike naravno.....to ničem ne doprinosi, svi znamo!
Žena je oke, nije loša, rekla bih osrednja fitoterapeutkinja....može pomoći lakšim do osrednjim slučajevima..........teškim, ne znam, čini mi se da ne........tj. najčešće ne...........Jedino ako nemaš neke vraške sreće:let:
I ja sam pila čajeve....još uvijek dovršavam posljednjeg.....kapsule, tinkturu, med, kreme....čini mi se da je to bila sva terapija........i to kroz cijeli dan......a za noć sam onda imala ulje......
Sad sam i po noći, i po danu na ulju....a s njenim polako završavam......
Od lijekova, tzv.hemije.......pijem samo za hašimoto (štitnjaču).
........ovo velim, sve drugo, odbila sam (do daljnjeg)..............(kortikosteroide, antimalarike, citostatike, antacide....i valjda je to to?! Ma, nemam više pojma, izgubljena brutalno, moram bit doc, a nisam! Svi, sve, znate.:fuck:pih, životaaa)
Tu i tamo pijem nešto za bolove....ali, ništa posebno....rijetko i male doze lakših anelgetika, ulje mi je uglavnom tu dobar saveznik......pa ga samo tu i tamo, po potrebi, dopunim s kojim lupocetom......
Eto....mislim da sam ti na sve odgovorila, prokomentirala....i više od toga;)
S nadom da će poslužiti i nekom drugom......na Nekom njegovom putu:wave:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and CilI
28.05.2015
48
129
33
I još nešto....pila sam i vitamine B skupine......to je onako bilo na moju ruku....idem krenut s nekim vitaminima, dodacima prehrani....nekaj kaj nije preskupo, kaj si sama mogu pod normalno kupit u apoteci i tak....
Od onih tipa B kompleks, do onih izdvojenih iz toga.....tipa, B6, 12, i tako to, slično....
Kad popijem koju kuru, radim pauzu....

Vaskulitis, upala krvnih žila....od zime nisam imala manifeste te bolesti....
Bolile su me žile, izbijale mi na površinu, plavile, zelenile, bile baš ono scarry.:eek:
Osipe sam imala i crvenila razno razna....
To je zasad prošlo....
Tj. od zime se manifestiralo nije....
Sad, šta je u meni, pitaj Boga......al' na van je to dobar znak.
Nisam se smjela depilirat više toplim voskom, jer bih valjda umrla........:(
....i prva depilacija na proljeće šećernom pastom (najmanje invazivnom metodom, hladna ide, najmanje boli, i onako se pomalo radi..)...prošla je uspješno.
...e sad, velim.....ne mogu još reći da sam od vaskulitisa ozdravila....................ali, ... ovo što se događa, sviđa mi se..........i provjeravati se još mora.........
I da, još nešto....jesenas sam vaskulitis imala i u očima.....na pregledu proljetos, više ne.......

Support. Doma mi je ogroman. Onaj tko ga nema, suosjećam s njim. NIJE LAKO NI MALO.
Sve znate. ... držmo se svi.
 
Poslednja izmena:
28.05.2015
48
129
33
I još samo nešto....Moj put, pričala si o tome kako ti je već pomalo prisjelo ulje...tj. njegov opor okus....
I to sam prošla:watch:...potom su ti iskusni ovdašnji forumaši savjetovali dobre stvari.....super!
Ja pijem tj. jedem;) u žličici meda...i jedino što osjetiš je med.

U zadnje vrijeme, otkako mi se alergija zakomplicirala u astmu...:fuck: konzumiram 4 puta dnevno, po jednu malu, malu piknjicu (3 puta dnevno iza svakog obroka, a 4ti put prije spavanja)....najmanje što mogu istisnuti i čačkalicom uroniti u med...
I to mi bude dovoljno....
Ide na bolje....uz pumpicu...:(bez toga se nije dalo....
 
28.05.2015
48
129
33
I točno onako kako ste tu pisali, tako i jest....nakon 10 dana do 2 tjedna ide asimilacija tijela na dozu....stvara se tolerancija i bolje se podnosi....tj. može se krenut sa postepenim povećavanjem....
Prije 8 mjeseci, kada sam krenula sa uljem, kroz dan- dva dostigla sam svoju dozu veličine zrna riže....pa sam nakon par tjedana, prešla na zrno i pol.....i dugo vremena mi je to bilo dostatno.....
Samo navečer koristih, prije spavanja, i uspavalo bi me.....rano sam običavala leći......tako da što duže spim............sjećam se one popularne rečenice..."odmor i spavanje, dio su ozdravljujućeg procesa..."
Onda sam negdje proljetos (početkom) doživ'la kolaps od svega.....par tjedana bila bez ulja.....i kad sam mu se ponovno vratila......jako malo mi je trebalo da me uspava i/ili, kako vi velite...."prebaci";)
.....
Zadnjih 9 dana sam zbog astme na cjelodnevnoj dozi o kojoj sam već i pričala....
E pa sad dižem nju....za zericu, zericu...
9 dana i telo istolerisalo;)
 
28.05.2015
48
129
33
bok vilima, neću ići puno van teme samo jedno pitanje, zanima me koliko imaš kilograma? imaš li problma s prekomjernom težino,čisto informativno ako ti nije problem
Nemam.
Težim 54 kg na visinu od 168 cm.

....ali da malo pojasnim....cijeli život sam bila mršavica....ili, prosjek....dobra, skladna građa.......
Kada sam prije par godina obolila od štitnjače (hipotireoza) (ni ne znajući)....udebljala sam se.....imala sam 10 kila više nego sad.............

Onda kad sam doživjela proljetni kolaps cijelog organizma.......i prekinula s uljem...........odjednom primjetismo da sam od jeseni do proljeća izgubila 14 kg?!?!?!
....mislim, svi smo vidjeli da mršavim.....al' šta ja znam, zimska roba, ne piljim u se....i odjednom, šok.
E sad......zašto sam tako naglo smršavila za pola godine, nemam pojma......50 kila sam imala i izgledala ko' da još i anoreksiju imam.....

Kroz tih pola godine....apetit mi je rušila hipertireoza (ni ne znajući....moja štitna je odjednom iz normale, prešla u hiper stanje.....), nizak tlak (inače nemam s tim problema, tlak mi do tada bio uredan) i svi lijekovi (fitoterapeutkinje koji su se konzumirali kroz cijeli dan punili mi želudac)................
Ja i moji "doktori", kako zovem svoje pametne, dobre i drage, stručne:rasta:poznavatelje, uzgojitelje, pravitelje i konzumente te čarolije od ulja....bili smo poprilično zbunjeni....glede tog sveg......

No........zaključak je.....uslijed svih tih tegoba koje mi ubiše apetit, ja sam manje jela....ponekad čak ni to (nastojala bih se forsat bar malo, ali nekad nije išlo ni to, gadi ti se hrana, želudac odbacuje), rijetko kad sam normalno jela za jednu odraslu osobu po obroku..............i pila sam puno čaja, litru i pol na dan, praznog, čistog čaja, bez dodataka....pa te i to još dodatno "ispire"...

A glede odmaka od teme.....kaj ja znam?!?!
Ak' je zdravlje, bolesti, simptomi....ako su usko navezani na terapiju, u ovom slučaju Ulje, ulja.......onda je sve to tema!
Samo eto, ne treba pretjerivati....i suviše detaljizirati.........
Evo, ja se trudim biti i detaljna, i sažeta u isto vrijeme:idea: sorryTE, ako mi ne polazi uvijek za rukom.....
....mislim si uvijek.....ako netko bude u sličnoj situaciji kao ja..........zgubljen u bolestima, ulju i životu:vozdra::poop: kaj ja znam.....možda mu pomogne, baš taj neki moj ili vaš detalj, nikad ne znaš......................meni je čitav niz takvih vaših u mnogočemu pomogao, potakao, rasvjetlio, smirio, informirao, educirao....etc.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
28.05.2015
48
129
33
I ja sam vam na tzv. "zlatnom" ulju, već neko vrijeme..........? (od zimus recimo....kraja zime)
Nemojte me ništa pitati o detaljima, jer dume nemam:upiii: sve mi to "ovi" moji spremiše, spakiraše i utrapiše;)..........!
A ja im vjerujem!
Pa svak' dela svoje, ja se lečim, a oni......Baltazarišu:rasta:
I zasad, ide nam:mario::

Usporedba crnog i zlatnog...........zlatno je jače! Manje treba, brže prodjeluje...
A ako vas zanimaju detalji detalja.....o pozlaćenj vutrici;)......morali bute nekog drugog kontaktirati*
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Evo me tek sad, bebač je zaspao, moram tiho tipkati. :D
Dosta toga kod tebe ima, sigurno ti je teško... Meni nekako na prvu sve to izgleda kao posljedice poremećenog rada štitnjače. Znaš li možda što ti je bio okidač za to?
Samo bih ti napomenula da gluten na neke ljude djeluje jako loše, posebno kod osoba koje imaju bolesti štitne žljezde. Sad, što je prvo, kokoš ili jaje, nemam pojma, znam samo da moja mama iza sebe ima operaciju štitnjače i nedavno joj je dijagnosticirana celijakija. ;)
Nadam se da ću uhvatiti više vremena sutra da ti malo detaljnije odgovorim. Budi hrabra, puno toga čovjek može izdržati! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
28.05.2015
48
129
33
Teško je, da...

Ne, nije krenulo sa štitnjačom......

Štitnjača je dijagnosticirana ljetos....hipotireoza....na jesen je dijagnosticiran i hašimoto....
S tim da sam godinama prije razbolila štitnjaču....a da ni sama nisam znala, a ni...dr.- i! S tim da, imala sam simptoma i simptoma, s vremenom sve više i više, obilazila razne specijaliste, i uvijek na pol riješila problem...ljetos se slučajno otkrilo......menge su mi postale bolne i oskudne....i prvi ginekolog posumnjao na štitnjaču....i tako se otkrilo....
Otad liječim Euthyroxom.....nekad većim, nekad manjim dozama....ovisi o nalazima hormona.....stvar se još nije stabilizirala.

Priča "lupusa", počela je još ranije.....prije davnih 8 godina. ...tada sam dobila upalu plućne maramice (pleuritis).......koji doktori, opet na vrijeme nisu prepoznali........zavukli me, kad se bolest raspojasala, završila u bolnici i.............cijelu me pretražili.........
Štitnjača je tada bila oke.....neka mala tvorba se napravila od stresa....ali kad je pleuritis prošao, prošla je i ona.....
Lupus ni tada nije bio dokazan...........sumnja, sumnja, sumnja.....htjenje liječenja od strane liječnika.....
Ali, kako da se liječim za nešto što mi nije sa sigurnošću dijagnosticirano, a bolest i doživotna terapija nisu šala???!!! NE ZNAM
U svojoj okolici....imam par primjer, gdje su ljudima dijagnosticirali nešto sa sumnjom....liječili ih.........................upropastili ljude jednom riječju?????!!!!!
Na kraju, ispalo je da nije to.....kaj su oni mislili i liječili.....nemaju pojma kaj je? Ljudima je sve gore....umru?! ....ili otkriju kaj je......i onda dobivaju još teže slučajeve jer su ih usosili krivim dijagnozama, i terapijama.........
A ja nažalost. Kroz svoj život, najčešće se atipično razbolim, a oni onda uglavnom griješe........nažalost, takvo mi iskustvo, uglavnom.:(
Lupus, sigurno, ali trajno oštećuje tvoj organizam, napadajući vitalne organe....lijekovi, ništa ne liječe....već samo djeluju, za svaki slučaj, protuupalno i drže ti imunitet na nekom niskom nivou, ne bi li te napao kad ojača.....
I tak', zajebano to sve!
Simptoma je bilo dosta, onda i sada.....
Ali, da bi ti dijagnosticirali tu opaku bolešćinu, od 11 postavljenih kriterija, ti moraš imati barem 4......znanstveno dokazana, pretragama.
Ja nemam.
I onda, i sada, imala sam ispod 4....zadnji put 3 čini mi se, sada 2...tak' neš', ne znam više, too much je toga, a ja ipak! bez diplome medicinskog fakulteta.....tako da, Zbrka. Al' trudim se....hendlat! Ko' i svi vi.......podosta i počesto bolesni ljudi.....svakog nas isto zadesi..........nespremne, u neznanju i strahu.....al' takav je proces! Short cuta nema.

Jesenas se opet aktivirala priča o lupusu.........jer sam nepokretna završila u bolnici......?! Noge mi otkazale. Mišići se upalili, zglobovi zakočili, sve boljelo....i to je to.
Do tada pokretna, i nakon 2 tjedna bolnice, također.

Vaskulitis mi tada dijagnosticiraše. Hašimota, too. A i distireoidnu orbitopatiju, koja je isto jadna neprepoznata čamila godinama..... (posljedica neliječene štitnjače).... A Reynauda mi dijagnosticirali zimus......reakcija prstiju na hladnoću nije bila ni malo lijepa, ni ugodna.....crveni, plavi, bolni...

....

Tako da. Štitnjača sigurno nije prva popustila. Imunitet jest. Moj najveći problem je u krvi.....tamo mi se nalaze neka sranja, koja izazivaju moj imunitet da me napada....da napada zdravo tkivo i organe........huh, shit.
Glupe autoimune bolesti. Sam radiš protiv sebe, a nemaš kontrolu nad tim??
Ah. ....pa onda logično, da ne znaš to ni riješit....? Al' ulje pomaže....jača sam nego jesenas....mentalno, tjelesno.......pomaže ti odmorit se, odmaknut se.......doziva štošta iz prošlosti, duuuuboooookooooo zakopano, a Važno??!!:whato:: mmDa

U djetinjstvu su me previše RTG ozračili, poradi iskrivljene kralježnice....tu može biti uzrok.....i kao dijete sam poprilično poboljevala....uvijek je bilo nešto, ali se dalo sredit, ili polusredit;) tako da sam i dosta lijekića popila do sad....i tak'.
A psihosomatski okidač desio se kada sam upisala fakultet koji nije bio za mene...........to je bio okidač za mnoge kasnije loše stvari u mom životu...................................do dana današnjeg.

Gluten, celijakija....znam ponešto o tome....znam da imaš i ti.....žao mi je i zbog mame....:(
Zasad mi to nitko nije istraživao, i ispitivao....posebnih simptoma te vrste nemam........... ..... zapravo, nisam imala prije.....?! Sad sam već pomalo i zaboravila koji su? Nisam godinama o tome surfala....... Bum jednom..... Pa, ako se pronađem u simptomima, možda se odem i testirat....otom, potom, sad ne'mrem.

Čuvaj bejbija.............i onoga U sebi*
I Hvala* na vjeri, i podršci* Vremenu izdvojenom for me, mUa:skot:::banana123:
:love2:
 
Poslednja izmena:

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Baš si mi simpatična. Ugodno mi je za promjenu susresti opširnu osobu jerbo meni uvijek govore da sam preopširna pa u zadnje vrijeme uglavnom samo šutim. :cool:
Da, atipični simptomi, poznato mi je to.
Tipični simptomi celijakije su proljevi, velik trbuh, slabokrvnost, mršavost i bolovi u trbuhu. Ja sam naravno imala atipične simptome. :clap::
Tak da nemam odgovor na pitanje o simptomima, puno ih je, ovo što se navodi po internetu i čega se naši doktori drže ko pijan plota, nema baš neke veze sa stvarnim ljudima koji imaju celijakiju. :confused:
Recimo ja za moju mamu ne bih rekla da ima celijakiju. Žena pije svaki dan 18 tablete jer cijeli sistem šteka, a sad mi govori da je neke tablete izbacila, ne trebaju joj više. Eh, da je samo netko nekada posumnjao na celijakiju...
 
28.05.2015
48
129
33
...:)
Lijepo si ti to draga sve meni objasnila i ispisala....
Hvala ti! Piši i ti...ako ima kakvih pomaka u tvom zdravstvenom kartonu...