Ulje, po 100-ti put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.06.2013
12
51
0
Uglavnom, da skratim pricu, necu previse u detalje, al ako nekog nesto zanima nek pita, iskreno cu sve odgovoriti.

Voljena osoba mi je obolila od karcinoma crijeva, ali na svu srecu nema metastaze. Nastupila je panika nakon dijagnoze, ali na kraju je ispalo malo bolje nego sta se cinilo na samom pocetku. Usljedili su sati pretrazivanja po netu, da se u detalje upoznam s problemom i u samoj potrazi sam se temeljito upoznao s dobrobitima trave i procesom proizvodnje ulja.

Usljedila je operacija, i oporavak od odprilike mjesec dana i nakon toga prvo krecemo s maticnom mljeci i 10 dana nakon s uljem. S obzirom da je tumor odstranjen, pa "bolesti nema" prica ide u malo drukcijem smjeru.

Kako je sve bilo na brzinu, nisam imao vremena uzgajat, pa radit ulje, spremio sam se da cu ga napravit, ali od kupljene trave. Moja proslost mi je ostavila dobre "veze", tako da necu imati problema s nabavom neprskane, prirodno uzgojene trave. Medjutim vec sutra, nalazim na frenda koji je za oca (koji je imao uznapredovali stadij raka s metastazama) isao radit ulje, ali je ocito bilo prekasno, jer mu je otac umro nakon 20tak dana. Ulje mu je ostalo, pa sam ga ja uzeo.

Znaci imam ulje iz kucne radinosti s domacom travom nepoznate sorte. Iz 500 gr trave izaslo je oko 60 ml ulja,

Za vrijeme prvih par dana uzimanja prvo 1x dnevno navecer (2 dana), pa 2x dnevno po pola rize(10tak dana), pojavile su se male dezorjentiranosti, suha usta, žeđ,... pa zatim pojacan apetit, pa kvalitetan san (koji je super dosao nakon svih trauma posljednjih par mjeseci).

Osoba koja uzima ulje je dijabeticar, sa razinom secera oko 10-12. nakon 7 dana uzimanja ulja, ovi simptomi suhoce usta nestaju, dezorjentiranost je mala i nikakva, secer je pao na 6 - 7 (ispod 6 se vec smatra normalnom vrijednosti koju ne treba regulirat tabletma) UCINAK ULJA ZA 5

Tumorski markeri (CEA) su pali za 50% nakon tjedan dana uzimanja ulja, iako "iskusna" medicina kaze da osobe s visokim markerima ne mogu ocekivat pad, pogotovo ne odmah nakon operacije. Ne moram vam objasnjavat koji je to osjecaj !! UCINAK ULJA ZA 5

Na licu je postojala hrapava smeđa fleka zadnjih godinu ipo, zbog koje smo isli u dermatologa, prepisana je neka antibiotska krema koja bi to trebala maknit, ali nije imala nikakav ucinak, usljedilla su razna mazanja, kreme iz apoteke, ali fleka se širila i dosla na velicinu 2 nokta, Tada su ljecnici ustanovili da bi to vrlo lako mogao bit rak koze, ali da da bi za sigurnost trebalo ic na patohistolosku analizu ili cak na operaciju. Kako je to bila "sporedni" problem, ignorirali smo fleku, dok nije doslo ulje, pa smo namazali fleku, pokrili obicnom gazom i flasterom. Gle cuda - za 4 dana nema fleke (da mi je sad izbit prednja tri zuba jebenom dermatologu i onoj glupaci u apoteci koja je meni isto tako izbila 500tinjak kuna na kremice :signs016: ) Sad je na mjestu fleke mlada glatka roza koža, kao kad skinete krastu nakon npr pada s bicikle. UCINAK ULJA ZaA 5 !!!

Na kraju price ljecnica opce prakse nemoze doc sebi kako je ta fleka izljecena, isto joj nije jasno kako stara osoba moze u tako kratkom periodu nakon operacije imat krvnu sliku kao 30-godisnjak, nezna zasto su se markeri prepolovili... kaze da to u svojoj praksi nije vidila. ali da joj je drago !!!! I meni je drago sta nam je ulje pomogglo, jer bi po njihovim terapijama bila otpisana..

Odlazak onkologu sam zelio izbjec, ali oboljela osoba je zelila isoristit i tu priliku ako ce to pomoc i 5 % da se bolest ne vrati, pa smo to nekako odgodili za 2ipo mjeseca od operacije (iako je savjet kirurga da se otidje ODMAH nakon operacije). Sad joj je prepisana adjuventna kemoterapija...to je navodno preventivna, uzima se 5 dana, pa 23 pauze, i tako 6 ciklusa. S uljem smo nastavili, samo malo povecali dozu (3x dnevno velicinu rize) i maticna mljec 3x dnevo uz ogromne kolicine prirodnih cijedjenih vocnih sokova, i za sad nema nikakvih nuspojava od kemo, ni mucnine, ni povracanja, a za krvnu sliku ce valjda kontrolirat za 10-15 dana... I samo da napomenem.. i onkolog se iznenadio s odlicnim rezultatima oporavka.

Tako bi volio svim tim doktorima objasnit ZASTO I KAKO, ali znam da je to borba s vjetrenjacama, pa cu samo pricu podijelit ovdje s vama. Eto, mislio sam da ce bit kratko :)
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Svako dobro tebi i voljenoj osobi. Sretno sa borbom i hvala sto si svoje iskustvo podijelio s nama. Covjek nikad ne moze znati sta ce ga zadesiti u zivotu. I ja sam razmisljao bavit se malo uljem. nikad ne znas kad ce zatrebati. I to ne samo kod tumora i karcinoma nego opcenito je dobro za zdravlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and nike nike
07.06.2013
12
51
0
hvala, i u pravu si, treba ga napravit i stavit u frizider. Uglavnom sam sve to znao oko trave, ulja i teorija zavjere farmaceuta, ali da sam detaljno trazio ljekovite strane trave - nisam. Zna se zasto trava slluzi :smoke18:

S druge strane, to ne moze bit lijek za sve, jer onda bolesti nebi bilo. Ali da ima primjenu u ravnotezi organima, obnavljanju kanaboidnih veza.. bla bla.. u to vjerujem. A sad sam i svjedok da ljeci bolest kože (bio to rak ili ne, degenerativna promjena je bila) i za ima uticaj na dijabetes. Jedino neznam sta se desi kad stanes uzimat ulje - da li opet secer skoci ili stvarno ima utjecaja na gusteracu da je natjera da ponovno pocne lucit inzulin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Denis1

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
E, to ces najbolje vidjeti kada stane s uzimanjem ulja i svakako javi sto se desava ako prestanes. Bilo bi zanimljivo taj dio znati jer onda mozemo reci da i lijeci, a ne samo da ublazava...

Super ti je prica i sretan sam sto nam priroda dade tako super alternativu... :)
 
17.07.2013
5
5
0
Pozdrav forumašima,

evo ukratko ću opisati situaciju bliskog člana obitelji i iskreno neznam da li da tražim savjet ili možda mi se netko javi sa sličnom dijagnozom i iskustvom.

Sredinom lipnja ove godine dijagnosticiran nam je karcinom na prijelazu iz tankog u debelo crijevo kao i debelog crijeva uz metastaze po cijeloj trbušnoj šupljini, a tumorski markeri su bili CA 19-9 =8125.6[U/mL] CEA = 6.84 [µg/L]. Sredinom srpnja obavljena je samo bipolarna ilestomija (tanko crijevo iznad tumora je odrezano i spojeno na stomu). Dijagnoza: neizlječivo i fatalan kraj. Kemoterapiju smo odbili, a od 23. srpnja koristimo takozvano "hemp oil" i danas smo već na 0,26 g pojedinačne doze (savjetovali su nas da požurimo do 1g obzirom na agresivnost bolesti). Imamo pretpostavljam uobičajene simptome, spavanje i "lijenost", i ajmo reći kao da smo u svom svijetu. Hranimo se samo voćem i povrćem, šejkovi od povrća (i to samo onim koje stvara lužnatu sredinu u organizmu) i koristimo svježi kravlji sir miješano sa uvijek svježe mljevenim lanenim sjemenkama (po Budwigici). Od lijekova prepisan nam je Transtec, Sevredol, Reglan. Danas su nam markeri bili viši CA 19-9 =12000.0 [U/mL] CEA = 19.01 [µg/L] i neznam dali da me to brine obzirom da još nismo došli do 1g pa nakon cca mjesec dana mogu pčekivati lagani pad markera ili??? Također moram napomenuti da dnevno unosimo čak i do 5L tekućine u organizam jer su nas posebno upozorili u bolnici da postoji opasnost od dehidracije. Zanima me, obzirom da ulje on konoplje unosimo oralno, jeli to ok, tj. hoće li i ono djelovati na karcinome koji su još uvijek pristuni u tankom/debelom crijevu obzirom da se probava ne obavlja u tom dijelu crijeva već sve izlazi u stomu ili bi bilo potrebno unositi ga i rektalno?

Govorim u množini jer zajedno proživljavamo svaki gram i svaku kap vode. Žao mi je što to moram ovako reći, ali nadam se da je netko imao i takvo iskustvo jer neznam što nam je za očekivati.

Zahvaljujem onima koji su odvojili svoje vrijeme i pročitali moj post.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Oralno je ok. Ulje (bitni dijelovi ulja) dodju kroz krv tamo gdje su potrebni...
Od 23. srpnja do danas je jedva 8 dana. VIdjet ces da ce biti bolji nalazi, samo strpljenja. Znam da je tesko, ali ulju treba dati vremena...
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deja and Denis1
07.06.2013
12
51
0
dejo, nisam dobro shvatio, da li je karcinom izvadjen, ili je samo napravljena stoma prije njega?

Inace, za probavni trakt se smatraju organi: usta jezik, jednjak, zdrijelo, stomak, tanko i debelo crijevo. Sto znaci da probava pocima u ustima a zavrsava u deb. crijevu. Znaci ono ulje koje krene iz usta, postepeno se probavljuje, jedan dio u slini u ustima, dijelom u stomaku, i na kraju u crijevu. Najmanji dio probave vrsi debelo crijevo, a najveci dio stomak i tanko, tako da je oralna primjena ulja ok, bez obzira na stomu. Ulje i kabinoidi u njemu popravljaju tzv CB1 i CB2 medjustanicne veze, a do stanica dolaze krvlju, nakon probave u stomaku i tankom crijevu, kao i ostale hranjive tvari. Skracen put probave (npr kad su jako skracena crijeva) znaci samo da se jedan dio hranjivih tvari (i ulja) izluci neprobavljen. Ali samo onaj dio kojem je potrebna duga probava. npr seceri idu u krv vec nakon par minuta, dok vlakna imaju dugotrajnu probavu. E sad di ulje spada - neznam

nisam doktor, ali sam se nacitao zadnjih mjeseci, i koliko sam skuzio, markeri bi trebali bit u uskoj vezi s tumorskom masom (doduse ne bas proporcionalno), tako da nazalost to nije dobra vijest i ne mogu ti opisat koliko mi je zao i znam sto prozivljavas. S druge strane, ima slucajeva da su CEA isli do 120, znaci nije sve tako crno. A CA19 je u normali koliko vidim,

Ja bi na vasem mjestu forsirao ulje i maticnu mlijec. Za kemo neznam sta da kazem, osobno sam protiv tog sranja, ali sam siguran da nije ISTO biti s nekim ko je bolestan i biti tesko bolestan, tako da neznam bili promijenio misljenje o kemoterapiji da sam bolestan.

Ja sam vjerovao u ulje, a sad sam se i uvjerio da ima ljekovita svojstva i to iz prve ruke, za bolesti, za koje klasicna medicina dize ruke. Zelim vam od srca sve najbolje i sta kraci put ka ozdravljenju.
 
17.07.2013
5
5
0
Hej nike nike,

karcinomi nisu izvađeni, te prema mišljenju liječnika, a s obzirom na inoperabilnost procesa, napravljena je stoma prije njih. U principu, ja sam i očekivala nešto više vrijednosti markera obzirom da vrlo kratko organizam tretiramo uljem, ali kao što si ti i konstatirao, nisam doktor, pa jedino ono što očekujem i čemu se nadam da će ulje djelovati i da ćemo na markerima za mjesec dana vidjeti ili barem stagnaciju ili maleni pad, te da će nakon završetka terapije i nalazi CT pokazati za nas vesele rezultate. Mi smo zapravo odlučni da neidemo na kemo, jer ionako su nam rekli da je kraj fatalan pa čemu ga još požuriti je nemožemo znati kako će njegov već sad slabiji organizam djelovati na kemo. Uglavnom ja ću rado sa svakom novom vijesti ostaviti svoj post.

Hvala Kali :)
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Halo Deja

Što ste svi zapeli na 1g na dan od dakle vam to uzima se u svakom slučaju tako kako čovjek podnosi nemože bolestan čovjek biti ošamučen cjeli dan i noč on treba biti u funkciji i uvjek ulje pojačavati samo naveče ne preko dana jer naveče idemo spavati pa nije takve ošamučenosti bolje više puta na dan male dozice nego 3 jake nije došlo preko noči neče ni otiči tako i ne napadajte bolesti nego lječite i kad je neko ošamučen znači da je predoziran i kako je napisao Nike je veoma bitan matični mlječ ali IZPOD jezika nikako pojesti od 5 do 7g na dan 1g je zrno od graška i počnite čovjeku davati normalno hrano jer to tjelo rabi a bez šečera ako je moguče domaču hrano a sa time mislim baš sve pogledaj moj post pa češ vidjeti. Sve dobro svi koji se lečite ulje je zaaaaaaaaaaaaaakon. I još nešto markeri se ne kažu samo kod karcinoma može i kod kojih upala tako da pojačani markeri ne znače da se je bolest proširila ili šta drugo markeri su samo indikator jer znam da kad sam imala jaku upalu bubrega su bili markeri 46,00 pa ništa od karcinoma.
 
17.07.2013
5
5
0
Jesmo nike nike, od kemo smo odustali i hvala najljepša.

Halo 2cv :). Kao maksimalnu dnevnu dozu od 1g smo dobili za preporuku zajedno sa uputama za uzimanje u kojima piše, između ostalog, da se od prvog dana dnevne doze od 1g ostaje tako do 50-etog kada završava terapija. Obzirom da sam laik u ovome području kao i vjerujem većina nas, svakim danom dođeš do neke nove informacije, tako da preko dana ću mu davati 0,25 u dva navrata pa navečer 0,5 jer kada smo bili na toj dozi (0,25), dobro ju je podnosio...tako da hvala za savjet. Što se tiče matične mliječi u potrazi sam i vjerujem da ću je uskoro nabaviti. Svakako ću pogledati post, živimo na selu pa je i hrana domaća i zaista bih ga voljela kvalitetno hraniti a ne ovako, naravno i dalje bih kombinirala za međuobroke voće i šejkove od povrća. Na ulju ostajemo, zalihe imamo, držte nam fige. A što se tiče markera neznam što da kažem osim što se nadamo da neće dalje biti u porastu.

I da...svaki savjet je dobro došao.
 
17.07.2013
5
5
0
Drage moje i dragi moji forumaši,

javljam Vam se ovako kasno i brzo jer trebam pomoć. Naime, sada kod davanja večernje doze primjetila sam da mi moj bolesnik kod gutanja radi kontrakcije u grlu što je popračeno žmirkanjem očiju (ako ste me shvatili) što odmah povezujem s boli u tom predjelu. Obzirom da sam probala "ulje" (ekstrakt konoplje u čvrstom pastoznom stanju) ja sama sam imala lagana peckanja u grlu, a mogu si misliti kako se on osijeća. Ako mu mogu to omogućiti, želim da se dobro osjeća, a ne da osjeća još dodatnu bol uzrokovanu mojim nemarom.

Može li molim Vas netko odgovoriti bi li bilo dobro napuniti male kapsulice ekstraktom konoplje i naravno rasporediti u više manjih doza, pa mu to poslije obilnijeg obroka aplicirati oralno uz rizik ako se što uspije apsorbirati u želucu obzirom na stomu nego da ga ovako mučim. Ako imate kakvo bolje riješenje MOLIM VAS, OČAJNA SAM.

Nastalu "štetu" jedino mogu pokušati ispraviti ispijanjem kamilice ili..imate prijedlog iz iskustva?

Mnogo mnogo hvala
 
07.06.2013
12
51
0
Neznam odgovore na ova druga pitanja...ali za maticnu mlijec mogu pomoc. Ja je kupujem ovdje
http://www.med-babic.hr/maticnamlijec.html

Imas broj moba, narucis i sutra ti je na adresi (pod uvjetom da je imaju, ako ne...malo pricakas) Platis pouzecem. Uglavnom.sve se dogoviris s covjekom.... Nadam se da ovo ne spada u reklamu i ne smeta adminima.

Iako su hvalili i pcelarstvo radosevic, ja nisam od njih narucivao, ima i razlika u cijeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deja
07.06.2013
12
51
0
A evo i da se dotaknem moje teme i bolesti. Uglavnom, prva tura kemoterapije ie prosla, bez ikakvih nuspojava, neznam jeli mlijec i ulje doprinilo tome, ali mislim da je uvelike pomoglo. Za 7 dana je kontrola krvne slike, jer ocekuju pad broja leukocita. A mi cemo nastavit s pojacanim tretmanom s mlijeci i ulja, koliko bude mogla da joj ne smeta u obavljanju zivotnih zadataka. Mozda se pozitivno iznenadimo svi s nalazom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deja

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Deja možeš ulje rastopiti u toplom mleku i to neka popije 0,5ml ili se mi javi na PM pa da ti šaljem prazne kapsule.
Ulje doziraj prema bolestniku ne po uputama upamti to jer češ napraviti više štete nego koristi. UVJEK PITAJ bolestnog čovjeka pa če biti ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and deja
17.07.2013
5
5
0
2cv mnogo hvala na ponuđenoj pomoći, trenutno kupujem punjene kapsule u ljekarni pa ih doma praznim i filam uljem tako da smo otklonili i izbjegli daljnje žaranje u usnoj šupljini.

Jedino ono što mi je malo čudno, je to što kada smo aplicirali ulje direktno na jezik i rastapali ga u usnoj šupljini...to ga je mnogo snažnije "omamilo". Sada dobiva svakih 8 h po jednu kapsulu od po 0,33g i usuđujem se reći da predobro podnosi tu dozu, normalno jede, sam traži da ide u šetnju i naravno ipak i nešto spava i po danu no mnogo manje spava nego odprije četiri dana. I sad je pitanje je li organizam tako brzo stvorio toleranciju na tu dozu ili je slabija apsorpcija obzirom da mu ulje apliciramo u kapsulama. Možda malo previše detaljiziram.

I da, od gospođe iz Amerike, koja je imala sličan slučaj, dobili smo preporuku da mu dajemo ulje i rektalno, kao napadamo sa obiju strana. Nabavila sam supiče i maslac i samo čekam odgovor koliko bi to onda išlo oralno a koliko rektalno, no nekako sporo dolazi taj odgovor :).

Nabavili smo i aparat za "proizvodnju" kisika s obzirom da su strašne vrućine a on se žali kako nema dovoljno zraka, i prima infuziju u kući.

I moram reći nešto što nas je šokiralo. Prije dva dana, imali smo obilniju stolicu, misleći pri tome na guzu :) (što mi nema nikakvog smisla obzirom na stomu, no možda sam u krivu). Miris sa ničime za usporediti, nešto prestrašno (izvine što ovo dijelim sa Vama). No, isto tako smo dan prije skinuli Transtec flaster i prekinuli sa Sevredol tabletama (opiodidi, smanjuju apetiti i potiču zatvor, tako mi je liječnik tumačio lijekove). Transtec flaster sam ponovo stavila drugi jer mi se žali na bolove u donjem dijelu kralježnice i lagano u prostati. Eto, ja si vodim evidenciju kako koji dan proživljavamo pa sam neke stavi ovdje stavila.

Lijepo Vas sve pozdravljam do ponovnog javljanja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
tako je i nama bilo sa uzimanjem ulja.kad su kapsule u igri super.stara se preporodila ima bolji apetit i nema taj okus u ustima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deja
07.06.2013
12
51
0
Ajmo dalje....

Prvi ciklus kemoterapije je prosao ok, ali par dana nakon..sve napisane nuspojave.. Bolovi u trbuhu, povracanje prolljevi, nesvjestice.. uglavnom, napokon razmislja o prekidu kemoterapije i nastavak samo s uljem i mlijeci. Ja sam oduvijek bio protiv, ali nije moj zivot u pitanju, pa nije na meni da odlucim.

Je li imao netko iskustva s adjuventnom kemoterapijom, sistem po Mayo-u, lijekom 5FU/LV? Zanima me kakve su bolesnici imali nuspojave nakon drugog, treceg ciklusa. Je li se nuspojave ublazavaju ili bude gore. Znam da je dosta toga individualno, ali opet... volio bi cut iskustvo neko.