Ulje vs paraplegija i prateći problemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.09.2015
16
36
13
57
Dnevnik konzumacije ulja od kanabisa je trebalo da započnem pre par dana, sticajem okolnosti pišem sada na ovoj novoj temi, iako sam na drugom postu napisala već neki uvod. Al hajde da ponovim nije zgoreg.
Nadam se da će moji postovi iskustvo i vaši saveti pomoći nekome, kao što su meni pomogla neka iskustva drugih članova ovog foruma.
Dakle 17 godina sam korisnica invalidskih kolica posle povrede kičme. Imam paraplegiju (dakle ne mogu da hodam) Naravno uz tu dijagnozu idu prateće tegobe: atrofija mišića nogu, inkontinencija, česte urinarne infekcije, spazmi, hronični "gorući" boloviu nogama, nedostatak senzibiliteta u donjim ekstremitetima, česti dekubitusi-dovoljno da te malo nazulja patika
:-/
Ok.pored svega navedenog, ja živim vrlo aktivno tj živela sam do pre mesec dana. Imam decu, vodim porodicni biznis i jednu NVO.
Pre oko mesec dana mi je dr. na dopleru otkrio trombozu dubokih vena u levoj preponi. Naredio strogo ležanje (3 meseca! ) i terapiju antikoagulansima.
Posto već dugo čitam o lekovitosti korišćenja ulja od medicinske marihuane i kako moj kolega koristi ulje i leči karcinom, odlučila sam se da se i ja lečim uljem. Za prvu pomoć sam kupila, po preporuci a imam sigurnu nameru za uzgoj i da pravim svoje ulje.
Prvi put sam uzela količinu kao zrno pirinča i uopšte mi nije bilo dobro. Napomenuću da sam ja godinama "na analgeticima" ali sa osećajem konzumacije trave, nisam imala iskustvo. Posle ovog prvog puta, proučila sam na ovom forumu i pronašla uputstva za upotrebu ulja za nas početnike. Tako već 4 dana uzimam na čačkalicu uveče količinu oko 1/4 ili pola zrna pirinča. Nije mi dobro i dalje. Zbunjuje me taj osećaj kao neke dezorijentacije. Verovatno je do ulja (i ovih bolesnih vrucina kad im vreme nije) ali i ne spavam dobro, znojim se...žedna sam, jedem u 2 ujutru, suva su mi usta i grlo.
Možda je moj organizam mnogo naučio na bolove tako da još ne mogu da utvrdim da li se od ulja smanjuju. Dobro ok. kada uzmem osetim neku smirenost jedno sat, satipo ali onda postane ono"nije mi osećaj ok"
Dobra strana je da je korišćenje ulja za sada malo ubrzalo metabolizam i da su prvi put posle skoro mesec dana, rezultati krvi bili ok. mi je dr . ukinuo Fraxiparin injekcije. Doduše iskreno, počeli smo i sa drugom terapijom tbl. antikoagulansa.
Po savetima i dalje ću uzimati ulje ovako kolicinu za sada 1 uveče pa da vidimo koliko i kada ću se naučiti na taj osećaj.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kao što sam predložio u drugoj temi. Probaj analnu konzumaciju moguće da ćeš imati mnogo više uspjeha u tvojoj bolesti ili barem dići tolerancije bez jakih propratnih efekata. Probaj 7 dana oralno pa 7 dana analno sa istim dozama pa nam javi promjene. Moguće da ćeš izbjeći mučnine a dobiti isti efekat. Malo više o analnoj upotrebi možeš pročitati ovdje mada adekvatnih tema nema jer ljudi pomalo neozbiljno shvataju situaciju mučnina i drugih bolesti koje mogu ometati liječenje tijekom oralne upotrebe.

https://www.vutra.org/threads/analno-konzumiranje-ulja.10959/

https://www.vutra.org/threads/ulje-oralno-ili-analno.14510/
 
Poslednja izmena:

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Pozz Plegia :wave:
Znam iz prve ruke o cem pricas i sa svim pratecim problemima sam jako dobro upoznat. Mene zanima za cega mislis da ce ti ulje pomoc, u kojem djelu, s cim? Jer nase stanje nije bolest nego ozljeda.
Sto se tice tromboze sto si rekla ja bih jos jedno0m razmislio o uzimanju ulja jer noge su ajmo reci same po sebi "mrtve" i nemaju dobru cirkulaciju i onda kad uzmes ulje jos ih dodatno umrtvis i nebude vise bas ni spazama, a ovako ih spazam koliko toliko prokrvi...
 
Poslednja izmena od urednika:

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Plegia, ima smisla ovo što d@ni veli. Razmisli još malo o tome koliko ti ulje uistinu može pomoći za trenutnu situaciju odnosno, vrstu bolesti od koje trenutno boluješ.
Ako vremenom uvidiš da ti je uistinu bolje onda imaš uvjete i za preokrenuti situaciju u svoju stranu po pitanju onog dijela kad spominješ negativne nus pojave poslije konzumacije ulja.
Sretno ti bilo u oba slučaja.
 
14.09.2015
16
36
13
57
Da hvala na razmišljanju o tome svemu, skroz ima logike...meni nisu noge potpuno oduzete, kvadricepsi (oni veliki mišići na butinama) su pomalo očuvani, tako da mogu da ih pomalo pomeram npr kada se odevam.
Meni je tromboza nastala od premalo odmora a previše sedenja u kolicima, nekad od 9 ujutru do 23h (jer vodim kao što rekoh porodični biznis) Nemamo baš mnogo informacija koliko ulje pomaže kod naših dijagnoza ali ako kod MSa pomaže kod polineuropatija, valjda će i kod naših bolova. Ja mislim da koristim ulje prvenstveno zbog toga. Ta tromboza je samo rezultat stanja sa kojim živimo.
Za sad eto nemam još pametnih informacija, uzeću opet večeras istu količinu pa ću javljati kako ide dalje. Za sada ...tesko :zvezda::
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Da ti pozelim dobrodoslicu i dobro je da si otvorila dnevnika da ostane zapisano za neke druge kojima ce pomoc tvoja iskustva...kako ti je vutragenjo preporucio probaj sa cepicima ja nema iskustva sa njima ali evo napravio sam upravo jedan za probu da vidim koja je razlika
 
01.09.2014
71
163
33
pozdrav plegia,
par predloga u vezi specifičnosti bolesti i problema sa uljem:
- verovatno imaš ulje sa visokim thc a nikakvim cbd, pa kad budeš htela da kontrolišeš šta uzimaš, traži sorte sa visokim CBD ili barem istim postotkom thc i cbd.
- postoje nekoliko načina uzimanja uja čak i oralno. pitanje je kako si to stavljala u usta.
preporučujem ti da odmeriš potrebnu količinu, staviš na mali prst, utrljaš na PREDNJE desni DONJIH zuba. potrudi se da ne piješ/jedeš ništa sledećih pola sata/sat, da bi se ulje što bolje absorbovalo na tom mestu, a da se ne raznese po usnoj duplji ili ode do sistema za varenje.
- ako ti bude ovo prijalo, pojačavaj dozu samo do trenutka kada vidiš da ti doza ne prija
- probaj terapiju Low Dose Naltrexone (LDN) 3ml pred spavanje
p.s. i ulje i LDN moguće je uzimati transdermalno, tj. preko kože - pomešaš ih sa kokosovim ili nojevim uljem.
pratim i držim fige!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Plegia
14.09.2015
16
36
13
57
Već sam negde pročitala ovu preporuku pa tako i uzimam (na prednji stranu donjih desni ) hvala:)
Sigurno da je ovo sve posledica većeg% THC u ulju, ali sinoć je bilo znatno bolje :-D
Primetila sam da treba da uzimam blizu onog vremena uveče baš kada se steknu uslovi za spavanje (kada se smire svi ukućani koji vampirisu noću i bas tada kada bih zaspala, žele da me gnjave i nešto pitaju):whato::
Naltrexon inače ima u slobodnoj prodaji?
 
14.09.2015
16
36
13
57
Jao hvala. Ja sam iz Beograda tako da ću lako to nabaviti. Takođe ako nekom drugom kome treba mogu da pomognem da kupim ovde (samo kako bih poslala ; -)
Našla sam i sajt za kupovinu Alfa lipoinske kiseline. Vidim da je super za polineuropatije.
:zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric
14.09.2015
16
36
13
57
Nisam jos bila vredna da nabavim Naltrexone ali danas ionako nisam nizašta :-(
Sinoć sam uzela ulje u dozi"na čačkalicu" i opet mi je bilo baš loše. Ne znam kako ja to tako loše podnosim...Možda neko da tako nešto uzme i oseti tu "voznju" na nekoj žurci, bilo bi mu wooow! Ali meni smeta, baš mi je loš osećaj.
Danas imam bolove u nogama, kao i obično kada se menja vreme.
Sve ukupno bezveze
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da bi tebi super sjela neka cbd sorta pa kasnije kad se priviknes neku indika dominant sortu.
CBD sorte nemaju visok postotak thc-a i tesko da ces imat nekin "voznji". Sadio sam Shark Shock CBD(6%/6%) i mislim da bi ti ta sorta odgovarala. Djeluje jako opustajuce pogotovo na donji dio tijela(barem meni). Nema agresivnih lupanja po glavi i vrlo ugodan rad ima.
Nakon odredjenog vremena bi gledao neku indiku koja ce djelovat iskljucivo na tijelo puno jace nego cbd sorte, a opet bez previse psihoaktivnog djelovanja.
Ni meni u pocetku(a ni sada) nije odgovaralo previse taj brain high tako da mi je jasno o cemu pricas. Na kraju krajeva ti niti ne treba sativa high.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Probaj istu dozu sa cackalice ubaciti u cepic i bit ce ti vjerovatno lakse....ako imas kokosovog ulja stavi ga veceras u frizider da se dobro stisne, uzmi komadic alu folije na njega kasikicom izvadi malo kokosovog ulja i malo ga razvaljaj na to stavi dozu ulja i zamotaj u foliju oblikujuci cepic i stavi u zamrzivac par minuta da se dobro stisne i probaj...

Po mojoj procijeni kod tebe postoji jedna velika doza straha od tog osijecaja i cim uzmes bilo koliku dozu vec znas da ce te uhvatiti taj osijecaj jer cijelo vrijeme ga iscekujes i naravno da osijetis vise nego bi trebala jer tako mala doza bi do sada vec bila prevazidjena ali kod tebe ocito igra dosta i psiholoski faktor al uz malo truda i eksperimentiranja vec ces naci sistem koji ce ti odgovarat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Plegia
14.09.2015
16
36
13
57
mario339 tačno sam noćas o tome razmišljala. Verovatno ima i toga što ulje ima više THCs ali ima kod mene i psihički faktor 100%.
Ja skoro da se plašim da zaspim jer očekujem to da me "vozi" delovanje ulja. Onda zadremam...pa se trgnem pomislim"O da li dišem još uvek?!" Paranoja :whato::
Možda ipak treba ljudima koji su s tim početnici neko ko ima iskustvo da bi ga vodio kroz trening i početni proces.
Razmišljam...a ako bih kombinovala
dozu ulja i neki blag sedativ?! (ovih dana/noći dok se ne naviknem i kupim sta mi je tata vutrić sve lepo preporucio)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nema veze sto je ulje sa vise thc-a kod malih doza takvo ulje je svima super a i tebi ce biti samo malo dok promijenis stajaliste o canabisu jer tebi je ono jos uvijek u podsvijesti droga ali uzmi sad da ti je ulje pripisao doktor i da si ga digla u apoteci prica bi bila sasvim drugacija zato probaj si zamislit da je to samo jos jedna tableta u nizu i nemoj razmisljati o tome hoce li ,koliko i kad ce te puknut, uzmi svoju dozu i nastavi sa svojim uobicajeni aktivnostim....sto se tice da nemas koga da ti objasni i da te vodi kroz to ja ti mogu pomoci prosao sam sa vise osoba pocetne faze tako da se mozes oslonit na mene i probat poslusat savjete a prvi je napraviti cepic i nemoj ga uzet netom prije spavanja vec ga uzmi 4-5 sati prije i nastavi kao da si popila bio koji drugi analgetic pa da vidimo kolika ce razlika biti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Plegia
14.09.2015
16
36
13
57
Sutra moram nekog da pošaljem po kokosovo ulje u biohranu, jer ja jos imam naređeno strogo mirovanje, dok mi se tromb ne fiksira.
Jooooj ujutru opet INR dolaze iz laboratorije da me gnjave :-/
 
14.09.2015
16
36
13
57
Eto da se pohvalim da mi juče od ulja"kap na čačkalicu" nije bilo loše. Nije baš da sam dobro spavala, ali možda povećam malo večeras.
Jutros rezultat INR zbog tromboze, bio ok pa mi je doktor kazao da ću uskoro na dopler ponovo.
Mislim da ta tromboze nije bila povod da se odlučim na terapiju uljem, već samo povod da počnem.
Tako da ću zbog milion bolova i pratećih komplikacija paraplegije, nastaviti th uljem.
Sutra mi stiže alfa lipoinska kiselina.
Što se tiče LDN cu uzimati baš sam dosta o tome proučavala na netu. Samo da neko ode do te apoteke gde ima da se kupi.
 
14.09.2015
16
36
13
57
Već je 10 dan kako uzimam ulje kao terapiju. Nisam daleko odmakla u dozi ali izgleda da jesam u toleranciji na ulje. Liznem i dalje onako kap sa čačkalice, kažem sebi: "Ok. Nema tripova, uzela sam lek" i uspem da se fino smirim i kada izdeluje ulje (za sat- sat ipo) zaspim. Ali...san traje par sati i onda se probudim i ne mogu da spavam više.
Sinoć sam uzela oko 5 ujutru još jednu dozu i spavala do 9 super. Da mi u 9 neko nije seo na zvonce na vratima, spavala bih još :)
Danas sam uključila u terapiju i alfa lipoinsku kiselinu a od sutra (valjda) i LDN
Idemo dalje...
Ps.moj prijatelj koji je na terapiji zbog karcinoma za par dana stiže do 1ml. Svaka mu čast, mnogo je teško, ali uspeh je skoro pa zagarantovan.