ulje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2007
2
0
0
43
...gotovo sam siguran da je ideja glupa, al zato i trebam znalce, da ne unistavam finu i preskupu travu ako je nemoguce, ali i ako je moguce da ne radim krive korake...

...okej, here goes, kom god sam ispricao mi se smijao - al i reko, ko ga jebe, probaj pa javi...uglavnom, gledo sam film (ovako pocinju sve lose ideje:) parfem...radnja je da lik pokusava izvuc esenciju mirisa iz svega sto postoji, od kamena do covjeka...pa pokusava sa destilacijom i uspije sa ocvijecivanjem...kolko sam skonto, stvar je u tom da se izvlace mirisne komponente iz sirovine (najcesce, jeltem, cvijeca:) pomocu masnoce...e pa ja bi isto, samo sto me miris ne zanima (posto vjerojatno zanima moje komsije), vec bi ja pokusao uhvatit thc-komponentu...izvukao sam poprilicno jednostavan zakljucak, jer koliko ugrubo znam, kad se prave kolacici fora je da mast puno bolje ekstrahira thc od topline na kojoj sagorijeva dzoint...zato i jesu kolacici zabavniji:)...a ovo ocvjecivanje se sastoji u globalu od umatanja materijala u mast da bi ona ekstrahirala/upila/izvukla tu mirisnu esenciju i poslje se grijanjem mast prokuvava ali samo ta esencija isparava i kondenzira se kao cisti ekstrakt sirovine...

...e pa, ja imam masti, imam talijansku espreso dzezvu koja radi na principu da voda isparava i para prolazi kroz kavu (znaci bez kontakta s vodom u tekucem stanju) i u gornjem dijelu dzezve se kondenzira ukusna kafica...ja bi samo uvalio mast (s kojim finim vrhom) tamo gdje bi trebala ici kava i pustio da se sve to fino grije, ali bez vode (inace bih dobio neku verziju caja, sto mozda isto nije lose:)...pitanje je sta bi se desilo s travom koja je uronjena u vrelu mast...dali bi se stogod kondenziralo?...i sta bi to bilo?...mislim, jel mast isparava?...ako ne, dali trava moze pustit malo "soka"?...dal bi taj "sok" ispario?...dal bi bilo efekta kad bi to eventualno-nesto fino nakapao na cigaru i popusio...ako nista ne bi bilo, jel trava izgubljena, mislim da bi vrela mast definitivno trebala izvuc thc, a ko klinac sam se prejedao kruva i mast (s malo paprike) - kontam da bi takav obrok bio vrlo ukusan i ucinkovit...

...eto, uz sve to imam i veliku znatizelju i slabu kontrolu (spasava me sto sam trenutno bez sirovine:), pa ako moze koja pametna da ne radaim pizdarije...fala...i, jebiga na dugom postu:)...


--
Nema vecih asketa od lenjih ljudi. Cega su se svega oni odrekli, u cemu sve nisu ucestvovali, kakva su zadovoljstva sebi uskratili - samo zato sto ih je mrzelo...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
kako misliš da ti mast skupi thc, na kužim di je kontakt, i ja iman tu taljansku, ali ono, neš mast stavit dole na dno pa će ona ko ono isparit i proć kroz budove u onom situ na sredini i gore će se kondenzirat thc, no way, bolje probaj ovako: bit će carina i za cigaru, i za pojačanje vutre

napravi water curring kad kupiš travu (umakaj u vodu koju mjenjaš svaku 24h i tako najmanje 5 dana, imaš tamo topic kako treba bit)
dok se to natapa idi nabaci dimetil keton ili neki drugi indrustijski aceton
stavi ga u zamrzivać i pusti, meni je već 2 mjeseca, pa kad zatreba ja ga izvadim :)
nakon water curringa suši travu 1-2 dana na prozoru di je dobra protočnost vitra da se lipo osuši
smrvi to šta se osušilo (treba bit tamno i bez mirisa na vutru, i lako mrvljivo)
kad smrviš sve to skupa s acetonom uval i dobro mučkaj, nakon toga iscid aceton i dobro štrukaj vutru s žlicon, ovaj talog stavi negdi da se osuši pa ono ostružeš thc ili sve to proliješ na preostali vrh i kad aceton ispari DO KRAJA lipo to zpali, pa češ vidi tripova
inaće po meni najjednostavnija, najpristupalnija itd metoda, samo malo smrdi
ovu metodu san smisli dugotrajnim experimentima, proučavanjima raznih spojeva, topljivosti i sl sranja :)
nazva bi je moja metoda dobivanja gotovo pure thc-a
pozz
 
01.06.2007
2
0
0
43
...e ljudi fala na trudu...je, ja sam mislio da ce ispast neka vrsta ulja, ali onaj link gdje se objasnjava postupak dobivanja mi je malo izvan mogucnosti (pogotovo kolicinom, moja granica bi bila nekih 30g, a mislio sam u ovo igranje samo nekoliko vrhova upotrijebit), a i ono je ulje u medicinske svrhe, meni ipak treba u rekreacijske:)...

...gaucho, sto se tice moje ideje, ja bi uzeo tog talijana (http://www.peaberrys.com/store/index.php?main_page=popup_image&pID=58) i u doljnji dio nebi stavio nista (tamo gdje inace ide voda), u ono sito u sredini bi ubacio cistu svinjsku mast & vrhove i onda bih sve to lagano grijao i jednostavno cekao...i dalje me zanima, dal bi mast izvukla thc, i dal bi se recimo ta mast mogla konzumirati fino na kruhu i jel bi onda napusavanje islo kroz stomak...to u slucaju kad bi u gornjem dijelu dzezve dobio corak, tj. nista se nebi desilo...druga opcija (i vjerojatnija), je da bi vruca mast propala kroz sito i nakapala u donji dio dzezve, ostavljajuci u situ osiromasene vrhove...i onda opet na kruh i cao...znaci, osnovno pitanje - dali ugrijana svinjska mast izvlaci thc iz trave?...

...e sad sto se tice tvoje ideje...koliko mi trave treba za to, ovo sa dzezvom mi se posebno svidja jer mi je ono sito otprilike i ogranicenje kolicine trave koja mi je dostupna...znaci u vrh glave 10g...e al tvoj sistem mi se svidja jer mi se cini poprilicno jednostavan, jedino mi nije jasno sta radim poslje water curringa, jel ide odmah aceton, sta ide u zamrzivac, i kad se trava osusi i kad je smrvim jel onda ide u aceton i u acetonu se sve mucka...ako moze samo u par koraka, i ako ko ima pojma o ovoj ideji sa dzezvom, recite ljudi, dal da idem kupit rizle il ne...zivili...
 
28.11.2011
12
2
0
63
cempres, rano si poceo sa preradom :). Nadji svoje mesto, zabodi nekoliko devojcica, druzi se na forumu, nauci da efikasno gajis... kad budes mogao da odvojis nekoliko stotina grama bez problema, eksperimentisi malo. (95% etil alkohol radi dobro (nikako metil), Butan radi odlicno (al je skup i potencijalno vrlo opasan), ima jos lista rastvaraca koji rade, neki bolje neki losije. Koristi pretragu gore na forumu, koristi google! :)
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
i ja to se cudim citam gledam datum posta ali hajde da procitam , ali kada ono imas efikasnije kako da napravis ulje ali sve u svemu nema greske procitas jos nesto i imas vece iskustvo :)