Umjetnost?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jel ovo smatrate umjetnoscu?

  • Da

    Votes: 0 0,0%
  • Ima tu nesto

    Votes: 3 30,0%
  • Ne

    Votes: 7 70,0%

  • Total voters
    10

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Jel ovo smatrate umjetnoscu? Necu imenovati autora dok ne vidim rezultate.. Slobodno komentirajte.. mozda neki shvate o cemu se radi :)

i56495_1.jpg


i56496_2.jpg


i56497_3.jpg
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Izgleda ko zumirana slika nekog spaljenog oka ili kolača ili tako nečeg
A čuj u 21. stoljeću umjetnost više nema granica tak da šta god bilo može se smatrati umjetnošću, a sad koliko dobrom to je individualno
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Jab isto reko da je sjemenka pod odredjenim filterima. I neb reko da je umjetnost jer nije crtano rukom vec je s kompom napravljeno..
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
pa što ima veze čime se radi umjetnost: kistom, olovkom il kriškama tosta? važno da radiš umjetničko djelo - pa nismo više u 19tom stoljeću (a bogami ni u 20tom) :) ... znači ništa od onog što je na kompu napravljeno tebi ne spada u umjetnost? what about digital art?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Mozda sam se lose izrazio...
Naravno da priznajem digital art (uostalom ko sam ja da bi reko da nekaj nije umjetnost?), ali ako se vidi (i zna) da je nesto radjeno ciljano da izgleda tako kako izgleda..
A neke stvari u photoshopu napravis tako da uzmes 3-4 boje, izmjesas ih, puknes par filtera i onda to izgleda woooowww!!!! A u biti ni ne znas sto si htio napravit, a dobio si nesto sto na oko izgleda predobro... A tako mi se cini i ovo (slon ne se uvrijedit il mislit da ja kenjuckam nekaj bezveze)
Iako, da kazem - vise cijenim "obicnu" nego digitalnu umjetnost... Premda je danas pojam umjetnosti uzasno relativan tak da su sve diskusije na tu temu nepotrebne i uzaludne.. Tak da se sve moze smatrat umjetnoscu - modne kreacije, slike, dig slike, neboderi, umjetnost uzgajanja biljki, umjetnost slaganja papira... sve
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Weedran je pogodio.. :thumb:
Dakle autor je priroda, a ja jucer dok sam gledo ovu sliku koju mi je poslo balcan.. onako upusen gledam u sjemenke i vidim sve i svasta.. i onda se sjetio da to odrezem, promjenim kontrast da se to malo zakamuflira i vidim sto vi mislite i jel nesto vidite u tim slikama. Dakle na sve sam potrosio mozda 5min najvise..

Jasno se vidi odakle su slike izrezane..

 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Vidim da je vecina glasala ne..
Meni osobno je ovo kreativnije i zanimljivije nego 90% takozvanih umjetnickih djela koja nastaju danas gdje lik povuce 3 crvene crte preko plavog platna i proda to za milju eura jer se zove Pablo, a ako on to moze nazvat umjetnoscu.. mogu i ja teksture na sjemenkama cannabisa..

pogotovo kad sam :hippy:
 

High Times

Aktivan Član
05.12.2007
78
3
0
73
imas pravo,ja sam davno na zidu (Dioklecijanovi podrumi)gleda slike u stilu H.Bosch-a,i kasnije u Amsterdamu u muzeju vostanih figura vidija originale na meskalinu,a sad sam upa u makrokozmos
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
umjetnost je danas tako relativna stvar da mi se prosto sere sta se danas naziva umjetnost. posto dolazim iz "tog ljigavog snobovskog smjera" imam neka svoja misljenja i stajalista koja su pomalo rigorozna tako da me stvarno rijetko sto odusevi i da bi nazvala umjetnickim djelom. traume sa faxa i kreteni koji se nazivaju umjetnicima, odjebala sam sve to...

djelim to na 3 faze:

-Qovno (tu spadaju svi debili koji sami sebe nazivaju velikim umjetnicima i naslikaju/naprave/nacrtaju nista, apstraktno sranje---> bila sam pristuna jednom stvaranju "umjetnickog djela", apstraktnog i doslovno mi se bljuvalo kada sam vidjela kako se tako nesto stvara...nikako. bez duse, samo se drka po papiru/platnu, skoro...

- Igra ( ee to je vec zanimljiva igra i kreativna dusa u covjeku, igra se bojama, igra se oblicima, i ispadnu cuda)

- Umjetnicko djelo ( kada ono gledas i nemas rijeci vec izlazi samo WOW iz tebe..eee to je umjetnost :)))) mislim nije ali razumijete sta hocu reci....

ovo je slone Igra koja je odlicna :) i mislia sam da je neki makro ludi..imam i ja jednu za vas :p nije obradena niti nista ali je zanimljivi makro...sto je to?? :p