Underground---Russian snow&Kosher kush---400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Kako ti funkcionira upuh kad su ove rupe namjenjene za ispuh? Kad ostanes duze dolje "u boxu" jel jako sparno i zagusljivo, sparno..Ako nije mozda te termometar zeza..
Taj prostor mi se cini skroz ok za 400 kad fali jedna strana boxa..a svejedno je jedan veliki box
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
da bi stvar funkcionirala boks treba biti zatvoren
Sori,sad ja ne razumijem o čem se radi :) Zašto bi trebao biti zatvoren da bi funkcioniralo? Godinu i pol mi je funkcionirao takav boks,sada je samo još bolji ;)

Kako ti funkcionira upuh
Trenutno ga nema osim kad otvorim podrum ali radim na tome :cool:
Nije sparno ni zagušljivo,prije je bilo u prošlim growovima,sad kad sam napravio ispuh iz podruma je ok,puno je ugodnije :D
 
Poslednja izmena:

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Po mom skromnom mišljenju, kad je boks zatvoren i ima rupu na dnu tzv. upuh i dijgonnalno na suprotnu stranu na vrhu ispuh, to strujannje zraka nije isto kao i kad se vrata otvorena, odnosno kad nema takvg strujanja onda baš i nema hlađenja:Dtreba probati više varjanti dok se ne pronađe prava:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Slažem se ja sa vama ali ovo kod mene ne ide po školski,probao sam sa 250w i zatvorenim vratima,sa upuhom i ispuhom dijagonalno postavljenim,rezultat je bio 40 i koji stupanj i skuhane biljke. Bez otvorenih vrata od boksa ne ide.
Vjerujte da sam sav u tome kako da biljkama omogućim što bolje uvjete,isprobavao sam razne varijacije i našao sam jednu koja mi je donijela rezultat i sad nju apgrejdam :)
Ponekad se osjećam kao oni iz mythbustersa...stalno se naglašava da je potrebna izmjena zraka ali možda ne ipak u tolikoj mjeri ;)

Evo npr. prošli grow,bez upuha i ispuha iz podruma,znači izmjena zraka nula bodova,samo sam jednom dnevno provjetravao na deset minuta,svo ostalo vrijeme se samo mješao ustajali zrak do slijedećeg luftanja i dobio sam oko 150gr dobre,normalne ganđe pod 250w...smatram da je rezultat neloš s obzirom na neuvjete:cool:
P1150939.JPG

Eto ja se nadam da ću pokazati da sam sposoban izvesti i ovaj grow uspješno do kraja i da ću srušiti mit o izmjeni zraka ili možda neki drugi :bocni::
Živi bili pa vidili :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Da sa nadovezem..Izmjena zraka je itekako bitna ako zelis ljep miris,okus i da biljka "dise".Tvoj problem je polozaj boxa koji se nalazi u rupi,ne podrumu.Znaci bas rupa koja je puna vlage i zato se treba potruditi vise kod temperature.Ako ti je ugodno,tj.nije sparno u boxu onda ce biti ok sto se temp tice.
@PowerSeed je growao u kutu hodnika sa dvije one folije protiv sunca i sa lampom...pa je radio vrhunske biljke.
Ali upuh treba biti veci tj.dotok svijezeg zraka..to je @Stipe napomenuo i trebas to promijeniti.Ako budes u mogucnosti,onaj vent koji je na ct-u makni da vuce lijepo zrak i stavi ga da vuce svijezi zrak iz vana;)
Vidi malo...:thumb:
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Sve je to meni jasno-više sviježeg zraka je bolje nego manje :) Kako već rekoh,radim na poboljšanjima ;)

Tražim po guglu za usporeni rast u kokosu i vidim da ima masu tema po tom pitanju na stranim forumima. Navodno da kokos nekad ima višak soli koje smetaju malim biljkama i to usporava rast,kao prije upotrebe bi se trebao preventimno isprati kokos da se ukloni višak soli a ja to nisam napravio...
Ako je to možda i u mom slučaju,lako isperem al bi onda isprao i biotabs komponente koje sam zamješao skupa sa kokosom...
Ima li to sve smisla il sam malo zalutao? :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne znam odakle bi soli dosle kod takvog kokosa, pogotovo takakv brendirani. Ja ne bi nista flushao.
Kod tebe su problem ili temperature ili nesto ph divlja, a vele da bi trebalo sve bit ok sa tim gnojivom.... pa ne znam sto da ti kazem.
....nista te ne kosta probat zalit jednu biljku sa 5.8-6 ph i vidjet dal ce bit promjena u 2-3 dana. Pod uvjetom da su ti temp cca do 30.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma kakve crne soli kod Plagrona:kafa:
To je jedan od cistijih supstrata,a problem sa soli se javljao jedino kod kokos blokova koji se umakaju u vodu.I to ne kod Plagrona..
Ne kompliciraj...za sedam dana su na cetvrtom katu;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ok.Imas pravo,a pokazuje se i tvoja edukacija sto je super.Da bilo je problena sa soli kod jeftinih supstrata i da pozeljno je prilikom sadnje cijeli pot otusirati ali kada drugacije gnojis tj. kad gnojenje ide preko tanka.Vidi...malo ih temp,promijena svijetla sokirala.Prvo je bio slabi led pa bum novih 400w..Kazem ja..cetvrti kat slhedeci tjedan..i prije:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Na zapadu ništa novo,biljčice i dalje stagniraju :( Stalno lupam glavom gdje bi mogao biti problem i u jednom trenutku sam se sjetio da je problem možda došao s kuglicama.
Kuglice su mi bile jako loše uskladištene jedno 6 mj u visokoj vlazi a ja sam ih zaboravio isprati prije mješanja sa kokosom pa je lako moguće da je u njima bio kakav izvor zaraze :whato::
Sad sam ih flushnuo pa ću vidjet kroz par dana ako ima pomaka...

15.dan :confused:
P1160465.JPG P1160464.JPG P1160486.JPG
Na njih praktično više i ne računam pa sam stavio nove menke na klijanje koje ću sterilnije i pametnije posaditi :)...
P1160487.JPG
Ovo je samo umanjeni primjer izrade. Doslovno napravljeno u dvije minute uz nimalo truda Potrebna je folija (u ovom slučaju mylar),skalpel,dvostrana lijepljiva traka i ja ga zovem plastični karton,neznam točno kako se zove,vidi se na slikama na što mislim :)
Sebi sam na taj način produžio krilca od CT-a al fora je jer je prejednostavno složiti kakvu god repliku reflektora hoćete ;)
P1160470.JPG P1160471.JPG P1160472.JPG P1160473.JPG P1160474.JPG P1160475.JPG P1160476.JPG P1160477.JPG P1160479.JPG
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Šteta, ali ajde ne brigaj idu nove pa sve ispočetka i brzo bu to normala...
Meni to na prvu smrdi na (izrazito) kiseli medij u kojem raste, nažalost imao sam se u pocetku priliku upoznat sa slicnim slucajem...
Idemo dalje druže.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Stalno lupam glavom gdje bi mogao biti problem
Baci oko na moj prvi komentar u dnevniku ;) Mislim da nema sto drugo biti nego do medija. Nesto je lockano, a sad treba vidjet sto tocno.
Evo vodic za provjeru od Canna-e.
Uzmes neku mjerni posudu i napunis 150ml destilirane vode (ph 7 bi moralo bit), i natrpas tog kokosa do 250ml oznake, dobro promijesas sve i cekas 2h. Nakon 2h izmjeris ph otopine i ciljas 5.5-6.2... to bi bilo idealno.
Na taj nacin ces vidjet o cemu se radi. Nisu one za odbacit, vjerojatno joj se korijen razvio al nece gore. Imao sam isti slucaj sa krivom zemljom ;) Presadio i drugi dan ko iz pracke krenulo.
...i pozuri se dok se nisu pocele susit
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Baci oko na moj prvi komentar u dnevniku
He,he vidim da je nađen punjač za kuglu,odgovor sam dobio još pred pol mjeseca `bem se sporog :rolleyes:
Nemam ph metar pa se neću baviti Canna-ovim vodičem al svakako za 2,3 dana kad se posuši zemlja ako ne pokažu napredak ostaje mi još transplantacija kao zadnja opcija :)
Svaki problem i prepreka na koju naletim je prilika da učim i rastem kao grower,sve je to škola ;)
Hvala vam na odvojenom vremenu i savjetima:respect:
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Mali updejt,čisto da zabilježim...

NL i OG sam u 19.danu izvadio iz posuda,odvojio kokos i kuglice od korijena. Isprao lagano korijen pod mlakom vodom i presadio u malu posudu sa omjerom kokos/perlit (50/50),žlica humusa kal,glisti,žlica startrexa i 3 male drvene žličice mycotexa ...
Pri presađivanju sam primjetio da je korijen išao samo prema dnu,nije se uopće širio...na obje isti slučaj...
Čim su presađene dobile su 5/1 org/bac i prskanje bumbumom. Dva dana poslije još su žive,nadam se da se sad ukorjenjuju i da će buknuti za koji dan :bocni::

NL---21.dan
P1160503.JPG
OG Kush---21.dan
P1160502.JPG

Proklijali Vanilla kush i Blue chesse pred 2 dana piknuti u male posude sa omjerom kokos/perlit (50/50),žlica humusa kal,glisti,žlica startrexa i 3 male drvene žličice mycotexa ...
Jučer na večer nisu još izvirile dok su danas u podne već na centimetar :)
Sa današnjim updejtom im brojim 1.dan :cool:

Vanilla kush---1.dan
P1160513.JPG

Blue chesee---1.dan - sa nje upravo oprezno skinuta ljuskica...
P1160521.JPG

:vutra::respect:
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Draže bi mi bilo da su samo dve al što je tu je,a i ove dve su još upitne,tako da...vrijeme će pokazati :)
Ako i bude gužva to će učiniti ovaj dnevnik malo zanimljivijim a i meni je novost imati toliko biljki u boksu :D
Bit će kako bude,dvadeset dana je izgubljeno al se ne odustaje :cool23:
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Treća sreća :) Kreće se sa novim sortama al prije toga rezime problema koji su me pratili :whato::...

Krenuo sam sa NL i OG Kushem,biljčice su se patile i na kraju sam ih likvidirao u 23.danu,tad sam mislio da je problem bio u zaraženim kuglicama :fuck:

NL-OG kush-23.dan
og 23.JPG nl 23.JPG

Sljedeća tura je bila Vanilla kush i Blue cheese,njih sam stavio u isti mix kao i prvu turu samo bez kuglica. Isti problem se počeo javljati i zaključak je pao da je mix startrexa,mycotexa i humusa jednostavno prejak za mladice i to ih je spalilo. Tako da je i ova tura likvidirana u 13.danu...

Vanilla kush-Blue cheese-13.dan
vanilla kush 13.jpg blue chesse 13.jpg

Posljednja tura je posađena samo u kokos sa pol drvene žličice mycotexa,tako su bile par dana u malim potovima i onda su presađene u velike 17l potove. Po potu sam stavio 2,5l kuglica koje sam isprao na dno i zamješao kokos/perlit 50/50 sa 5gr mycotexa,3 velike žlice startrexa,u rupu zveknuo još dve drvene žličice mycotexa,gurnuo po dve tablete i zalio sa 5/1 org/bac...

Kosher kush 10.dan,presađeno u 17l pot...
kosher kush 10.JPG
Russian snow 3.dan,presađeno u 17l pot...
russian snow 3.JPG
P1160629.JPG

Kosher kush 15.dan
kosher 15.JPG

Russian snow 8.dan
russ 8.JPG

Dinamex auto 1.dan
dinamex auto.JPG
P1160682.JPG

Kosher kush je lijepo prihvatio presađivanje dok Russian snow i nije baš,trebao sam ju pustit još koji dan da poraste i onda ju presadit al eto nisam,vjerujem da će se trgnut :)
Ubacio sam i Dinamex auto,on će ići u 12l pot...
Nadam se da su sad problemi riješeni i da growanje počinje :D :bocni::

Ostajte/postanite zdravi i veseli :respect:
:vutra:
 
Poslednja izmena: