unnamed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vozimo se u autobusu bez vozaèa. Autobus ide prema provaliji, neki spavaju, a ostali koji su svjesni problema drže oèi èvrsto zatvorene i nadaju se da æe nešto skrenuti bus na pravi put.

Dali vjerujete da æemo preživjeti? think
Ako imate odgovor, obrazložite ga...

nadam se da shvaèate da je sve u prenesenom znaèenju i da je to sadašnja, realna situacija.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Nevjerujem da æemo preživjeti?
Nadam se da æemo preživjeti,ako misliš samo negativno u poèetku si pao u tu provaliku,ako imaš malu iskru nade u sebi,nešto æe se dogoditi,sam æeš skoèiti i skrenuti bus,nešto æe biti.
Bitno je imati nadu,biti siguran u sam sebe i misliti da nije gotovo do zadnje sekunde.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
I Pero Periæ je u tom busu, ali on drži oèi otvorene, svjestan problema prilazi volanu da skrene bus sa svima nama u pravi smjer, ali volan je zaglavljen, nemože ga sam pomaknuti, razoèaran sjeda natrag na svoje mjesto i plaèe od jada, treba mu više ljudi da mogu okrenuti volan...

Dali mislite da æe se stiæi prije kraja još netko probuditi da mu pomogne okrenuti volan? Dali æe na vrijeme nestati benzina? Dali æe neko vozilo vanjskim utjecajem skrenuti naš bus?
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
prepoznavanje problema i odgovornost suoèavanja s njim...

darovani mi uvid u uzroèno-posljediènu bit problema, uvid u postavke okolnosti u kojima se nalazimo - Spoznaja Trenut(a)ka mi govori da smo (ipak) mi vozaèi :wink:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
sinsemila_smajl je napisao(la):
Spoznaja Trenut(a)ka mi govori da smo (ipak) mi vozaèi

Tko mi? Ti misliš da vozimo u dobrom smjeru?

Zemlja, CO2, atmosfera, temperatura, visina vode, voda, prohibicija, nafta, zagaðenje, stopa rasta, nasilje, kriminal, hrana, životni prostor, broj ljudi, stopa rasta...

NEMOGU ŽMIRITI like others, I can't, IMAM OÈI DA GLEDAM, I see, but what I can?, I am weak
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
buditi ili ne pitanje je sad? :D

evo nisam ti vidijo Peru dok pisah prethodni post, pa eto sam odgovaraš - bit je da nema apsolutnog odgovora, stalno se nameæu i dolaze nova pitanja, te u datom Trenutku i novi odgovori kojima se prilagoðavamo trenutnoj situaciji bez obzira što veæina spava ili poteže na drugu stranu...

u konaènici smo svi sto posto i Jedno

naravno da je Put težak, ali ako ti je dato da nisi uspavan(il si se pak izborio za to) imaš i odgovornost da djeluješ sukladno Trenutku i Osjeæaju...

što se tièe pravog i krivog Puta nije uvijek lijepi krivi...

nismo nemoæni, služeæi se tvojim analogijama - može ovih deset posto u trenutku guranja volana odjednom pustit volan tako da ovih devedeset posto najednom zakrene autobusom malo više od namjeravanog i tako bus odvede novim putanjama...

ne možemo znati kojim æe smjerom i putem, kad i kako bus krenuti, i kuda æe sve okretati, ali možemo Osjeæati naš Put, znati kojim Putem trebamo krenuti, i u datim Trenucima djelovati i èiniti jer MOŽEMO uticati i primjerom pokazati...

netko æe preæi na našu stranu, možda æemo nekoga i izgubiti, ali æemo u kljuènom momentu Jedno biti...

a nek je provalija èak i neizbježna, tko zna kakve li tek ona slatke tajne krije :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kada se dovoljno približimo provaliji , onda æe se svi uzbuditi, proradit æe želja za preživljavanjem. Samo se nadam da æe bus na vrijeme skrenuti. Naravno mi neznamo što æe se dogoditi na putu do provalije, ali sam put prema njoj nije ohrabrujuæ, pogotovo kad znam da samo treba prihvatiti ono što vidimo.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
e heb ga sad dok sam pisao ovaj ti si totalno!!! izmjenio svoj, ali nema veze :D

nisi weak, and you can!

ovakav svijet hoæe propasti, i ne možeš ga promijeniti, on mora propasti, ali možeš promijeniti i uzdignuti sebe, pomoæi i drugima da vide, da uspiju uzdignuti Duh nad ruševinama materijala...

Ljubav, brate, pobjeðuje i prihvaæa :D

drž se
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
kanehbosem je na http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1678 rekao:
"btw mislim da kanabis aktivizam ide u paketu sa ostalim antiglobalizacijskim idejama"
Weed-ran je napisao(la):
Zemlja, CO2, atmosfera, temperatura, visina vode, voda, prohibicija, nafta, zagaðenje, stopa rasta, nasilje, kriminal, hrana, životni prostor, broj ljudi, stopa rasta...

NEMOGU ŽMIRITI like others, I can't, IMAM OÈI DA GLEDAM, I see, but what I can?, I am weak

ovo tu što si nabrojo su problemi sa kojima se antiglobalizacijska struja suoèava i suprotstavlja...

@weedran
postpitanje ti je odlièno, i ostali superkontaju tu spiku
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
sinsemila_smajl je napisao(la):
ali možeš promijeniti i uzdignuti sebe, pomoæi i drugima da vide, da uspiju uzdignuti Duh nad ruševinama materijala...

Ljubav, brate, pobjeðuje i prihvaæa :D

drž se
I hoæu, za to æu živjeti, this is nothing, but to je sve što mogu.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Weed-ran je napisao(la):
Vozimo se u autobusu bez vozaèa. Autobus ide prema provaliji, neki spavaju, a ostali koji su svjesni problema drže oèi èvrsto zatvorene i nadaju se da æe nešto skrenuti bus na pravi put.

Dali vjerujete da æemo preživjeti? think
Ako imate odgovor, obrazložite ga...

nadam se da shvaèate da je sve u prenesenom znaèenju i da je to sadašnja, realna situacija.

NEMOŽE NAM NIKO NIŠTA JAÈI SMO OD SUDBINE
mislim da æemo preživjeti zato jer i ako umremo živjeæemo, zato jer mi (koji stojim na istini stojimo) na istini
eto to je moj odgovor, a prohibicija se temelji na laži
pogle na
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1593
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
oh izgleda da smo upali u neku od nestabilnosti vremenske linije naše realnosti, malo su nam faze pomaknute :D

ali sam put prema njoj nije ohrabrujuæ, pogotovo kad znam da samo treba prihvatiti ono što vidimo.

to i je to!, kad to osjetiš i u potpunosti prihvatiš, znat æeš da su u Tebi krila koja ti omoguæuju nova i beskrajna sladostrasna Putovanja, i da nema kraja Tvome i našem Razvijanju i Postojanju, letenju zrakama Ljubavi Svemira :D
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Weed-ran je napisao(la):
I Pero Periæ je u tom busu, ali on drži oèi otvorene, svjestan problema prilazi volanu da skrene bus sa svima nama u pravi smjer, ali volan je zaglavljen, nemože ga sam pomaknuti, razoèaran sjeda natrag na svoje mjesto i plaèe od jada, treba mu više ljudi da mogu okrenuti volan...

Dali mislite da æe se stiæi prije kraja još netko probuditi da mu pomogne okrenuti volan? Dali æe na vrijeme nestati benzina? Dali æe neko vozilo vanjskim utjecajem skrenuti naš bus?
Pero periæ sjeda na mjesto,uzima veliki bong iz svoje torbice sa 12 cijevèica,zapali 50g cannabisa te napuši cijeli bus,svi su toliko napušeni da kada je bus pao u provaliju oni su je preletjeli i sretno došli na drugu stranu te srolari malo skunk da se dignu :lol: :D :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kao što možemo zakljuèiti, moguæi su brojni scenariji koji naš bus mogu skrenuti s puta prema provaliji. Ali samo je jedan jedini koji nas uistinu može spasiti -> moramo otvoriti oèi, moramo se probuditi, nesmijemo se više ponašati kao da nismo svi u istom busu tj. Zemlji, i moramo sami uhvatiti volan.
I da nas nešto nekim èudom skrene vanjskim utjecajem, èinjenica je da se vozimo po kanjonu koji ima brojne provalije, prije ili kasnije æemo završiti u provaliji ako ne otvorimo oèi i ne sjednemo za volan našeg busa. Jedino ako otvorimo oèi možemo imati nadzor nad svojim životima. Ali sada, sada, previše ljudi žmiri.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
a ti lagano radi na odžmirivanju i nemoj se toliko brinuti :wink:

nikome od nas(otvorenookih) nije lako, no kako postajemo svjesniji sve jaèih negativnih snaga i principa koji nas okružuju, tako i naša snaga jubavi i svetla raste, a jubav je nepobjediva :D

uživaj u Trenutcima :D
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
:( nitko nece prezivit... neki ce bit tesko ranjeni, i umrit nakon nekoliko sati, ostali ce na mjestu...
a prije pada u provaliju...ja tamo u na dnu busa, pokusavam smotat svoju zadnju trubu i popusit je...
i jebiga... sad ne vidim jesam li uspila....ili mozda nisam...
*jednom cu nastavit ovaj post... sad neznam kraj :( :cry: ....(da i ovo je u prenesenom znacenju....) ufff...
mislim da vam jednom moram ispricat SVOJU pricu...bas me zanimaju vasi komentari...kad budem imala vremena i zivaca napisat cu to!