Unutarnje uzgajanje povrća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.01.2018
14
52
13
43
Vjerojatno ima dosta hrane u toj zemlji za početak.
Poslije dodaji.
Mogu ti još savjetovati da nabaviš žute samoljeplive trake za mušice koje se znaju pojaviti.
A poslije se igraj, majka priroda ima najbolju lampu pogotovo u Dalmaciji a ti vidi sa eksperimentom.
Ako misliš vaditi vani neke biljke koje traže puno sunca ,gledaj i noćne temperature.
Najbolje je kad idu preko 15.
I još u Dalmaciji treba paziti na vjetar jugo i bura .
Biljke trebaju ako je moguće biti zaštićene od udara...
Sretno dalje,,,
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ja dezinfikujem boks između svakog growa, znači otprilike jednom u 3 meseca, mislim da je to sasvim dovoljno osim ako nisi imao problem sa nametnicima, onda ga treba tretirati možda i nekoliko puta nakon što si se rešio štetočina ali to je druga priča. Polako sa tim đubrenjem, ima u toj zemlji dosta za početak sigurno.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Vidimo upuh pasivni, a gdje ti je ispuh aktivni? :)
Mislim da na pocetku ne treba mnogo svjetla, isto tako mislim da bi kasnije te od koliko se sjecam 17w mogle cicati biljke kad porastu i priblize se sijalicama.

I kao sto rekoh mislim da je taj box mali da uzgojis u njemu bilo sta osim te mrkve i salate.
Moze biti dobar za vege do mjesec dana, papričica, paradajza,patlidzana i to, ali za plodonosenje ::nono::

Edit: i da , ja svoj box nisam dezinfikovao ni jednom u 5 godina niti planiram, problema s namtnicima nikad, samo jednom par pljesnjivih musica koje su se zalijepile na vrhove u prvom growu i to je sve, u slast sam ih ispusio :)
 
Poslednja izmena:
29.12.2020
37
133
33
31
Evo mali update, nakon tjedan dana.
Mislim da sam pošteno spržio ovu tikvicu, odaljio sam biljke na 40cm ima par dana. Ne znam, jednostavno mi se činilo da nije dovoljno blizu. Valjda će se oporavit, na greškama se uči. Patlidžan dosta sporije raste od tikvice al sam istraživao po netu i mislim da je to jednostavno tako.
Što se tiče radiča i šparoge mislim da to okej raste za sad :D
Zalijem ih dobro i onda cca 3 dana ništa, znam da tikvice i patlidžani ne vole da se zemlja osuši skroz pa onda sam vidio da je to taman nekako.
U ovim manjim pitarima biljke moram svaki dan zaljevat jer se osjetno isuši.
Evo par slika:
IMG_7046-cleaned.jpg IMG_7047-cleaned.jpg IMG_7048-cleaned.jpg IMG_7049-cleaned.jpg IMG_7050-cleaned.jpg
 
29.12.2020
37
133
33
31
Iskreno, nisam nikad obraća pozornost na njih u vrtlu pa sam možda i pogriješio. Ugl nisu nikad bile bliže od 30cm. Vidit ćemo kako će se dalje odvijat situacija. Ovo mi je pre dobra vježba, budem kasnije dosta toga zna kad dođe prava stvar.
 
29.12.2020
37
133
33
31
Prominio sam osvjetljenje. Maka san sva ona grla i polipio na dasku. Dobio sam preko 12cm visine sad. Iako nisam moga do kraja boxa podić zbog toga šta mi je ventilator na stropu boxa.
Probio san dosta rupa da prolazi zrak tako da neću na sve stavit žarulje nego san planira da moram kupit još 3 i tako sam misto ostavio pa sam stegnio sa onim trakicama tako da to još nije dovršeno.
Stavio sam i mali ventilator da hladi.
ps. lemilicu nisan uzeo u ruke još od srednje škole ima 15 godina pa je i to bilo zanimljivo (nema ništa od rada bez malo krvi po prstima, to se vidi i na dasci :D )
IMG_7222.jpeg IMG_7223.jpeg IMG_7231.jpeg IMG_7230.jpeg
 
29.12.2020
37
133
33
31
Čisto update. Doda sam još 3 žarulje i ne mislim stavljat više.
IMG_7331.jpeg Evo i kako izgleda box trenutno, iskreno radič mi je dosadio, bra san ga već jedno 5-6 puta :D mislim da ću ga izbacit na balkon a ovo ostavit :D
Tikvice sam presadio u malo veći pitar. Ova veća je izbacila pre rano jedan ženski cvijet al ništa od toga jer ga nemam sa čim oprašit tako da mislim da ću ispohat ovo (vidio sam na netu neki recept za to hahaha) čekam da se muški i ženski cvitovi sinkroniziraju pa da oprašivam :D Patliđan isto dobro napreduje kad ga uspoređujem sa youtube videima. Gnojim svako 14 dana ko šta je zapisano na ambalaži.
IMG_7334.jpeg IMG_7333.jpeg
 
29.12.2020
37
133
33
31
Gužvica :D mora sam izbacit ostale van.Ova veća tikvica mi je izbacila 5 muških cvjetova, pa sam pelud tu osušio i spremio u frižider. tako sam naša na netu da se radi. Sad je počela izbacivat 3 ženska cvita pa ću ih oprašit sa tim. Patlidžani lipo napreduju, za tjedan-2 bi moga i oni počet izbacivat cvitove. Bude li nastavilo sve ovako rast, a oće :D budem ih izbacio na balkon. Pogotovo te vražije tikvice :D
IMG_7529.jpeg
 
29.12.2020
37
133
33
31
Ej, evo nekakav update. Ne stane više sve u box uopće. Patliđan je u blagovaonici, imam staklenu stijenku pa je non stop osunčano. Tikvice su u boxu. Već jedan plod tikvice sam pojeo :D Kad je na balkonu sunčano izbacim sve vanka. Užasno su male posude tako da svako zaljevanje moram gnojit inače počnu žutiti listovi. Na poslu mi je ludnica pa nemam vremena za kupiti bar 3 puta veće posude.
IMG_7932.jpeg IMG_7933.jpeg