Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Mnogo je ljut na ljude sto beru biljke!
Onda su vocnjaci i njive cist genocid!
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Postovanje! Novi sam na forumu, regao sam se tek neki dan a ovo je moj prvi post.Moram napomenuti da vas citam vec sigurno 6 mjeseci i upijam korisne informacije.
Daklem Pozdrav vutroljupci.

Pitanje:
Gdje se u hrvatskoj (u osijeku) recimo moze kupiti ona dvostrana pvc folija (jedna strana bijela druga crna- koristio ju je jorge cervantes u ultimate growu)
Ili recimo ova maylar? Takodjer sam cito da alu folija nevalja dakle nezelim ju u svom boxu. pozdrav!:rasta1:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nju je fakat teško nabaviti, mislim kupiti.... pogledaj u većim prodavnicama, kao Mercator, Interex (ako ima i kod vas) ili jedino otiđi do ZG jer tamo ćeš sigurno naći....
Mada na forumu ima dosta raje iz Osijeka, tako da možda ti neko direkt da info gdje je nabaviti...
Stay tuned! iiii dobrodošao na vutra.org

:signs046:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Bezze_Sa je napisao(la):
Nju je fakat teško nabaviti, mislim kupiti.... pogledaj u većim prodavnicama, kao Mercator, Interex (ako ima i kod vas) ili jedino otiđi do ZG jer tamo ćeš sigurno naći....
Mada na forumu ima dosta raje iz Osijeka, tako da možda ti neko direkt da info gdje je nabaviti...
Stay tuned! iiii dobrodošao na vutra.org

:signs046:


Govoris o dvostranoj ili o mylaru?
:spliff:
poz!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Plastična, sa jedne bijela sa druge crna boja.... siguran sam da ima u većim prodavnicama mješovite robe, npr: Mercator, OBI, Interex, Visa itd(btw: ovo su kod nas prodavnice, a siguran sam da ima i kod vas....)
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
ej stefano...nema ti u zg folie ni u hr(ni s/w ni mailar)...pretrazio ja i ekipa...naručio sam iz austrije...hebiga
pozz
smoke
 
18.11.2007
18
2
0
37
Stavio sam u box dvije neonke, jednu zarulju od 100w i ventilator, biljke su jos jako male, al mi se sva voda u boxu isusi za par sati, a ako maknem 100w zarulju spustit ce mi se temperatura, sta da radim???
 
08.12.2007
6
0
0
36
vozdra, pre svega zelim da vas pohvalim i mogu vam reci da sam se edukovao na ovom sajtu. . . Ha. . . pravim neki bedni growbox jadnih dimenzija posto mislim da ga stavim u neki orman. Racunao sam da box bude dimenzija 40x40x120. e sada me interesuje koje jacine mi treba HPS, mislio sam da stavim jednu od 100W, za jednu biljku , nezelim da pucam na veliko u startu posto ce mi biti prvi put. za pocetak mi je sasvim cool, nemislim da prodajem nego za sebe , cisto rekreativno . . . a za kasnije cemo videti. . . i jos nesto, toliko visim ovde a jos nisam skontao koliko traje period od nicanja do berbe. znam da se moze time kontrolisati ali me interesuje sta profesionalci misle. . . HVALA UNAPRED . . . .
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ako mislis sve odraditi kako treba racunaj na 3 i po mjeseca sa susenjem naravno ako mislis na zemlju
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
dark grower je napisao(la):
vozdra, pre svega zelim da vas pohvalim i mogu vam reci da sam se edukovao na ovom sajtu. . . Ha. . . pravim neki bedni growbox jadnih dimenzija posto mislim da ga stavim u neki orman. Racunao sam da box bude dimenzija 40x40x120. e sada me interesuje koje jacine mi treba HPS, mislio sam da stavim jednu od 100W, za jednu biljku , nezelim da pucam na veliko u startu posto ce mi biti prvi put. za pocetak mi je sasvim cool, nemislim da prodajem nego za sebe , cisto rekreativno . . . a za kasnije cemo videti. . . i jos nesto, toliko visim ovde a jos nisam skontao koliko traje period od nicanja do berbe. znam da se moze time kontrolisati ali me interesuje sta profesionalci misle. . . HVALA UNAPRED . . . .

Ja sebe ne smatram profesionalcem (još :icon_lol:) al evo ti moje mišljenje... Jeste fakat malo, ... (i nemas hps od 100W, imas od 75W i 150W) mislim jer iako uzmeš od 150W (npr:) opet racunaj nekih 40-50cm od vrha za lampu.... Pa onda gdje je saksija, nece ti ostati ni 60-tak...cm za biljku (da rega raste...)
Sa takvim box-om mogao bi da probas odmah, znaci cim nikne, (pustiti koji dan), i odmah na 12/12 pod hps...(imas temu "12/12 iz sjemena") Nece ti biti mnogo uroda, al moze se uzgojiti biljka u tom box-u....
Cini mi se da je Brain rekao da i od 75W (i za nju isto treba odg. (balast) prigušnica da bi radila) pa mozda i nju ako nadjes, jer moras voditi racuna o temp....
Ja bih ti ipak preporucio, da nadjes veci ormar (koliko je moguce) i onda fino rega uzgojis 1do 2 biljke (mozda si qrate srece i prvi mužjak ti bude....)

Pozz i sretno :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ratar je napisao(la):
Stavio sam u box dvije neonke, jednu zarulju od 100w i ventilator, biljke su jos jako male, al mi se sva voda u boxu isusi za par sati, a ako maknem 100w zarulju spustit ce mi se temperatura, sta da radim???

Gdje ti se nalazi to box?? koliki je box (od prilike makar...) Koje su ti neonke????
Što se tiče vlage, jel mjeriš vlagu čime?. Mozda ti je vent. prejak? da njega uklonis?? Probati sa manjim, i izbaciti tu običnu od 100W, a uzeti štedne (4 makar) i sa njima bi mogao pregurati fino vegetaciju, ovako pod neonkama ti neće moći još dugo? Kad planiras sa cvjetanjem? Posto su ti (sad pročitah ponovo tvoj post...) male biljke, mogu jos neko vrijeme sa tim neonkama, rasvjetu tu komplet zamjeni za 4 i vise stednih....
Ili ako imas kupi jednu MH i sredićeš oba problema.... :icon_lol:
:vb_wave: i sretno
 
18.08.2007
5
0
0
44
pomagajte drugovi... da krenemo od početka, planiram uzgojiti njekoliko stabljika, ali se baš i ne snalazim... vako-kako da prepoznam sjemenke (da li boja igra kakvu ulogu ili?) i još molim nekoliko pametnih savjeta za kućni uzgoj (zemlja, tegle, lampe itd itd) i da ne bude velika ali široka :spliff:
znam neke osnove, ali molim detaljno :bananallama:
dankeeeeeeeeee
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
e sad ce bogumi da te napadnu
odmah ako vec nisu
al neka tako i treba
hahahahahhaha:b_woot:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: buddha

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Nemoj da ti bude mrsko čitat ovdje,imaš apsolutno sve što si pito već napisano,al eto...

Joj,izgleda da ću morat mijenjat avatar...:whacky023:
 
18.08.2007
5
0
0
44
znam, ali pola linkova ne radi, a oni koji rade mi ne daju odgovore, gledam svuda pomalo i ne piše ono što pitam, tražim jednostavan uzgoj bez komplikacija što se tiče lampi i ventilacije i sl.
hvala
 
18.08.2007
5
0
0
44
znam, ali nigdje ne piše ništa jednostavno, ne da mi se komplicirati sa termometrima i ventilatorima, ja bi jednu do dvije biljke, sasvim dovoljno...
hvala
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Aman pa pise ti i za biljke pojedinacno...
Imas informacije HPS sijalicama,raznih model;a,i svim ostalim sijalicama za unutrasnji uzgoj...Za zemljiste imas informacije kolika bi trebala Ph zemljista da bude...
Za semenke imas od cuvanja do narucivanja od firma...
Kaze da ti se ne da komplicirati sa ventilatorima i termometrima,ali brate to ti treba i za 1 biljku...Samo uzmi i citaj,a veruj mi imaces puno na naucis ovde...:matrix:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.