Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
smoke on the water je napisao(la):
znam, ali nigdje ne piše ništa jednostavno, ne da mi se komplicirati sa termometrima i ventilatorima, ja bi jednu do dvije biljke, sasvim dovoljno...
hvala

s takvim stavom, teško da ćeš nešto uzgojit.
Svejedno je uzgajaš li jednu ili sto biljaka.
Da bi uspješno uzgojio jednu biljku moraš zadovoljiti određene uvjete, a to je stvorit joj klimu i ostale uvjete slične vani, pa ako imaš prostora, staviš biljaka kolko hoćeš.

ali imaj na umu, bez malo muke i truda, ništa od toga.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Želiš jednostavno-evo ti:posadiš sjeme i naraste ti biljka.možda.Ako želiš jednu biljku posadiš 1 sjemenku,dakle jednu sjemenku,a ako želiš dvije onda posadiš dvije.Kad kažem posadiš mislim na to da uzmeš 1(jednu) sjemenku rukom i staviš je u zemlju,ne na beton ili asfalt nego baš u zemlju.:punch2:...DELETE ME please...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
baphomett je napisao(la):
E bazze nisi u pravu ima za dobit HPS sijalicu od 100W...govorim ti jer sam je sam koristio u svom prvom growu,bila je Radium.
evo link od 100w hps sijalice:
http://www.hydroponicequipment.com/detail.asp?itemnumber=1220

lp

Znam, znam... nisam se izgleda dobro izrazio, mislio sam da kod nas nema za kupiti... btw: imas hps od 30W, 50W isto :) ... hehehe
pogledaj http://www.1000bulbs.com/High-Pressure-Sodium/ i ja sam se iznenadio....
svakakvih sad i CFL imas :)
 
28.01.2008
2
0
0
38
Da li bi bilo pametno da sad posadim biljku i da je drzim u kuci kojih mjesec dana pa da je stavim van(tavan mog strica alkosa-nije nista namjesteno a i ima propuha pa se brinem da se biljka ne bi smrzla a u kuci je ne mogu drzat dulje od mjesec dana)?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
metodOne je napisao(la):
Da li bi bilo pametno da sad posadim biljku i da je drzim u kuci kojih mjesec dana pa da je stavim van(tavan mog strica alkosa-nije nista namjesteno a i ima propuha pa se brinem da se biljka ne bi smrzla a u kuci je ne mogu drzat dulje od mjesec dana)?

Pa tako se i radi :), najbolje mislim....
Prvo je posadiš u kući, i dok ona ojača, tj. nikne nekih 10-15cm, onda je presadiš vani... to je najefikasnija metoda, nego da je odmah direkt staviš vani!!! :) Ali to vrijeme što ćeš je držati u kući, gledaj da je držiš pod što boljim uslovima, na to mislim, što više sunca da ima, toplote i sl. Još ako imaš ograđen balkon... - pun pogodak!!!
Ali ako je budeš držao na tavanu, znači u mraku, slabo ćeš šta imati od nje... jer za dobru out biljku, (a i indoor) veoma je bitno kako će "krenuti" sa rastom, ako kad nikne zbog nedostatka svjetlosti, zakržlja, takva će ti biti do kraja... zato proklijaj sjeme, ubaci u neku čašicu, i drži je na koliko je god moguće više sunca i naravno toplote (nema veze što je vani npr: hladno, stavi je na prozor, jer sunce jače grije kroz staklo, nego direkt, zbog toga sam i spomenuo "ograđeni balkon"....a u medjuvremenu, vani traži mjesto koje je najbolje za nju... znači da ima što više sunca preko dana (od izlaska do zalaska...) da nije negdje, (kad poraste) u hladu, tj. neki objekad da pravi joj hlad (npr: oko 16:00 ili prije...), naravno i zemlja u koju ćeš je presaditi, da nije puna korova i kamenja (ako jeste, očisti prvo...) i tamo pred cvjetanje, okopaj malo oko nje, ne preduboko naravno, da ne bi sjebo korjen, al to će joj extra dobro doći... i bićeš na konju :)

btw: ovo si trebao postati u Vanjski Uzgoj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: buddha
28.01.2008
2
0
0
38
Bezze_Sa je napisao(la):
Pa tako se i radi :), najbolje mislim....
Prvo je posadiš u kući, i dok ona ojača, tj. nikne nekih 10-15cm, onda je presadiš vani... to je najefikasnija metoda, nego da je odmah direkt staviš vani!!! :) Ali to vrijeme što ćeš je držati u kući, gledaj da je držiš pod što boljim uslovima, na to mislim, što više sunca da ima, toplote i sl. Još ako imaš ograđen balkon... - pun pogodak!!!
Ali ako je budeš držao na tavanu, znači u mraku, slabo ćeš šta imati od nje... jer za dobru out biljku, (a i indoor) veoma je bitno kako će "krenuti" sa rastom, ako kad nikne zbog nedostatka svjetlosti, zakržlja, takva će ti biti do kraja... zato proklijaj sjeme, ubaci u neku čašicu, i drži je na koliko je god moguće više sunca i naravno toplote (nema veze što je vani npr: hladno, stavi je na prozor, jer sunce jače grije kroz staklo, nego direkt, zbog toga sam i spomenuo "ograđeni balkon"....a u medjuvremenu, vani traži mjesto koje je najbolje za nju... znači da ima što više sunca preko dana (od izlaska do zalaska...) da nije negdje, (kad poraste) u hladu, tj. neki objekad da pravi joj hlad (npr: oko 16:00 ili prije...), naravno i zemlja u koju ćeš je presaditi, da nije puna korova i kamenja (ako jeste, očisti prvo...) i tamo pred cvjetanje, okopaj malo oko nje, ne preduboko naravno, da ne bi sjebo korjen, al to će joj extra dobro doći... i bićeš na konju :)

btw: ovo si trebao postati u Vanjski Uzgoj
Problem je u tome(zaboravio sam napisat zadnji put) da on nema prozor na tom tavanu nego u otvoru za prozor su naslagane cigle sa dosta velikim razmakom tako da bi bilo dosta svijetlosti svijetlosti ali i ulazi hladni zrak pa se zato bojim da se mozda ne bi biljka smrzla
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nemoj saditi u hladnoj prostoriji...Nece proklijati,izgubices seme dzabaka...
Strpi se pa za 1-2 meseca posadi...Dok malo otopli...:sun2:
 
01.02.2008
11
1
0
37
Imam jedno pitanje... procitao sam dosta postova i pogledao par filmova... e sad me zbunjuje sam pocetak indor uzgajanja... shvatio sam skoro sve (zemlja,ph vrednost,zalivanje ventilaciju, hps sijalice, reflektor, prigusnica... etc) ali me nesto strasno buni... vidim da u filmovima koriste na pocetku i za odrzavanje "majke" ... "OBICNE" neonke... koje drze samo par santimetara od vrha biljke (koliko je razdaljina... i koji je rezim rada?) hteo bih da odrzavam "majku" i da je kloniram... imam sve sto mi treba od gore navedenog... pa me zanima sta mi treba za klonove i za "majku"

edit: izvinjavam se adminima ako je ovo vec neko pitao, ali ceo dan i noc trazim i ne mogu da saznam nista o tim "obicnim neonkama" hvala na razumevanju.
 
18.10.2007
4
0
0
37
ovako, sadim northernlights i white rhino. imam jedino hps. e sad biljke su niknule i ja sam im naravno upalio to inace vrlo jako svjetlo. pocele su da divljaju tj. rastu brzo u vis, a malo listaju, pa su pocele savijati se. sta da radim?
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Koliko ti je udaljeno to "jako svjetlo" od vrha biljke i koje je jačine?
Kolika ti je temperatura?
Možeš poslat to uslikano pa če ti ljudi objasniti.
Pozdrav
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pitanja na tvoj problem su dobro postavljena....po tome sta kazes mozda je hpsica previse udaljena pa biljke bjeze prema svijetlu....a to da se uvijaju , bit ce da je temperatura prevelika , ako se grce....ako ne ..hmm..treba vidjeti to !

najbolje lijepo postaj problem u "PROBLEME" lijepo sa slikama i dobiti ces sve potrebne odgovore .

ovako se nista doslovno ne zna . inace, sve lijepo objasnis u cemo je rijec , cim vise detaljnije, ploadas koji sliku i problem ti je rjesen :))

peace ! :p
 
18.10.2007
4
0
0
37
ovako, udaljena je nekih 35cm, ali kad bi je priblizio, imam osjecaj da bi ih sprzio. da li da ih i na samom pocetku drzim 18-6? mozda da ih drzim manje pod svjetlom vise bi listale a manje rasle? hps ima 800w. nemam kako slikat. hvala. peace
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa ovako....dobar ti je osjecaj jer to nemas sta priblizavati ! ali nisi nista rekao za temp ?

kakva je cirkulacija zraka ? imas ventove uopce ? :)

mislim da time sta bis im skratio svijetlo , nebis nista dobio.... ja svoje inace drzim na 24 i

nemam nikakvih problema .

hehe...opet mi se desava jedna situacija a to je da nisam vidio 800 w hpsicu, ali nema

veze:)

to nas dovodi do pitanja koliki je box ?

to je snazna zarulja i ne kuzim da se biljke izduzuju prema svijetlu i jos je na 35 cm ....

ne mogu objasniti dok ne vidim slike ...mozda ce ti netko pomoci i bez slika .
 
02.05.2009
3
0
0
35
E ljudi, imam jedno pitanje...Posto sam jako ogranicen prostorom, tj. grow box planiram da stavim u ormar, da li moze nesto da se uradi ako je velicina 35cm*60cm*54cm
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa ako ljudi uspjevaju u pc box-u onda i ti u tome mozes bez problema ;)
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
odakle sti ispo? iz lalalenda cini se XD
znam da vas mrzi čitat... al ak su mogli svi ostali mogo bi i ti... pogledaj samo neke dnevnike uzgoja imas ih barem4-5 koji rade u pc-u....
 
19.05.2009
17
0
0
53
čuo sam da se kod unutrašnjeg uzgoja može dobiti puno više uroda (neko je čak izvalio i po 800 grama od jedne biljke?) nego kod uzgoja vani?? pošto sam novi, zanima me jel to istina
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vani je uvik veči urod.Naravno da i unutra može izrasti životinja ali bi ta životinja vani imala još veči urod.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.