unutrasnjost boxa-boja!'

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Dakle radim si box i da ne kupujem folije i slicno odlucio sam ga obojati Bijelom lak bojom! Kemolux emajl lak! Znaci bijela boja samo kad se osusi izgleda kao da je lakirano, tj. baca odsjaj! Dal je to ispravno ili?'' Pogledao sam negdje na forumu da se triba koristiti MAT boja e sad....??
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
hehe ma ofarba sma ju vec...;(....al lako ja to pobursim pa na novo...
Ma ostavit cu s ovom bojom koju sam nanio sinoc, valjda nisu velike razlike...
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Znaci da ne stavljam novu, recimo mat boju vec ovu postojecu koja baca odsjaj lagano sa brus papirom izbrusim i to je to....
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
Pa ja bih to uradio, taman bi skinuo malo povrsinski sloj koji se sjaji, a ako bih imao vremena samo bi preko toga preso mat farbom, ja mislim da ti se isto hvata..
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Aha ma ok ce biti to samo neznam zasto bi uopce smeta sjaj od boje, a sta nebi bilo logicnije da je sa tom lak bijelom bojom veca refleksija svjetla nego s obicnom mat bojom bez laka???
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
A ja mislim da opet govorite napamet budući da ne znate iz osobnog iskustva.
Ne znam ni ja al' moram malo prisrat. :vb_kez:

@travinlist
Malo progooglaj i napravi kako misliš da je najbolje. ;)
Ako imaš dovoljno lumena u boxu, neće bit loše ni jedno ni drugo ...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
nesto navodno bolje od mylara je nova dijamantna folija
DIAMANTA FOLIJA http://www.***********/Images/Artikli/diamantna_v.jpg "Diamantna" difuzna folija. 100 % nepropustna za svjetlo. Zbog svoje posebne strukture jednakomjerno rasprši svjetlo u prostoru. Cjena za tekuci metar (1,25 m2). NA LAGERU! 50,00 kn Koda artikla: 145
 
27.10.2015
46
7
8
34
Dobro večer.

Da li neko please bi mi mogao dati odgovor jesam li napravio ok sve kako treba.

Riječ je o box-u (ORMAR) dimenzija: 50 x 45 x 150 cm

Rasvjeta 250 w hps

Bočne strane ormara su farbane tvornički smeđom nekom bojom (Tekstura) koja uglavnom baca sjaj, dok stražnja strana (Šperploča) kao i prednja (Vrata) nisu farbana s istom bojom i nemaju sjaja. Ofarbao sam naravno sve četiri strane Bijelom mat bojom.

Moje pitanje bi glasilo

Da li postoje moguće komplikacije prilikom growa, pošto bočne strane iako sam ih ofarbao mat bojom po meni kao da bacaju odsjaj ?

Da li je neko imao iskustva sa farbanjem već sjajnih površina, živim u malom stanu i nemam mogućnost,a i gdje da ja te bočne strane šmirglam (brusim).. dobro nam je poznato koliko prašine to stvara..

A i pokušao sam malo ručno sa komadom šmirgla i veoma teško se skida taj tvornički nanešen sjajni lak

Svaki odgovor bi mi dobro došao

Zahvaljujem
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
onda se zapitaj sto ti uvjek kazu lose je koristit al foliju(znas i sam da je ona ravna) i zapitaj se zasto najbolja reflekcija je diamond mylar koja je neravna veoma
 
27.10.2015
46
7
8
34
Powerseed reflektor je sa staklom, prigušnica i ostali popratni dodaci su van box-a.. Znam da ćeš misliti da može doći do požara , visokotemperaturne žice su sprovedene na grlo E 40 i reflektor visi na lancima i nijednim djelom ne dodiruje drvo. I pored stakla ispod će puhati ventilator od mikrovalne pećnice 15 w. i naravno u dnu jedan vent pc koji ubacuje zrak i skroz u vrhu dva pc venta koji izbacuju zrak.. Box je testiran i neću imati problema sa temperaturom, bar ne još a za kasnije ako zatreba još hlađenja uvijek imaju alternativna rješenja.. Lol zar vruć zrak koliko toliko sam od sebe ne ide gore :D

Mene brinu te sjajne dvije bočne strane..

Ako se ne varam ravna površina ne bi mogla da napravi hotspot, mora biti nagužvano, neravno.

The Man From Utopia ja ili tebe nisam najbolje svatio ili si se ti pogrešno izrazio.. Naprotiv , ravne površine stvaraju hotspot dok nagužvane ne , tako bar pričaju u selu :D
 
Poslednja izmena od urednika:

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
@Stormbringer Zar iz tog razloga ne okrećemo mat stranu alum. folije kad oblažemo? Moj boks je obložen belom folijom za boksove koja je sjajna, ali bela i ravna. Olimpijsku baklju ne bi nikada upalili na ravnom ogledalu :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
brate nije ti zguzvano isto kao fokus u lupi nego razbija na sve moguce strane dok ravna razbija isto ali par mjesta se sretne isto i pravi se hot spot a povecalo najefikacsnije kupi vise kutova i stavlja na jedno mjesto.

a majlar jedino na internetu mozes nac nema kod nas da itko prodaje to koliko ja znam