Updateanje prvih postova u "knowledge" temama?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Dakle, ima nekoliko tema gdje ima jako puno komentara, i pitanja i odgovori se vrlo često ponavljaju, mislim da nije realno od nekoga očekivati da pročita cijelu temu o recimo klijanju. 500+ postova.

Da željan sam znanja, no ne toliko da mi se čitat toliko sadržaja, too much noise..
Npr. nisam htio postavit pitanje u jednoj temi, jer je vjerojatno odgovoreno, a zbilja mi se ne da tražit odgovor kojeg možda i nema u toj ogromnoj temi.
Ono, upalim page autoloader, pročitam prvih 20-ak postova, zadnjih 10-ak, probam ctrl+f, no ctrl+f nekada zna biti nepraktičan.

EDIT1: nisam se mogao odlučiti da li da stavim temu u Forum podrška ili ovdje, flipcoin je rekao ovdje. Slobodno premjestite ako mislite da je novčić fulao :)

EDIT2: Kako sam navaren, da sam zaboravio napisati prijedlog iako se može deducirati iz naslova.
Dakle, u prvi ili drugi post u temi, staviti FAQ za temu. Ono, ispod normalnog body-a posta, reći FAQ:...
Uglavnom ovo moraju radit modovi, ili ako je u prvim postovima se potrefio obični član koji je voljan napraviti rezime..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peta

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Povećati signal/noise ratio.
Možda smanjenje postova koje dosta često pišu modovi, a glase otprilike "idi učit malo".

Meni kao konzumentu znanja bi sigurno bilo korisno (iako sam već pročitao dosta).

Ima tema gdje se postavi pitanje na koje se može vrlo precizno odgovoriti, a ljudi daju različite odgovore, od kojih je dobar dio netočan.
Naravno, da bi ovo imalo smisla, onaj tko piše radi takve FAQs mora biti siguran u ono što radi.

Osim toga što je potrebno odraditi posao, ne vidim loše strane.

Meni se masu puta dogodilo da tražeći informacije čitajući temu, po više od nekoliko puta vidim ista pitanja/odgovore. Nažalost kako sam lijen, i gubim tok misli dok sam naduvan, vrlo lagano otvorim drugi tab, krenem čitati nešto drugo, kad se vratim na takvu zatrpanu temu, reakcija mi bude, ah tu su stalno ista pitanja i odgovori za XYZ, nema ovog što mene zanima.

Mozda je korisno imati na umu kako popularnost foruma raste, tako će rasti i noise.

PS. Ako smatrate da je spammanje istog contenta way forward zanemarite ovo.

Jedan odličan primjer je tema: Može li murija do mene preko foruma https://vutra.org/topic/5245-moze-li-murija-doci-do-mene-preko-foruma/
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.359
258
Slažem se sa ovim. Da, može se sve naći ali možda i sve teže zbog broja tema/postova. A s obzirom da se taj broj neće smanjivati nego rasti sve brže, možda je pametnije da se krene sa pospremljivanjem što pre. Mogu i pomoci ljudi kojima bi se to dalo zbog kolicine.

U svakom slucaju, dobra ideja.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"rezime" se moze naci u knjigama koje se stampaju, probajte shvatiti da je forum "ziv" i da je ideja prilicno tesko ostvarljiva, ako se odnosi na zakljucne teme onda je moguce, ali za to treba vremena i volje... i dobrovoljaca :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peta

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Možda da kad se primijeti neko takvo dupliranje u novom postu,
ne odgovoriti sa "čitaj temu već je bilo",
ili još gore, opet napisati konkretan odgovor, nego editirat "prvi/drugi" post i napisati odgovor tamo.

Refactoring malo pomalo :)

Zašto mislim da je jako loše ovo kad se ista pitanja postavljaju, i onda budu odgovorena: ljudi se uče da je to ok.
Ono, mislim da je jedna stvar kad netko ne pročita niti prvih par postova u temi i samo
bubne pitanje koje je tamo odgovoreno, a druga kad se nekom ne da čitati dugačku temu.

Recimo, sad osoba X (koja je iskusni grower), vidi pitanje tipa: mogu li se staviti sjemenke u čašu s vodom? (u temi za klijanje).
Pa fino edit prvog posta, staviti naslov FAQ na sekciju i quote pitanja, i odgovor napisat (ili quotat).
Jedno po jedno, pa moze nesto i ispasti od toga..

Nije ovo meni neka frka, no sve češće mi se ne da ovdje tražit informacije pa idem surfat okolo po netu, jer puno brže dođem do stvari koje me zanimaju...
Ovdje ima stvarno dosta kvalitetnog sadržaja..


Znam da je forum više live, a manje kao neki wiki, no, ja sam te neke teme doživljavao kao wiki, koji je pisan u obliku postova i ima dosta noisea unutra.. (moja greška)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Strijela je napisao(la):
Recimo, sad osoba X (koja je iskusni grower), vidi pitanje tipa: mogu li se staviti sjemenke u čašu s vodom? (u temi za klijanje).
Pa fino edit prvog posta, staviti naslov FAQ na sekciju i quote pitanja, i odgovor napisat (ili quotat).
Jedno po jedno, pa moze nesto i ispasti od toga..
i onda ce ti pre ili kasnije neko postaviti pitanje: "mogu li se staviti sjemenke u čašu s vodom?" a ako ne odgovorim "čitaj temu već je bilo" pitace ponovo ili ce uslediti neko novo pitanje il ce pitati isto u drugoj temi. nema leba po tom pitanju veruj mi, ja svakodnevno sredjujem koliko mogu, al nisam ni ja supermen ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ideja je brutalna. Znači jedan korak naprijed definitivno (gledajući funkciju Vutra.org). Međutim krug ljudi koji imaju pristup ičemu ovdje je nedovoljan da je jednostavno nemoguće odrađivati sve. Čak bi se možda i moglo međutim posao bi se moram striktno podjeliti odnosno zadužiti ljude za nešto. Veliki smo sve je jasnija i jasnija činjenica. U svakom slučaju smatram da ima dovoljno kompentetnih ljudi ovdje na forumu koji nemaju pristup ali im se vjeruje da odrade ovaj dio posla jer će na kraju krajeva Vutra.org biti stranica na kojoj će se moći doći do točnih i konkretnih informacija. Puno ljudi pročita krivo i ne pročita ništa drugo. Probaju, ne uspiju i onda misle da se radi o znanstvenoj fantastici. Nedavno čitam "Američko istraživanje da je populacija od 50 - 70 jedina na kojoj se bilježi rast broja konzumenata kanabisa što medicine što rekreativnih." Možda sam malo i ja odlutao ali nadam se da sam prenio poruku. Ljeto također radi probleme :)

edit: Trebaju nam barem 3 Supermena :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro da imamo Powera, kaže poslovica žena drži tri kuta od kuce, a ovde
bi mogli rec da power radi posao za tri supermena.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
U svakom slučaju bi bilo dobro da autor teme može editirati temu. Ne vidim radi čega se to disejblalo. Moguce da su se ljudi predomisljali pa brisali sve u trenutcima paranoje.