Upomoć umire Numero Uno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.09.2010
7
0
0
40
Ljudi imam problem. Počeli su mi žutiti stariji veći listovi. I objesila se biljka.
To je himalaya gold. Stara 1,5 mjesec. Nekeko mi sporo raste i ne znam kaj joj je mislim da je nedostatak fosfora ali nisam sigurn.

Uglavnom imam HPS 250 watta,
Temperatura mi je oko 29 vlaga 35- 40 %
Stavio sam režim 24-0 prije par dana ali prvo mi se dogodilo to da mi požute listovi pa sam je presadio i prebacio režim svijetla.
Zemlja je pola humus pola potting soil florabela.
Gnojio sam dva puta u razmaku od 15 dana s smanjenom dozom od propisane. Univerzalnim tekučim gnojivom N/P/K 10/6/8. Proizvođač Floravita. Problem se pojavio dva dana nakon drugog gnojenja pa sam prestao i pokušao isprati zemlju.
Imam fakat dobru ventilaciju s kontrolom tako da mislim da zrak nije problem. I ventilator unutra sve po PS-u.
Evo slike molim pomozite

http://img27.imageshack.us/gal.php?g=sdc10403n.jpg

Ako još nekaj nije jasno pitajte.

Pozdrav
 
24.10.2010
14
1
0
34
Pitanje na kolikom razmaku ti je HPS-ica od vrha biljke?

moje mišljenje:
- podici vlagu na nekih 60%
-biljke su dosta velike pa biš je mogao prebaciti na 12-12 svjetla tako da pocne cvjetat
-udalji svjetlost na jedno 1m, 1,20m, tako da se privikne na nju i postepeno je spusti da bune nekih max do 50 cm od vrha biljaka.

ako sam nesto pogrijesio slobodno me ispravite
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ne slazem se sto se vlage tice, ako misli stavljat na cvjetanje, ne bi trebao podizat vlagu, velika vlaga je dobra u vegetaciji. U fazi cvjetanja steti cvjetovima
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
da ti možda nije previše mokra zemlja, ili sam ja to samo nešto krivo vidio!
čini mi se ko blato.. možda samo da smanjiš zalijevanje... neznam!
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Mokra je jer ju je posto ju je pokusao isprati, jer su se problemi kako kaze javili nakon gnojenja
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
OVAJ UPITNIK NAPRAVLJEN JE KAKO BI OLAKŠAO I UBRZAO POMOĆ OKO ČESTIH PITANJA I PROBLEMA SA BILJKAMA !

Uzgajivači koji koriste zemlju :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

KAKO ODGOVORITI NA UPITNIK SAMO COPY PASTE UPITNIK I PORED NAPIŠITE ODGOVORE !!!!!!!

AKO NEZNATE ODGOVOR NA NEKA OD PITANJA NAVEDITE KOJA !

AKO IMATE PROBLEM POPUNITE UPITNIK I DOBITI ĆETE ODGOVOR NA VAŠE PROBLEME U UZGOJU.
 
27.09.2010
7
0
0
40
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?
mjesec i pol
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
Oko 30 cm.
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
8 litara
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
Zemlja je pola humus pola potting soil florabela.
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
Jednom navečer jednom ujutro po deci vode. Koristim vodu iz pipe koju ostavim da odstoji 3 dana. Stavim limuna da malo smanjim PH ako treba.
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
PH 6.5 tako nešto.
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
Gnojio sam dva puta u razmaku od 15 dana s za trećinu smanjenom dozom od propisane. Univerzalnim tekučim gnojivom N/P/K 10/6/8. Proizvođač Floravita.
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
Imam HPS 250 watta, koja stoji u reflektoru da ne grije jako biljke.
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
20 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
oko 1.5 m2 i visok 2.2 metra.
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
Temperatura mi je oko 29 vlaga 35- 40 %
13.Koliki je ph zemlje ?
Imam malo problema s mjerenjem toga jer imam testere za akvarij pa ne znam jer dobro mjere PH zemlje ali kaže taj tester oko 6. Jer ima negdje kod nas kupiti neki dobar tester za zemlji baš ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
Jednom jednog pauka nema ga više. Sve je krečeno na novo i čisto unutra ne bi trebalo biti insekata.
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
Prvi mi je puta. Ali pročitao sam hrpe na forumu i drugdje. Ali iskustva nemam ništa.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
premalo gnojiva...ja bih svoje u 1,5 mjesec gnojio barem tri puta, sa punom dozom Plantelle, s tim da prvih 15 dana ništa (Floravitu možeš bez problema punu dozu, znam iz iskustva)...

visoka temperatura....23-26 C je idealna temperatura...dali mjeriš temp. u visini vrhova i dali ti je termostat izložen direktnom svijetlu???

..i još najvažnije: preniska vlaga...45-75 % su granice, a idealno bi bilo 60%...

...biljka je premala za 1,5 mj....trebala bi biti barem dupla tolika...

moj savjet: udalji biljku od svijetla dok temp. ne bude 26 C, stavi posudicu sa vodom unutra (ili mokar ručnik) da ti se vlaga poveća (najvažnije od svega ovoga),prestani sa ispiranjem zemlje, pusti je da se osuši na vrhu (zemlja), i tek onda je zalij sa 1-1,5 l vode i gnoja (puna doza) u više navrata, tj., zaliješ cca. 3-4 dcl, pustiš nekih 3-5 min pa opet zaliješ, i tako dok ti voda ne procuri sa donje strane...mislim da bi u pitaru od 8 l trebalo zalivat svakih 5 dana pri temp. od 26 C...

... znaći, najosnovnije ti je da digneš vlagu, a možda bi joj prvih dana mogao malo pomoći tako što ćeš svaku većer ( ili kad god ti se u box-u gasi svijetlo) poprskati malo lišće, da dođe sebi...

....tek sam sad pročitao prvi post...sve ovo što sam napisao stoji i dalje, jedino mogu dodati da je vratiš u režim svijetla koji je bio do sada, 24/0 bi bio dobar u početku, a kako ideš bliže cvijetanju, treba joj davati sve više mraka...izgleda da si ti to obrnuto radio...
 
27.09.2010
7
0
0
40
Odin_of_Asgard je napisao(la):
premalo gnojiva...ja bih svoje u 1,5 mjesec gnojio barem tri puta, sa punom dozom Plantelle, s tim da prvih 15 dana ništa (Floravitu možeš bez problema punu dozu, znam iz iskustva)...

visoka temperatura....23-26 C je idealna temperatura...dali mjeriš temp. u visini vrhova i dali ti je termostat izložen direktnom svijetlu???

..i još najvažnije: preniska vlaga...45-75 % su granice, a idealno bi bilo 60%...

...biljka je premala za 1,5 mj....trebala bi biti barem dupla tolika...

moj savjet: udalji biljku od svijetla dok temp. ne bude 26 C, stavi posudicu sa vodom unutra (ili mokar ručnik) da ti se vlaga poveća (najvažnije od svega ovoga),prestani sa ispiranjem zemlje, pusti je da se osuši na vrhu (zemlja), i tek onda je zalij sa 1-1,5 l vode i gnoja (puna doza) u više navrata, tj., zaliješ cca. 3-4 dcl, pustiš nekih 3-5 min pa opet zaliješ, i tako dok ti voda ne procuri sa donje strane...mislim da bi u pitaru od 8 l trebalo zalivat svakih 5 dana pri temp. od 26 C...

... znaći, najosnovnije ti je da digneš vlagu, a možda bi joj prvih dana mogao malo pomoći tako što ćeš svaku većer ( ili kad god ti se u box-u gasi svijetlo) poprskati malo lišće, da dođe sebi...

....tek sam sad pročitao prvi post...sve ovo što sam napisao stoji i dalje, jedino mogu dodati da je vratiš u režim svijetla koji je bio do sada, 24/0 bi bio dobar u početku, a kako ideš bliže cvijetanju, treba joj davati sve više mraka...izgleda da si ti to obrnuto radio...

Nisam radio obrnuto nego to kaj biljka sporo raste me jako brine pa sam mislio da će ovo pomoći jer gledao sam korijen ogroman je a biljka ***** i ne mogu nikako dići vlagu tako visoko nemam pojma za kaj stavio sam ovlaživać i kantu unutra i nikako da ode preko 46 - 47 %. Misliš da još treba gnojiti ? Mislim dva dana nakon drugoga gnojenje donji listovi su mi umrli pogledaj slike biljka je nekako obješena i žute mi ti listovi..
Termostat mi je odmah iznad biljke da je izložen je svijetlu isto kao i biljka.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Zozo je napisao(la):
.
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
Jednom navečer jednom ujutro po deci vode. Koristim vodu iz pipe koju ostavim da odstoji 3 dana. Stavim limuna da malo smanjim PH ako treba.

ovo na slikama sam vidio u živo tri puta , i bila su 2 razloga prvi put spržio korijen s prehranom, drugi put previše vode pa su se tako objesile sve jadne , probaj preskočit tjedan dana da ne zaljevaš