Upotreba Hesi proizvoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2021
104
169
43
Cesto nailazim na recenicu ‘Uz hesi prihranu ne treba korigovati ph’ hm..
kod mene kad sipam vodu nakon 15min stajanja ph bude 7,5, kad sipam Hesi full dozu djubrica (cvetanje) ph spadne na 6,8-9
Kao sto svi znamo da za cvetanje treba 6.5 sta bi vi u tom slucaju radili, spustili sa tecnosti dole ili ne dirati nista?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Dok sam pazio na pH, sve je bilo uredu. Kad sam počeo slušat "dobronamjerne" savjete, počeli su problemi. Ne trebaju mi problemi. Lakše kupit litru pH korektora...
NIJE SVAKA VODA ISTA!

Ps.
Ostavi vodu za zaljevanje da stoji barem sat vremena. Cijeli dan još bolje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Cesto nailazim na recenicu ‘Uz hesi prihranu ne treba korigovati ph’ hm..
kod mene kad sipam vodu nakon 15min stajanja ph bude 7,5, kad sipam Hesi full dozu djubrica (cvetanje) ph spadne na 6,8-9
Kao sto svi znamo da za cvetanje treba 6.5 sta bi vi u tom slucaju radili, spustili sa tecnosti dole ili ne dirati nista?
preporuka je da taj ph varira izmedju 6.2 i 6.6 ..ali je i 7 skroz ok
Pa ponavljam da nemas potrebe nista diarti...
Napisao si da ti je ph 6,8..9 i to je odlican ph..samo vozi


Ostavi vodu za zaljevanje da stoji barem sat vremena. Cijeli dan još bolje.
sto duze stoji ph je veci...moja preporuka je pola sata plafon..cisto zbog klora.
Ne treba ciklirati ne uzgajas ribice :)
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ma odlican je i za vegetaciju
g a nj a je cudna sorta i lakse se navikne na vodu iz vodovoda nego na skupocjen ph metar i nestrucno rukovanje.
Nekako se cini da problemi nestanu kada ga izgubis ,ili slucajno sjednes na njega...:)
 
Poslednja izmena:
08.12.2021
104
169
43
Ajmo reci idealan ph za cvjetanje ;)
Verujem vama iskusnim groverima, jer ipak vi imate suvu praksu.. ja sam uvek za to i zato cu i usvojiti vase misljenje ali cemu onda pogresna ucenja, nas relativno novim u ovome i to na raznim temama da je cvetanje 6.5 a veg 6.8 ? To me je samo zbunilo.. jos jednom hvala vam na odgovorima i savetima:):rolleyes:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Nisu to pogresna ucenja cvetanje 6.5 a veg 6.8 ...to su finese:)nitko ne kaze da to nije tako

Mozes ih se drzati,ali ne moras toliko precizno..nije to Mimoza.

Ja sam ga dugo koristio, a sada ga vec godinama ne koristim..i ne vidim neku razliku.
Recimo da Sativa dominant strainovi vole reguliran ph. Indicama je manje vise svejedno...
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
To me je samo zbunilo..
Nema te sta buniti,kad sam koristio ph meter i dok sam se s tim igro onda sam i cito o strejnovima koje krecem uzgajati sta vole,kakvu prihranu,kakav ph,vlagu,temp i sve ostalo…a pretezno sam tad uzgajao razne hejzove kojima je pasao visi ph radi pojedinih mikroelemenata. Sad vise toga nema godinama,pustim vodu u kanister iz pipe,ostavim 15min da voda stoji i onda bubnem gnojivo unutra sve dobro smuckam i zalijem biljku. Normalno ne stavljam zemlju do vrha da mogu sve na brzinu izliti a ne da moram malo po malo :D
Uzgoj je jednostavan i meni se pokazalo sto manje cackanja to bolje ;)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Al kad vidim vegan na gnojivu, malo mi je je puno
 
04.12.2014
13
31
13
Kakav vam se pokazao ovaj hesi boost, vi koji ga koristite? Sumnjao sam u supervit, i bio sam u krivu. Meni hesi radi odlično, stavljam sve malo blaže nego što preporučuju, natankam 5 litara iz vodovoda, odnesem u box i uvalim unutra dva airstonea i pustim da krčka, računam da dodajem kisik, a i voda s vremenom dođe na temperaturu boxa. Kasnije dodam sve što ide, ph više ni ne mjerim jer znam da hesi to podesi taman. Možda je ovo ozračivanje vode stvar psihe, ali eto, kad je airpump od klonera već tu, neka bubbla :)
Aha znači nisam jedini koji stavlja airpump sa kamenom za akvarij u vodu prije zalijevanja, baš sa tom misli da obogaćujem sa O² :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Pozdrav raja!

Stresskiller CBD Auto RQS.
Sutra ide u finalni pot.
U posjedu sam citave Hesi linije za Soil.
Iscitavajuci za sta koji sluzi vidim da TNT sluzi za cutlings, seedlings, small plants i da se preporucuje kada se biljka presadi.
Da li bi bilo dobro staviti jednu malusnu dozu od 0.5ml TNT Complexa nakon presadjivanja u finalni pot?
EDIT: Finalni pot je 12l, a zemlja je Florahum, zamijesana sa agroperlitom.

Hvala unaprijed!

EDIT 2: Dobio sam sve odgovore. Hvala @Crazy Smoke
viber_image_2023-09-12_11-12-26-368.jpg viber_image_2023-09-12_11-12-26-455.jpg
 
Poslednja izmena: