Upotreba Hesi proizvoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
Pozdrav ljubiteljima,

već neko vrime pratim forum ali da budem iskren ovo mi je prvi post, našao sam ovde puno korisnih informacija ali bi mi sada trebao konkretan savjet od nekoga tko koristi hesijeve super vit, power zyme ... Da objasnim situaciju malo detaljnije, do sada sam se igrao botaničara u boxu kučne izrade 160x80x170 sa fluo tubama i uglavnom sa sjemenom skunk #1 od sensi seedsa što je u kombinaciji sa nekim gnojvima iz poljoapoteke davalo zadovoljavajuće rezultate. Nakon malo duže pauze došao sam u posjed malo konkretnije opreme pa sad u homeboxu xl sa cooltubom imam tek izniklih 5 greenhouseovih lemon skankova naravno ženskih. S obzirom da od mojih zadnjih poduhvata je prošlo nekoliko godina sada su mi i gnojiva puno dostupnija pa sam nabavio super vit, power zyme, bloom complex i phosphorus+ za što sam zaključio po informacijama koje sam pokupio sa neta da bi trebalo biti dovoljno da se uz malo ozbiljniju opremu i malo ozbiljnije pozabavim hranom. Bloomcomplex i phosphorus+ znam da dolaze na red tek u cvijetanju pa mi oni i nisu za sada bitni. Ono što me zanima je super vit i power zyme, doziranje je vrlo jasno zanima me kada početi i u kojim intervalima za svaki proizvod posebno odnosno kako se koriste u kombinaciji i sl.

Unaprid hvala
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Power zyme,root komplex i super vit mogu tehnicki ici od pocetka i smijes mixati sve odjednom ...osobno prva 2 tjedna nista i onda 1 tjedno krenem sa oba dvoje i sibam skoz do kraja( ako nezaboravim staviti ) bloom kreces sa pocetkom cvjetanja a P+ tek negdje 3 tjedan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
Creative je napisao(la):
Power zyme,root komplex i super vit mogu tehnicki ici od pocetka i smijes mixati sve odjednom ...osobno prva 2 tjedna nista i onda 1 tjedno krenem sa oba dvoje i sibam skoz do kraja( ako nezaboravim staviti ) bloom kreces sa pocetkom cvjetanja a P+ tek negdje 3 tjedan ;)
ovo se podrazumijeva prva dva tjedna od kad niknu iz zemlje još dok su u plastičnim čašicama? eh još što je bitno mogu ih odmjeriti i skupa pomiješati u jednu posudu s vodom pa zalivati ili to ipak moram odvojeno? i s obzirom da će tih 4,5 litre koliko ide na jednu kap super vita, sad napočetku biti puno za jedan put zaliti, može li čarobni napitak kao takav ostati u boci za drugi put? možda su ova pitanja i bez veze ali nekako sam komotniji s tim detaljima. iako je tablica strava i negdi sam je već vidio fale mi ovakvi detalji.u svakom slučaju hvala na ekspeditivnoj reakciji i brzim odgovorima.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Uzmes kanister od 5l vode usipas komponete koje hoces jednu po jednu dobro izmuckas spustis Ph i polijes koliko ti treba i ostalo bacis ...imas oko 200 kapi u bocici ne skrtari :D

Nemoras se striktno drzati tablica svaka vrsta drugacije prima gnojivo..netreba siliti biljku dok je mlada jer zemlja je sama po sebi jako hranjiva i ima sve power zyme i super vitove u sebi za kvalitetan pocetak .

Ako su tih 5 skunkova u casama nakon 2 tjedna ja bi to presadio u sto vece kaljeve sto stanu u box kad vec imas homebox XL ;) i opet jedno vrijeme nema zime a vec prvo poljevanje imas dovoljno litara vode za super vit ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and usrname
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
e bravo sada je puno jasnije znači sve skupa odmjeriti i u kantu smučkati i zaliti, a posli tako kad budem dodavao i u cvijetanju sve skupa u jednu kantu samo u omjerima za tu kantu? daj mi samo molim te razjasni malo ovo sa ph, kako ga reguliram samo dodavanjem vode ili ima neko sredstvo, kolika mi je mogučnost pogreške ako se držim pravilnog doziranja? nemam još mjerač za ph. shvatio sam i ja da se baš ne treba slijepo i doslovno držati uputa nego da treba to isto malo osjetiti. prije nisam gnojio nićim do presađivanja i onda kad bi ih presadio tek nakon dva tjedna.
e sada što se tiće curica one su tek možda najviše tjedan dana u zemlji i to samo neke jer sam ih sadio kako su klijale i vjerujem da još nisu za presaditi, (sada bi slika rekla 1000 rijeći ali sam uzaludno pokušavao u par navrata ubaciti sliku ali bezuspješno, zacrni mi se ekran kad hoću staviti sliku pa ako ima neka tajna molim te mi je otkrij pa ću dignuti i slike da vidiš). što se tiće pitara kad ih budem presađivao, uzeo sam građevinske sićeve i probušio sam im rupe bušilicom na dnu za odvod i podloške za pitare pa bi trebalo funkcionirati to je negdi oko 15 litara zemlje po pitaru. takvih pet mislim da će dobro sjesti u homebox xl, ispravi me ako griješim. do sada sam to radio u onim bocama od 6 litara od vode sv. rok u boxu kućne izrade (i sada bi volio staviti sliku ali neće) i rezultat je bio zadovoljavajuć. :ridinghorse:
evo sam stavio ovako dvi slike prva je sada, a druga je nekad davno.
 

Prilozi

  • IMG_1549 - Copy.JPG
    IMG_1549 - Copy.JPG
    267,6 KB · Pregleda: 383
  • DSC03453.JPG
    DSC03453.JPG
    265,1 KB · Pregleda: 417

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šteta šta nisi uzeo PH minus od hesi-a. Točno na kapi doziraš, može se koristiti mala šprica od 10ml, na osjet izbaciš 10-ak kapi a kasije znaš napamet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ja prvi grow nisam nista davo skorz do cvjetanja jel nije bilo potrebno(17l posude) i tek onda poceo sa bloomom pa kasnije samo ubacio u rasporedi i P+ ,isprao na kraju i mir ,dobro bi bilo kupiti makar one Sera kapi za odredivanje ph imas u vecini pet shopova ili digitani ph metar malo je skuplji ali isplati se ;)
ja PH spustam sa limunovom kiselinom tako da ce ti Green objasniti kako se koristi Hesi ph- strpi se malo ;)
dobro si shvatio za cvjetanje i mjesanje gnojiva....mogucnost pogreske uvijek postoji no zato si ti tu da to sprijecis ;)
pa to su bebice imaju one jos vremena i do hrane i do kaljeva, krivo sam te shvatio sry ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
MINiMVS je napisao(la):
čekaj, čekaj dućan mi je ispod prozora pa još nije kasno. objasni mi malo o ph minusu zašto, kad i kako?
Pa limun nije precizan i ne vjerujem da je svaki isto kisel. PH minus je koncetrat dosta jak i kao što rekoh na kapi ga doziraš i kad znaš koliko kapi staviš za koliko da spusti ne trebš PH metar osim 2-3 puta da provjeriš koliko je voda i koliko koje gniojivo spušta (jer bloom i fosfor+ spuštaju PH). Nadam se da si shvatio.
E sad ima PH minus za vege i cvijetanje. Ja imam oba ali ne znam može li sve s jednim(ušteda) jer im je sastav malo drugačiji. Ja bi možda za grow uzeo na tvom mjestu a u cvijetanju nešto hrana spusti pa se može koja kap ovoga.
Mogao bi još danas provjeriti spuštaju li isto s isto kapi i te stvari.
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
99
♪ Believe or not I'm not home ♫
Greenpower1 je napisao(la):
Pa limun nije precizan i ne vjerujem da je svaki isto kisel. PH minus je koncetrat dosta jak i kao što rekoh na kapi ga doziraš i kad znaš koliko kapi staviš za koliko da spusti ne trebš PH metar osim 2-3 puta da provjeriš koliko je voda i koliko koje gniojivo spušta (jer bloom i fosfor+ spuštaju PH). Nadam se da si shvatio.
E sad ima PH minus za vege i cvijetanje. Ja imam oba ali ne znam može li sve s jednim(ušteda) jer im je sastav malo drugačiji. Ja bi možda za grow uzeo na tvom mjestu a u cvijetanju nešto hrana spusti pa se može koja kap ovoga.
Mogao bi još danas provjeriti spuštaju li isto s isto kapi i te stvari.

jade slikaj etikete ovog za vegu i ovog za cvjetanje pa da vidimo razliku
 
21.09.2011
21
67
13
45
negdje na moru sinjemu
da ja sad ovo malo rezimiram pa bih molio potvrdu mojih zaključaka, pričam za sada sve o vegetaciji. gnojenje uglavnom nema potrebe dok ih ne presadim u veće pitare ili da dodam ovih dana malo super vita i/ili power zymea u vodu? ono što je obavezno je kontrolirati ph kad napravim magični napitak i po potrebi ga regulirati. s obzirom na trenutne financije moram pribjeći što jeftinijoj varijanti pa ću za prvu ruku riješiti ove kapi, pa ako mi možete pojasniti malo taj dio sa limunom ili kvasinom. ma i za kapi ću vjerovatno imati pitanja ali kad ih kupim onda ćemo o tome. curice su tek glavu promolile iz zemlje tako da ima vremena za sve radnje ali volim to sve nekako unaprid pripremiti tako da posli ima što manje problema.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
MINiMVS je napisao(la):
da ja sad ovo malo rezimiram pa bih molio potvrdu mojih zaključaka, pričam za sada sve o vegetaciji. gnojenje uglavnom nema potrebe dok ih ne presadim u veće pitare ... ono što je obavezno je kontrolirati ph i kad poljevam cistom vodom i kad napravim magični napitak i po potrebi ga regulirati da mi bude Ph 6.5.

, pa ako mi može neko pocetnika koji citaju forum pojasniti malo taj dio sa limunom ili kvasinom ? ;)

:read: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
27.02.2011
15
5
3
40
koliko cesto treba koristiti taj hesi?mislim imam tablicu ali nigdi nepise koliko treba toga dnevno 1l,2l,3l ?koliko puta koliko cesto??
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Thor je napisao(la):
a cuj ode je izuzetno tesko dobiti kvalitetan i tocan odgovor kao i ista naci pomocu trazilice tako da.....
cuj ovoga ....ja sam mislio da se ja nesnalazim na netu al za tebe sam sezonski radnik :)
slabo si ti trazio cim tako nesta pises.
Ajd ukucaj u gogle"Hesi vutra" pa javi sta si nasao ;)

i kako ti znas koji je tocan a koji netocan odgovor a pitas koliko litara hesija ide u vodu