Upotreba Hesi proizvoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Nije u pitanju drug da li neko ima strpljenja, nego covjek i sam nesto treba pronaci a na forumu ima sve:) ukratko: power Zyme i super vit idu od pocetka do kraja, root complex ide prve tri sedmice, Tnt u zavisnosti koji mix koristis, ako je light mix mozes sa drugom ili trecom sedmicom sa pola doze poceti i ako vidis da biljkama ne smeta onda ides sa cijelom dozom a ako je full mix prvih mjesec dana ne trebas gnojiti, obicno se tnt jos dodaje u predcvjetanju i tu je kraj(mada neko experimentise i do kraja daje al bih ti preporucio da se ti tablice drzis)...'ostalo ti sve stoji u tablici..sretno:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21 and MrLove

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Nije u pitanju drug da li neko ima strpljenja, nego covjek i sam nesto treba pronaci a na forumu ima sve:) ukratko: power Zyme i super vit idu od pocetka do kraja, root complex ide prve tri sedmice, Tnt u zavisnosti koji mix koristis, ako je light mix mozes sa drugom ili trecom sedmicom sa pola doze poceti i ako vidis da biljkama ne smeta onda ides sa cijelom dozom a ako je full mix prvih mjesec dana ne trebas gnojiti, obicno se tnt jos dodaje u predcvjetanju i tu je kraj(mada neko experimentise i do kraja daje al bih ti preporucio da se ti tablice drzis)...'ostalo ti sve stoji u tablici..sretno:):thumb:
jos samo ovo :D Prihrana bi se primjenjivala svako drugo zalivanje po tablici u zavisnosti od mix-a a sto se tice pojacavaca power zyme 1-2 puta sedmicno znaci ne svako zalivanje a root complex i super vit svako ili svako drugo zalivanje ? hvala
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
E to sada ti zavisi od strejna kojeg imas, u zavisnosti od vrste ide i zalijevanje a to moras sam procijeniti ili uz pomoc mentora...neko zalijeva dva puta sa djubrivom pa onda voda, neko ide jednom djubrivo a jednom voda a tu pratis lisce sta ce ti reci:Dja sam licno svako zalijevanje davao supervit i power zyme a svako drugo (osim root complex)ostatak iz kompleta Hesi-ja po tablici:)
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
jos samo ovo :D Prihrana bi se primjenjivala svako drugo zalivanje po tablici u zavisnosti od mix-a a sto se tice pojacavaca power zyme 1-2 puta sedmicno znaci ne svako zalivanje a root complex i super vit svako ili svako drugo zalivanje ? hvala
Ja sam i p. Zyme i root i duple doze supervita davao cjelo vrjeme, bez odmora.. Mislim zato Mozes s tim preparatima ic svako zaljevanje, o_O:banana123:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Posto sam u Vege fazi sa 2 automata 10-ak dana, imam skoro sve od Hesi Pro-Line proizvoda, zalivam jednom u 5-6 dana - koji bi mi bio optimalan mix za Vege fazu? Kapiram da ne treba da gnojim Florabelu prvih mesec dana koliko mi i traje Vege faza znaci TNT otpada odmah, Hesi Pro-Line Root Complex mi treba 100% - sad koja doza i da li svako zalivanje ili svako drugo - 5ml/L ili pola doze? Vodu nastelovati na PH 6.6 manje/vise jer Hesi Root Complex ne regulise PH vode. Pretpostavljam i PowerZyme(takodje ne ragulise PH vode)?
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Hesi moras davat kak pise i mozes davat kako pise, onda ne moras stelat vodu ukoliko nije pretvrda. Naravno dajes tak full kad krenu ko lude, a u startu pola doze ako ides u prevenciju, a full ak su gladne.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Jasna stvar ali Root i PowerZyme nisu hrana - samo stimulatori. U prevodu dok ne pocne bujan rast u fazi vegetacije - svako zalivanje dodam 2,5ml/L Root-a a kada krenu da rastu u fulu dajem punu dozu od 5ml. A sta je sa PowerZyme u Vege fazi, da li se on uopste daje u Vege fazi?

Update:
Voda mi je PH 7.0 - 7.2
Update 2:
Izvinjavam se - tek sada sam video da PowerZyme ide od pocetka do kraja u celom ciklusu. Bio je poslednji na tablici i nisam ga uhvatio okom :)
Update 3:
Jel ima neka "custom" preporucena doza tipa puna/pola ili se ide full doza od pocetka do kraja? Ili da idem isto kao sa Root-om - pola doze dok ne pocnu da rastu u fulu pa onda prebacim na full dozu ?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Netkotamo

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Neznam u kojoj ti je fazi bilje ali imas dobrog mentora, koji ce pokrit taj dio a i sam nisam radio sa PZ i root da bi dao konkretan savjet osim citanja tablice.