Upotreba marihuane pri lijecenju od alkoholizma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Lijepi primjeri, a za ocekivati je da bude opisan svaki stadijum.
Kada sam napisao da grijesimo po pitanju definicije alkoholizma,prvenstveno sam mislio na dozivljavanje sebe kao alkoholicara, odnosno, koliko smo samokriticni.
Vecina nas ima veoma visok prag tolerancije prema kolicini koju ispije svakodnevno, te se, na neki nacin, tjesimo da to nije nista strasno kakvih ima i koliko tek takvi piju. Slicno je i sa marihuanom. Pije se i pusi sve dok ima, a necu piti ili pusiti cim ponestane, a sve se radi na tome da do toga ne dodje, da necega ponestane.
Lako je dok je covjek mlad, snazan, zdrav, "moze volu rep iscupati", ali krajnji ishod se vidi tek kada se zadje u ozbiljnije godine, pa pocne da "trokira", a napravi se blesav pa, kao nema pojma od cega.

..a pijem ti ja pijem, nego, sinoc sam precer'o, bile neke, ha trebe, pa se popele na stolove, poskidale, mi svi, ja 'vako malo, nisam nesto, al' onako!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pabloo123

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Ja sam BIO alkoholicar. Naime imam preko 3 banke i alkohol mi je unistio brak. Pio sam svaki dan, nisam birao, kao krmaca, nisam imao meru, preko 4 godine. Bio sam na lecenju, pio blokatore od kojih mi se spavalo, nisam imao koncentracije.
No kako u poslednjh 2 god uglavnom pusim, sto moju uzgajanu, sto kupim kada nema, ja slabije pijem.
Spao sam da popijem do 2 puta nedeljno do 1 lit piva ili pola litre vina, zavisi od raspoloženja.

U društvu sam batalio opijanje i draže mi je svariti nešto i uživati, smejati se i piti kiselu ili sokiće.

Inace pretprosli vikend sam pio pelin (1/2 lit) i pivo cca 2 lit. to je bio petak vece, subota mi je bila katastrofa cijeli dan glava bolila, povracao nekoliko puta, dok nisam oko 15 h presekao sa 1dc pelina i zivnuo.

NE BIH NASU VUJICU MENJAO NI ZAŠTA NA OVOM SVIJETU :dada

Kako sam i ja samo jedan od svih koji imaju neki porok u životu, draži mi je ovaj, još da ostavim cigare, ali otom potom, za to treba volja, koju ja nemam trenutno i želju.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
..a pijem ti ja pijem, nego, sinoc sam precer'o, bile neke, ha trebe, pa se popele na stolove, poskidale, mi svi, ja 'vako malo, nisam nesto, al' onako!

Alah se uvalih :icon_mrgreen:
Ne znam po meni je neko alkos kada je svestan da ga to sjebava, ali nastavlja da cirka, kada izgubi volju za samoozdravljenjem, kada je već zatrovao sebe mišlju da mu nema povratka...
S druge strane nije dobro ni biti nesvestan svog problema...zato treba slušati svoje bližnje, oni najčešće prvi primete probleme kojih mi sami nismo ni svesni.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Cigarete su veliko zlo, pogotovo za nekoga ko nema mjeru, a bez jake volje je jako tesko bataliti ih. Meni je prije vise od 10 godina naisla inspiracija i ostavio sam ih za sva vremena, valjda. Alkohol i cigarete su dva velika zla koja idu jedno sa drugim, eto ja sam se jednog zla rijesio i sada cekam momenat da drugom zlu kazem zbogom. Na zalost nemam carobnog cvijeca da se opustam po potrebi, a da kupujem od svakakvih likova mi ne pada na pamet, ne zelim da se kompromitujem bez potrebe, status mi to ne dozvoljava.
Bacaj cigarete cim prije, zazeli to cvrsto, a sa zeljom ce i volja ojacati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo prošlo je više od metar dana, a ja nikada srećniji i zadovoljniji sobom :dada

Uz pomoć naše drage biljke i strogom kontrolom uma uspeo sam da napravim lošu sliku o alkoholu !!! Doduše ne u toj meri da nikada više neću popiti ništa, nego da ću popiti sa merakom i to onoliko koliko mi prija.
Više mi ni na pamet ne pada "bomba" ( 2 lit.) pive dnevno, nego mi čak ni ne prija više kao nekada.

Sve se može kada se hoće :dada

A cigarete su sledeće :fishing:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Mislim da se pojmovi Alkoholicar i Alkoholizam cesto prelako uzimaju u usta...no onaj tko doista ima problem dok mu se u glavi ne posloze kockice nece se ostavit flaše...na svako nosi svoj križ..ja nemogu zamisliti zivot bez cigara i kave inecu da se ostavim toga....no tema je alkohol...
Moj deda (od tate tata) ima 77 godina..imao je problem s alkoholom (litra i više rakije na dan) zivot s alkoholicarem pricali mi moji je odvratan...ne pije vec 20 godina i ja se ne sjecam baš tih njegovih dana ali po pricanjima nije bilo ugodno s njim...teško mi je vjerovati...jer moj deda...je moja zvijezda vodilja i moj uzor u svemu...od kad znam za sebe,samo jednu osobu na ovom svijetu volim više od njega...

Njegov prijelomni trenutak se dogodio kad sam ja imao 7-8 godina...stara je otišla u ducan i ostao sam s njim 5 min..on je pijan sjedio u fotelji..kuca je bila u tijeku radova i bilo je svega i svacega po dvoristu...sa prizemnog balkona sam pao...on je to vidio ali bio prepijan da ustane...slomio sam ruku ništa strasno...taj dan je rekao (rekli mi moji) hebem ti i boga i isusa i zivot i bacio flašu....od toga dana pa do dana današnjeg je trijezan..bez drama i bez neznam cega...bacio flašu i to je to...s vremena na vrijeme mi kaže aj natoci dedi i sebi po jednu ljutu...ali to je to jednu....

Hocu da kažem treba covjeku neki osigurac u glavi iskociti da bi pobjedio u toj borbi....zamjeniti jedan porok drugim...zasto ne...treba od dva zla izabrati manje zlo....vi koji uspjevate da pobjedite vlastite demone borite se i dalje...sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Da uradimo mali update teme

Jedno je sigurno, kada imas svoje biljke zaboravices alkohol 99.9%, e, sada, primijetio sam, posto sam bivsi pusac cigareta (ne pusim preko deset godina) da mi se vraca onaj smek motanja i paljenja, uz kafu pogotovo, pa tako se zaigram i po 5-6 dnevno smotam.
Ko zna za sta je to dobro!
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Prijatelju drzim fige da uspijes, a sto se tice malo pojacanog pusenja (5-6 dnevno)...ma nemas beda, sigurno ti nece nastetiti a dobro je za sve...
bitno da ti normalno funkcioniras i da se dobro osjecas...
ovo sto Blade govori, tako nesto sam imao i ja doma ali se ne sijecam, cujem po pricama svojih...nazalost djed vec 2 god nije sa nama ali kad sam to slusao sve nisam mogao vjerovati da on moze biti takav, ali nazalost ti nije bio on nego taj odurni alkohol u njemu...
unazad nekog vremena sam se uvjerio kakvo je to sranje i sta je to zapravo kad zivis sa osobom koja ima problem a ne zeli si to priznati...stari mi je puko na zivce i s vremenom poceo cugati + lijekovi, a najjace od svega nije probao alkohol do 30 god, ono totalni cistunac,btw 1953 godiste je...to je totalno pomracenje u glavi, bilo je sranja a sve je koluminiralo sa obiteljskim nasiljem...
onda se je stari malo dobio, alkohol je odjebo, ali postao je rezistentan na lijekove...danas smo pricali onak otvoreno i objasnio sam mu da mu trava ne moze nastetiti nego samo pomoci...tak da sam u postupku nabave jer sam svoje podimio prije nekih 10-ak dana...eto sad ja imam 30 godina i napokon sam se odvazio na takav ozbiljan razgovor na relaciji otac-sin...javit cu se kad vidim kako je reagirao kad zapalimo...tko zna mozda budemo rokali outdoor stari i ja nagodinu :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Svaka cast, treba se boriti covjek, nista se samo nece rijesiti.
Sretno sa starim i neka bude high fly to the sky
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Hvala...upravo tako, sve je u glavi i do nas samih...znam ih nekoliko koji su pokusavali sa lijecenjem ali opet se vrte na stare staze...
daleko od toga da sam ja svetac, pusac sam, gadi mi se to ali nikak raskrstit sam sa sobom i odjebat to smece..popijem tu i tamo nesto i onda mi isto popuse kocnice jer nemam granicu...svinja
eto ove godine imao svoj outdoor i dok je trajao urod, nisam znao sto je alkohol, kutiju cigareta imao po 3 dana, samo za motanje naravno..
tako da mislim da znam u cemu je kljuc mog uspjeha samo onda moram nagodinu imati xy biljaka da se opskrbim na malo duzi period...e da, i kako je netko napomenuo prije mene, nezaposlen sam pa sam rokao od jutra, tocno vidim da mi fali neka obaveza, konkretno posao...a mogu se fuckat, ne mogu upasti ni u onu robiju za 1600 kn
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
treba se opskrbiti da imas do sledece berbe, recimo da se pusi dnevno 1gr za godinu ti treba 365 gr, ali, ako uzmemo u obzir progres, tj. da ces s vremenom povecati potrosnju, malo ko je gajio da bi smanjio, za kratko vrijeme izguras na potrebu od kilograma za godinu, a to je znacajna kolicina u slucaju pada.

No, samo hrabro i motiku u ruke, ako neces slijediti put do cilja vjeruj da cilj nece slijediti tebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Papa i Farmeru, svala čast, recimo ja sam sa starom pušio kada sam imao oko 25 ljeta i dan danas ona mi ne kenja mnogo ogo vujice, ali ni ne odobrava.

No da se mi vratimo na temu ;)
Da li imao svoju, trenutno neku bolesnu smrdljivu, ili neku nabavnu, alkohol mi i dalje nije na prvom mestu.
Jedino je što me vujica ne može opustiti kao alkohol pa samim tim ni ne mogu u većem društvu uživati.

Ali da sam smanjio mesečnu potrošnju alkohola, jesam i to mnogo.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Gdje ces piti pivo na ovom minusu. Pokoja rakijica, tu i tamo i to vise ona mene pije nego ja nju, jednostavno mi ne ide. Ima, doduse, neka cista sljivovica sa bogatom aromom da sjedne, ali uglavnom ne sjeda. Sjedaju mi sokovi, cajevi i ness kafa sa mlijekom, jbs alkohol.

Alkohol je opasan iz razloga sto te opije u pocetku, budes pravi veseljak, ali ako pijes nekoliko godina u kontinuitetu, onda te preobrati u nervoznu zivotinju, koja umjesto da uziva u zivotu, samo hoda okolo i gleda sta ce mu zasmetati, pa da moze, ko fol, opravdano da bjesni i histerise.

Trava te digne, daje smisao, podstice ti kreativnost i nikada je ne treba koristiti uz alkohol, al gdje ces da ne smotas na nekom pijanom rostilju :)

Kad bolje razmislim, samo treba pusiti, piti, jesti a izmedju tih radnji podrazumijeva se - voditi ljubav :) brzo ce 21.12.12
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
U vrijeme kada sam otvorio ovu temu bio sam opterecen mnogim problemima i nisam razmisljao o mnogim stvarima prema kojima gajim ogromnu ljubav.
Danas uzivam u svim tim stvarima i imam vremena za sve, osim za alkohol, koji je nekada bio moj nezaobilazni dio svakodnevnice.

Casa dve domace sljivovice s vremena na vrijeme puna kapa.