Upotreba thc ulja kod generaliziranog anksioznog poremećaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.01.2021
23
7
3
Dobar dan!
Imam pitanje!? Dijagnoza mi je generalizirani anksiozni poremećaj, uzela sam cbd ulje i stanje mi se pogoršalo. Pojačala sam dozu, još gore je! Predlažu mi da uzmem thc ulje u čepićima, 60%,ja se bojim jer imam niske otkucaje srca i visoki tlak. Imate li savjet?
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Koliku si količinu CBD ulja uzela i kada(dob dana)?
Dali ti je prvi puta da unosiš bilo kakve kanabidoide u organizam,u ovome slučaju CBD?
Nije sve crno kako misliš,možda samo to radiš na krivi način.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
ukljuci neku fizicku aktivnost, ne moze da skodi mozda i pomogne bar da malo ublazis simptome
ako vec nisi fizicki aktivna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jasenka1959

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Jasenka1959
Otidji u sumu, prosetaj, budi sama sa sobom. Kada ti dodje napetost, nervoza i bijes izbaci sve to kroz sebe deranjem, vristanjem. Deri se iz sveg glasa, izbaci iz sebe sve sto te muci. Placi ako treba. U sumi si, sama, nitko te ne cuje. Biti ce ti lakse. I iskljuci mozak, ne analiziraj sta ce biti ili sta je bilo jer takvo analiziranje ti vise steti nego koristi. Budi u sadasnjem trenutku.
Mislim da ce tebi vutra samo dodatno pojacati te sve napetosti i strahove jer ih nosis unutar sebe.
 
27.01.2021
23
7
3
@Jasenka1959
Otidji u sumu, prosetaj, budi sama sa sobom. Kada ti dodje napetost, nervoza i bijes izbaci sve to kroz sebe deranjem, vristanjem. Deri se iz sveg glasa, izbaci iz sebe sve sto te muci. Placi ako treba. U sumi si, sama, nitko te ne cuje. Biti ce ti lakse. I iskljuci mozak, ne analiziraj sta ce biti ili sta je bilo jer takvo analiziranje ti vise steti nego koristi. Budi u sadasnjem trenutku.
Mislim da ce tebi vutra samo dodatno pojacati te sve napetosti i strahove jer ih nosis unutar sebe.
CBD mi je jako pojačao, sada ću probati sa thc
 
  • Angry
Reactions: HowardMarks

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Mala plata, kredit, roditelji stari, nemocni, muž pije, žena pati ili obrnuto, mala djeca, skupe pelene, skolske knjige da ne pricam, zavist medju ljudima, internetske vijesti, portali, sudbina milijarde... bolest neka opaka. Umiru ljudi, umiru mladi ljudi.
Ne vidi se izlaz ::ludak::
Moglo bi se do unedogled.

S druge strane cijelo cudo pozitivnih priča.
Tako da je očito da izlaz postoji.
Kad se nađe, e onda trava pomaze da uživaš u tome.

Pronadjes nesto sto bi zeljela i razmisljaj o tome.
Malo je tesko davati prijedloge a ne poznavati tematiku.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja bi na tvom mjestu, ako već nisi probala, uzeo full spectrum cbd ulje ako ga možeš nabaviti, skuplje je, mislim da bočica 10ml nema ispod 100 eura, a možda sam i to malo rekao.
Inače meni čisti cbd također stvara nervozu, pa čak i glavobolje, dok su u full spectar uključeni i ostali kanabinoidi uključujući i thc al u jako malom omjeru. Ipak istraživanja govore da cbd sam po sebi nije baš efikasan koliko je kad je u simbiozi sa drugim kanabinoidima.
 
Poslednja izmena:
22.02.2016
78
180
33
Koliko sam vidio po netu anksiozno-depresivni poremećaj neki liječe sa uljem biljke koja ima omjer THC:CBD 1:1. Po meni ovisi koliko je teško stanje, ali ako je baš teška depresija onda najbolje otići liječniku.

Ovdje govore o vrstama koje pomažu kod depresije, makar ne znam koliko je pouzdano:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jasenka1959

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
@truare također u kombinaciji sa terpenima.

Pokazalo se na nekakvim istraživanjima(ako budes zainteresiran, potrazim pa ti posaljem u pm) da ulje sa ''vračenim'' terpenima ima puno veći efekt odnosno mogučnost ''apsorpcije''.
Znaci pri pravljenju ulja potrebno je izolirat terpene, napravit ulje, a potom vratit terpene nazad kanabinoidima. Sad taj proces je puno kompliciraniji od toga kako sam ja to napisala, ali u grubo je to to...

Otisla sam u off...my apologies

:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare
27.01.2021
23
7
3
Ja bi na tvom mjestu, ako već nisi probala, uzeo full spectrum cbd ulje ako ga možeš nabaviti, skuplje je, mislim da bočica 10ml nema ispod 100 eura, a možda sam i to malo rekao.
Inače meni čisti cbd također stvara nervozu, pa čak i glavobolje, dok su u full spectar uključeni i ostali kanabinoidi uključujući i thc al u jako malom omjeru. Ipak istraživanja govore da cbd sam po sebi nije baš efikasan koliko je kad je u simbiozi sa drugim kanabinoidima.
Ovaj što sam koristila je ful
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani
27.01.2021
23
7
3
Ja bi na tvom mjestu, ako već nisi probala, uzeo full spectrum cbd ulje ako ga možeš nabaviti, skuplje je, mislim da bočica 10ml nema ispod 100 eura, a možda sam i to malo rekao.
Inače meni čisti cbd također stvara nervozu, pa čak i glavobolje, dok su u full spectar uključeni i ostali kanabinoidi uključujući i thc al u jako malom omjeru. Ipak istraživanja govore da cbd sam po sebi nije baš efikasan koliko je kad je u simbiozi sa drugim kanabinoidima.
Da li postoji razlika thc iz indike ili sative? Nikako to ne razumijem? Da li thc iz bilo koje biljke sada zakonski u drogu?
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.601
258
ukratko indika te spusta, sativa te dize. kanabis koji sadrzi vise od 0.2 thc se smatra za drogu na nasim prostorima i
zabranjen je. ajde malo citaj forum, svasta se moze nauciti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jasenka1959

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Thc je thc, koja god sorta bila. A što čini razliku u efektu djelovanja indike i sative ne zna još nitko, znači znanstveno nedokazano tj. oni tvrde da je molekularna razlika neznatna a opet percepcije konzumenata nalažu suprotno gdje svi kažu da je sativa više stimulativna a indika relaksirajuća, znači dvije suprotnosti. Danas u opticaju su samo hibridi, genetski križanci dvije navedene, tako da što god se konzumira ima pomalo od oba svijeta. Kanabis se sastoji od 150 različitih kanabinoida a mi smo upoznati koliko toliko samo sa njih možda 10-ak, također se ne zna točno koja je veza između tih kanabinoida i terpena a definitivno postoji. I da, nažalost thc se još uvijek vodi kao ilegalna supstanca u većini svijeta.
 
21.04.2021
35
26
18
Ja bi na tvom mjestu, ako već nisi probala, uzeo full spectrum cbd ulje ako ga možeš nabaviti, skuplje je, mislim da bočica 10ml nema ispod 100 eura, a možda sam i to malo rekao.
Inače meni čisti cbd također stvara nervozu, pa čak i glavobolje, dok su u full spectar uključeni i ostali kanabinoidi uključujući i thc al u jako malom omjeru. Ipak istraživanja govore da cbd sam po sebi nije baš efikasan koliko je kad je u simbiozi sa drugim kanabinoidima.
Ima u Srbiji nekoliko full spectrum CBD ulja 10%, bocica 10ml kosta 25evra
 
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Slušaj jasenka , nemoj tražit pomoc u supstancama , nema tih tableta ili ulja koje ce ucinit da tvoja anksioznost nestane , pricam iz iskustva , imam problema s tim jedno 10god mozda i duže , trava mi je pomagala jedno vrijeme i onda je cinila gore , poceo sam dobijat napadaje panike i na kraju iz anksioznosti i napadaja panike razvije se i depresija i onda stojis kuci i nezelis nigdje. Jedino sto mi je pomoglo je educiranje sebe - zasto to nastaje , kako se borit s time i ukratko to te nece ubit (napadaj panike i ubrzan rad srca). Sve je u glavi - za početak sastavi na papir kako ti izgleda dan od buđenja do spavanja. Sigurno imaš neke nezdrave navike recimo budiš se odma hvataš mobitel u ruke gledas poruke , vijesti itd. Ukloni te navike , ugasi mobitel izbrisi aplikacije obriši fejs , u rutinu ubaci tjelovježbu imas sve na youtubeu ako te zanima , za početak lagano 20min dnevno pa pojačavaj , netrebas ni utege ni nista imas vjezbe sa svojom tezinom. Onda bitno je da ne hraniš negativne misli , sve što ti se događa ima razlog , uči vježbe disanja , ima raznih za smirenje , provaj se zdravo hranit , prestani pušit , prestani sa kofeinom to je najbitnije , ne unosi šećer u sebe , provaj sa hladnim tuševima nakon toplih tuseva(bitno je da počmeš postepeno po 20sec dnevno pa povecavas - nista odjednom) , ima milion stvari koje ti mogu pomoc i milion stvari sto radis sama protiv sebe. Nikad nisam uzimao nikakve terapije niti isao u psihijatra jer znam kako bi to zavrsilo. Oni ne rjesavaju nikakvu bolest nego samo miču simptome a problem idalje stoji. Razmisli kakve traume si prošla s ljudima kad se bojiš bit među njima - jesi li bila među ljudima koji su "loše društvo" pa je onda tvoja reakcija opravdana ili jednostavno bojiš se osuđivanja ogovaranja i previse si svjesna sto ljudi misle o tebi itd. To je sve normalno , nisi jedina i jedini nacin da to pobjedis je da se izlažeš situacijama kojih se bojiš svaki svaki svaki dan po malo. Ove stvari mozda vecinu i znaš ali to je jedino sta ce ti pomoc nikakvi lijekovi ulja ni nista vjerujem da si mozes jedino pogorsat stanje sa thc-om i samo se vratit 10koraka unatrag. Zelim ti svu srecu i brz oporavak !