Upozorenje svima ozbiljno rs

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Hornet je napisao(la):
Da ne bi bilo zabune!

Prvi deo mog posta nisam pisao zato što smatram da su ljudi eventualno ugroženi posećivanjem ovog foruma! Ideja je bila samo da ljudima u par rečenica prezentujem takvu vrstu anonimnog surfovanja! Dobro je što je VUTRA forum preko SSL servera ali IP adrese se ipak negde loguju. Samim tim mogu nekim "nesretnim slučajem" dospeti u pogrešne ruke!Čak ni tada se ne bi ništa strašno desilo za "obične" posetioce ali bi ljudi sa grow dnevnicima bili delimično ugroženi.Ljudima treba prezentovati što više činjenica a odluku oni sami donose šta će i kako će. Mislim da je tako najpoštenije!

Što se tiče kriptovanja podataka na PC-ju mislim da bi SVAKO trebao da ima "svoj kutak" na hardu gde zna da ga niko neće "uznemiravati"!
A sta ja da radim?Ne mogu taj TOR jer koristim Linux,Ubuntu 9.10...
Ne postujem na forumu vec neko vreme bas iz gore navedenog razloga a imao sam problema sa organima reda i u rl...
 
03.12.2009
3
1
0
46
nolle je napisao(la):
A sta ja da radim?Ne mogu taj TOR jer koristim Linux,Ubuntu 9.10...
Ne postujem na forumu vec neko vreme bas iz gore navedenog razloga a imao sam problema sa organima reda i u rl...

Tor radi i na Linux-u! UPUTSTVO za instaliranje Debian/Ubuntu!! Dole klikni na sličicu za download stranicu!

TOR



TrueCrypt takođe radi na Linuxu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nolle

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Hornet je napisao(la):
Tor radi i na Linux-u! UPUTSTVO za instaliranje Debian/Ubuntu!! Dole klikni na sličicu za download stranicu!

TOR



TrueCrypt takođe radi na Linuxu!

Hvala na linkovima,ali to moze i mnogo jednostavnije...odes u softvare centar i ukucas tor,odmah ti izbaci link za download ;)
Ipak cu da se zezam sa proxy-jem,ali sa elite i anonimnim,transparentni su krs.
Evo sad koristim proxy,elite,svi ip tracer me vide kao korisnika uk2 provajdera sa serverom u Londonu.
Ako mogu admini da vide moju ip adresu molim ih da me obaveste,nastavio bih postovanje na ovom divnom sajtu ali me zent.

Hvala svima :)))
 
03.12.2009
3
1
0
46
nolle je napisao(la):
Hvala na linkovima,ali to moze i mnogo jednostavnije...odes u softvare centar i ukucas tor,odmah ti izbaci link za download ;)

Može i tako ali ovo je razlog zašto preporučuju onu težu varijantu! (piše na stranici što sam linkovao)


 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
nolle je napisao(la):
Ako mogu admini da vide moju ip adresu molim ih da me obaveste,nastavio bih postovanje na ovom divnom sajtu ali me zent.
I ti još ne kužiš da to nema veze s nikakvom anonimnošću koji ti nastojiš postići? Nečeš biti ništa bolje anoniman s tim torom i tim proxyjim pred svojim isp-om. A anoniomnost pred isp-om je jedino od neke minimalne, gotovo nikakve koristi. Za anonimnost na način koji je potreban i poželjan se već vutra pobrinula.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Vutragenjo je napisao(la):
Redovno brisemo IPove na serveru. Mada ne mogu ni zamislim sta sve neko mora da uradi da dodje do IP loga. Prije svega mora da bude super hacker da razbije sigurnost servera e onda kad to uradi ne moze da upotrebi tu informaciju jer je do nje dosao ilegalno. Na sudu dokazi nista ne znace ako su dobijeni ilegalno.

eto, kratko i jasno,

čim je ssl u igri osječajte se sigurnije, a i ovo je ajmo reč "ilegalni" sajt, pa kaj mislite da bi tako dugo postojao da se može doći do Vaših podataka, jok bato
nema brige, kao drugo ovo je licensirani vBulletin a ne neki krek nullani, tako da je i tu pojačana sigurnost....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.