Upozorenje svima ozbiljno rs

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.12.2009
2
0
0
39
Zamolio bi vas samo da nispitujete moj tekst ovde jer je istinit i iz veoma pouzdanog izvora,mogao sam da se isclanim i da nepodelim sa nikim informacije do kojih sam dosao,ali zelim iz razloga jer bi mi blio krivo da neko padne zbog gluposti

UKOLIKO STE IZ SRBIJE PROCITAJTE OVAJ TEKST ISPOD OBAVEZNO!!!

1.Prodavnicu poznatu po opremi u beogradu prati policija vec neko vreme to jest ima uvid u to ko je narucivao odredjene kolicine robe i slikala je ljude koje ulaze u nju da bi ih posle mogla proveriti u bazi podataka(baza sa slikama ljudi koji su osudjvani) (decko od 18 godina dodje i uzeme primer robu od 100000 dinara da gaji cvece mozda ???? providno veoma)

2.Ali znaci molim vas kad stavljate slike od growa nestavljajte sliku opreme jer i debil moze da poveze u 60% slucajeva gde ste kupili opremu

3.Vecina vas u Srbije je kupila opremu u toj prodavnici tako da vam je bog u pomoci,valjda znate sta radite jer policija zna u svakom slucaju svoj posao.

4.Zamolio bi ADMINISTRATORE da obrisu komplet moj dnevnik uzgoja white widow 1st grow ja sam prodao opremu i uzgajanje vutre me vise.neiteresuje.

5.Ovde ima policije gao govana i to nebi nikad skontali zato jos jednom pazite sta radite,razmislite malo sta je bolje da cutite na sigurnom ili ovde po forumu da se hvalite sta imate i koliko.

Zamolio bih ADMINISTRATORE da ostave ovo jer ce verovatno upozoriti i skrenuti paznju ljudima,za njihovo dobro da budu opreziniji malo.
 
26.12.2009
2
0
0
39
I zamolio bi administratore da komplet obrisu moj profil sa ovog forumu ako je to moguce hvala unapred.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
bas sam pre neki dan bio u toj prodavnici i kupio neke sitnice i ako ce zbog toga da me prate i da mi ulecu na gajbu neka samo napred cekam vas rasirenih ruku...bureksasirom to je sasvim normalno,naravno da moraju da prate i treba da se ja pitam jer stvarno ima alavih budala i onih manje glupi sto samo razmisljaju o lovi i kako zaraditi sa sto manje cima....ista je situacija i u okolnim drzavama,radnja sa svim i svacim a murija ispred docekuje i prati kupce:rofl:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
1. To su si ljudi već mogli i misliti, poprilično logično da murija prati takve šopove kod nas.
2. A neće se baš moći prepoznat od kud grlo i žarulja, jedino eventualno reflektor.
3. rečeno pod 1.
4. dnevnik ti je obrisan, akaunt ti ostaje, nemaš brige za njega jer je na vutri org siguran, a ti ga netrebaš koristiti ili dođi pod novim.
5. naravno da policija prati forum, zato ga i održavamo sigurnim. I nadam se da su ljudi kod objavljivanja dnevnika svjesni rizika.
Napominjem opet da policija može znati da vi posječujete vutru ako traži ispis spajanja od vašeg ISP-a, a to će raditi jedino ako vas znaju i ako ste im sumnjivi van foruma kao realna osoba kojoj znaju ime i prezime (iako nikad neće moći saznati iza kojeg ste nicka i šta ste radili na forumu osim ako ne postate očite informacije, (oni jedino mogu znati da ste se spajali na vutu). A preko samog foruma kao jedinog izvora informacija nemogu nikako znati tko ste (naravno opet ako ne postate očite informacije). Slike growova im ne govore baš ništa ako u pozadini nema nekih prepoznatljivih stvari.

Tako da se netrebate paranoisati bez veze. Samo pamet u glavu i sigurni ste. Znači ako growate jedino šta morate paziti je to da ne davate informacije koje bi vas mogle povezivati sa vašim aktivnostima iz privatnog života (to je jedini način kako se može pasti uz pomoć ovog foruma). Server nam nije ni blizu naših zemalja a i pod ssl-om je. Uostalom NISMO KRIMINALCI, i ne dopuštamo da ljudi rade dnevnike koji bi nagovještali da se radi o komercijali.
Ebemu sad se osjećam ko pripadnik kriminalne organizacije. Ma fuck off i chill out
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ne znam kojoj je radnji rijec ali pretpostavljam koja je jer ima samo jedna jedina najveca. Brisanje profila i postova nazalost je nemoguca. Ukoliko se vise ne bavis uzgajanjem nemas sto da brines ja ne mogu sad ici i redom brisat profile ko god pozeli. Poenta nije da izbrisemo cjeli forum kao da ne postoji. Poenta je da nas je sto vise. Ne razumijem samo kako oprema koju si narucio...nisi valjda ostavio tamo adresu stanovanja to jest mjesto gdje uzgajas??? Ne razumijem kako ce te povezat mogao si kupit preko sestrinog mjesta boravka pa sta upasce nekom u kucu onako da nisu ni sigurni da je tu grow.
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
bash lepo od njih shto nas prate...jedino kad sam bio do hidroponike lichno jeste kada sam kupovao HPS,...posle sam otishao do ortaka,pa na bus,znachi trebaju da me prate 5 chasova da bi skontali gde zivim...ma daj,ko tje da se cima oko toga...ne isplati se...uostalom,bureku,ako imash dosije,onda imash i zashto da se tripujesh...:icon_lol: opustite se ljudi,netje se oni cimati zbog sitnih ribica kao shto smo mi,jer mi gajimo za sebe,i samo za sebe....a ove alave budale shto hotje masovnu proizvodnju,njih treba jebati...ali kazem vam,da panduri non-stop sede ispred radnje da vide ko je shta kupio i da ih prate,to je smeshno...
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
Weedran je napisao(la):
5. naravno da policija prati forum, zato ga i održavamo sigurnim. I nadam se da su ljudi kod objavljivanja dnevnika svjesni rizika.
Napominjem opet da policija može znati da vi posječujete vutru ako traži ispis spajanja od vašeg ISP-a, a to će raditi jedino ako vas znaju i ako ste im sumnjivi van foruma kao realna osoba kojoj znaju ime i prezime (iako nikad neće moći saznati iza kojeg ste nicka i šta ste radili na forumu osim ako ne postate očite informacije, (oni jedino mogu znati da ste se spajali na vutu). A preko samog foruma kao jedinog izvora informacija nemogu nikako znati tko ste (naravno opet ako ne postate očite informacije). Slike growova im ne govore baš ništa ako u pozadini nema nekih prepoznatljivih stvari.out


taman se spremao da izbacim neke slicice,kad vidoh post od Bureksasirom
-slabo sa razumem u vezi sa internetom ili gotovo da se ne razumem uopste..ali ovaj deo mi je pomogao da se NE PREDOMISLIM.
u svakom slucaju sigurnost na prvom mestu..i ako se ne prave sranja napolju,(sto je tesko ali izvodljivo),mogu kerovi da te povuku za ***** i to samo preko foruma:icon_lol: jer za njih,ti u sustini ne postojis??
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nema frke ljudi samo opusteno svako kopa sebi jamu :)
1. prvi razlog zasto sam ovde je da pomognem legalizaciji vutre ako je ikako moguce tako da mi nije namera da se pretvaram pod laznim imenom a cak imam i svj icq postavljen tako da mogu da me kontaktiraju ako zele.

al opet ja sam ja a neko drugi je drugi :)

mislim da jedino pravim pokzazivanjem lica mozemo nesto uraditi posto ne mogu oni da pohapse 100.000 ljudi a milim da bi svi trebali da se pokazu i da se pokrene vec nesto a ne ovako sakrivanje preko nika nece nista da promeni pozdrav ..
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
da se mene pita ja bi zabranio komercijalno uzagajanje , ali isto ne razumijem one koje puše po 10 jontova na dan......dao bih kao u Češkoj da možeš uzgajat par svojih biljaka, nek onda zabrane upotrebu cigareta i alkohola, pa da vidimo što će bit, naravno država previše zarađuje na tome da bi to dopustila....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
cam u ceskoj mozes da ugajas par biljaka al dobijes kaznu za to ako te provale :) samo sto nije krivicno a u tome je poenta...

sad ce njima novi zakon ponovo u vezi droge a tek onda ces da se krtsis sta ce sve da bude dozvoljeno..

fora je u tome sto je kod njih tek pocelo a ako negde bude vutra legalizovana onda ce to da bude kod njih :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
šta se tiče praćenja,uopće neću komentirati šta sve ne rade i nakoje načine, a rade svašta bar kod nas, sorry al neću reć gdje:icon_lol:. a šta se tiče češke ne znam kollko ste čitali al one će prejeb.......... amsterdam i to stvarno prejeb..........., šta se tiče novih zakona. ajme šta kod nas nema pametnih ljudi za ovakvo nešto, pa turizam i sve ostalo u komadu sa ovim,zemlja cvate:icon_lol::icon_lol::icon_lol:.al ne,mi moramo imat jeb........... budale ,ko i onaj jeb....... anslinger koji je sve i počeo, samo 20-tih a ne u ovom stoljeću!!!
 
29.01.2010
0
0
0
69
Odredjena doza paranoje nikad nije na odmet

Pogledajte sledeci link, to su vam vec dobro poznata uputstva koja je chak i Jorge Cervantes navodio u svojim knjigama:

http://www.stonerforums.com/lounge/growfaq/1464.html

Prodavnica nema bazu podataka svojih kupaca, tako da svi mozete da budete bez brige.

Dnevno kroz prodanvicu prodje i do 50 kupaca, od chega su dosta poljoprivrednici (ne zaboravite da jedini u Srbiji imamo hidroponske supstrate, a usput smo i dosta jeftiniji za druge stvari) po koja bakica, srednjovecni ljudi, a po najmanje klinci (uglavnom necija sestra, drugarica, ili kcerka). I kao shto vam dechko reche, ako vas ima u njihovoj bazi podataka, onda se razmislite josh jednom shta u zivotu radite. I te dnevnike koje ovde vodite su vam malo pametna stvar. Mi probleme sa dotichnima nikad nismo imali, niti su nam se chak shtavishe ikada obratili. Kamere nemamo, niti cemo ih stavljati.

A ponajvise se pazite kad zavrshite sa chitanjem ovog posta, jer vam je negde ostala upamcena IP adresa :)

Aj u zdravlje
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja mislim da se clanovi najvise plase kad im se IP adresa poveze sa kupovinom necega. Do sada niko nije pao samo zbog IP adrese. Nemoguce je pasti samo zbog IP adrese jer vjerovali ili ne dolazi 3000 ljudi dnevno od kojih 2% uzgaja kuci sa te lokacije. Pa mislim bilo bi suludo trazit preko IPa tih 2%. A da ne govorimo sto je sve enkriptovano (SSL) tako da je skoro nemoguce pratiti sta taj IP radi na nasem forumu.

Ja mislim da je ipak malo...hmm... tek tako optuzit neku firmu jer ipak to je ljudima posao i od toga. Za onu hrvatsku firmu bilo 4-5 clanova koji su se bunili i jedan stariji clan sa dosta postova koji je bio bas 100% siguran.
 
03.12.2009
3
1
0
45
Pošto je ovo moj prvi post iskoritiću priliku da pozdravim sve članove foruma!

Vidim da su neki od članova zabrinuti zbog sigurnosti tj. privatnosti njihovog boravka na netu! ? Kao jedno od besplatnih rešenja predložio bih da za surfovanje koriste TOR!!! Tor je Open Sourse projekat koji vašu privatnost na netu podiže na jedan VISOK nivo. Kao nedostatak Tor-a naveo bih njegovu brzinu. Sa obzirom da je vaš saobraćaj preusmeren preko mreže servera onda je i normalno da će brzina biti manja. Tor je besplatan i može se a i nemora instalirati (postoje 2 varijante). Ukoliko se opredelite za varijantu bez instaliranja pošto skinete odgovarajući fajl (pošto kliknete OVDE) fajl samo treba raspakovati. Dobijete folder Tor Browser. Duplim klikom na exe fajl pokreće se Tor klient i otvara vam se FireFox. Nebitno je da li imate ili nemate instaliran FireFox otvoriće vam se potpuno od sistema nezavistan (portable) browser. Sav internet saobraćaj koji ostvarite preko njega biće preusmeren preko mreže servera iz raznih zemalja i samim tim će vaša IP adresa biti promenjena.Pošto neki dodaci za browsere mogu "otkriti" vašu IP čak i ako ste je "sakrili" sa nekim od programa , u ovom FireFox-u te stvari isključene (Java, Flash, ActiveX, RealPlayer, Quicktime, Adobe's PDF plugin). Tor možete nositi na fleshu tako što folder (Tor Browser) prekopirate na Flash. Moram da kažem da nije toliko praktičan sa "obično" surfovanje zbog svoje nešto slabije brzine ali zato je nezamenljiv u slučaju kada STVARNO ŽELITE da budete sigurni u smislu PRIVATNOSTI! Napominjem da je besplatan, open source,i da se ne mora instalirati!:lock:

Sa obzirom da većina ljudi na svojim laptopovima i stonim računarima često drže PRIVATE stvari koje ne bi baš želeli da može svako ko sedne za PC da "iskopa" na hardu. Dosta praktično za ljude koji prave grow dnevnike, snimaju "filmiće" sa svojim ribicama , nosite računar na popravku i slično. Svako ima pravo na PRIVATNOST . Kao sigurnost za takve stvari predlažem još jedan FREE, OpenSource, program. U pitanju je TrueCrypt!!! Mogućnosti ovoga programa su izuzetne. Vrlo je jednostavan za korištenje čak i za ljude koji ne barataju jako dobro sa računarima. Sa njime se može kripovati ceo hard disk uključujući i operativni sistem što je dosta praktično kod laptopova jer u slučaju krađe sigurni ste da ni jedan podatak sa hardiska neće biti čitljiv bez passworda koji samo vi znate! Takođe je moguće i napraviti jedan ili više obično VEĆIH foldera u koji ćete smeštati PRIVATE stvari. NIKO ali NIKO (pa ni narodna MILICIJA :2flip:) neće moći da pročita podatke iz tog foldera bez odgovarajućeg passworda! TrueCrypt se takođe može ali ne mora instalirati sa tim što da bi se pokrenula portable verzija morate imati Administratorsko pravo na PC-ju. Kriptovani folder nema ikonicu "običnog" foldera nego kao kada Windows ne ume da prepozna sa kojim programom da otvori neki fajl . Kada taj folder "otvorite" sa TrueCryptom on vam se pojavi u MYComputer kao novi DRIVE. Jednim klikom možete da ga zatvorite (zaštitite) ili da podesite da se automatski zatvori. :lock:

Probajte nećete se pokajati!:leafblunt:

:happy031:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Već sam objašnjavao da nema smisla ići na vutru preko tora i ostalih finta za skrivanje ip adrese i anonimnost te vrste. vutru ne zanima vaš ip ni tko ste, ni gdje ste, niti će itko ići gledati log fajlove vutre, i nemate apsolutno nikakve koristi od toga da skrivate ip u ovom slučaju. To se koristi onda kad neželite da druge web stranice znaju tko ste i kod hakiranja. vutra je pod ssl-om i vaša zadnja briga. Ako želite totalnu anonimnost na netu onda se nemojte spajati preko svog ispa nego preko wireless mreža koje su spojene na net preko nekog ispa s kojim nemate nikakve ugovore.
A ovo sa kriptovanjem osjetljivih podataka s kompa je dobra stvar.
 
03.12.2009
3
1
0
45
Weedran je napisao(la):
Već sam objašnjavao da nema smisla ići na vutru preko tora i ostalih finta za skrivanje ip adrese i anonimnost te vrste. vutru ne zanima vaš ip ni tko ste, ni gdje ste, niti će itko ići gledati log fajlove vutre, i nemate apsolutno nikakve koristi od toga da skrivate ip u ovom slučaju. To se koristi onda kad neželite da druge web stranice znaju tko ste i kod hakiranja. vutra je pod ssl-om i vaša zadnja briga. Ako želite totalnu anonimnost na netu onda se nemojte spajati preko svog ispa nego preko wireless mreža koje su spojene na net preko nekog ispa s kojim nemate nikakve ugovore.
A ovo sa kriptovanjem osjetljivih podataka s kompa je dobra stvar.

Da ne bi bilo zabune!

Prvi deo mog posta nisam pisao zato što smatram da su ljudi eventualno ugroženi posećivanjem ovog foruma! Ideja je bila samo da ljudima u par rečenica prezentujem takvu vrstu anonimnog surfovanja! Dobro je što je VUTRA forum preko SSL servera ali IP adrese se ipak negde loguju. Samim tim mogu nekim "nesretnim slučajem" dospeti u pogrešne ruke!Čak ni tada se ne bi ništa strašno desilo za "obične" posetioce ali bi ljudi sa grow dnevnicima bili delimično ugroženi.Ljudima treba prezentovati što više činjenica a odluku oni sami donose šta će i kako će. Mislim da je tako najpoštenije!

Što se tiče kriptovanja podataka na PC-ju mislim da bi SVAKO trebao da ima "svoj kutak" na hardu gde zna da ga niko neće "uznemiravati"!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Neće nikakvi logovi od vutra servera stići u ničije ruke od nadležnih državnih organa naših zemalja jer nemaju nikakve ovlasti tamo gdje je vutrin server, i trebali bi pokretati međunarodnu suradnju i pitaj boga šta sve ne da bi uopće dobili naloge za pristup podacima sa vutrinog servera... a zbog čega? jer netko growa biljku doma u ormaru? Murija eventualno može (a za to bi trebao bit sumnjiv na kvadrat) tražiti logove od tvog ispa, a to im opet neće ništa govoriti osim šta će znati da ste pristupali vutri org, šta ste tu radili neće znati zbog ssl-a.
Jednostavno šansa je nikakava da se poveže nekoga s ovog foruma sa realnim njim van foruma čak i kad bi imali ip adrese i dokaze o spajanju na vutru (osim naravno ako se sami ne odate davajuči informacije na forum koje se mogu povezati s vama). Osjećam ko da se ponavljam previše opet.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Redovno brisemo IPove na serveru. Mada ne mogu ni zamislim sta sve neko mora da uradi da dodje do IP loga. Prije svega mora da bude super hacker da razbije sigurnost servera e onda kad to uradi ne moze da upotrebi tu informaciju jer je do nje dosao ilegalno. Na sudu dokazi nista ne znace ako su dobijeni ilegalno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.