upravljanje na daljinu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2010
4
0
0
38
Pozdrav ekipa..
Evo nisam dugo član foruma ali pratim sve što ima na forumu. Svaka čast svima na trudu!
Puno sam naučio od vas!

I sam sam posadio "nekoliko" biljaka, ali sam naišao na jedan problem koji do sad nitko nije spomenuo.. ili bar ja nisam vidio.
Radi se o susjedima ili znatiželjnim likovima koji su oko mjesta gdje se sadi.

SVAKI PUT SE NAŠAO NETKO KO JE BIO SUMLJIČAV PREMA TOME ŠTA JA SAD ODJEDAMPUT SKORO SVAKI DAN IDEM U VIKENDICU, ŠTA JA TO RADIM U GARAŽI, ZAŠTO SAM PREUREDIO BALKON ITD ITD....

Uglavnom, i ja postao paranoičan da slučajno nebi netko od "njih" prokužio šta ja ustvari radim i da ne zove momke u plavom.. (bilo je i slučajeva da je jednog tipa kojeg znam vlastita stara prijavila)..

Odlučio sam da neću riskirati tako dugo dok ne nađem rješenje. I našao sam ga!!

Meni najbolja stvar od svega je da mogu sve napraviti preko interneta ili spajanjem preko rutera i da nemoram svako malo na mjesto "zločina".

Mogu provjeriti temp., vlagu, jačinu svjetla, podizati i spuštati lampe, provjeriti koliko mi je vode ostalo, koja mi je ph vrijednost i još brdo toga....

Isto tako mogu promjeniti režim rada cjele instalacije preko neta ako je potrebno.

Za to mi nije bilo potrebno vući nove instalacije nego je sve išlo na stare.

Namjeravam kupiti kamere i ubaciti ih u grow room da mogu vidjeti kako moja "djeca" napreduju a da nisam s njima u istoj prostoriji.

Firma koja mi je postavljala svoj sustav, bavi se kućnom automatizacijom.. Imaju proizvode koji se mogu upotrjebiti za moj problem.

Ja sam im izmislio neke isprike zašto mi treba njihov sustav, dečki su odradili svoj posao i nisu previše ispitivali. (možda su shvatili o čemu je riječ, al me frend, preko kojeg sam došao do njih, uvjerio da s njima nemam razloga za brigu iako sam ja dosta paranoičan što se takvih stvari tiče).

Evo kroz manje od mjesec dana ide 3. tura van i sve radi i nema nikaakvih problema.

U sve to vrijeme ja sam bio na mjestu "zločina" svega nekoliko puta što mi je vrlo bitno jer živim ipak u državi u kojoj živim. Ubojica će dobiti godinu dana zatvora ko i čovjek koji popuši frulu. :clap:

Pošto znam da nesmijem reklamirati nekoga na ovom forumu nisam stavio ni link ni kontakt.

Ako neko ima isti problem kao i ja neka mi se javi pa ću vam drage volje dati kontakt.

pozz!!:leafblunt:
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
može i meni link, slike neke možeš stavit ode... zanima me to upravljanje i mjerenje.. jel imaš neku električnu shemu
jbt za upravljanje su potrebni i elektro-motori, elektronički sklop s mikrokontrolerom , a mikrokontroler trebaš isprogramirat- jako zanimljivo- moga bi se toga pokušat uvatit - pronać par shema na netu... budem baš me zanima- javin vam... znan- bia san slabostrujaš u srednjoj
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Bok!
Bilo bi lijepo kad bi to malo popratio slikama i opisom...siguran sam da ima dosta zainteresiranih za takve stvari,a o linku onda na kraju ako se tko odluci sto se tice toga,lako mu na PM sendas
 
11.11.2010
4
0
0
38
pc.grower je napisao(la):
može i meni link, slike neke možeš stavit ode... zanima me to upravljanje i mjerenje.. jel imaš neku električnu shemu
jbt za upravljanje su potrebni i elektro-motori, elektronički sklop s mikrokontrolerom , a mikrokontroler trebaš isprogramirat- jako zanimljivo- moga bi se toga pokušat uvatit - pronać par shema na netu... budem baš me zanima- javin vam... znan- bia san slabostrujaš u srednjoj

bok!!
šta se tiče ovih sema spajanja. Netrebaš NIŠTA SPAJAT!!! tako da ako hočes sve možeš izvaditi i preseleti na drugu lokaciju! Dobiješ prekidače (za njih trebaš jedino napajanje, a to već sigurno imaš jer inače nebi imao svjetla tamo gdje trebaš). Releji, senzori, utičnice i ostale stvari koje dobiješ međusobno komuniciraju BEŽIČNO! Treba samo struja!

Ako misliš na slike uređaja - radi se o crnoj kutiji veličine DVD player-a s kablom za napajanje, relejnim ulazima, 2 serijska porta i zbilja još puno priključaka.
Imam još garanciju 2 godine pa nisam otvarao da vidim šta sve ima unutra.

Sve ostale gore navedene stvari koje kupiš izgledaju kao i obične. Senzori rade na baterije pa ih možeš postaviti gdje želiš. Relajni kontak je samo spojen u strujni krug (za podizanje lampi).

Kada smo meni ugrađivali sve je bilo gotovo za par sati. Najvise vremena im je uzelo programiranje da sve to proradi kako bi trebalo raditi.

Mislim da nebi bilo isplativo smišljavati protokol za bežičnu komunikaciju koja bi bila sigurna i stabilna! Definitivno nebi želio da mi nešto zakaže u nekom trenutku. I onda ponovo raditi nešto novo.

Ako bi išao na rješenje s žicama imaš stvar koju češ dugo postavljati i NEČEŠ JE MOĆI PRESELITI...

Mikrokontroler neće biti dovoljan! Nemožeš se spojiti na net ni ništa. A kad bi išao sve to raditi sam mislim da bi potršio više nego na pojedine elemente nego da kupiš gotov proizvod koji eto, nije namjenjen baš za tu upotrebu ali funkcionira.
A i imaš 2 god garanciju pa te boli qurac! U te dvije godine, sve se to isplatit financijski.

Al ako se ipak upustiš u sve ovo želim ti mnogo sreće i oćekujem da ćeš nas obavještavati kako napreduješ... Mene zbilja interesira!!!
 
11.11.2010
4
0
0
38
Što se tiće slika njih nemam, niti mislim slikati a pogotovo stavljati na forum. Neznam tko sve čita ovo pa se neću izlagati bilo kakvom riziku.. Znam da je više manje sigurno al ipak...
Nadam se da imaš razumjevanja! mogu ti opisati ako te nešto konkretno zaanima..

pozz!
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
za samostalno rađenje svega toga mislin da je pre pre pre komplicirano da se upravlja sve interneton
meni je box doma- u sobi
tia bi napravit nešta šta i ti samo minijaturno jer mi je i box 42x38x60 (da ga ne otvaram nepotrebno)
spominja san mikrokontroler jer sam ja sebi zamislia ovako:
upravljanje temperaturon mikrokontroleron (samo šta to iman)
automatsko zaljevanje -- šta misliš o tome??? - treba mi pumpa, spremnik vode, neka uzbuda koja će pokrenit pumpu m tajmer koji će zadavat da pali pumpu svako dan ipo recimo i koji će zaustavljat tok vode-- ali opet je sve to mikrokontroler!!!
pokušat ću napravit bar to navodnjavanje jer san izaša iz škole ima 2 godine pa je sve isparilo skoro al baš se sićan da smo imali predmet o mikroračunalima - i učili smo spajanje i programiranje ATMELovih mikrokontrolera , a ja san doma još učia i s PIC-evin mikrokontrolerima jer me to baš zanimalo tražit ću na internetu o tome , ako ne nađen dovoljno informacija jbg. odustajen
imaš li još nešta šta ja ode nisan napisa osim podizanja i spuštanja žarulja- to ću ručno hehehe
i daj mi na privatno link da malo pogledam o tome pliz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zaboravili ste da treba biljku uzgojiti a ne igrati se električara:icon_lol:
plant_bob- nevidim svrhu otvaranja teme i pričanje u prazno bez slika,imaš finu teoriju ali daj prezentiraj sistem u praksi,nitko nije nadrapao radi 3 slike,niti 30 slika i videa.Bar nešto.
 
15.10.2009
43
10
8
44
Ideja je jako zanimljiva i sam sam vise puta razmishljao o ovako necem. U sustini najbolje je izbaciti za pocetak mikrokontrolere iz igre i zameniti ih tajmerima posto bi to pojednostavilo dosta toga... Ako bas neko hoce da se igra mikrokontrolera onda moze da ubaci i neki RTC pa da programira pojavu svetla tacno onako kako je u prirodi ali opet to je vec mnogo van domena jednostavno i prostog... Svojevremeno sam nailazio na seme po netu kojima bi mogli da se ukljucuju uredjaji preko net-a...
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
pc.grower je napisao(la):
automatsko zaljevanje -- šta misliš o tome??? - treba mi pumpa, spremnik vode, neka uzbuda koja će pokrenit pumpu m tajmer koji će zadavat da pali pumpu svako dan ipo recimo i koji će zaustavljat tok vode-- ali opet je sve to mikrokontroler!!!
ne treba....najjednostavniji automatski način zaljevanja je preko sistema za infuziju koji ima jednostavno cijev i kotačić za regulaciju protoka a da se fino izračunat koliko kapi treba ići po min/satu da bi biljka dobila dnevno tolko i tolko vode...