Uputstvo za stavljanje mozga u funkciju i prevencija nebuloznih pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Dragi čitaoče(početniče), pre nego što počneš sa čitanjem ovog teksta skokni do toaleta da se obilno umiješ 'ladnom vodom. Pretpostavljam da, ako si se umio, sada čitaš i pitaš se zašto si to uradio. Ni ja nisam u potpunosti siguran, ali...dobro umivanje ne može da škodi.
Prva greška koju prave novi i nadobudni mladi groweri je uletanje na forum pod punim gasom, sa gomilom nasumično izabranih pitanja i haotičnom paljbom po temama koje često nemaju blage veze sa onim što vas zanima (ako uopšte znate šta vas zanima). Dakle, kad ulazite na forum, uđite hladne glave i junački se borite sa hordom nebuloznih pitanja u glavi koja grabe da izađu i prošire se po forumu kao infekcija. Kada budete zauzdali pitanja, polako ćete shvatiti da bi bilo super da recimo prvo pročitate neki dnevnik i još koju temu, makar i nasumično izabranu, jer ćete tako uspeti da istisnete iz glave i rešite se barem na kratko tih nebuloznih pitanja.
Druga greška koju prave mladi, nadobudni, potencijalni groweri je stvaranje utiska da su posisali svo znanje ovoga sveta posle dva pročitana dnevnika, desetak odgledanih naslova i uspešnog postavljanja avatara. Te će zbog svoje instant obaveštenosti, već kod stavljanja semenke u zemlju, shvatiti šta znači poslovica: "Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji!" U tom stadijumu najčešće nema pomoći da se vaš mozak stavi u funkciju ili barem vrati na početak, pa ćete kao avet tumarati po forumu, moliti za pomoć i najzad pasti u očaj, prodati opremu i napiti se kao prut u nekoj kafani.
Treća greška. Ukoliko ste preživeli prve dve greške i uspeli nekim čudom da započnete grow, moze se desiti da vam apetiti porastu i pod naletom samopouzdanja, dođe do priče: hoću da uzgojim hitno 50 biljaka za lične potrebe, koliki mi je box potreban?- Ovo je naravno kraj puta za vas.
Dakle, da biste izbegli ovakav scenario pridržavajte se sledećeg:
1- Ne upadajte na forum napljugani...više nego inače.
2- Umijte se ladnom vodom.
3- Obavezno odradite test inteligencije pre ulaska na forum. Ukoliko je iq manji od 80, nemojte ni pokušavati da se registrujete.
4- Pre nego što poželite da kliknete dugme i otvorite temu zbog pitanja: da li da zalivam levom ili desnom rukom, pokušajte da što duze zadrzite taj poriv u sebi, jer uz malo vremena i preispitivanja samog sebe dobićete već odgovor.
5. Ukoliko se pridržavate gore navedenog, može se desiti da dobijete potrebu da smarate ljude preko PP(privatnih poruka), što opet stavlja mozak van funkcije a vas vraća na početak priče.
6.Ako ste se uspešno izborili sa prethodnim stavkama i uspeli da posadite biljku, morate shvatiti da je grow proces i da se ishitrenim potezima i nestpljenjem vraćate na početak priče.
7.Opet se temeljno umijte ladnom vodom i pre svakog ulaska na forum ponavljate radnju.
I zapamtite: zagrevanje mozga pre početka growanja je od presudnog značaja za uspešan grow i konstruktivni boravak na forumu. :)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Dodao bih samo da posle citanja dnevnika i drugog i pre pocetka growa , osmisliti plan od pocetka do kraja uzimajuci u obzir sve negativno sto moze da se desi i kako to spreciti . Papir pa lagano ...
Kad vec imate neku ideju i gotov plan , lakse ce se odgovoriti na eventualna pitanja i shansa za uspesan harvest se veoma povecava ;)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kume, saljiv ti je teks, nikakav problem. al konstruktivnije bi bilo da napravis neko uputstvo za upotrebu foruma za newbes ako vec imas viska slobodnog vremena :) posalji mi sta napises, napravim reviziju i dopunim ako sta treba, okacim u podforum za moderatore da bace pogled i daju komentre, pa da ljudima prvih dana po dolasku olaksamo posao i snalazenje na forumu. jest, davno sam ja rekao da cu to napraviti al na toliko sam frontova privatno a i ovde da se jednostavno ne stize.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Palo mi je napamet i tako, ali ovo mi je trenutno došlo, bez mnogo odgovornosti u šaljivoj formi. Nisam siguran koliko bih uspeo da napravim jedno uspešno i ozbiljno uputstvo, mada voleo bih. Nije baš da imam vremena, bebe mi stižu iz porodilišta, ali može ostati kao opcija da uradimo tako nešto, samo ništa da ne obećavam. :)