Uradi sam zaljevača sa rupicama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Evo baš se sjetih neki dan kako je nepraktično ovo što većina od nas radi a to je zaljeva sa recimo bocom od 2l (u mom slučaju je to cola) , Zašto je nepraktično ? zato jer kad nagnete bocu kroz onu rupu krene mlaz pod pritiskom i kako god vi to spretno radili nećete ravnomjerno zaliti supstrat u kojem se nalazi vaša ljubimica ,
Riješenje je vrlo jednostavno i mogu vam reći isprobano dobro sve što vam treba je boca od koliko vi želite litara i jedan čavao debljine po izboru naravno da nije neka mrcina .Morate računati da bi trebalo napraviti bar šest rupica . Zabijete čavao najbolje u sredinu prvo pa od sredine simetrično stavljate nove rupe .

Evo i slika mislim ako je uopće potrebna :





PS : može se napraviti neki odušak za zrak no mislim da bi bilo nepraktično
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Po meni je sto puta lakse bez ikakve zajebancije da fino uzmes praznu flasu od onog za cistiti staklo gdje ima ona prskalica i stavis na flasu od 2 litre (coca cola) kao ja i imas idealnu prskalicu kojom mozes i list fino poprskat a da ga ne lomis tako isto i zemlju a rasprsiva ga pravo dobro.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@Rasta To je to covece,najbolja stvar za zalevanje,flasica sredstva za pranje prozora...

Prvo je isperete od prethodne supstance koja je bila u flasici zatim je napunite vodom.Na vrhu se nalazi prskalica koju mozete da podesavate tako da pravac izlaska vode bude rasporedjen kako vi zelite.

Evo slike flase koju ja koristim...

 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Koliko vam treba vremana da zalijete jednu saksiju od 10 litara u koju od prilike 2L vode ide sa tom prskalicom??
Pa onda imas recimo 4 saksije!
Pa to je citav trening za podlakticu! Malo sporta a?
Ovo stonerovo je najbolje jer nepravi ni rupe u substratu pod mlazom vode iz grla flase ali je to stara fora cudi me STONER da ti to nisi ranije radio!
Ali eto ima ko mezna pa si mu pomogao!

Ja mislim da ako neko ima mogicnosti da cep od flase izbisi nekom burgijicom od 2-3mm! Brze i jednostavnije!

Poz.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja da to radim uzeo bih bocu od mlijeka, jer ima siru rupu
pa mozes napravit vise manjih rupica. ja stavim prst na mjesto
cepa pa mi nebude preveliki mlaz dok zalijevam
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
iskreno mislim da ovo ne vodi nicemu :))

zaljevanje i prskanje biljaka nije nikakav problem i moze se izvesti na bezbroj nacina pa mislim da je nepotrebno diskutirati o tome . .

ali volim kad netkom da prijedlog , u ovom slucaju stoner i jos ako je dobar ...supercina :)

peace . :))