Urbane legende, onako usput ...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo još jedna od tema za razbibrigu. Svi smo čuli za neke priče koje su se nekom negde desile, mada niko sa sigurnošću ne zna kome i gde. Priče tipa - pričao mi jedan čovek ... A sasvim moguće da su se i desile. Što kažu, gde ima dima ima i vutre, mislim vatre ;) .

Evo da počnem .

Kažu da se desilo negde u Crnoj Gori. Umro djed, spremaju se za sahranu, razmišljaju šta će sa djedovim mobilnim telefonom. Neki od prvih modela, što ono kažu " cigla ", nikom ne treba i reše da ubace telefon u sanduk i sahrane ga sa djedom.

Medjutim, unuk izvadi karticu pre nego što su telefon stavili u sanduk. Prošlo nekoliko dana od sahrane, unuk stavi djedovu karticu u svoj telefon, dodje na prozor kuće, vidi oca u sobi i nazove ga. Zvoni ocu telefon, gleda u neverici u njega, nije obrisao kontakt, javlja se sav sludjen, a unuk će

- Telefon si mi poslao a punjač nisi, ne znam šta da radim ...

Otac u nesvest, trasss, jedva su povratili čoveka.

Hehe, znajući mentalitet Crnogoraca i njihov smisao za humor ne bi me čudilo da se ovo stvarno desilo. Ko zna ...

Ako je ko od vas čuo neku priču koja se negde nekom desila, a da je moguće da je tako bilo, neka piše, taman da imamo šta da pričamo društvu u kafani ...

Pozdrav. A i nisam odavno otvorio neku temu :thumb:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
evo jedna priča za koju su mi pričali,e sad vjerovatno je izmišljena,ali.......
u selu do mog,umro čovjek,bar su tako mislili...ne reagira,ne budi se,srce ne radi....iduće jutro obukli ga u odijelo,stavili u sanduk i krenulo žalovanje (prije dok nije bilo mrtvačnica bio je običaj u kući pokojnika izložiti ga na odar i tamo bi se okupljali rodbina i prijatelji). e sad,treba pripremiti sve za sprovod i karmine poslije...i tako,kraj pokojnika stoje dva čovjeka i potiho razgovaraju šta sve treba napraviti,a kuća puna ljudi...i tako se dotaknu rakije,kod koga će kupiti,koliko treba i to....kad odjednom čovjek/pokojni se budi i govori njima ˝nemojte kupovati imate u podrumu cijelo bure rakije˝....kažu stampedo u sekundi nastao,babe jedna preko druge kroz prozor iskakale,urnebes....šta je bilo poslije ne znam,ali mislim da je i ovo dovoljno da uđe u legendu. :)
 
10.12.2013
21
40
18
Ili baba koja je vodila kozu nekud, pa stala pored spustene rampe da se obracuna sa bezobraznikom koji je nesto dobacio, privezala kozu za rampu, otisla da se ovom nacestita mile nove godine, a kad se okrenula, ima sta da vidi: rampa se podigla, a njena koza visi obesena
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo još jedna...

Dva lopova razradila sistem. Udju u zgradu i nasumice odaberu stanove, pozvone na vrata pa ako im otvori muškarac kažu da su pogrešili stan. Ako im otvori starija osoba ili dete ispipaju pričom koga ima unutra pa ako je bezbedno udju i obave "posao".

Jednom prilikom pozvone na vrata, otvori im dete i ide priča.

- Zdravo mali, kako se zoveš ?
- Luka
- Ko je sa tobom ?
- Milica
- Koliko godina ima Milica ?
- Tri

Upadaju oni u stan, zaključaju vrata za sobom, kad izlazi Milica, rotvajler, ženka, kažu da ih je razbucala, jedva živu glavu izvukli. :)

 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
prilicno su ceste te price sa "mrtvima" koji se bude i slicno..
ali..necete vjerovat...osobno poznajem lika za kojeg ide ovako prica..
ilo je to pred 40tak godina..na selu..nesto su oko vinograda radili.uglavnom..frajer je pao sa prikolice traktora i puko glavom o grotu*...frka&panika..on ne trza...pojavio se lokalni lijecnik i proglasio ga mrtvim..frajera spakirali i dritto u mrtvacnicu...frajer se budi mraku,smrznut ko partizan na igmanu...
e sad...tip koji ga je proglasio mrtvim je bio notorni pijanac..i zadnje godine karijere je zavrsio kao patolog tj. ne cak ni patolog.. nego je kao dezurni isao po kucama i proglasavao smrt.to je 100% istina jer mi je bio susjed + bila sam svjedok jednog njegovog posla tj. "proglasenja mrtvim".
+ znam tipa koji je kao student radio kao pomoc na patologiji..i on zna za istu tu pricu...( uz mnoge druge price & istinite dogadjaje sa patologije )
+ taj lik kojemu se to dogodilo zivi u mom bivsem kvartu..osobno ga nikada nisam pitala dali je to istina..ali znam da je to bilo kao opce poznato...
dakle...prilicno sam sigurna da se to stvarno dogodilo..
po selima su ti lijecnici cesto bili pod gasom..svi su ih pozivali na bicerin**..chashchavali i slicno..i eto..to je dovoljno da se nesto slicno dogodi..

grota=kamen,veliki kamen,stijena..
bicerin=mala casica-obicno za aperitiv ili dizhestiv..ili neko drugo zestoko piche...npr. lokalnu grapu/rakiju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and weedoye
10.12.2013
21
40
18
Moj drug se ukomirao od gina i zaspao u kadi u mraku... Kada se probudio, opipao plocice, mrak oko njega... Po vrisku smo skontali da se jako uplasio :)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Prićo mi je deda pokojni da su neka 2 onda dedeka iz sela išli po kiši nekoj,navećer po groblju kući,i frajeru je zapela kabanica za grobnicu (za čošak ili sl),na mjestu je čovijek umro...valjda je mislio da ga povlaći nešta u grob ili šta ja znam... eto samo si probajte zamislit situaciju :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
mali marko to je i meni deda prica ahahahhaha

nego posto sam upo odje da i ja ispricam nesto. nije bitno ko mi je pricao ali
prica ide ovako. neki lik, oko 50tak godina u komi, i ne secam se da su ga proglasili mrtvim ili ne
uglavnom on se kasnije probudio, i pricao kako je otiso ispred neke kapije i izaso
neki lik koji mu je reko da ne moze jos da udje tu jer mu jos nije vreme,
kao doso do 'raja' ili cega vec i Bog mu reko da mu nije vreme. E sad nzm
dal je ovo urbana legenda ili laz kako bi ja poverovao da Bog postoji.

znam kad sam cuo ovu pricu, da neko vreme nisam smeo da spavam bez svetla.
al dobro, bio sam mali,opravdano :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
"..nije bitno ko mi je pricao ali......
E sad nzm
dal je ovo urbana legenda ili laz kako bi ja poverovao da Bog postoji.

znam kad sam cuo ovu pricu, da neko vreme nisam smeo da spavam bez svetla.
al dobro, bio sam mali,opravdano :D........"

mali weed u krevetu..i mama mu prica price za laku noc...sa religijskim elementom... :))
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
imam ja jednu samo ako je uspijem istipkat kako treba.....Poznam tipa iz jednog sela koji je lovac i naravno ima svog lovackog psa koji je uvijek bio uz njega di god ovaj krene a kuca mu na kraju sela nema kud vec u njive sa puskom na ramenu i psom uz nogu i krene jedne zime (ratni period) do zaledjenog ribnjaka izvadit malo sarana (napravis rupu u ledu pa ih vadis sa ostima) al kako se imalo eksploziva u to vrijeme umjesto sjekire odluci bacit stapin dinamita i tako pripremi on stapin zapali baci na led kad njegov vijerni pas trk po dinamati zgrabi ga i sav sretan natrag prema gazdi a ovaj bjezi koliko ga god noge nose...nemoram vam dalje pricat kaze da je samo rep ostao i da je imao srece sto je bio kratak sa fitiljem pa je stedio a toliko se brzo odigralo da nije uspio skinut pusku i ustrijelit psa vec je bilo sprint kakav ni Usein Bolt nebi nadmasio
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo jedna uz jutarnju kafu.

Svinjokolj je u pitanju, desilo se negde u Vojvodini, da li je istinita ne znam, pričam kako sam čuo. Uglavnom, novembar, tužan mesec za svinje, klanje.
Iz ekipe koja se skupila, neko je čuo kako su negde svinju oborili tako što su zavrnuli crevo na plinsku bocu, nabili svinji u usta,i ona se omami i padne. Urade oni tako. Spreme plinsku bocu, Izvuku svinju sajlom iz svinjca, tutnu joj crevo u usta, puste plin, plin je posle nekog vremena omami, ona padne, oni je zakolju i sve super.
Idemo dalje sa pričom. Ubace svinju u korito, ošure je, podignu na nogare, uzmu brener da opale ako je ostalo nešto dlaka i naravno... Buuuum!!!! Puče svinja ko balon. :)

Ajd kad sam krenuo, evo još jedna.

Ukrali čoveku auto uveče, negde u Beogradu ili Novom Sadu, nije ni bitno. Čovek ujutro da krene na posao, nema mu auta, vrati se u kuću, probudi ženu, kaže joj šta se desilo. Taman da zovu policiju da prijave kradju, zvoni im telefon i javljaju se oni koji su im ukrali auto. Izvinjavaju se, trebalo im hitno, ostavili su auto pred hotelom na Zlatiboru i uplatili im 3 dana u hotelu, pun pansion, kao znak izvinjenja. Odu oni u hotel, stvarno auto tamo, stvarno uplaćeno tri dana za dvoje pun pansion, ajde šta je tu je, odmore oni tri dana i vrate se kući zadovoljni. Kad imaju šta videti. Kuća prazna. Imali lopovi tri dana fore da natenane opleve sve što su našli...

Jbg, ko zna ...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
tu shemu sa pljackanjem kuca sam vec cula...dodushe.nije ukljucivala hotel...ali slicna for(m)a
sjecam se pred par godina su u zgradi gdje sam bila podstanar ( to nije bilo u mom gradu )..za novu godinu opeljesili 2 stana.i to dva susjedna stana..navodno su stanarima dosli na vrata bookeri u ponudili im n.godisnju veceru u nekom restoranu po super prihvatljivoj cijeni..i oni uplatili odmah i za svoje prve susjede-sa kojima sui bili odlicni prijatelji ( ono.2 mlada para bez djece bla bla )....kad k. dragi gledaoci..imali su sto vidjeti kada su dosli..nisu im pokupili as sve..ali nakit,lovu,dokumente..i sve sitnije predmete koji imaju nekakvu vrijednost su pokupili...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mislim da sam ovu priču već negde napisao. A možda i nisam. Ali joj je ovde mesto definitivno.

Radio sam, svojevremeno, otprilike, dve godine na gradjevini u centralnoj Srbiji i tamo sam je čuo. Bolesno i smešno. Uglavnom ...

Ostavi žena dete na noši i kaže mužu da pripazi dok se ona ne vrati iz prodavnice. Ode ona, mužu dodje da se istovari i padne mu na pamet nešto suludo i bolesno. Digne dete sa noše, istovari se u istu i vrati dete. Žena se vrati kući i pita ga da li je proveravao dete, on kaže da nije. Ona podigne malog i vidi u noši gomilu, brdo. Sva uspaničena, vrati dete na nošu i na telefon da zove hitnu pomoć. Bruka.

Stvarno nisam hteo da se smejem kad sam čuo ovu priču, što bi i bilo razumno, ali bilo je jače od mene. Iskilavio sam se od smeha, evo i sad se smejem dok kuckam.

Bruka ...
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Mislim da sam ovu priču već negde napisao. A možda i nisam. Ali joj je ovde mesto definitivno.

Radio sam, svojevremeno, otprilike, dve godine na gradjevini u centralnoj Srbiji i tamo sam je čuo. Bolesno i smešno. Uglavnom ...

Ostavi žena dete na noši i kaže mužu da pripazi dok se ona ne vrati iz prodavnice. Ode ona, mužu dodje da se istovari i padne mu na pamet nešto suludo i bolesno. Digne dete sa noše, istovari se u istu i vrati dete. Žena se vrati kući i pita ga da li je proveravao dete, on kaže da nije. Ona podigne malog i vidi u noši gomilu, brdo. Sva uspaničena, vrati dete na nošu i na telefon da zove hitnu pomoć. Bruka.

Stvarno nisam hteo da se smejem kad sam čuo ovu priču, što bi i bilo razumno, ali bilo je jače od mene. Iskilavio sam se od smeha, evo i sad se smejem dok kuckam.

Bruka ...
Ja dugo nista bolje nisam pročitao hahahahahahaha a bome ni bolje se nasmijao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. Mojo Risin

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Kažu da se desilo u selu blizu grada gde sam... Uglavnom Vojvodina u pitanju. Elem, priča ide ovako.
Momak bio sa devojkom, dopratio je kući u neke sitne sate, poljube se za rastanak, ona udje u kapiju, kako se to ovde kaže, on je zove da je poljubi opet. Dođe one do ograde, on provuče glavu kroz ogradu, taman mu prošla kroz rešetke, poljube se, on da izvuče glavu nazad, nema šanse, uši zapinju i ne ide da ga hebeš. Šta će ona, probudi oca, on po brusilicu i seci, naravno ne glavu nego šipke na ogradi. Pola komšiluka je gledalo akciju spašvanja dilbera ... Klempo...