Urea i kan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.06.2009
17
0
0
36
NADAM SE DA SAM NA DOBROM MESTU OTVORIO TEMU,AKO NISAM...SHTA JE TU JE...nov sam na forumu i sve sto sam do sada radio u vezi growinga sam pokupio sa vaseg odlicnog foruma i da nije bilo vas verovatno nikada ni nebi stavio ni seeds na klijanje

e sad moje pitanje je da li je neko od clanova koristio ova djubriva i kakvi su utisci,da li se urea sme dodavati vodi kojom zalivamo biljcice i da li se moze koristiti folijalno-posto je ona koliko znam 46% azot,ova djubriva imam kod kuce pa reko da ih iskoristim za nesto,ako nista onda bih prihranjivao sa kemirom 3-ojkom...hvala u napred.
 
07.06.2009
17
0
0
36
nesto sam nasao sto se tice ovih djubriva,mozda moze nekom da zatreba...

UREA je visokokoncentrirano dušicno gnojivo ciji je dušik u amidnom obliku.Najzastupljenije je gnojivo u svijetu, iako se industrijski pocelo proizvoditi tek pedesetih godina.Koristi se u predsjetvenoj gnojidbi jer omogucuje postupnu pretvorbu amidnog dušika u amonijski i nitratni u skladu s klimatskim i agrokemijskim uvjetima u tlu.UREA u jesenskoj osnovnoj gnojidbi služi za ubrzanu razgradnju biljnih ostataka, te aktivaciju organskog dušika iz tla. UREOM se prihranjuje vecina biljnih kultura - osim šecerne repe. UREA nam pruža priliku da vrlo jednostavno na samom gospodarstvu napravimo tekuce dušicno gnojivo za folijarnu prihranu svih biljnih vrsta. Treba napomenuti da je UREA lako topljiva. Teoretski se u 1l vode može otopiti kilogram UREE.U praksi se relativno lako i brzo otapa 25 - 30 kg UREE u 100 litara vode što potpuno zadovoljava , jer samo neke kulture, strne žitarice i travnjaci, podnose tako visoke koncentracije dušika, dok sve ostale zahtjevaju niže koncentracije.

KAN N 27

sadržaj dušika 27 %
sadržaj vlage do 0,5 %
cestice 1-5 mm najmanje 96 %
sadržaj MgO 4,5 - 5,5 %
sadržaj CaO 6,5 - 8,5 %
nasipna masa 1000-1100 kg/m3

KAN je poznato dušicno gnojivo za prihranu svih poljoprivrednih kultura. Sadrži pola dušika u amonijskom, a pola u nitratnom obliku, pa djeluje brzo i nešto produženo, tako da zadovoljava potrebe bilja za dušikom u odredenom razdoblju. Sadržajem dolomita (oko 23 %) utjece na djelomicnu neutralizaciju kiselosti tla, a sadržajem magnezija djelomice zadovoljava potrebe bilja i za tim biljnim hranivom.

ni sam ne znam gde sam iskopao ovaj text,ali kontam da je tacno...i dalje me interesuju iskustva sto se tice nase drage meri da li ona to voli ali kontam da joj dodajem jos neke mikro i makro elemente...
 
07.06.2009
17
0
0
36
"Najzastupljenije je gnojivo u svijetu, iako se industrijski pocelo proizvoditi tek pedesetih godina".
pod tim misle verovatno na proizvodnju u fabrikama na vece kolicine-masovnije,mozda i gresim neka me neko ispravi,imam ureu 46% od komsije iz dzaka od nekih 50 kg koju on za kukuruze koristi...vidim ja da cu ipak da koristim kemiru 3-ojku,to je n-p-k,nemoram da dodajem nikakva dodatna djubriva
 
07.06.2009
17
0
0
36
koristio sam ljudski urin u razmeri 1:15 i to je odradjivalo posao mada sam u pocetku stavljao 1:5 i to mi je osusilo dve biljke preko noci ,zemlja je pripremljena sa svim i svacim znaci kompost iz domace radinosti ima tu i konjskog i kokosijeg sita,ljuske od jaja lomljene skoljkice i puzevi humus,treset,trulo lisce crna zemlja iz baste iz krticnjaka i ilovasto zemljiste-kontam da i to samo po sebi ima dosta N-P-K i ostalih elemenata ali kad poodrastu malo trebace im jaca prihrana pa zelim da cujem i tudja iskustva da odredim sta je najoptimalnije dobit/rizik...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo oprezno sa tim mnogo jako gnojivo znam samo da ga ima za vegetaciju i za plod tj. nas cvet.
kazem oprezno. ja ga nisam nikada koristio samo zbog toga sto je jako gnojivo tj. jednom sam ga koristio jer sam ga dobio od druga i objasnjeno mi je koje kad (vege, cvet ) tako da sam pognojio jednom u vege i jednom u cvetanju i to je sve sto sam te godine gnojio.
a i tako sam video da su biljke prgnojene iako im nije skodilo jel su bile na nekoj granici.
bacio sam otprilike 50 tih kuglica po dvaput (vege . cvet),
savet moze negde oko 30 kuglica ako vec hoces da gnojis al nisam siguran :) tako da nista od mene :)
 
07.06.2009
17
0
0
36
Zoki nisam siguran za koje djubrivo mislis za ureu ili kemiru jer je kemira n-p-k,a urea cist azot-za vegetaciju ide sa vecim procentom azota a za cvetanje sa kaliumom i fosforom,kod mene urea nije u granulama nego u obliku kristalcica
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa na ono poljoprivredno.... u dzakovima sto je..
i to se tako zove bar mi u selu tako to zovemo :)
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
ajme... ljudska mokraca ne sadrzi ureu ... mi ljudi ne razgradjujemo hranu jednako kao prezivaci :)
''ima tu i konjskog i kokosijeg sita,ljuske od jaja lomljene skoljkice i puzevi humus,treset,trulo lisce crna zemlja iz baste iz krticnjaka i ilovasto zemljiste''
hmm... nisi to trebao tako.. te stvari si trebao pustit da fino trunu jedno par mjeseci i onda ih nanijeti na zemlju prije nego sto si posadio bilje.. tako moja baka radi :)
ne znam bas da li ce to ovako uspijet :/
 
07.06.2009
17
0
0
36
mislim da ljudski urin sadrzi ureu jer kad dajes mokracu na analizu na rezultatu ima stavka urea a i jedan growin guide koji imam kaze da se moze i ovo ljudsko upotrebiti

VEGETATIVE SOLUTION, per gallon:

Miracle Grow Patio (contains trace elements) 1 teaspoon

Epsom salts 1/2 teaspoon

Human Urine (OPTIONAL - may create odors indoors.) 1/4 cup

Oxygen Plus Plant Food (OPTIONAL) 1 teaspoon
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ljudi, ne igrajte se sa tim "profi" djubrivima, to ide za poljoprivredu i baca se 100kg na lanac zemlje ili cak i vise za celu sezonu, zavisi od analize zemljista, ima smisla samo dodati saku tog djubriva u zemlju kod pripreme rupa ako to uradite s jeseni ili rano prolece a presadjivanje radite par meseci kasnije, a nakon mesec dana vegetacije nastavite sa tecnim/vodorastopivim djubrivima za cvece.
i naravno nikako folijarno, spalicete listove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
sto se tice kana,ja sam na pocetku malo stavio oko biljke,kasnije sam folijarno zaljevao navece,tri puta mjesecno,dodacu jos malo kana pred cvjetanje i koristiti plantelu cvijet,,biljke izgledaju super,jedna ima vec oko 2,2m
sto se tice uree,dobro je staviti malo jer drzi vlagu,,