uRKA I sVargla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Dosao sam kuci razbijen,jedem svarglu,dobra,ko od vas zna sta je svargla a sta urka?Ja vise volim svarglu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Oče kad vidi da razgovaraš sam sa sobom:))
Ne znam šta je ni jedno ni drugo, švargla sam negdje čuo ali neznam ovako napamet.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo me,polako se vracam u vinklu od sinoc,dupla kafa,jaca,slatka i velika casa vode,nista vise.Ja se ljudi ne secam da sam sinoc postavio "ovo",nemam pojma....Ali ajde da razjasnimo,sto da ne.
Kad se kolje,svinja naravno,ovde kod nas u Vojvodini,u jedan veliki kazan se dobro skuvaju iznutrice(bubrezi,srca,glave,deo dzigerice,odabere se lepe kozure...).To se zove barotina.Sve se to tako skuvano rasiri po stolu da se malo prohladi,odvoje se kosti od glava,prebere se lepo sve,usput jedem onako lepo,kuvano i toplo,seckam pa u so pa u sebe,mnogo dobro.E,sad dolazimo do najbitnijeg,urke i svargle.
Za urku se sve to samelje,zacini kao za kobasicu,ko kako voli,ja preporucujem ljuto,napuni se u tanja creva i to je to.Moze da se jede odmeh,neko voli da malo odimi,to je to...
Za svarglu se ne melje nego secka na srednje komade a dalji postupak je kao za urku samo sto se svargla puni u siroka creva,ima oblik kao mortadela...
Ko nije probao i jeo,ne zna sta je propustio,mi to ovde stalno pravimo...Idem sad da nasecem sebi jos malo,nesto je zeludac poceo da se buni...
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
hahahahahahaha što ne napišeš da u krvavice(švarglu) ide krv i pakuje se u svinjski želudac hahahahahahahahahahahahahah
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Casper Hero je napisao(la):
hahahahahahaha što ne napišeš da u krvavice(švarglu) ide krv i pakuje se u svinjski želudac hahahahahahahahahahahahahah

Švargla i krvavica nije isto
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Švargla je ono k'o žele kad taknem vilicom vibrira, a vilica se zgvrči i govori fuj. A želudac se bori svom snagom grčevima kad komadić švargle ide prema mojim ustima...Uglavnom neznam jeli psihoaktivna švargla, ali ima strašne nuspojave kad se zapetlja u debelo crijevo, postoji mogucnost da u kombinaciji sa grahom, napravi nepropusan sloj isparavanju mojih plinova ka analnom otvoru, pa stramputice pobjegne kroz rigoleto na usta


P.S. opet kopam po graveyardu....:eek:hno:
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Sa švarglom ti je isto kao i sa pihtijama-ili obožavaš ili ti se povraća od njih,treće nema
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Krvavicu ne volim,mi je ne pravimo,krvavica je vise zastupljena kod Madjara i Rusina,makar ovde gde sam ja.Pihtije i svargla nije isto....SimasZg,kad bih mogao da ti posaljem malo da probas,pogotovo posle duvke...

Kad bi oni koji se gade ovakve klope znali sta se sve trpa u pastete,virsle i salame,drukcije bi pricali...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ove sam godine prvi puta probala krvavicu i nije lose uopste niti ne siklja krv iz nje kao sto sam ja to tripovala
shvargle ne verujem da cu ikada skupiti hrabrosti da probam, dok pastetu ponekad pravim i sama, jer volim da jedem hleb
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajd kad smo krenuli u ovom pravcu,ima li kod vas svinjokolja,sta pravite od specijaliteta kad roknete zivotinju,svinju ,ovcu....sto bi prijalo uz i posle duvke?
I bez lazne sentimentalnosti u smislu"ja volim zivotinje,kako neko to moze..."i slicno!!!

Sto je rekao Rambo Amadeus,postoje mikrobioticari a ja sam makrobioticar,jedem samo zivotinje koje su vece od mene....

Urka,Svargla(to znamo),krvavica,pihtije,kavurma,djevenica.....zatop....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne volim opčenito iznutrice, a paštetu ponekad pojedem iako više gledam "čajne" paštete, tješim se da su od čaja ne od iznutrica:))
Od svinje obožavam dalmatinski kulen u koji ide nešto iznutrica, riža, blitva, krvi, začina i mislim da je to to.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
U bre covece,to hocu,ajde posalji mi kako pravite kulen kod vas...
Mi u Vojvodini ne pravimo tako,prvi put cujem da neko u kulen stavlja pirinac i blitvu,kako se to susi,rado bih to probao! Mi ovde pomesamo mleveno svinjsko i govedje meso u odnosu 80%-20% u korist svinje,zacine,luka belog i crnog,neko stavi i malo kuvanog krompira,naravno mlevene ljute paprike,po mogucstvu tucane,bude jos bolje,da bude dooobrooo ljutoooo,i to je to...

A za cajnu pastetu,sta da ti kazem,samo se ti tesi...
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Uf, ko me terao da citam sve ovo i da ulazim uopste ovde... :icon_lol: Zalutao vegeterijanac medju mesozderima... Ovo urka je mene asociralo na neku uru, zajeba se tesko... :vomitwar:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Taj kulen se ne suši nego friga na tavi(ulju). Potražiću lokalni recept.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
pozz

Nista bez starog dobrog disnotorskog dorucka.....

Posto je familia velika pre 20 g i vise smo se skupljali kod babe na disnotor ( klanje svinje ). Zrtva bi bila uvek preko 150kg ( velika familija i velike potrebe ). Ja sa decom posmatrao sta odrasli rade. Krene grupica ujaci i moj otac sa njima po zrtvu. Odvuku bestiju na sredinu dvorista ( mnogo strasna, skici cici pravo da ti se krv zaledi u zilama bio sam oko 6 il 7g ). U jednom momentu svinja se ritne i u vazduhu se nadju ujak i matori moj. Posto je nisu mogli zadrzati svinja kao pomahnitala krene u trcanje po dvoristu. Da nesreca bude veca ( skoro ) krene prema grupi dece sa kojima sam i ja bio. Razbezasmo se ko je gde stigao ali na moju nesrecu krene da trci zamnom ( ili ja bezim njenim putem ). Sav uplasen penjem se na ogradu od svinjca. Svinja svom silinom nalece na ogradu, a ja letim pravo u unutrasnjost i upadam u blato i govna. Ujak i cale su prosli sa po jednom masnicom ( 10-15 cm plavo ljubicasto zelenom bojom ) a ja sa kupanjem i to kakvim u 7.00 h. Mala dogodovstina sa disnotora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.