Urugvajski parlament odlučuje o potpunoj legalizaciji !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.09.2009
24
19
3
32
URUGVAJ bi mogao postati prva država svijeta koja će u potpunosti legalizirati marihuanu. O ovom prijedlogu, kojeg podržava vlada predsjednika Josea Mujice, danas će se glasati u urugvajskom parlamentu.
Mjesečno do 40 grama

Šta vi mislite o ovom potezu urugvajskog parlamenta?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: filipfico1

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
ja bas mislin da je legalizacija iz razloga da se smanji profit dilerima jako dobar, time omogucuju da trava dođe na neku normalnu cijenu npr kao duhan i sitni prijestupnici nece visiti po zatvorima zbog jednog jointa kao neki kod nas....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
rekao bih da je dobra i za jedno i za drugo, naravno, dileri ce i onda imati posla, ima dosta lenjih koji nece da se bave uzgojem, ili ce im to sto uzgoje biti malo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška
23.02.2008
1.048
1.455
188
smanjis cenu necega a povecas postrosnju pa na kraju profit bude veci :)
razlog legalizacije je na mestu po meni...
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
mislim da je razlog legalizacije da se dilerima smanji posao deset puta plemenitiji i bolji razlog legalizacije nego ikoji drugi, baš zato što je kriminal vezan uz biljku je glavni uzrok negativnog pogleda na marihuanu. Ja i ti So Stoned poznajemo marihuanu kao biljku koja nam je poboljsala zivot i dala neka interesatna rjesenja na teska pitanja ali isto tako svake godine tisuće nevinih ljudi umire na cesti od narko obračuna i slicnih pizdarija koji su direktno financirani kapitalom ostvarenom preprodajom kanabisa.

Pitanje legalizacije neke supstance nema ikakve veze sa njenim dobrim ili losim karakteristikama, alkohol je potpuno legalan, dali to znači da je takoder legalan radi shvaćanja pravih vrijednosti alkohola? Nije. Alkohol je legalan jer kao legalna supstanca društvu šteti puno manje nego legalan. To je ono što je od svih zapadnjačkih država shvatio Urugvaj i svaka čast bilo je i vrijeme. Legalizacijom marihuane nestaje kapital potreban za funkcionarinje velikih krim organizacija, ostaju sitni dileri koji realno ne radi nista drugo što ne rade bakice na placu i nisu nikakva prijetnja društvu.

Nakon legalizacije se možda više ljudi odluci isprobati što je marihuana i tek tada društvo kolektivno može reći da shvaćaju pravu vrijednost kanabisa....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JuicyJ and DrOrange

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Domar je napisao(la):
... ali isto tako svake godine tisuće nevinih ljudi umire na cesti od narko obračuna i slicnih pizdarija koji su direktno financirani kapitalom ostvarenom preprodajom kanabisa...
ne znam da li postoji neka zvanicna statistika, al bojim se da je pre u pitanju preprodaja neceg "ozbiljnijeg" za narko kartele, no i mariska je u igri, to ne sporim
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Ostaje pogađanje jel ispaljen metak bio plaćen marihuanom, kokainom, ili prostitucijom, poanta priče jest da ilegalna marihuana više šteti društvu nego legalna. Zakon je osmišljen da štiti ljude od "negativnih" posljedice ali je na kraju opalio po vratu i postao nepotreban.
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Domar je napisao(la):
Pitanje legalizacije neke supstance nema ikakve veze sa njenim dobrim ili losim karakteristikama, alkohol je potpuno legalan, dali to znači da je takoder legalan radi shvaćanja pravih vrijednosti alkohola? Nije.
Naravno da nije legalan radi shvatanja prave vrijednosti...jer je nema.

A sto se tice razloga legalizacije.Puno bi bolje bilo da je upravo radi tih vrijednosti legalizovana nego zbog pada posla dilerima.Ali ipak moram prihvatiti taj urugvajski razlog jer je ipak bolje ista nego nista.Mislim da ces i ti priznati da bi ipak bilo bolje da je legalizacija iz "pravog" razloga.
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Naravno i mene boli svaka neistina koju čujem o vuvi ali nemožeš očekivati da političar u problemima sa narkokartelima počne govoriti o prednostima i vrijednostima marihuane jer bi se to itekako odrazilo na idućim izborima, što isto jbg moraš shvatit. Ovako pušači dobiju ono što žele, zada se dobar udarac kriminalu plus ostaješ "čist" za iduće izbore, ako mene pitaš svaka čast Urugvaj nisu to mogli bolje napravit ;)