use your religion :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Cek, ajde objasni ovo. To je religijska grupa? Ako postanes clan, tj. ako smatras sebe poklonikom ove religije pred zakonom ti ne mogu nista?
Ovo funkcionise samo u Britaniji? Mislio si da napravimo nesto slicno i na prostoru stare juge?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
pa šta misliš kako sam ja došo na ideju o potvrdi?
jesam ja pametan al nisam ajnštajn čoečehehehehehhe
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ima još jedan link o tome
http://www.thc-ministry.net/cannabis-sacrament.htm

ali tu treba platiti samo 200dolara

sumnjam da je naše pravosuđe tako razvijeno da bi uzeli te tvrdnje u obzir št oviše
negdje prije je izašao podatak da je
pravosuđe, policija, zdravstvo, granica i nzenam jesam li još koga zaboravio
korumpirano do oko 50%
prestrašno
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Malo sam gledo tekstove za download, plakat za growroom i tekstove koji se kace na biljke dok rastu,
svaka cast, skoro pa me dirnulo : D
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam sebi isprinto primjerak ako bude kakvog sranja, da se mogu vadit na to.
jer ipak postoje pravne osnove po kojima se može ublažiti kazna..

a što se tiče prirode ovakvog duvanja.tu se totalno nalazim
 
10.11.2008
42
7
8
37
Kao sto i europska konvencija o ljudskim pravima tako i nas ustav govore slijedece:

EKLP:
"Freedom to manifest ones religion or beliefs shall be subject only to such limitations as are prescribed by law and are necessary in a democratic society in the interests of public safety, for the protection of public order, health or morals, or for the protection of the rights and freedoms of others."


Hrvatski ustav:

"Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so*cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države."

Samo kao sto znas nas je zakon malo u ***** tako da od te ideje nista.
To prolazi samo u S.A.D-u gdje se navodi da vjerske zajednice imaju potpunu slobodu prakticiranja svoje religije.
 
10.11.2008
42
7
8
37
A hebiga prije cemo promijeniti zakon nego ustav :icon_biggrin:

Medjutim postoji tocka u ustavu na temelju koje bih se moglo ishodovati dekriminalizacija.

Članak 16:Slobode i prava mogu se ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje. Svako ograničenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za ograničenjem u svakom pojedinom slučaju.
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Weedran je napisao(la):
Ta izjava je malo kontradiktorna. to je isto kao "slobodan si raditi sve kako ti ja kažem"... pa onda nisi slobodan čovjeće

Pa to je i smisao zakona, ustava ili vec kojeg vraga... Nikad nisi slobodan jer da su svi potpuno slobodni bila bi anarhija a to je opet nemoguce jer naprimjer neki kao ti i ja bi tu anarhiju iskoristili za pusenje trave i uzivanje u zvotu punim plucima dok bi drugi htjeli moc nad tobom i opet bi bio isti k...
 
10.11.2008
42
7
8
37
Da, ali osobna sloboda moze ici do te granice gdje ti svojim radnjama ne ugrozavas slobodu drugoga. Takva sloboda je ono cemu treba sezati.
Trenutno sloboda ide do granice gdje sebi ugrozavas zdravlje ili steti javnom moralu.
Posebno me taj dio za osobno zdravlje brine ... nedavno sam citao Brave new world od Huxleya i nekako jebeno ovaj svijet pocinje liciti na nekakvu diktaturu zdravlja.

Posebno kad pogledamo tehnoloski napredne zemlje kao japan ili juznu koreju gdje je konzumacija marhiuane extremno kaznjavana vidimo ustvari to bolesno lice nekakvog naprednog drustva koje forsira tijelesno "zdravlje". samo takvo forsiranje tjelesnog zdravlja jako sjebe duhovno zdravlje.

Nema tu kruha u tom tehnokratskom drustvu ... jer postajemo robovi svojih tijela umijesto da je tijelo rob naseg duha.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
petre pane kani se penkale

svijet je postao sve samo ne diktatura zdravlja.. pogledaj samo sto se prodaje pod "legalno" uz title "prehrambena namirnica". TO SU PRAVI ZLOCINI.

osim toga pricas u tonalitetu kao da se ne radi o biljci cije je sjeme najpotpuniji nutrijent za ljudsko bice koje postoji, a o ljekovitim svojstvima mislim da nema smisla pricati uopce..

sve u svemu da ti skratim promasenu poantu robovi smo kapitalizma jer nas je netko uspio uvjerit u nekakve nebuloze i sad je nebuloza globalna radi monopola na medije..
sto je zdravo a sto nije ne odlucuje se na temelju toga kako ta substanca utjece na ljudski organizam, nego kome trpa pare u djep.
 
10.11.2008
42
7
8
37
elephant0r je napisao(la):
petre pane kani se penkale

svijet je postao sve samo ne diktatura zdravlja.. pogledaj samo sto se prodaje pod "legalno" uz title "prehrambena namirnica". TO SU PRAVI ZLOCINI.

osim toga pricas u tonalitetu kao da se ne radi o biljci cije je sjeme najpotpuniji nutrijent za ljudsko bice koje postoji, a o ljekovitim svojstvima mislim da nema smisla pricati uopce..

sve u svemu da ti skratim promasenu poantu robovi smo kapitalizma jer nas je netko uspio uvjerit u nekakve nebuloze i sad je nebuloza globalna radi monopola na medije..
sto je zdravo a sto nije ne odlucuje se na temelju toga kako ta substanca utjece na ljudski organizam, nego kome trpa pare u djep.


Kao prvo treba biti objektivan. sjeme marihuane je daleko ispod nutrijativne vrijednost mlijecne sirutke. Tu se vidi pokusaj kapitalizma ulazenja u trzista koja nisu zasicena i iznosenja samo dijela informacija.

Druga stvar i ako je znastveno dokazano da marihuana moze pomoci kod nekih bolesti lijekovi koji se nude kao alternativa su mnogo dijelotvorniji i nekakvo povlacenje legalizacije marihuane u medicinske svrhe smatram pogresnim pristupom jer ce se to odnosi niti na promil konzumenata i sigurno nije nekakav prvi korak prema dekriminalizaciji za osobnu upotrebu.

Kapitalizam ne zanima ces ti pusiti travu ili ne ... bitan im je profit i kovanje takvih teorija zavjera je ne bas kredibilno ... nema sretnije pojave nego neke tvrtke kad bi se legalizirala marihuana jer bi masno trljali ruke i umijesto psenice ubrzo posadili marihuanu.

Dikatura zdravlja je i te kako ocita ... samo je pitanje vremena kad ce zabraniti duhan ili masna jela. U europskoj uniji je bio predan prijedlog gdje je se trebala hrana sa visokim postotkom masnoce i secer oznaciti slicno kao sto na kutiji cigareta pise da ce te ubiti.

Treba ostati objektivan jer jedino tako se mogu postaviti valjani argumenti.
Marihuana treba u prvom planu postati pitanje osobne slobode i odabira a tek u sekundarnom njena nutrijativna vrijednost ili njena ljekovita svojsta.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
uuuuuuu, kako si u krivu, totalno si u krivu, neda mi se sad tu pisati, nije ni tema za to, uglavnom imaš na forumu i vutra.tv sve što govori suprotno tvojim tvrdnjama. nije da nismo objektivni, jesmo, ali cannabis je daleko više od droge.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma na krivoj valnoj duljini vas trojica tu pricate

petarpanj govori s aspekta kapitalizma
ciji je jedini i osnovni cilj generiranje dobiti (zato se i zova KAPITALizam)

dok su slonjina i weki
zanesenjaci koji bi najradije jeli travu
prskali na sebe parfemiche od marihuane
i oblacili se u majice napravljene od NASE konoplje hhehee

al jbg tu smo negdje u sredini ja b reko
al ovo je vec offtop
i to zesci
al tako to dodje kad imas jednu debelu u cvaljama :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa to što petarPan govori jednostavno nije istina, i nisam zanesenjak neko razmišljam u skladu s onim što sam naučio o cannabisu.

ovo nije zavjera nad travom? http://www.youtube.com/watch?v=JVYsZY7QU4w nego šta je? razumno donošenje odluke? Svi masnovno lažu o travi - to se zove zavjera.

evo ti malo o medicinskoj upotrebi: http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbGkUY http://www.youtube.com/watch?v=FKWygom1Jvs http://vutratv.info/mws-m.html
pa ti evo još o medicinskom djelovanju THC, pitam se dali su svi oni ljudi pali s marsa ili su se stvarno izlječili: http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg

pa onda pogledaj The hemp revolution http://vutratv.info/the-hemp-revolution/ da vidiš zašto je kanabis potisnut s kapitalističkog društva, zato jer je ekonomski ubojica na svim razinama.

Btw. sjeme kanabisa je najbolji izvor i sadrži vrlo širok spektar esencijalnih masnih kiselina i ostalih sastojaka koji balansiraju cjeli imunološki sustav. Ima visoku količinu proteina, omege3, omege6 i svega što je potrebno organizmu, vjerovali vi to ili ne. cannabis je posebna biljka i nešto daleko više od droge.

Problem slona, mene i nama sličnih nije zanesenost nego podrška nečemu što zvuči previše dobro da bi bilo istina, pa ljudi nemogu vjerovati, ali informacije su oko vas, samo je pitanje što vi želite vidjeti i misliti o tome, a što ne.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
uvijek se iznova začudim kako ovako neki nickovi ulete sa spikom kako oni kuže da trava nije tako opasna ali da treba biti oprezan bla bla bla

PROHIBIIJA JE NAJGORE MOGUĆE RJEŠENJE PO OVOM PITANJU

to je nešto kao moderna inkvizicija,

a vi sami prosudite gdje se nalazite?

eh da imajte na umu da se ljudi na lomači spaljivaju SVAKODNEVNO,
recimo da je ekvivalent lomači, zatvorska kazna, odbačenost od obitelji, javno obilježavanje sramoćenje i tako dalje