Uska stabljika - Flat stem - Poliploid

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
lat i poliploid su 2 vrste mutacije
Koliko sam ja uspio procitat, flat stem obicno dolazi uz poliploidiju, spontano dijeljenje kromosoma.
marihuana je po prirodi diploid jer ima 2 seta noda a moze biti triploid, tetraploid.....octaploid itd.
...nisam jos vidio poliploid marihuane a da nema flat stem barem ta cola koja je flat stem. grane koje izlaze iz flet stema mogu biti normalne sa normalnim cvijetom al nisam vidio da se flat proteze do kraja i da ne bude poliploid.
Ljudi koji bridaju poliploide isto vezu flat stem uz to.
Prica oko genetike, bridanja, kromosoma, sterilnosti itd.... je prilicno kompleksna kod poliploida i ne razumijem bas o cemu pricaju i da li je to sve istina.
a ni za ovo prvo nisam siguran,

edit: volio bi da imamo nekog profesora da pojasni malo to sve :D
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sf, da.
ja zimus odlucio, nema vise fensi semenki, samo stare proverene sorte, 20+ godina, mada imam jos limuna i jagoda :D
previse je to kroseva, zato i dolazi do poremecaja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan and šaran
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Lemon Haze
ukupno 73. dan , 19 na 12/12

zemlja substral univerzalna 80% + perlit 20%
svijetla cfl , hps250 pa u cvjetanju hans 180

jedna "flat" grancica, odnosno jedna grana je pustila dva vrha koji su ponovno srasli.
Nisam znao sta je , pa nisam dirao sada je tu da nesto naucim iz toga.

Grana izgleda zdrava, samo kao dvije spojene grancice sto se vidi na slici.
Definitivno se pati i dosta sporije raste od ostalih grana , sto mi stvara problem u boxu trenutno.

Malo cu istrazivati i pratiti situaciju pa cemo vidjeti na sta ce izaci na kraju :D

ubacim jos slika sutra
 

Prilozi

  • LH.2.jpg
    LH.2.jpg
    174,6 KB · Pregleda: 75

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne trebas nista pratit ni istrazivat :) Imas 2 grane i cvijeta spojene u jednu. Blesavo izgleda i nemas bas puno materijala....al nista neobicno. Ak ti bas tak jako smeta mozes i ju i odsjec, al ne vjerujem da bas nemas mjesta za nju :D
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
ne smeta, ne smeta , ne smeta :D :D :D :D

salim se, necu je odsjeci niti dirati samo mi je zanimljiva :D
Ako sam dobro shvatio bolje je bilo topirati kada sam uocio poremecaj, mislim dobit cu i ovako neki cvjet samo sto mi toping izgleda kao idealno rijesenje za ovakve stvari.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Iskreno, nemam pojma sto bi bilo kada bi topirao. Ovisi valjda ima li gdje mjesta za nove izdanke.
Nije to cak ni poremecaj, vise kao neutralna mutacija. Nema ni negativnih ni pozivitvnih strana pa se javlja tu i tamo. Imas istu pojavu kod maslacaka, tratincica... itd. One velike siroke jagode su ti cisti primjer bridanja poliploidne genetike gdje su 2 jagode spojene u jednu(pored druge)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Vidim da je kod Falket-a u outdooru toping odlicno prosao, ili sam ja nesto pobrkao na pocetku teme tu.

I ako sam dobro skontao flet steam i poliplod nisu zapravo isto?
sad ne znam ni sta ja imam :D

umoran i previse informacija pa ne mogu nista zapamtiti :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam prošle godine imao flatića u boxu i to na strainu tooth3 bx1 od alpine seeds, vidiš koji sam manijak bio, nisam topirao, a da jesam.. a isto mi se desilo kao i kod tebe..
Stabiljka je bila isto tako široka, pa jeste jedno kao 2-3 upaljaca, i sumjao sam da nije nešto pravilno bilo u genetici, pa se nisam ustručavao to dirati, tj topirati, i isto što Stipe reče, na kraju mi ostalo 2 buda sa strane na grani, gore cvijet nikako nije počeo cvijetat, već samo sa strane.. niđe veze.. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield