Uska stabljika - Flat stem - Poliploid

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Pozdrav !
Radi se o sjemenci LA Blanca ---- Kannabia seed comp. (Španjolska)
Originalni genotip LA Blance je Great White Shark, Snow White ,time su dobili biljku ,duge cvatnje , to in nije bilo dosta te su križali s indica dominantnom White Widow ,skratili cvatnju i dobili su ono sta zvuci super
Križanac 3(bijele) sorte , Great White Shark, Snow White, White Widow
hibrid kojem treba 8 sedmica u indoru i sredina 9 misica u outdoru do kraja !!!!!
Privuklo me to sta je i određeni postotak CBD -a (Great White Shark)prisutan i podnosi extremne vremenske (temperaturne)uvjete svih vrsta
.Namjena je ,tubi (vrhovi)za pusit ,a sve ostalo cvice za ulje.
malo sam se raspisao zato jer treba objasnt genetiku ,a sta se dogodilo ?
Iznikla je 21 .4. Na mistu je od 8.5.
Slabo i nikako je rasla , slabi pomaci , slika nakon 1 misica
image.jpg
Nakon 50- ak dana
image.jpg

Prije 10 dana
image.jpg

Sad cu Napravit pauzu do popodne
Izgleda ko dnevnik ali nije ,pozivam vas da podijelite iskustva ako ih imate
Hvala @fulldedarak pomogo si puno , napravio sam sta si reko ali cu to posli,
Pišite ,,, pitajte ,,, kažite
 
Poslednja izmena:

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
napiši kakve uvjete ima biljka.. u kakavoj je zemlji, gnojenje, zalijevanje itd... vidim na slici neki najlon u zemlji..cemu to sluzi?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Bilo je vec tih flat stem mutacija :) Desava se to.
Meni je na ww u proslom outdooru jedna grana bila flat stem a ostatak biljke normalan. Nema bas velike koristi od te biljke posto ce ti dat jedan "blesavi" bud....eventualno 2 i to prepuni lisca. Budes vidio kad krene vegetirat kako treba, biljka ce izgledat ko kelj na stabiljci :D
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Da nastavim !
Prvo odgovori @fulldedarak zemlja je tera brill+perlit+kompost+mikorize =cca.50 lit ,sunca 5-6 uri direkt ,gnjojenje malo i nista (čudesa rastu u istu zemlju tako da nije potreba) ,najlon je samo sastrane da ne bizi zemlja i da u nju neide korjen drugih biljki.
I tako nako 70dana, namjerno ostavljena ,pocela je stvarno pitat za nekim potezom taj vrh je tako kočio u razvoju da se to moglo osjetit a kamoli vidit
image.jpg
image.jpg

ali Vutra je izvor znanja tako da mi je jedan vutras ukazao da bi to moga bit flat stem (Hvala @Pantagan ), ali da nezna nista o njemu ,
malo sam čačkao proučio net.i pročitao da je to genska mutacija cesta kao i svake druge (nisu tako ceste moram priznat ) ,kojom se cvit nikako nemoze razvit i stvara se vanzemaljski izgled kako je @Stipe reka "blesavi"vrh -cvit.

image.jpg
Nije potentna uglavnom nije bas neko čudo ali je nisam htio ubit zato jer je bolesna ,neka raste vidit ćemo kako ce završit
Nije mi bas jasno kako se razvijaju tubi na granama ili izrasta normalni cvit bilo di ,tako da ćemo pratit skupa,
Na Vutri sam našao @fulldedarak -a, u indor je ima sličan problem i on mi je reka najbolje je topirat onda vidit razvoj situacije
Tako san i napravio
image.jpg
image.jpg
Znan da joj je ovo olakšalo puno ,bidna mučila se ,
image.jpg
Pogledate koliki grop grana je nju cilo vrime vuka prema dole
Sve u svemu Blanka se rješila jedne brige
Škola je naučena kad se dogodi kome ovako nesto ,a hoće se pusit ,a ne studirat na njoj , treba topirat
Vidit ćemo sta ce bit kad procvjeta
Vec kad sam mogo editirat idem dalje
Danas rezultat nakon topiranja,
image.jpg
image.jpg
Eto pratit ćemo skupa kako ce se razvijat Blanka
Pitanja i kritike, dobrodošle ;)
Nakraju ,imate li sličnih slučajeva ???
 
Poslednja izmena:

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Evo !
Anomalija odnosno genski poremećaj ,samo je vidljiv na uskoj stabljici, ostalo ide normalno .
Sad kad sam i ovo upoznao ,želim svaku godinu imat jednu ovaku ,slike ce vam pokazat sve .
image.jpg
image.jpg
Biljka vrijedna pažnje ,
Grana ko u priči jedan toping i eto ih 5 na vrhu ,,,, HI,hi,
Lagani lolipop i čišćenje suvišnih i nepotrebnih grana
image.jpg
Pogledajte prilog 28572

Izrasta u ljepoticu ,nije ka ostale ,ali vridi ,krenula je naglo ,i jako , u nebesa
Pognojeno s prosijanim kompostom i bio bizz gnjojivima (bio grow , bio heeaven),
Čak ispada da je dobro pustit neko vrime da se malo muci i raste udebelit ce stabljika da moze držat težinu , hmmmm, bili živi pa svi vidili ,a u 11 misec i pušili !!!
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Vidi se da se trgla malo. Da si bar ranije topiranje nabacio_Ovako ti želim onaj jedan ogroman hed kao na slici odozgora :)
Tjeraj do kraja pa nam stavi par slika ovdje da vidimo kako sada napreduje.
Uglavnom,rijetko se vidi ovakav slučaj,pa ga zabilježi i fotodokumentiraj.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Negdje sam procitao da nije dobro trenirati flat...pogotovo topirati ;)
Probat cu to naci pa copy-paste
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
svidja mi se sto si se odlucio na toping,ja se verovatno ne bih usudio iz ciste radoznalosti. Prinos ce biti neuporedivo veci i cini mi se kvalitetniji posle onoga sto sam upravo video iz @1310 dnevnika. Manja opasnost za trulezi ako nista drugo.
Zanima me sta ce nam @opa cupa pronaci,ali logicki gledano,mislim da si ispravno postupio. Cak bih ja ponovo topirao najvisi vrh,kako bi ga sustigli ostali vrhovi i rasteretiti ga mogucnosti za PREdebljanjem..,ali cim do sad nisi,sumnjam da ces to napraviti.
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Super sta pratite , je mozda se moglo i prije topirat ali steka se dojam da sam je prije topirao bilo bi manje grana na vrhu, isto mislin da san je topira posli da bi ima jos 2 grane vise.
image.jpg
Grane su normalne , malo sam razridi i ostavi samo jake i sposobne , raste na očigled.

image.jpg
image.jpg
image.jpg
A meni se isto čini da nebi ni bilo prinosa da je nisan topira čini mi se da neformira cvit ako je pustiš , muci se sa rastom nenapreduje
A danje topiranje , ma sta ja znan ,pustio bi je jos koji dan da se pruzi malo
I datum je ili ,ili , vidit cu za vikend je odluka
Gledao sam i ja na netu dosta vrimena ima ali nema Puno par portala koja slika ,,,, ma ok je javljat cu se
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Rijetko kad ili samo pokoju granu bace. Inace samo lisce raste direkt iz glavne stabiljke

na ovom primeru potencijalne grane su tu. Vrsne grane su vec uhvatile zaleta, a topiranjem biljke kao sto je uradio Falket se podstice rast zakrzljalih grana. 100_19861.JPG

Topiranjem vrha "vodjice" se dobija zbunactiji oblik biljke,a biljka kao biljka ce uvek nastavljati da forsira glavni top koji je najizlozeniji svetlosti i uglavnom se nalazi u sredistu vertikalne ose.
Velicina heda se moze raspodeliti na ostale vrhove grana iako ce se na kraju primecivati glavna 2-3 top heda svaki bolji od prethodnog.

trudim se se neki trening odradi,a to obicno nerado bude onaj najbrzi i najlaksi-super crop.
maxresdefault.jpg

njime usporim rast vrsnim granama i omogucim zakrzljalim da se pokrenu,pa i sustignu.

Uglavnom,glavni deo je uradjen,sad nece praviti drasticnu razliku kako kod da Falket odluci/s.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Zdravi bili !
Raste,napreduje posluša san te @Degustator topira san glavni vrh , nebi li potaka ove druge niže grane na rast ,super izgleda , nisan prinuđen forsirat , pustit su sad opet par dana ,mislin da ce bit dobar razvoj situacije ,mali Grimic , super je ,ovo je obično ona biljka koja bi odma na početku bila pokojna , ali eto fala situaciji i imamo i ovakvu biljcjcicu
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Sve vise mislin da je ovo super degeneracija ipak treba napomenit da Mi se čini da nedobronamjerni pustit malo da naraste (ka ova ).
image.jpg
image.jpg
Cropat bi se moglo je tako je , pitanje je dana ,ove sve vrsne grane bit ce cropane ,eto raste tek malo vrimena pa NEK se pruzi .
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
image.jpg Pozdrav svima !
Da se vide promjene nakon par dana , to je to ,bit ce to jedna divota ,sve sigurniji sam da je ovo sveti gral , puno iz ničega , onaj flat - plosnat dio stabljike sve se vise zaokružuje, neman nista protiv toga .
image.jpg


Zadivljujući napredak u cca. 10 dana
image.jpg

image.jpg
Nisan cropa nista neka raste bez stresa ! Sta naznači da necu
Maknute su bespotrebne ,MALE grane , amo Blanka samo naprid !!!!!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jako lijepa biljka.

Sto se tice supercropa, nisam fan toga jer kasnije imas problema kad procvijeta masni hed, moze doc do daljnjeg sirenja ili cak pucanja stabiljke i onda mos vrh bacit tj moras ga ranije ubrat jer ne ide nikamo. Osim ako se ne naprave neke podupore da drze tu ostecenu stabiljku.

Jos nije krenula s cvijetanjem, da je moja, ja bi joj napravio piramidalnu bazu oko dna stabiljke visine 15-20cm i 30cm radijus da pusti korijenje iz tog mrsavog dijela stabiljke.
Al naravno, ne moras ak neces, nece sad bit neke velke razlike.