Uskoro moguc kraj prohibicije cannabisa u USA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.11.2008
39
15
8
45
Evo jednog zanimljivog clanka o mogucnosti skore legalizacije koriscenja cannabisa za lica starija od 18. godina u USA.

LINK

Mozda ovo ubrza da se i uvom dijelu sveta nesta promjeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Da legalno je posjedovanje i uzgoj u određenim uvjetima i to u određenim saveznim državama.
NO, nije legalno na FEDERALNOJ razini. To znači da neki ured DEA (Drug Enforcement Agency) iz Texasa može napraviti raciju nekome u kaliforniji ili koloradu te ih sudski goniti bez obzira što je cannabis LEGALAN za uzgoj i posjedovanje u spomenutim Kaliforniji i Coloradu.

Kad mislim na "legalizacija marihuane" onda mislim da možeš ušetati u dućan i kupiti vutre kao što to možeš s alkoholom ako si stariji od 18.
Legalizacija bi meni značila da i kod kuće možeš uzgajati, kao što kod kuće možeš raditi alkoholna pića.
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
nightrider je napisao(la):
Da legalno je posjedovanje i uzgoj u određenim uvjetima i to u određenim saveznim državama.
NO, nije legalno na FEDERALNOJ razini. To znači da neki ured DEA (Drug Enforcement Agency) iz Texasa može napraviti raciju nekome u kaliforniji ili koloradu te ih sudski goniti bez obzira što je cannabis LEGALAN za uzgoj i posjedovanje u spomenutim Kaliforniji i Coloradu.

Kad mislim na "legalizacija marihuane" onda mislim da možeš ušetati u dućan i kupiti vutre kao što to možeš s alkoholom ako si stariji od 18.
Legalizacija bi meni značila da i kod kuće možeš uzgajati, kao što kod kuće možeš raditi alkoholna pića.
Neznam bas dali mozes kod kuce praviti alkohol.Znam da je bilo price da ce se to zabraniti ,kao i klanje zivotinja( svinje,jagnjadi itd).
U Holandiji smijes uzgajat cannabis ali u odredjenoj kolicini,Vjerovatno ce tako i biti i kod nas.
Neboj se drzava sebe uvjek uglavi.Tako ce i biti i sad.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Bilo bi dobro prvo pročitati članak s razumijevanjem prije davanja netočnih odgovora, jer ovako vaša dva posta nemaju nikakve veze s ovom temom.

Evo, samo naslov da je bilo pročitati.
http://norml.org/news/2013/08/29/justice-department-says-it-won-t-challenge-state-laws-permitting-marijuana-legalization-and-sales

DOJ - Memorandum; http://www.justice.gov/iso/opa/resources/3052013829132756857467.pdf

Colorado zakoni - http://en.wikipedia.org/wiki/Drug_policy_of_Colorado
...

p.s. Naravno da možeš kod kuće praviti alkohol; vino, rakiju, pivo ... isto tako možeš i klati domaće životinje bez ikakvih zabrana ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
@Naduvani_Zeko Kod kuće trenutno smiješ proizvoditi alkoholna pića. Potrebno ih je testirati i tad ih smiješ prodavati dalje ako si OPG. Znači - smije se pod određenim uvjetima.

@He-Man Da, DOJ je imao i press konferencije gdje su to rekli no DEA _svejedno_ radi racije po Humboldtu i Kaliforniji, idu većinom na "velike" što njima u prijevodu znači 400 biljaka i više. Pratim tu tematiku iz USA izvora konstantno.
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Znam da mozes ,imam kazan.Ali isto tako znam da je bilo nagovestaja da ce biti donesen zakon po kom ces morati ako oces proizvoditi rakiju morat biti prijavljen i imati dozvolu za to.Isto tako ako budes hteo klat svinje ,telad itd morat imat odredjene uslove za to. Jbg dosta je bilo nagovestaja ali neznam dali je otislo dalje od predloga..

http://en.wikipedia.org/wiki/Drug_policy_of_Colorado

kako sam skonto,mozes koristiti ali pod uslovom da ti doktor propise. Nabavka i sve od drzave i ovlastenih.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Mora da netko seli u ameriku kad je ovak aktivna tema. Isto kao i za urugvaj nedavno, jednostavno vjerujem da slabo koga libo tuki za ameriku. Neće im ni legalizacija pomoći da se opamete i budu bolja nacija.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
kooo.jpg


Something amazing just happened: The U.S. House of Representatives voted 219-189 to put a stop to the DEA's federal war on medical marijuana!
Because of calls and emails from supporters like you, our elected officials have finally gotten the message that marijuana reform is a mainstream issue that voters want them to take positive action on.
No doubt about it: This is a moment for celebration. But it's not a time to rest or to quit pushing for the changes we know are needed.

For one thing, we still need to get the Senate and President Obama to agree to the House-passed language that prevents the DEA and other Justice Department agencies from spending money to harass states that have legalized medical marijuana.

And, we still need to codify changes in federal law to protect states that go beyond medical marijuana and have ended prohibition for all adults.

Please help us bring about the end of the war on marijuana sooner rather than later. We can't do it without you.

Let's keep building the majority,