Uskoro u Češku na legalan joint

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.12.2009
9
0
0
33
U ČEŠKOJ od 1. siječnja 2010. godine posjedovanje i uzgajanje manjih količina lakih droga neće se kažnjavati, ako prijedlog ministarstva bude prihvaćen. Vlasti su sastavile popis prema kojem se u kućnoj radinosti može uzgajati i posjedovati i do pet stabljika koke, kaktusa meskalina i indijske konoplje te 40-ak halucinogenih gljiva.
Posjedovanje ili uzgajanje ne bi bilo kažnjivo djelo već bi se tretiralo kao prekršaj. Tek onaj tko posjeduje više od 15 grama marihuane te više od dva grama kokaina i heroina bit će ozbiljnije kažnjen.
Ovaj popis narkotika sastavni je dio novog zakona kojeg su potvrdila oba doma parlamenta te predsjednik Vaclav Klaus. Prema nekim istraživanjima Česi spadaju u europski narod koji najviše pije pivo i konzumira marihuanu.
 

MedoZGB

Aktivan Član
29.10.2009
68
3
0
34
preeee dobro... daj bože da se to proširi i do nas na balkan što prije!!!! čist dovoljno... uvijek uz sebe imat deseticu i to je to...
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
Lol "Ozbiljnije će se kažnjavati posjedovanje više od 15 grama osušenih listova marihuane".

Ovo je najbolji dio xD ak si tolko glup da nosis 15g LISTOVA i trebalo bi te kaznit xD
 
03.12.2009
2
0
0
114
BigL je napisao(la):
Ček, nekužim, smije se uzgajat koka, a i smije se imat do 2gr dopa? Koji ku*ac???
Vrlo logičan potez, jer ovako se policija neće baviti korisnicima već krupnim dilerima. Inače u Europi je (malo poznato), već 2001. godine sve droge dekriminalizirao Portugal iako je tada imao među nižim postocima korisnika (nelegalnih) droga u Europi.

I što se desilo?

Postotak korisnika se nije povećao niti smanjio, ali ono što je jako bitno - broj smrti, zaraza AIDS-om i slične negativne posljedice jako su se smanjile.
http://www.cato.org/pub_display.php?pub_id=10080 (ovdje je studija o Portugalo pa koga zanima...)
 

xarabas

Aktivan Član
05.09.2005
161
8
0
40
Komentar sa portala Jutarnjeg koji me je bas nasmijao:"Zanima me oče li vlada kopirati ovaj zakon kao što kopira sve one zakone iz EU. Jebi ga budite doslijedni. Legalizirajte ganđu."
:)
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
HAHAH...ZAKON!!!! bia sam prije dvi godine na ekskurziji u češkoj... tj. prije toga zakona.. i ljudovi lijepo sjede u kaficima puše maricu, ja i prijatelj usli u jednu pivnicu narucili kobase u umaku od pive i jedem jedem ja, kad ono njusim marihuanu,heheh lik sjedi ispred i duva ga bratee!! ma češka je zakon,!!!samo da ova nasa glupa retardirana da nerecen nesposobna vlada shvati neke stvari, a ne kao neki dan kad je Lučin predlozio dekriminalizaciju marihuane ovi iz hdz kao da je rekao ajmo legalizirat heroin..bolest!!
 
10.02.2009
32
0
0
34
hehe, ma kod njih je bilo "legalno" samo je trebalo stavit tocku na i
u ceskoj te zbog djoksa policija tjera iz birca
da bar mi imamo takvih problema :D