Uticaj duvana sa travom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2017
26
55
13
43
Nisam toliko upućen, ali se i meni isto to dešavalo samo od duvana. Bio sam kod doktora i rekao je kada pušim da ode previše dima u mozgu. To je verujem isti slucaj ovde kod nepušača obe stvari a koji su počeli da puše, to će se dešavati u početku jer ne puše konstantno.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ko kaže da nema veze kakav duvan se mota u rizlu, neka otkine filter sa Marlbora pa neka puši bez njega.
Garantujem da će da se pokida od kašlja.
Do skoro sam koristio "Golden virginia" duvan za rolanje koji je prilično lagan za pušenje bez filtera, ali otkako sam otkrio "Vanilla choice" premium rolling tobacco od McBarrena, priča ima sasvim drugu stranu - em je prijatniji za pušenje, em miriše na kolače :) (okolina ne prigovara).
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Inace, jos davno sam citao, i naravno da drugacije radi dzok kada je mesan sa duvanom, neki koji su netolerantni na duvan mesali su travu sa nekim cajevima, menta ili ne znam ni ja sta....
I jos nesto, nikotin potiskuje dejstvo THC. To jest, kada nam se dim iz pluca apsorbuje u krv nikotin ometa pravilno apsorbovanje THC u krvi, to jest, THC nemoze da dodje do svog apsolutnog izrazaja...To isto vazi (ako si pusac) nakon dzoka, ako palis cigare, ometaju cist rad, jer kao sto rekoh nikotin potiskuje THC u krvi...
Do, duse, i ja sa duvanom pusim, nekako vise uzivam dok gori....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
I jos nesto, nikotin potiskuje dejstvo THC. To jest, kada nam se dim iz pluca apsorbuje u krv nikotin ometa pravilno apsorbovanje THC u krvi, to jest, THC nemoze da dodje do svog apsolutnog izrazaja...
jel imas neku naucnu referencu koja potvrdjuje ovo, ta prica nije bas tako jednostavna kako izgleda iz ovog sto si napisao
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Nisam neki biolog a ni hemicar, ali oduvek sam bio znatizeljan. Imamo receptore za THC a imamo i receptore za nikotin koje nas mozak prima. Tako da kada uzimamo duvan i travu zajedno, oba receptora se aktiviraju na svoj nacin.
Pokusacu to plasticno da objasnim, to bi bilo kao da osetis dva bola od jednom, da te boli i zub a i koleno u isto vreme..Jel moze to tako?
Ne moze, nase telo(odnosno mozak koji prima signal za bol) u trenutku moze da oseti samo jedan bol, ne moze da te boli i zub i koleno u isto vreme, mozes da osetis zub na 30 sekundi pa onda ces da osetis koeno na 3 minute, ili kako god...
A sad iz licnog iskustva, ja sam jednom batalio duvan na 6 meseci, nisam ga konzumirao u opste (pa sam se posle 6 meseci napijo i reko daj da probam kako je to zapaliti posle 6 meseci, i od tad ponovo pusim :) :) )
I taj period kada nisam pusio duvan, vutru samo cistaka, osecao sam nekako vise hiperaktivnost i kao da me thc mnogo duze radi...
Ne znam da opisem, trebas da probas, ali u istinu je da je rad sasvim drugaciji.
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Slazem se ja sa tobom i razumem te.
Ja volim da posle dzointa odmah zapalim cigaru.
Volim da mesam i alkohol i travu, 5 piva i dva dzoka ihhhaaajj mogu salto da napravim.
Cigaru obicno palimo posle dzoka da bi pojacali lucenje dopamina, da osetimo jos jaci rad.
Ali ja se i dalje drzim svoje sustine koju sam gore napisao. Da THC ako ga pusis cistog dolazi do svog maksimalnog potencijala i ispoljavanja, cim ga mesamo sa alkoholom ili nikotinom, ili i sa kokainom ako hoces, odmah se ometa rad trave..
Dali se slazes?