Uticaj konoplje na bubrege

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.12.2018
5
6
3
29
Pozdrav svima,imam jedno pitanje u vezi delovanja konoplje na bubrege,bubrežni sam bolesnik i ne smem previše proteina da unosim u telo a vidim da konoplja sadrži i određene proteine ispravite me ako grešim pa me zanima vaše mišljenje o tome ima li neko neka iskustva po tom pitanju
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vidi ovako,proteini se zapravo nalaze u semenkama konoplje znaci u industrinskim semenima je rec od kojih se pravi konopljino brasno.Ja licno kao sportista koristim konopljino brasno u ishrani pravim male zemicke koje pecem u rerni i konzumiram umesto hleba.E sad,moras objasniti tacno koji problem imas oko bubrega i dati malo vise detalja jer ti je pitanje malo konfuzno,zato hajde da sacekamo medincisku podrsku foruma da vidimo sta kazu i ostali strucnjaci jer nije mi jasno bas najbolje tvoje pitanje onako na prvo odgovorio sam ti ono sto ja primenjujem kod sebe u ishrani ako mislimo na isto.
Dobro dosao na :vutra:
 
29.12.2018
5
6
3
29
Bolest se zove "alpotrov sindrom" u prevodu bubrezi mi ne preradjuju krv iliti štetne materijale koje inače treba da izbacujem kroz urin jednostavno propuštaju,ne smem da unosim previše proteina u organizam,ne smem da se nerviram i podižem krvni pritisak jer automatski mi srce pumpa više krvi sve ovo govorim laički ne bavim se medicinom studiram skroz suprotan faks od toga...za ovu bolest ne postoji lek tako da na neki način je pitanje vremena kada će mi trebati novi bubrezi i onda moram da se čuvam pa me zanima pošto sam video izraz "vezivanje proteina" kod THC-a i to mi nije jasno šta znači to i kako deluje na organizam nadam se da sam malo sad jasnije sve objasnio ako opet nije nešto kako treba potrudiću se da približim maksimalno
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zaboravio sam napisati mozda bi trebala da znas da je brasno od konoplje iliti brasno od istog inace bogat proteinima negde oko 25g na 100g brasna ili proteina i da je odlican izvor omega 3-6-9 kao i vlakana koji su bitni za organizam.Inace sadrzi odredjene vitamine a,b1,b2,b3,b6 c,d i e,takodje ima i odredjene minerale gvozdje,cink,magnezijum,kalijum.Ono sto je dobro kod proteina od konoplje je taj takoreci splet amino kiselina koji je bitan za nase telo odnosno razgradjeni lanac brzo apsrobujicih amino kiselina odnosno tacnije receno to su esencijonalne masne kiseline.Nesto po malo znam oko te tvoje bolesti,iskreno zao mi je.Verujem da moras promeniti citavu ishranu jer ako telo neizbacuje toksine i stetne materije iz tela to moze napraviti problem verevotno ti je to vec jasno.Kazimi kako se sad hranis i dali si se vec posavetovao sa medicinskom sluzbom oko ishrane i generalno sta su ti rekli oko lecenja.
 
Poslednja izmena:
29.12.2018
5
6
3
29
Što se tiče lečenja uzimam antibiotike,generalno sam po prirodi mršav što ide u moju korist ali sudeći po ishrani smem jako malo da unosim kroz hranu proteina,ne smem ni alkohol,ni gazirano ni ljuto ni da bilo šta radim što mi diže krvni pritisak tako da kao da žele od mene biljku da naprave sve je to meni jasno ali ja sam skroz drugačija osoba i dosta stvari sam radio na svoju ruku koje ne bi smeo ali isto tako i s druge strane pitanje je vremena kada će mi trebati novi bubrezi tako da na neki način i "umirem" koliko god to zvučalo ne znam kako tako da želim ono da provedem ovo vreme što korisnije i ne želim da mi život prodje da bi prošao verovatno će sve na kraju biti dobro ali borim se ne dam se i znači lo bi mi kad bi mi neko približio taj uticaj thc-a na bubrege jer makar me to opušta i ne trzam se oko toga niti stvaram neke lažne tripove jednostavno mi skrene misli sa svega toga jbg malo sam se preopširno sve ovo ispisao jer nikom ne govor o tome šta mi se dešava jer ne volim smarati druge
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
preopširno sve ovo ispisao jer nikom ne govor o tome šta mi se dešava jer ne volim smarati druge
Ovaj forum zato i sluzi toj nameri,nista nisi opsirno napisao niti smaras nikog ovde jer mi smo svi manje vise ovde svi sa istim ciljem jer verujemo u alternativnu medicinu i moc ucinka canabisa na odrejdjenje bolesti i tu smo da pomognemo koliko mozemo i otvorimo svest ljudi.Izvinjavam se sto pisem u mnozini jer znam misljenje vecina dobrih ljudi na ovom forumu.Budi strpljiv uskoro ce se javiti vec neko od clanova i objasniti sve sta i kako.Inace dosao si na pravo mesto zato se ne ustrucavaj pitaj sve sta te zanima.Ono sto ja mislim da thc neutice direktno na sintezu proteina u telu osim sto verovatno znas da otvara apetit posle konzumiranja,e sad koliko je to dobro u tvom slucaju jer ti moras paziti sta jedes i kada.Evo ti neki linkovi sa foruma pa procitaj malo ako imas vremena.
https://www.vutra.org/threads/infor...koje-je-poznato-da-kanabis-ima-utjecaja.6146/
https://www.vutra.org/threads/dnevnik-konzumacije-sirovog-cannabisa.10442/
https://www.vutra.org/threads/cbd-ulje-i-lekovi-normabel-tramal.18682/#post-618938
https://www.vutra.org/threads/biomix-kapsule.18474/
 
06.03.2019
17
11
3
28
I ja imam problema sa bubrezima tj samo sa jednim lijevim (desni su mi izvadili kada Sam imao 3mj zivota) sada imam 24 godine, koristim marihuanu vec cca 4god I u te 4god nisam jos ni jednom bio u bolnici a prije konzumacije marihuane sam godisnje po 2 3 puta znao lezati u bolnici....
 
06.03.2019
17
11
3
28
I ja imam problema sa bubrezima tj samo sa jednim lijevim (desni su mi izvadili kada Sam imao 3mj zivota) sada imam 24 godine, koristim marihuanu vec cca 4god I u te 4god nisam jos ni jednom bio u bolnici a prije konzumacije marihuane sam godisnje po 2 3 puta znao lezati u bolnici....
Ps. evo nesto od ove godine Skunk #1
 

Prilozi

  • Snapchat-372573818.jpg
    Snapchat-372573818.jpg
    294,6 KB · Pregleda: 34