Uticaj UV zraka na pojacanu proizvodnju THC-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
Dakle,ceprkao sam po net-u,pa nadjoh ovo-mozda ce nekome biti zanimljivo za eksperimentisanje,post je od 24 avgusta 2012-dakle,sveze
(mada,moram priznati da sam za ovu ideju cuo jos pre 10tak god. al' dobro)..
sledi malo redukovan prevod(samo najzanimljivije cinjenice,a koga zanima moze procitati ceo 'thread' ovde),ujedno moj skroman doprinos ovom divnom sajtu !!:costumed-smiley-027

Get More THC From Your Medical Marijuana Plants Using UV Light | BigBuds Magazine - Your one source for growing medical marijuana

pocnimo prvo sa razlikom izmedju obicnog i UV svetla/zraka
iako ljudi ne mogu videti UV zrake,mozemo ih predstaviti u duginom spektru kao boju koja dolazi POSLE plave tj. ljubicaste
posto su sve boje u stvari talasi energije,i UV zrake mozemo predstaviti kao vid 'zracenja'
UV talasi prolaze kroz biljku u razlicitim FREKVENCIJAMA(koliko talasa na sekund,odnosno brzina oscilacija),a obzirom da imaju manji razmak
medju sobom od 'normalnog' spektra boja-to automatski znaci da im je brzina(ucestalost tj. frekvencija) VECA-vise talasa prolazi u sekundi.
Zbog ovoga oni sa sobom nose i veliku kolicinu energije,te ih to svrstava blize 'radijacijskim' zracima(X ray),nego radio-talasima,primera radi.

Kako sve ovo utice na nasu biljku?

za pocetak,pogledajmo kako UV zraci uticu na celije samih biljaka.
UV zracenje(pogotovu UVB) ima dejstvo slicno kao i na kozu coveka.dakle izaziva ozbiljna ostecenja,i prakticno 'cepa' strukturu celija.
zato su biljke vremenom razvile odbrambeni mehanizam,u vidu genoma UVR8.
Ovaj proteinski molekul ima sposobnost da 'nanjusi' UV zrak,i zatim 'naredi' celiji biljke da pocne da menja svoje ponasanje/strukturu.
UVR8 se sastoji od 2 slicne podjedinke(subunits),koje,kad UV zrak 'padne' na njih-se razdvoje i-
e sad se navodi primer,i ja cu prevesti u celini posto je vrlo zabavan-

'Zamisliti da protrljate dva balona jedan o drugi.Staticki elektricitet ce ih drzati 'slepljene' zajedno.
ukoliko kisa padne na njih,oni ce se razdvojiti.u ovom slucaju,baloni su UVR8 podjedinke,a kisa je UV zrak'
(hahaha op.prev.)
cim se podjedinke raspadnu,odlaze do 'nukleusa' da 'dostave' informaciju (o poplavi op. prev.:ludak).


I gde je u svemu tome dobra strana?

Jedna od zanimljivih stvari koja se dogadja za vreme tog procesa je povecana proizvodnja supstanci iz 'phenylpropanoid' grupe,
prvenstveno 'malonyl-CoA' i 'phenylalanine'.
Zasto je ovo bitno?
Zato sto kanabis koristi 'malonyl-CoA' za kreiranje 'olivtol'-a,koji,zauzvrat sluzi za kreiranje THC-a:bale....

VAZNO !!!!!!!!!!
UV zraci su prvenstveno stres za biljku,zato lampe treba drzati na tajmeru i paliti samo PONEKAD za vreme svetlosnog ciklusa.
Postoji velika verovatnoca od 'smanjenog' uroda(ipak je to ozbiljan stres za biljku),ali ce,zauzvrat,procenat THC-a biti veci..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bilo je to već na forumu, al je sada valjda u arhivi i to... Doduše, fine nove informacije svaka čast :thumb:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
e pa jbm mu majku da mu jbm....
na ovom forumu i da IZMISLIS neku temu-neko je vec pisao o tome .D
Dobicu traume od sintagme 'citaj forum,sve ti je vec napisano' .D
jbg nisam video,al' nema veze....mozda se ja budem drndao sa tim-imam neki 'black light' gajbi-u growtentu...videcemo...stay tuned s'o bi rekli preko bare
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa ustvari moraš pitati sam sebe..jesi li došao na forum da otvaraš teme ili si došao nauciti sve sto te zanima o Cannabisu...a sto se tice ovog citaj forum sve je napisano....doista jest..pa ipak je 10000 clanova regano
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
Blade je napisao(la):
Pa ustvari moraš pitati sam sebe..jesi li došao na forum da otvaraš teme ili si došao nauciti sve sto te zanima o Cannabisu...a sto se tice ovog citaj forum sve je napisano....doista jest..pa ipak je 10000 clanova regano

pa jel stvarno treba da dodam 'shala' svaki put kad se nasalim? ja ni ne pitam nista,osim ako ne mogu da pronadjem adekvatan odgovor.a i parlam engleski,tako da
prvo gledam 'preko bare'....
sto se tice otvaranja tema-ovo je prva koju sam postavio 'kao temu'-sa izuzetkom dnevnika...al dobro,blejde,necu vise nikad a da tebe ne pitam za dopustenje!!
(jel' treba da napishem i sad 'shala'?)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
Blade je napisao(la):
aj zekam se sta si se napizidio (shala)...lol...pa cemo se shalimo

nemoj da posaljem 'barbaroide' po tebe(ako si gledao originalnog 'blade'-a tj. vampire hunter D blood,onda ce ti biti jasno,ak' nisi evo linka za ceo film

Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) ~FULL MOVIE~ - YouTube

obrati paznju na 00. 27. 00 tu se prvi put srece sa 'barbaroy' rasom,i ide ono cuveno-
'i admire u much stranger,it is such a pitty you have to die...'

sry za off topic,moz'te obrisati kad me BLADE bude prestao za'ebavat' .D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
Napušena Vjeverica;224398 je napisao(la):
Nego, koja je cijena tih uv lampi?

to najbolje da nadjes kod nekog ortaka/ortakinje koji slusa techno/trance i sl. njihove gajbe su uvek pune toga,a imas i po pijacama valjda i uobicajenim radnjama...a i nije im neka cena,cini mi se,to su najobicnije neonke(mi ih zovemo 'black light' iz nekog razloga),samo je znaci bitno da budu upaljene kratko,oko 20-30 min.

ispravka,taj 'ljubicasti' model je poznat kao 'black light',a koliko vidim,ima raznoraznih,cak i na USB konekciju-sto je super,jos i' samo treba naci u ovoj balkanskoj zabiti nasoj..
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Blacklight nije lampa koja se koristi u ove svrhe, jer emitira UV-A svjetlo.
Ono što se traži je UV-B spektar 290-320nm, lampe za iguane, terarije i slično.
Znači tražite po svim boljim pet-shopovima.