Utjecaj dugotrajnog konzumiranja marihuane na kognitivne sposobnosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2011
17
0
0
32
Mene zanima da li marihuana unistava mozdane ćelije...negdje sam procitao da konzumiranjem marihuane nivo koncentracije opada i da se teže pamte stvari, odnosno da se teze uci, ako su u pitanju djaci/studenti...

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cistokrvan je napisao(la):
Mene zanima da li marihuana unistava mozdane ćelije...negdje sam procitao da konzumiranjem marihuane nivo koncentracije opada i da se teže pamte stvari, odnosno da se teze uci, ako su u pitanju djaci/studenti...

i tako ih u zivotu koristis mozda 10%, nego, jesi ti procitao prethodnih 20 postova
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
@Power
Ljudi koriste svih 100% "mozga", svakodnevno; to je mit nastao na krivim tumačenjima nekih Einsteinovih i sličnih izjava.


@OnTopic
Dugotrajno "umjereno" konzumiranje kanabisa nema negativnog fizičkog utjecaja na mozak (eg. uništava moždane stanice)
I također nema negativnog utjecaja na kognitivne sposobnosti.

Kanabinoidi čak promiču neurogenezu tj. stvaranje novih neuronski veza u hipokampusu, dijelu mozga odgovornom za
kratkoročnu i dugoročnu memoriju. ncbi.nlm.nih.gov - Cannabinoids promote embryonic and adult hippocampus neurogenesis

Zašto onda imamo primjere gdje neke osobe koje konzumiraju kanabis poglupe do te mjere da više ne znaju sastaviti suvislu rečenicu ?
Kako je ekipa već prije mene pojasnila, to je sve stvar pojedinca i ovisi o njegovom stavu, odnosu te načinu i razlozima konzumacije.
Svaka osoba ima različit doživljaj sebe dok je pod utjecajem pa tako i količina samokontrole varira od osobe do osobe, što može ovisiti
i o nečijoj toleranciji a i o određenoj sorti kanabisa. Dok su neki potpuno funkcionalni drugi kada se napuše ne mogu prstom mrdnuti ili
se upustiti u zahtjevnije mentalne zadatke. Problem nastaje kada spadaš u ovu drugu skupinu ljudi i pušiš do te mjere da ti to postane
svakodnevica i "normalno" stanje ili se jednostavno prepustiš tom lifestylu koji ti se u tom trenutku čini zakon i odličan.
Možete na mozak gledati kao na mišić, što manje koristiš i treniraš mišiće to im funkcionalnost sve više i više opada, ista stvar je i s
mozgom. Ako se svakodnevne intelektualne aktivnosti svedeu na,... da li gledati Ljubav je u zaleđu, Dadilju, ili AleAleHandro, a fizička aktivnost
se sastoji od odlazaka na wc i povremeno u dućan po zalihe kruha, mlijeka i čipsa. Naravno da će takva osoba kroz duži period jednostavno
poglupiti, i to bez ikakvog utjecaja kanabisa. Jedan članak na eng., iako ima par netočnih stvari prilično pogađa poantu. Brain Hacks

Zato je kod konzumacije kanabisa važno imati dobru samokontrolu, jer ova biljka ne stvara stvara ovisnost, letargiju, nefokusiranost ...
Sve to razvijamo mi sami i ako do toga dođe jedino vlastitom snagom volje možemo se tih problema riješiti.

Evo samo ću spomenuti jednog čovjeka:
Irvin Rosenfeld - on zadnjih 30 godina dnevno popuši skoro 10g - čime se bavi? - burzovni mešetar.
Mislim da ne bi baš opstao u tom poslu da mu je mozak "pun rupa" od trave. =)

EDIT: Još malo poznatije ekipe: The 10 Most Successful Potheads on the Planet… : COED Magazine
 
17.01.2011
17
0
0
32
PowerSeed je napisao(la):
i tako ih u zivotu koristis mozda 10%, nego, jesi ti procitao prethodnih 20 postova

izvinjavam se zbog ovog...ma prvo sam objavio ovaj post u temu graveyard, pa sam ga onda kopirao i ovdje ubacio ne citajuci ove prethodne postove...jos jednom - izvinjavam se

he-man je napisao(la):
@ontopic
dugotrajno "umjereno" konzumiranje kanabisa nema negativnog fizičkog utjecaja na mozak (eg. Uništava moždane stanice)
i također nema negativnog utjecaja na kognitivne sposobnosti.

....

hvala puno :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nije diskutabilno već je to činjenica oldman.gif apsolutno svaki dio mozga je u fuknciji na dnevnoj bazi.
Naravno mozak nije konstantno pod 100% opterećenjem. Dok neki dijelovi radi drugi odmaraju i vice versa,
ali svako područije u mozgu biva upotrebljeno tokom dana, ili noći.

Originalni quote je bio da; ljudi ne koriste puni mentalni potencijal. 10% of brain myth - Wikipedia, the free encyclopedia

Ovaj link s NIDA-e je relativno ok, samo što su im neki zaključci u tekstu lagano izvučeni iz konteksta, i čisto sumnjam
da će prosječna osoba ići čitati studije na koje ovaj tekst referira. Pa će na kraju i oni sami vrlo vjerovatno izvući
netočan zaključak krivim percipiranjem ovog članka.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Pocetnik_cro je napisao(la):
Hmm puno ljudi pisu da nema razlike, sve ostaje isto
i ja se moram nesloziti sa svima,
da razglabam, pusim travu vec godinu i pol , svaki dan minimalno jedan batich ... i uvidjam razliku iako ne intelektualnu ili logicku čak dapače sto se tice uvidjanja nekih stvari, otvorenja vidika i slicno trava mi je recimo "pomogla" u tome, ali postanes (bar ja) onako malo spaljen, ne na los nacin, zaboravljiv, pocme te bolit k***c za stvarno nebitne stvari u zivotu pa stoga i prestanes razmisljati o njima a jednako tako i zaboravljat, npr kada me pita netko sto sam jucer jeo u puno slucajeva se moram zamisliti jer se jednostavno ne preokupiram sa tim stvarima...i slicno, ako me razumijete sto zelim reci ... .

eto moje skromno misljenje,

zivili


Ja i kad pušim i ne pušim ne želim se zamarati glupostima poput tog da pamtim što sam jučer jela i ostalim sličnim sitnicama. Zar je to stvarno toliko važno, pogotovo toliko da trebaš još i pričat s nekim o tome? OK, ako si jeo nešto stvarno super, onda upamtiš to i podjeliš s prijateljima, kažeš da moraju probat to jelo.. ali ovak da pamtim jučer sam jela rižu, prekjučer grah... pa koliko bi to megabajta memorije u mom mozgu bilo UZALUD potošeno. Ljudi relax. Koncentirajte se na korinse informacije ;)
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
da se opet rodim:
nebi nikad zapalio cigaru
nebi nikad neumjereno pio
bio bih bolji prema ljudima iako si ni sada nemam mnogo za zamjeriti
UVIJEK bi koristio kondom i ''drmno'' bi još više komada nego što sam do sada

ALI BRATE VUTRA je nešto što me vodi van iz ovog šugavog svijeta i nebi je se nikada odrekao!!!i nadam se da neću morat! :stealth:

Iako zna mi se desit kad se naduvam jako, a nisam napravio sve što sam moro taj dan počne me prat neka grižnja savjesti, paranojica, nazovite to kako želite, odma trčim, pišem TO DO LIST za idući dan, onda idući dan se ubijam radim sve što moram, naveče dolazim kući palim toparu, otvaram pivo, zovem ekipu da zajedno živimo izvan granica ovog šugavog svijeta!!!!
 
29.07.2011
17
0
0
31
Marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.Ne utice lose ni na sta..sta vec,ona pojacava funkciju mozga..funkciju citavog organizma.
Na ove recenice mnogi ljudi koji nisu upuceni bi mi se smejali.Ali kako ne bi ostali na ovome,navescu par primera.
1)moj ortak je jednom izasao naduvan na kolokvijum i dobio je 10 sa *.Najbolje uradio kolokvijum od svih.Cesto je se nervirao zbog kolo-
kvijuma,ispita i ostalih obaveza..ali kako je poceo vise da vari sve mu je poslo na bolje,ne nervira se kao pre,i sve polaze u roku.
2)Ortak tog mog ortaka duva vec dosta dugo..i to lik vari svaki dan po par dzokseva.Studira,daje ispite u roku,i plus se bavi trance
muzikom.Ne samo da se bavi time,vec rastura koliko dobro stvara.
3)Zatim imam jednog poznanika iz BG-a koji se bavi filmskom umetnoscu a takodje zna da zapali ponekad.
4)Znam lika koji je dobar pecaros a pusi vec 30 i nesto godina.To je najbolja kombinacija-pecaros i marihuana.Pecarosi su inace
najmirniji ljudi.Voda smiri coveka.. plus kad na to dodas vutru-ti si jedan od najmirnijih na svetu onda.
5)Kao peti primer mozemo navesti post HE-MAN-a o 10 najuspesnijih ljudi koji konzumiraju marihuanu.
6) .. ima jos mnogo primera
-Napisacu vam sada nesto u vezi mene sto se delovanja na mozak tice i sl.Nekad mi zna podici volju za citanjem,pisanjem itd.. a nekad me zna baciti na fotelju i tripovati zesce..Sve zavisi od raspolozenja.Jednom sam naduvan uzeo da citam knjigu:"Lovac na zmajeve" -bestseler znaci..avantura.. reko ajde da probam da citam to,mozda mi masta bas proradi.. i sta se desi..Procitao sam jednu stranicu a pola toga nisam skapirao,i onda nisam ni imao volju da citam dalje..Tad sam se na neki nacin pomirio sa cinjenicom da mogu lepo da citam kad sam naduvan..Poceo sam da sumnjam u marihuanu,poceo sam na neki nacin da verujem da unistava mozdane celije ali opet kad sam se setio kako mi je pomogla u nekim stvarima (znao sam sutradan posle duvanja citati mnogo sa uzivanjem) to mi je vratilo volju za daljim konzumiranjem..I sta se desi..jedno mesec dana posle toga odlucim ja opet da citam naduvan.. poceo sam da citam knjigu "Tajanstveno ostrvo" od Zil Verna.Procitao sam jedno tridesetak stranica i svega sam se secao,citao sam sa uzivanjem..onda sam pao u stond jbg.. xD .Takodje sam znao citati neke putopise,zanimljive avanturice itd.
-Dakle da se zakljuciti da marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.. ni na sta ne utice lose.Pusite kad god zelite.Ako zelite pusite svaki dan,to vam nece naskoditi.Ja vam pusenje svaki dan ne bi preporucio samo iz jednog razloga..slabije ce da vas radi.Dakle samo zbog toga.. Inace,opustite se i uzivajte :)
E da zaboravio sam jednu stvar..2 stvari tj. upakovane u jednu stvar.Tice se kolokvijuma.Resio sam i ja prvi put da pocnem raditi kolokvijume naduvan.Pre neki dan sam imao kolokvijum iz marketinga u turizmu i dosao sam naduvan bez papira,bez hemijske,bez puskica..a nisam ni ucio nista..NISTA znaci.. Snadjem se za papir i hemijsku,dobijem 2 pitanja i pocnem da pisem.Uradio sam oba xD Sada samo cekam rezultate.Postavlja se pitanje,kako sam uradio kad nisam ni znao ta pitanja.Pa na neki nacin sam ih znao,jer imao sam predmete povezanim sa tim,pa sam nesto iz secanja izvukao,iskombinovao sve to i napisao.Sad samo cekam rezultate,pa cu napisati na forumu sta sam dobio :DD 2 dana nakon toga,odnosno juce,imao sam kolokvijum iz poslovnih finansija,uradio sam 14 od 17 pokazatelja totalno naduvan.Niko nije provalio da sam naduvan,a meni je koncentracija bila jaka samo tako.Zavrsio sam maltene pre svih,i jos mi bilo nesto mrsko da odradim zadnja 3 pokazatelja.. xD xD Tako da sad cekam rezultate i iz toga.Bice sledece sedmice pa cu ja napisati sta sam dobio :DD JUST GET HIGH AND FINISH THE JOB ! :)
 
29.07.2011
17
0
0
31
Marketing u turizmu..dobio sam NULU.. dobar sam..od nas sedamdeset nesto,samo desetak polozilo kolokvijum.. Cekamo sad rezultat iz poslovnih finansija
 
19.05.2012
31
65
0
38
Svi smo mi jedinstveni pa tako i na svakoga drugačije djeluju iste stvari. Ja san zna zapaliti jednu i čitat knjigu od početka do kraja, raditi fizičke poslove, gledati dokumentarce ili izaći vanka smijati se (s) ljudima. Al ja to radin i kada nisan urokan. Prijatelja knjige i ostale gluposti koje mene zanimaju (a to je jako puno gluposti) ne zanimaju, on kad zapali igra igre (ako se to može zvat igrama) il sidi i gleda kroz prozor =).Ja bi puka kad bi to radija. Sve je do čovika. Ja na primjer ne mogu zapantit ime većine ljudi, jednostavno san takav bija pijan, upušen il najnormalniji na svitu =) Ja san prije isto mislija da trava poglupljuje ljude, al to je bilo kad san ima 16 god i kada su neki pušili travu svaki dan i to po 5-6 dnevno, to je još iz vrimena kada je 50 kuna trave bilo brdo, a po školi se prodava joint za 10 - 20 kn. Da skratin ekipa je bila jednostavno toliko upušena da su oni djelovali glupi ka k... jer su non stop bili napušeni. Kada su počeli uzimat rekreativno, a ne konstantno to su bili najnormalniji ljudi na svitu. Neki su ostali glupi al jebiga nemereš protiv genetike =)
 
29.07.2011
17
0
0
31
Jbg zajebo sam se za Marketing..a nisam ni imao puskice..sve u svemu bi dobio nulu(peticu),tj.ne bi prosao kolokvijum.. Zato iz poslovnih finansija sam ubo 11 bodova od maksimalnih 20 a uz to me mrzilo da zavrsim skroz,inace bi imao vise x​
D​

.. (takodje radjen pod efektom marihuane) .. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Libertador je napisao(la):
... Zato iz poslovnih finansija sam ubo 11 bodova od maksimalnih 20 a uz to me mrzilo da zavrsim skroz,inace bi imao vise ... (takodje radjen pod efektom marihuane) ... :)

ako si ti zadovoljan i mi smo... samo kod mene na faksu za prolaz treba 60%, znaci u tvom slucaju morao bi imati bar 12 bodova, kad dodje vreme za strebanje, mislim da vise treba uciti a manje duvati :)
 
29.07.2011
17
0
0
31
da,mada kod nas u ovom slucaju se saberu bodovi sa predavanja,seminarski i kolokvijum i moras bar 30 da imas da bi na ispit mogao da izadjes..a vazno je da sam to obavio kako treba.Inace izasao sam na popravni kolokvijum iz marketinga (nenaduvan ovaj put) i dobio 2 osmice..popravio oba kolokvijuma :) ali jbg imao sam sve slikano u aparatu pa sam sve prepisao x
D
-U svakom slucaju il si obrazovan ili nisi..il si naucio ili nisi.. marihuana ne utice negativno na mozak,a ne utice toliko ni na jacanje mozga,sve zavisi o
d osobe koliko je spremna da ulozi truda i rada.. Imamo propalice koji konzumiraju marihuanu..pa nas onda neki smaraju sa recima:"Bices poput ovih propalica" A imamo i ugledne ljude koji konzumiraju marihuanu..i kad se odbranimo recenicom da ima i uglednih ljudi koji je konzumiraju-keva,cale i sl. kazu nam:"Ma ti sigurno neces biti jedan od tih uglednih,to je retkost." Pokazes im osmice u indeksu,zavrsavas sve ispite u roku... oni se i dalje boje da ces postati propalica i preci na jace nesto.. Sve je do osobe,do karaktera..Marihuana ne moze da izmeni licnost,moze sam da ubije depresiju,agresivnost i jos neke negativne osobine.Ali ako si ti jaje od coveka ti ces biti jaje cim te marihuana pusti.. licnost ti ostaje ista.
 

Marker

Aktivan Član
03.02.2010
85
3
8
Libertador je napisao(la):
Marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.Ne utice lose ni na sta..sta vec,ona pojacava funkciju mozga..funkciju citavog organizma.
Na ove recenice mnogi ljudi koji nisu upuceni bi mi se smejali.Ali kako ne bi ostali na ovome,navescu par primera.
1)moj ortak je jednom izasao naduvan na kolokvijum i dobio je 10 sa *.Najbolje uradio kolokvijum od svih.Cesto je se nervirao zbog kolo-
kvijuma,ispita i ostalih obaveza..ali kako je poceo vise da vari sve mu je poslo na bolje,ne nervira se kao pre,i sve polaze u roku.
2)Ortak tog mog ortaka duva vec dosta dugo..i to lik vari svaki dan po par dzokseva.Studira,daje ispite u roku,i plus se bavi trance
muzikom.Ne samo da se bavi time,vec rastura koliko dobro stvara.
3)Zatim imam jednog poznanika iz BG-a koji se bavi filmskom umetnoscu a takodje zna da zapali ponekad.
4)Znam lika koji je dobar pecaros a pusi vec 30 i nesto godina.To je najbolja kombinacija-pecaros i marihuana.Pecarosi su inace
najmirniji ljudi.Voda smiri coveka.. plus kad na to dodas vutru-ti si jedan od najmirnijih na svetu onda.
5)Kao peti primer mozemo navesti post HE-MAN-a o 10 najuspesnijih ljudi koji konzumiraju marihuanu.
6) .. ima jos mnogo primera
-Napisacu vam sada nesto u vezi mene sto se delovanja na mozak tice i sl.Nekad mi zna podici volju za citanjem,pisanjem itd.. a nekad me zna baciti na fotelju i tripovati zesce..Sve zavisi od raspolozenja.Jednom sam naduvan uzeo da citam knjigu:"Lovac na zmajeve" -bestseler znaci..avantura.. reko ajde da probam da citam to,mozda mi masta bas proradi.. i sta se desi..Procitao sam jednu stranicu a pola toga nisam skapirao,i onda nisam ni imao volju da citam dalje..Tad sam se na neki nacin pomirio sa cinjenicom da mogu lepo da citam kad sam naduvan..Poceo sam da sumnjam u marihuanu,poceo sam na neki nacin da verujem da unistava mozdane celije ali opet kad sam se setio kako mi je pomogla u nekim stvarima (znao sam sutradan posle duvanja citati mnogo sa uzivanjem) to mi je vratilo volju za daljim konzumiranjem..I sta se desi..jedno mesec dana posle toga odlucim ja opet da citam naduvan.. poceo sam da citam knjigu "Tajanstveno ostrvo" od Zil Verna.Procitao sam jedno tridesetak stranica i svega sam se secao,citao sam sa uzivanjem..onda sam pao u stond jbg.. xD .Takodje sam znao citati neke putopise,zanimljive avanturice itd.
-Dakle da se zakljuciti da marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.. ni na sta ne utice lose.Pusite kad god zelite.Ako zelite pusite svaki dan,to vam nece naskoditi.Ja vam pusenje svaki dan ne bi preporucio samo iz jednog razloga..slabije ce da vas radi.Dakle samo zbog toga.. Inace,opustite se i uzivajte :)
E da zaboravio sam jednu stvar..2 stvari tj. upakovane u jednu stvar.Tice se kolokvijuma.Resio sam i ja prvi put da pocnem raditi kolokvijume naduvan.Pre neki dan sam imao kolokvijum iz marketinga u turizmu i dosao sam naduvan bez papira,bez hemijske,bez puskica..a nisam ni ucio nista..NISTA znaci.. Snadjem se za papir i hemijsku,dobijem 2 pitanja i pocnem da pisem.Uradio sam oba xD Sada samo cekam rezultate.Postavlja se pitanje,kako sam uradio kad nisam ni znao ta pitanja.Pa na neki nacin sam ih znao,jer imao sam predmete povezanim sa tim,pa sam nesto iz secanja izvukao,iskombinovao sve to i napisao.Sad samo cekam rezultate,pa cu napisati na forumu sta sam dobio :DD 2 dana nakon toga,odnosno juce,imao sam kolokvijum iz poslovnih finansija,uradio sam 14 od 17 pokazatelja totalno naduvan.Niko nije provalio da sam naduvan,a meni je koncentracija bila jaka samo tako.Zavrsio sam maltene pre svih,i jos mi bilo nesto mrsko da odradim zadnja 3 pokazatelja.. xD xD Tako da sad cekam rezultate i iz toga.Bice sledece sedmice pa cu ja napisati sta sam dobio :DD JUST GET HIGH AND FINISH THE JOB ! :)

Tema je bila jednostavno PREDOBRA!!! tako da sam se morao nadovezat sa svojim osobnim iskustvom :)
Da se nadovezem na ovaj tekst....Vutra ne utjece na mozak lose ako konzumiras normalno tj. ako nepretjerujes...Iz iskustva govorim jer sam zadnjih god dana bas intenzivno duvao....Dnevno bi smotao do 20 joli ovisi kako kada,a minimalac je bio nekih 4-5 komada....Jebiga naravno da otupavis...moras....
@1 naravno da mozes uduvan izac na kol i proc...par puta sam znao otic na kol i na usmeni naduvan i prosao bih jer je bilo volje za tim predmetom dok se ostalo svelo se na minimum,dok je bilo dana kad sam bio u tripu 0/24 i samo pljugao satima :))
@5 svaka mu cast!Imam par frendova koji duvaju svakodnevno doduse ne koliko sam ja i sa 5 sve rijesavaju...moze se ali umjerena konzumacija :)

Evo mog iskustva:Za***** sam bio kad bih pljugao svakodnevno...bilo bi samo ja ja i pljuga...social life wtf is that?doslovno...Komunikacija sa drugim ljudima 0 bodova,nisam mogo recenicu normalnu slozit
tako da spike tipa nista ti nebude su za malu djecu...bude ako pretjerujes...,tako da sam zapustio sve i samo pusio laganini dok me za sve ostalo bolio k****...Nekad je znalo pucat na neki kreativan koristan osjecaj ali vecinom je bilo: jos jedan jos jedan da stalno bude high & fuck everyone else sto je dovelo do nazalost do gubitka svijesti i realnosti...Bilo kako bilo sad je pauza...ovaj post sam prepravljo 5 puta koliko sam spaljen xD Sad je laganini vec tjedan dana pauza i jebenica je....ide jos pauza koji mj. pa onda laganini...sve je to dobro kad je umjereno :)

do daljnjeg stay high...:konjo
 

konoplja666

Aktivan Član
21.05.2012
71
3
0
39
Ne znam za vas momci,ali meni konzumacija pomaže pri učenju, jednostavno se mogu bolje fokusirat na rješavanje problema, uz redovitu konzumaciju položio sam 14 ispita u godinu dana, što bi se moglo reći da je svojevrsan rekord na mom faxu,ali opet u drugu stranu studiram brate 10g,i sam sebi već dosadio.
Studiram na tehničkom fakultetu gdje se sve vrti oko matematike,fizike,mehanike, i jednostavno kad sam naduvan nekako lakše posložim stvari u glavi, jer na mom faxu nema štrebanja,moraš razumijet i tu mi pomaže.

Što se tiče motoričkih sposobnosti, recimo da volim zapalit prije nogometa, čak sam uvjeren da mi pomaže u kreativnosti tokom igre.
Što se tiče vožnje auta/motora, tu mogu reći da djeluje preventivno,auto ionako vozim kao penzić što zbog potrošnje goriva,što zbog starosti vozila, dok motor kad vozim normalan,normalno da volim malo se izdivljat u granicama,ali naduvan jednostavno vozim polagano.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Ja cu vam rec iz mog iskustva,kad imam dima pusim i po 15 frula dnevno neovisno o potentnosti biljke,ja volim bit razgazen ko svinja jer vjerujem da je u tom prava medicina,medicina za dusu.Od konzumiranja mi se nije nista lose desilo i oporavio sam se od mnogih bolesti koje sam imao,depresija,neurodermatitis,psorijaza,bolovi i td.da ne nabrajam vise.Ako imas ikakve sumnje u ovu biljku nemas sta trazit na ovom forumu,jer mislim da je ovo forum za istinske uzivatelje marihuane i njene medicinske dobrobiti.Jedino na sta se ja mogu pozalit je to da kad nemam dima nekad upadnem u neku manju krizu jer mi vise nist nema smisla,necu to nazvat ovisnoscu nego potrebom za lijek bolesnog covjeka.Uostalom nikad niko nije umro od marihuane pa neces ni ti.osim ako nisi alergican na neke spojeve koje se nalaze u biljci,a sudeci da si dosad pusio i nije ti bilo nista,bezveze se zarinjavas...
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
meni je koncentracija jednom opala al ne zbog vutre vec sto sam mozak nafuro da ne slusam sta ljudi pricaju i da ih obicno furam zajebavam,al sad mi je trenutno dobra koncentracija