Utjecaj hladnoce na prijateljicu biljku :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10.10.2009
21
2
0
41
Dragi moji, imam jedno pitanjce...
Ukoliko je rijec o indoor uzgoju, da li biljka moze izdrzat hladnocu?
Dakle sve druge uvjete bi imala zadovoljene, svijetlo, vodu, krov nad glavom :) ali bez grijaca...
kod mene temperature nikad ne padnu ispod 5 stupnjeva...
grijaci bi bila dodatna investicija...pa me zanima...

mozda moze izdrzat hladnocu ali da li bi to utjecalo na cvijetanje ili razinu toliko nam dragog thc-a :p

hvala :)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Ne ako ne misliš držat taj 5 stupnjeva, zapravo treba biti deset, ne znam , samo znam ako ti budu temperaturne promjene prevelike znači kad tad će se dogoditi, proljeće , onda če rezultirati da će se vlažnost kondenzirati na njima i imaš lijepo mjesto za razvoj pljesni tada, isto tako fotosintettski minimum ( da bi mogle fotosintetizirati) je 10 stupnjeva celzijusa, pa računaj ( u 90posto biljaka) , al ono prvo je važno....
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
ja imam isto neku šemu sad srokat nešta na tavan preko zime al neznam kako bi stajao što se tiče hladnoče.Tavan nemam nikakvu posebnu izolaciju krov(crijep)i to je to.Imam ormar pa uvalit u njega i neku hps 250???kako bi to prošlo dal bi bilo šta toplije u tom ormaru il bi moro srokat jos grijalicu neku
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Air Temperature

Cannabis is a summer plant. The optimal day temperature range for cannabis is believed to be 24 to 30 °C. At night temperature may fall as low as 15.5 °C. Temperatures above 31 °C and below 15.5 °C seem to decrease THC potency and slow growth. At 13 °C a plant will undergo a mild shock, though sometimes cannabis has been observed to withstand (only temporarily) freezing temperatures

kvotano sa wikipedije a to kvotano sa literature, 24-30 optimum, granična tu 15 i 31 dolje gore 5 stupnjeva, kod 13 ide u blaži šok
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mislim da necete uspjeti preko zime ako nebudete imali neko grijanje kad su svjetla ugasena,sa hps mozes ugrijati ormar samo ako nije veliki,ako je smanji ga i mislim da ce on dovoljno zagrijavati kad su svjetla upaljena,e problem je kad se svjetla ugase,sativa moze podnijeti tem.do 10c al ispod 15c nije preporucljivo indika moze i do 0c al isto tako ispod 15c nije preporucljivo,sve ce to uticati na rast i na cvjetanje i vremenskle razlike noc dan trebale bi da budu 5-10c sve preko ce biljci uzrokovati termalne sokove i biljka ce sporo napredovati,u vasem slucaju ce konstantno biti niske tem.i ja se s time nebi za.ebavao,al na vama je u svakom slucaju svu srecu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.