Uvenuli listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Pozdrav svima evo da se napokon skupimo opet kolko samo novih imena i nikova...pa sam i ja svoj izmenio :lol:
Da se pohvalim da su mi biljke procvetale od 4 ispalo 3 zenske i jedan muski kojeg sam veceras isprobao al nije me bas razvalilo.
Nego jedan problem nakon sto je biljka pocela cvetati donji listovi su joj se poceli vesati i venuti neko mi je reko da je to zato sto je nisam nastavio djubriti sa istim djubrivom koje sam koristio u veg fazi do jedno 7 dana nakon pocetka cvetanja pa tek onda preci na kristalin cvet ja sam je naime poceo djubriti sa kristalin cvet jedno 3 dana pre pocetka 12/12 sistema sto je prerano.A moze li biti od prevelikog zalivanja ja zalivam biljke sa skoro pola litre vode svaki dan na saxiju(dali je to previse??)
Da opisem listovi izgledaju jadno i mrsavi su zile po listovima kao da nemaju dotok hrane ovo je samo na ovoj jednoj biljci i sve to mi se pocelo desavati nakon sto sam odstranio muzijaka dali mozda biljci smeta koren od muzijaka koji je ostao u saxiji ili je nesto drugo u pitanju???
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
>>>> biljci i sve to mi se pocelo desavati nakon sto sam odstranio muzijaka dali mozda biljci smeta koren od muzijaka koji je ostao u saxiji ili je nesto drugo u pitanju???

ehhehe pa neide bez nas muskih nista :)

>>> nakon sto je biljka pocela cvetati donji listovi su joj se poceli vesati i venuti


Mozda ti biljka ubire "Secer" s listova i oni zute... to ti je normalno u cvjetanju... ako nije to onda je nesto drugo ali ja nebi mogao vise pomoci...
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
ma nemam aparat da i slikam nego jel moze malo da mi kazete kako i koliko djubriti mozda zbog toga biljke zezaju malo,evo kako sam ja do sad radio u fazi vegetacije sam djubrio sa 32/10/10 da bi pred samo cvetanje ili 3 dana poceo sa 12/53/12 onda je ta biljka sto sam naveo pocela da vene pa mi je ortak rekao da ih zadjubrim sa 32/10/10 ponovo sto sam ja i uradio i biljka se oporavila i sad izgleda ok, trenutno ih zalivam sa rastvorom 32/10/10 i to 2ml djubriva na 3.5 Litara vode i sa tim ih zalivam svaki dan,kad potrosim ovu smjesu onda cu da napravim drugu sa NPK 12/53/12 i to 3ml na 3.5L vode i sa tim cu ih zalivati svakodnevno
Cujem da je bolje biljke hraniti svaki dan manju dozu negoli svakih 10 dana sa vecom dozom,nego svako mi kaze drugacije jedan kaze nemoj tako djubri svakih 5 dana jedan onako ni ja vise ne znam kako da uradim, ma dajte mi jedan nacin tako da ne zajebem biljke vec 6 dana cvetaju i izgledaju super samo sad moram da ih pazim vise nego ikad jer mogu vrlo lako da ih zapalim sa previse djubriva a isto tako mogu da slabo napreduju bez djubriva.
Evo da vam bude lakse imam jednu biljku u jednoj saxiji od 10-12L i dve biljke u drugoj od 10 Lova biljka sto je sama cveta vec 6 dana i imace bas puno budova svaka grancica je pocela da izbacuje one dve dlake ima ih na sve strane ove druge dve su pocele da cvetaju nekoliko dana posle ove sto je sama, svetlo je 14 000 lumena sve stedne sijalice 2700K sad koliko i kako da ih DjUBRIM dali ovako kao sto sam ja napiso ma dajte mi najpametniji nacin koji je neko od vas vec isprobao i nije zajebo nista.Hvala unapred.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
pogledaj si u homepage-u ili u nekoj temi tocno kolko nutrija i kojih minerala treba biljci za djubrenje... najbolje ti je da pratis upute koje pisu u djubrivu, mada je na mom djubrivu pisalo 1 cep djubriva, svakih 10 dana.. a ja sam ju svaki dan djubrio s jednim cepom djubriva i nije joj nista bilo... sve je popila i jako je zdrava i ima hrpu onih dlacica sto ti kazes.. stvarno mislim da ti ne zute listovi zbog manjka djubriva nego zato sto ona sama cucla donje listove jer joj vise nisu potrebni, i moja pocucla po 1 list svakih 4-5 dana, a stara je vec oko 3.5 - 4 mjeseca, samo na suncu, pozdrav
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Upravo se i meni to desava... donji evo prvi list je poceo zutiti (oni prvi donji skroooz) i jutros odmah cim sam se probudio... pogledam kad sprcio se sav, a drugi je samo zut...ali i on pokazuje znakove da ce se sprciti, i ja sam ih otkinuo.... ustvari nisam otkinuo, samo sto sam ga uzeo u medju prste, tako je i ostao u rukama.... a ovaj drugi sto se nije sprcio (savio sav :)) njega sam isto sa lakocom skinuo, hocu reci, ono samo sto nije sam otpao...
Ali na vrhu ima stvarno puno listova, a sve to od subote kad sam ih presadio u zasebnu saksiju i montirao jednu samo neonku (onu malu) i juce su pod reflektorom bile...

Imam sad pitanje u vezi neceg drugog...
Znam da je sunce ono najbolje...(mislim majka priroda itd...) eh, jeli pametno da sad ja njih pomjeram, ono u jutro (oko 5-6 kad se budim upalim reflektor dok pod neonkama su 18/6 (vegetativna faza jos uvijek...)
i kad sunce izadje da ih prebacim na sunce... mislim na pod gdje direkt su pod suncem (otvoren prozor) nekad ih dignema malo vise...ali juce je bilo kod nas u SA 30 stepeni, a bice jos gore (tako kazu na TV-u)....da li da ih prebacujem na sunce, ili da ih drzim ovako pod reflektorom+neonka non-stop(500W+mala neonka)??? ili kombinacija... na sunce plus reflektor????

Hvala na svim odgovorima i
:respekt:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kad god imas priliku iznesi ih na sunce,jer ipak je to svetlo koje imas slabo.Sto vise svetlosti to bolje.A kad zadje sunce ti ih vrati pod reflektor.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Kad god imas priliku iznesi ih na sunce,jer ipak je to svetlo koje imas slabo.Sto vise svetlosti to bolje.A kad zadje sunce ti ih vrati pod reflektor.
Pa to sam i kontao... ono najbolja kombinacija... *ebi ga, to je jedino sto mogu ipak sam u manjem stanu, ....
I ja sam mislio da je ovako najbolje... mislim kombinacija... pod neonkon su one preko noci non-stop...pustim ih ono dva sata da "odmore"...samo gledam sa reflektorom da uganjam sto vise vremena da budu...dal da dok su pod suncem preko dana i reflektor dodam ????
Na vrhu, stvarno ima extra puno listova, i to ne mogu da vjerujem u ovako kratkom roku...(par dana samo, ali nema naravno jos nikakvih dlacica tako da jos uvijek im ne znam spol) a inace zemlja koja je u saksijama, je ona iz cvjecare (najkvalitetniju sam uzeo) i zena kaze, da nema potrebe za dodatnim gnojenjem jer je ova zemlja bas kvalitetna sto se toga tice...

Hvala haveru
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Reflektor bi bolje dosao nocu.Napolju ti je na suncu sasvim dovoljno svetlosti,i kolicinski i kvalitetom.Sto se tice gnojenja,ne moras gnojiti dok je zemlja sveza ali posle nekog vremena biljka iscrpi zemlju pa nije lose malo je prehraniti.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Reflektor bi bolje dosao nocu.Napolju ti je na suncu sasvim dovoljno svetlosti,i kolicinski i kvalitetom.Sto se tice gnojenja,ne moras gnojiti dok je zemlja sveza ali posle nekog vremena biljka iscrpi zemlju pa nije lose malo je prehraniti.

Stara mi je rekla (jer i ona zna sta gajim :) ) da ova zemlja treba da se mjesa sa obicnom... ovu sto sam kupio u cvjecari, i ta je zemlja trenutno... a ima extra dobru drenazu, jer uvijek je vlazna, a kad zalijem malo, baloncici izlaze van...i prodje dole voda koju naravno prospem i gotovo :)
eh ...da se vratim.... kaze stara da je to zemlja koja MORA da se mjesa sa obicnom, u protivnom ce ti kaze sprziti biljke... a evo (da kucnem u drva) sve se rega ponasa...(mislim na biljke).... ipak zena u cvjecari garant zna bolje od moje stare, koja sadi ljubicice i tako to cvijece... :)
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
e. imam i ja problema sa listovima. ocu rec ima moja zdravka.
pogledajte slike i pomozite. imaju neke sitne svijetle tockice po listovima, vise donjim nego gornjim, ali ima ih posvuda. o cem je rijec?



a ovo je slika cijele biljke, da vidite kolko je blizu zarulji, prigusnici i inim cudima :)

 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Reflektor bi bolje dosao nocu.Napolju ti je na suncu sasvim dovoljno svetlosti,i kolicinski i kvalitetom.Sto se tice gnojenja,ne moras gnojiti dok je zemlja sveza ali posle nekog vremena biljka iscrpi zemlju pa nije lose malo je prehraniti.

Imam sad pravo nedoumica i ne znam sta mi je ciniti, a tice se zemlje....ja sam zemlju koju sam kupio u cvjecari, za cvijece, pise na njoj standardni suptrati....eh, sad mi stara kaze da se ta zemlja mijesa sa obicnom....kaze da ce ova zemlja sprziti biljku svaku odmah.... moje za sad (da kucnem u drvo) nisu sprezene... (ona misli da ce se odmah saviti i uvenuti...)... eh, sad me interesuje, dali je ovo istina... jer ako jeste, onda moram HITNO po novu zemlju (obicnu) pa mijesati, ali to ce me sjebati pravooo bojim se da biljke ne ostetim... a tek sam ih presadio (u subotu) i od tada napreduju super...(naravno kad sam stavio neonku i reflektor)

Molim ljude koji znaju o cemu pricam znaci na kesi pise "Standardni Suptrati" i fino velika slova (pise Zemlja za cvijece...i to najskuplju uzeo...) a ona kad je zalijem, tako propusta vodu da je to ne vjerovatno... mislim drenaza i odvod vode je extra...

Pokusacu uslikati samo zemlju ...mada opet ne vidim velike koristi od toga....
Zna li neko hoce li ovo sprziti mi biljke??????
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kompas

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
..Naravno da sam procitao iza sta pise.... i evo sta kaze:
Naziv: FLORAHUM - S
Standardni supstrat

Sastav:
Supstrat je komponiran od crnog jace razlozenog i bijelog manje razlozenog treseta. Sadrzi sve neophodne makro i mikro elemente, magnezij i zeljezo u kelatnom obliku.
pH (H2O): 6.0 - 6.5
Koncentracija soli: 1.70 mS
Ukupan sadrzaj soli: 1.80 mg/l
Organska materija: 65.02 - 81.08%
Glina: do 10%

150 - 250 mg N/l
150 - 250 mg P2O5/l
250 - 359 mg K2O/l
60 - 80 mg MgO/l

Upotreba: Koristi se za presadjivanje sobnih i uzgoj balkonskih cvjetnih kultura. Nakon presadjivanja biljke mozete povremeno gnojiti u intervalima 7-10 dana tekucim gnojivom.

- Prednosti:
- supstrat pokazuje visoku strukturnu stabilnost
- Sadrzi sve potrebne makro i mikro elemente
- magnezij i zeljezo u kelatnom obliku
- zbog dodatka gline posjeduje dobru pufersku sposobnost
- optimalne pH vrijednosti za vecinu cvijetnih i lisnatih kultura
- posjeduje visoku sposobnost retencije vode
- postojeci sadzaj hranjiva i onih koji su dodani omoguæuju bujan i dug rast do kasne jeseni

Eto ovo pise iza, mislim sve sam prepisao...
a znam da ima VISOKI ili ne znam sad kako se zove supstrat koji se mjesa sa zamljom, ali ovo je standardni... da je istina ono sto kaze stara moja, onda bi do sad se sve biljke "sprzile se" i uvenule...tj. saviti do zemlje i osusiti....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
e. imam i ja problema sa listovima. ocu rec ima moja zdravka.
pogledajte slike i pomozite. imaju neke sitne svijetle tockice po listovima, vise donjim nego gornjim, ali ima ih posvuda. o cem je rijec?



a ovo je slika cijele biljke, da vidite kolko je blizu zarulji, prigusnici i inim cudima :)


Meni se isto desava... nije zbog svijetla, jer kod mene je svijetlo odozgo, a krajeva listova blijede i na kraju (samo krajevi se suse).... odmah sam pomislio zemlja, nema sta drugo....
i ove dvije sam prebacio u manju saksiju sa drugom zemljom (ipak zemlja koja je ostala iz predhodne saksije na krjenu, naravno nisam dirao... a uzeo sam onu znaci bez ikakavih supstrata (Potting Soil...ovu)
i dodao malo ove sa suptratima, i evo danas gledam sta ce biti....
Naravno jos uvijek ove u stanu nemaju HPS :( ali ce iduce sedmice imati (nadam se... :)) ali svakako nije mi zurba, svakako ove sad sto imam u kuci i kontam indoor gajiti, su u vegetativnoj fazi... tako da mi se i ne zuri, imam neonku+500W halogeni reflektor...
Tako da mi je to dobro dok su u ovoj fazi....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
jel blijede samo po krajevima lisca ili se susi cijeli list?

Ne samo donji listovi, prvo sa strane pocne da blijede, onda susi se sam vthiv lista, i onda zahvata cijeli...koji na kraju se osusi, ali to je samo na donjim listovima, tj. pocelo je od dna, i ide prema gore, uslikacu webmcam-om (640x480) tako da se sad izduzila biljka jer joj fali dva sprata (tj. prvi donji....) ali tamo gdje su bili listovi, izlaze novi...
evo slikam za par minuta...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo slike vrhovi listova samo...


A evo gdje su bili prije listovi i otpali...osusili se i optali...i tu je sad niklo evo:

Ali gore je sve OK, ono za sad... danas sam promjenio zemlju, (ova koja je bila isto blato majke mi....mislim mokra pravooo i prebacio je u drugi mix (Potting Soil tako pise na kesi i dodao ove (a na ovoj pisalo sa suptratima) mislim ovim biljkama je danas 2 nedelja od presadjivanja, a tad je bila 3-4 cm visoka :) ...


Mislim ovako kad gleda se biljka izgleda smijesno pravo, izduzila se...ali ocigledno ovo je Sativa, koju sam ja prije dvije sedmice presadio u ove saksije, a tad bile samo nikle i zakrzljale... u saksijici bilo 30-tak biljcica....

Mislim da nije do svijetla, jer trenutno imaju jednu neonku + 500W reflektor (halogenska zarulja) znaci plavi spektar, za njih sad bi trebao dobar biti...
Sad samo da pricekam, posto sam danas vrsio presadjivanje, (prebacio u drugi mix zemlje...) pa da vidim ....
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
meni se to isto desavalo. pocelo je od donjih listova i "trunulo" prema gore. stvar je bila u prejakom gnojenju, kad sam to skuzila isprala sam dobro biljku vodom i za dva dana se stvar prestala sirit i sve bilo ok.
ima negdje na forumu mojih slika iz te faze, malo pronjuskaj pa usporedi...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa vidio sam, i upravo neki dan pomislih, sta li ce biti sa njima, ipak jos su mlade, a ima im 40cm ako ne i vise, prije dva dana 40cm su bile....a izvini, kako si ih isprala????
mislim kod mene je u pitanju zemlja, ja ih uopste nisam ni djubrio niti hranio nicim...
Pa to je zbog zemlje, jer ova zemlja gdje su bile, je sa subtratima. Ta se zemlja mjesa sa obicnom (onom Potting soil obicno pise na kesama), tako da sam i ucinio, stavio vise ove, a ove sa subtratima isto malo dodao i napravio drugi mix... sad samo vrijeme da mi kaze