Uvenuli listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da li bi bilo sad pametno da ih sad rezem??? mislim na vrhove???? naravno ne mislim odmah sad, ipak su ono danas presadjene, nego nakon nekog vremena, mislim da ne idu gore... na to mislim... ako su sad od malte ne 2 nedelje 40cm, onda ce biti 2m sto nikako ne moze...:)
Pa ne znam jel pametno ih rezati, ili ih jednostavno pustiti da rastu....
S tim da HPS dobijaju u ponedeljak... samo mi treba prigusnica i starter.... i da to povezem, i da im napravim od lima reflektor gore....
 

tipme

Aktivan Član
02.01.2006
51
0
0
tako su i meni umirali listovi, baš isto!
umirali su sve dok nisam srikto ventilaciju, kad sam napravio dobru ventilaciju, onda je sve bilo ok. nisam ni ja bio u ono doba gnojio, al kad pocnes gnojiti, onda ce se jos brze oporaviti. zato sto su mi donji listovi svi uginuli, morao sam da pustim biljke da vece narastu...i zbog toga mi je malo vise vremena uzelo, nego sto sam mislio. al ce vjerovatno super ispasti, bas sad kad nikako se nemoze roba kupiti. vec malo je fali, i sve sto je vruce, sve vise se na more vozi izgleda. tako da nemoram da se brinem, hoceli biti gdje sanse da se kupi il ne :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
tipme je napisao(la):
tako su i meni umirali listovi, baš isto!
umirali su sve dok nisam srikto ventilaciju, kad sam napravio dobru ventilaciju, onda je sve bilo ok. nisam ni ja bio u ono doba gnojio, al kad pocnes gnojiti, onda ce se jos brze oporaviti. zato sto su mi donji listovi svi uginuli, morao sam da pustim biljke da vece narastu...i zbog toga mi je malo vise vremena uzelo, nego sto sam mislio. al ce vjerovatno super ispasti, bas sad kad nikako se nemoze roba kupiti. vec malo je fali, i sve sto je vruce, sve vise se na more vozi izgleda. tako da nemoram da se brinem, hoceli biti gdje sanse da se kupi il ne :D
Ma kod mene haveru nije problem ventilacija (posaljem ti sliku,) kod mene je u sobi u cosku sve... To mi je kao vegetativni kutak, i mogu ti reci da ne mogu vjerovati da biljke su ovoliko narasle, a koristim daylight neonku plus halogeni reflektor od 500w (vidjece se na slikama.... :)) i bas jutros sam podigao neonku, jer ona sama nema nekog ucinka (iako ova ne grije sekunde, mozes je pribliziti skroz haman do biljke...elem odo' ja sa teme....
Mene samo interesuje jedno, mislim da je ovo sto sam sad poceo ustvari kriva zemlja. Jer ja sam (ima postova a i slika koja je zemlja u pitanju) uzeo zemlju sa subtratima (sve u sebi ima...od vitamina, kojekakvih zajebancija...ali nije preporucljivo bilo koju biljku cuvati u toj zemlji nego samo dok nikne i odmah presadjivanje... Ja sam svoje pustio dvije nedelje (sad u subotu im rodjendan bio :)) i neki dan sam uzeo obicnu zemlju i tu napravio mix, s tim da na ovoj kesi fino pisalo (Potting Soil) dok na ovoj nije, i sad sam napravio taj mix neki dan, i sad cekam pa da vidim....100% sam siguran da je zbog toga, tj. previse hrane biljci....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Kod mene ti je haveru sve u cosku... i naravno non-stop ih gledam :), elem vidi se na slikama neonka (daylight, ne grije sekunde), i juce sam je podigao je poceli mi listovi udarati u zid i ti vrhici se i suse (to su ipak donji ne gornji listovi...) i s obzirom da bez reflektora ovog ne bi bilo sanse za ista, tako da sam digao neonku vise malo, ipak meni je glavni reflektor...
Evo slike, vidi se sve... samo da kazem da su biljke (ove tri, velike) stare dvije sedmice (u subotu im druga sedmica eto :))

Inace neonka je bila skroooz do vrhova biljaka, (ja komotno stavim ruku na nju....i nista, mislim sto se tice grijanja)

Reflektor je udaljen 50cm od najveceg vrha... cak mozda i koji cm vise... iako na uputstvu stoji da 1m ispred ne smije biti nista...
Ali pogledajte slike, ne mogu da vjerujem (masala :)) da su za samo dvije sedmice ovako narasle... (ova najveca je oko 40cm - 45cm dok ni ove druge dvije ne zaostaju za ovom puno... :) (bojim se da nije muska kurava, oni brze rastu i sazrijevaju, ali ko ce ga znati, ipak najbolje je mjesto imala (sad je prva, a bila je do komode prije....)
Eto ispeglah vas ja... hehehhehe nasiljio se *ebi ga :)
:respekt:
Vozdra ljudi
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Inace ovo mi je ono prvi indoor grow, a prije sam samo do vegetativne faze dolazio i kasnije ili je neko srusi, uglavnom ne doceka kraj...ali sad sam se BAS zainatio fino i investirao osvjetljenje (samo da montiram lim itd, ipak u sobi mi je... zamislite kako mi je i sta ja sve trpim radi biljke... tako da sam sad se fakat zainatio...
Prije sam outdoor sadio, (nista previse) ali 90% posla majka priroda odradi... mnogo je *ebenije indoor :)...

:respekt: svima
vozdra
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
Bezze_Sa je napisao(la):
...(samo da montiram lim itd, ipak u sobi mi je... zamislite kako mi je i sta ja sve trpim radi biljke...
vozdra

skroz te razumijem, druze, i meni je u sobi, kraj kreveta. sad je jos ok, jer je na 12/12, pa mi je po noci mrak, al u 8 ujutro pocne hps svijetlit kraj glave... uh.
gadno je bilo u vegetativnoj, na 6 sati mraka. a ja ne funkcioniram ako ne odspavam svojih 10h. :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo konacno i kod mene HPS-ka zasvijetli u sobi.... Pravo ono neugodno za sjediti, evo sad imam sunce u sobi... sklepo sam neki lim (odozgo zelen, a ispod bijel ofarbano....) i to sam trenutno montirao dok se ne snadjem za sta bolje, montirao sam HPS-ku od 400W i naravno posto lim nije kako treba reflektirajuci itd itd... one norme otpadaju. Ja sad koristim nju na 50x30cm na toj povrsini.... i fakat zivnule za sat majke mi.... :) a i ja konacno...
Jes' jos da lim skontam pa da imam pravo reflektovanje, ovako gubim skoro pa pola njene snage. Ali nek' nje, lakse mi je nabaviti koliko toliko bolji lim i postaviti.
Nego sto se tice ovih normi, znam u nekom postu je Slo-Era ili neko drugi napisao da ova od 400W ide na povrsinu 1,5m2.....eh, a ja nju trenutno (radi lima samo) koristim na manjoj povrsini (50x30cm) i mislite li da ce biti dovoljno????
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Zaboravih i ovo, posto prije ove HPS-ke, imao sam kao sto se gore da vidjeti reflektor i neonku (neonku odmah otpisujem) ali da li reflektor tu jos dodati???? Dali je to ono bas preseravanje, ili je dovoljno ovo sad...
Posto sam sve poskidao, i neonku i reflektor skinuo.. (ipak 500W halogeni... :cry: ne znam, ako je dovoljno ovo onda OK (mada je i ovo katastrofa za podnositi, sreca pa sam na vecem spratu, ali dzaba samo moj prozor isijava isto sunce.... :) smijesno malo, ali eto.... moram nabaviti one crne kese za smece, pa uzeti ih nekoliko i nekako napraviti da okolo bas ubija ovoliko ovo svijetlo... :), a poslije smijeno uci u drugu sobu, gdje je normala svijetlo :)
... :respekt:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
zemo ti ces jos malo i sam poceti,da sjevas..
kupi šper ploèu i onu majstorsku letvu 3x5cm,šrafgericu,testerence..i sabij nesto..to ces sve naci u onim velikim tehnickim prodavnicama i kostaèete vrlo malo.možes to i uz zid,sabit skupa- jer ti je bjele boje...
zasto si bojijo plek od reflektora u bjelu??? boju-najbolje je plek-lim ispolirati -taj kovinski sjaj je ok.
sa tim ces odmorit oci!!!! moci normalno zivjet u tom prostoru.A imat ces veci iskoristak svetlosti,....

a ako sam te razumeo za pitanje 400w hps-natrijeve zarulje.. 400w moze pokrit 1,5m2 prostor za gojenje-vazi nekako

sretno :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
zemo ti ces jos malo i sam poceti,da sjevas..
kupi šper ploèu i onu majstorsku letvu 3x5cm,šrafgericu,testerence..i sabij nesto..to ces sve naci u onim velikim tehnickim prodavnicama i kostaèete vrlo malo.možes to i uz zid,sabit skupa- jer ti je bjele boje...
zasto si bojijo plek od reflektora u bjelu??? boju-najbolje je plek-lim ispolirati -taj kovinski sjaj je ok.
sa tim ces odmorit oci!!!! moci normalno zivjet u tom prostoru.A imat ces veci iskoristak svetlosti,....

a ako sam te razumeo za pitanje 400w hps-natrijeve zarulje.. 400w moze pokrit 1,5m2 prostor za gojenje-vazi nekako

sretno :D
:) hehehe ne nisam ja farbao lim sa donje strane, tako dobio....ali sam juce sa donje strane ono ispod stavio alu-foliju, uglavnom koliko toliko bolje je nego prvobitno stanje lima :), a i vidi se razlika prava...
Ja HPS-ku drzim (znam za norme i to je ok, ali posto imam "handmade" lim tako da te norme odpadaju, ipak gubim svjetlosti zbog lima, ali eto stavih alu-foliju pa pomoci moze samo...:) a trenutno povrsina je 50x30cm... znaci extra :), a sto se tice gnojiva, ja ne gnojim nicim cak i imam problema sa previse gnojenjem, ali to sam sredio neki dan (kupio bio zemlju sa suptratima, tj. zemlju koja se mjesa sa obicnom, i u nju koristio...) do neki dan kad sam skonto da listovi dole suse se, kupio normala zemlju za cvijece, s tim da sam dodao malo ove sa subratima...sad cemo vidjeti sta ce se desiti, :)

Hvala na savjetima :) i lp
:respekt:
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Potrebno je vise informacija(starost biljke, nacin ishrane, ostali uslovi, in, out) i po mogucnosti slika cjele biljke.
 
08.07.2020
28
10
3
33
Potrebno je vise informacija(starost biljke, nacin ishrane, ostali uslovi, in, out) i po mogucnosti slika cjele biljke.
Starost oko 10 11 nedelja zemlja florowil ako se ne varam tako se zove sad joj stavljam fetofert 20/20/20 u vodu jednom nedeljno dok je zalivam al ovo se bas brzo desava u podne je obidjem sve super u 17h ovako izgleda
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
potrebno je postaviti pitanje u pravoj temi...npr ovde.
zadnji @Bezze_Sa post iz 2006..:crazyd: